Přední příčky podle kvality ubytování a stravy obsadily v hodnocení Čechů středomořské destinace, mnohem barvitější je kategorie okolí hotelu.
V celkovém hodnocení, tedy při zohlednění všech klienty recenzovaných parametrů, jasně vede Turecko a Řecko . Na první a druhé příčce se umístily resorty v Beleku a Side, městech na jihu Turecka od sebe vzdálených jen asi 40 kilometrů.
S bezpočtem starořeckých památek a sněhobílými plážemi má Side i druhého zástupce v české TOP 10, a to na devátém místě. Bronzovou a bramborovou medaili si odnáší dva resorty na Rhodu, a na pátém místě se umístil typický alpský hotel v Jižním Tyrolsku.
Do první desítky celkového hodnocení se proti Řekům a Turkům dále prosadili také resorty v Cancúnu, Marsa Alam a Lanzarote, chorvatský zástupce v něm ale chybí.
Mimochodem i ve všech dílčích kategoriích s výjimkou hodnocení kvality ubytování, kde to za Chorvaty zachraňuje resort Saudade pěkným čtvrtým místem.
Ve stejné kategorii se na jednu z předních, konkrétně šestou pozici podařilo probojovat i Španělům (Hotel Iberostar Selection Llaut Palma) či hotelu Constance Ephelia na dalekých Seychelách.
A kdeže nejlépe vaří? Například ve výše zmíněném resortu na Mallorce i v obou tureckých hotelích, které vedou celkové hodnocení. Ale také například v hotelu Bahia Principe Luxury Bouganville na jihovýchodě Dominikánské republiky, a samozřejmě v Itálii.
Jak ovšem napovídá jeho název, na rozdíl od drtivé většiny resortů ve všech žebříčcích je to z Alpotel Dolomiten na pláž poměrně daleko, skoro 200 kilometrů.
Jsou to právě italské destinace, které se nejvíce prosadily v žebříčku hodnocení okolí hotelů. Zajímavé přitom je že všechny tři hotely včetně Chalet Florin na prvním místě leží v italských Alpách.
Jako suchozemci tedy Češi rádi vyrážejí k moři, což ale neznamená, že je neuchvátí hory. Nebo město, v tomto dílčím žebříčku se totiž hned pod Chalet Florin umístil budapešťský Hilton, a na pátém místě amsterdamský Ibis.