Praha je nádherné a starobylé město. Ve své dlouhé historii však skrývá množství dosud nevysvětlených záhad. Některé z nich přitom nahánějí husí kůži i zkušeným hledačům tajemna.
Kde se v Praze můžeme setkat s přízraky, temnými silami a dalšími nadpřirozenými jevy? Často právě tam, kde bychom je nejméně čekali… Tento přehled vám ukáže několik z těch nejpodivnějších pražských lokalit.
Roma
Tuto jedinečnou událost pořádá Agentura Black&White Productions ve spolupráci s Restaurantem Střelecký ostrov, dne 27. 6. 2024.
Můžete se těšit nejen na zajímavý program, ale také módní přehlídku s nejkrásnějšími misskami světa, které přicházejí z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska.
Mezi nimi bude také česká modelka Karolína Gorylová, která se stala nejkrásnější ženou světa v prosinci
Fenoménu hokeje a bruslení ve výtvarném umění se věnuje nová výstava Národní galerie Praha (NGP), která pro návštěvníky znovu otevírá Palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výstava představuje téměř sto prací napříč různými výtvarnými technikami a médii z českých institucionálních i soukromých sbírek. K vidění jsou do 27. října jak malby starých mistrů, tak díla současných českých tvůrců.
Jak s
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.
Festival vypukne v pát
Když z Paříže dorazil i k nám směr zvaný kubismus, ovlivnil nejen výtvarné a užité umění, ale dal vzniknout i něčemu jedinečnému, ve světě nevídanému. Chopili se ho totiž architekti.
Tak začaly vznikat kubistické stavby, na které sice lidé zpočátku hleděli s rozpaky, dnes jsou ovšem cílem turistů z blízka i z daleka. Nejvíc těchto skvostů najdete v Praze.
Dům u Černé matky Boží
Stojí v Celetn
Jen pár kroků od Malostranského náměstí čeká na návštěvníky barokní skvost. Projdete-li průjezdem Vrtbovského paláce z Karmelitské ulice, otevře se před vámi nevšední podívaná.
Terasovitá zahrada italského typu je tu ukrytá od počátku 18. století, je považována za jednu z nejkrásnějších v Praze a v roce 2019 byla dokonce vyhlášena druhou nejkrásnější a nejlépe udržovanou historickou zahradou na ú
Zdánlivý nesoulad mohutné kopule a stejně vysoké štíhlé zvonice je poznávacím znamením bohatě zdobeného chrámu svatého Mikuláše. Stavba na Malostranském náměstí je jednou z nejvýznamnějších památek pražského baroka, a takové hodnocení už vzhledem k úrovni pražské historické architektury něco znamená.
Postavit chrám, který je dnes všeobecně uznáván za jednu z nejcennějších barokních památek Prahy,
Měla být chloubou Prahy, ale dlouho to vypadalo, že se vlastně ani nedostaví. Jenže to by Praha o hodně přišla stejně jako její návštěvníci. Prašnou bránu se naštěstí podařilo dostavět, a tak dnes tou pýchou města opravdu je.
Za sídlo českých panovníků je samozřejmě považován Pražský hrad, ale nebylo tomu tak vždycky. Králi Václavu IV. se na konci 14. století se v chladných hradních zdech přestal
Na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice stál od roku 1880 výstavný novorenesanční palác U Turků. Na počátku 21. století už ale přestal vyhovovat požadavkům nových majitelů, a když se podařilo prosadit nezařazení domu mezi památkově chráněné objekty, nic nebránilo jeho zbourání.
Dnes si na Václavském náměstí můžeme ověřit, zda je nově vzniklá moderní stavba rovnocennou náhradou. Devítipatr
Až do února 1945 stával na pravém břehu Vltavy, na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí, běžný činžovní dům, který ale na sklonku války zničila americká bomba. Od té doby vzniklá proluka neustále lákala architekty, aby právě tady postavili něco výjimečného. Podařilo se to až po padesáti letech.
Období 90. let minulého století myšlence konečně zaplnit proluku u Vltavy nebývale přálo. Byly tu