Na Vysočině zažijete parádní lyžovačku
Na Vysočině zažijete parádní lyžovačku
Tento článek je obchodní sdělení

V posledních letech zima sněhem zrovna neoplývá. Nedočkaví lyžaři sledují předpověď počasí, kdy už konečně napadne. Ale pořád nic. A když už nasněží, bílá pokrývka vydrží většinou jen pár dní.

Mnohé lyžařské areály na Vysočině jsou však na takové podmínky připraveny a jen co promrzne zem, správci už spouštějí sněžná děla a vyrábějí sníh technický. Díky tomu si můžete užít zimních radovánek do sytosti. Stačí přijet na Vysočinu. Je skvěle dostupná po dálnici D1 ze všech koutů republiky a co víc, lyžovačka zde nevyjde ani zdaleka tak draho jako horách.

Dvoušroubovice na horách

Třeba na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí se většinou lyžuje už od poloviny prosince. Lyžařský areál (www.skivm.cz) leží těsně u dálnice D1, z Brna je to 50 a z Prahy 160 kilometrů. Středisko je v nadmořské výšce 550 metrů a nabízí tři sjezdovky. Hlavní má délku 430 m, převýšení 85 m a nahoru vás vyveze vlek s kotvami. K dispozici je zde skibar, restaurace, půjčovna lyží i lyžařská škola. Na vrcholu svahu se tyčí rozhledna ve tvaru dvoušroubovice, jejíž vrchol je ve výšce 584 metrů nad mořem. Má tituly Rozhledna roku a Nejoblíbenější rozhledna ČR.

Sjezdovka Harusák

Nedaleko odtud, u Nového Města na Moravě, najdete další lyžařský areál Vysočiny – Harusák (www.skiharusak.cz). Sjezdovku má dlouhou 550 m s převýšením 110 m. Horní stanice je v nadmořské výšce 734 metrů. Svah obsluhuje lanová dráha, která přepraví 1 400 osob za hodinu. I zde jsou připraveni na dětské návštěvníky vlekem i lyžařskou školou. Poblíž v Jimramově, rodišti autora Broučků Jana Karafiáta, je další lyžařský areál (www.skijimramov.cz).

Vysočina Aréna

Nové Město na Moravě je navíc celosvětově známé svou Vysočina Arénou, kde se pravidelně koná Světový pohár v biatlonu (www.vysocina-arena.cz). I vy tu můžete běžkovat. Aréna disponuje umělým sněhem a perfektně upravenými trasami.

Fajtův kopec

Na Žďársku si můžete zalyžovat ještě i ve Svratce (www.skiareal-svratka.cz). Sjezdovka leží v CHKO Žďárské vrchy a má délku 400 m. Její horní stanice je ve výšce 742 m n. m.

Jihlavsko nabízí lyžování na vrchu Čeřínek (zkopcedolu.cz/cerinek) ve výšce 761 m n. m. Svah se sjezdovkou je orientován jihozápadním směrem. V blízkosti vleku je také možnost ubytování. V okolí jsou upravovány běžecké lyžařské stopy.

Chata Gizela

Další skvělou lyžovačku na Vysočině zažijete v Lukách nad Jihlavou či na Křemešníku (www.gizela.cz). V Lukách vás obslouží čtyřsedačková lanovka s kapacitou 1 400 osob za hodinu nebo kotvový vlek. Červená sjezdovka má 600 m délky a modrá sjezdovka dokonce 660 metrů. Občerstvit se můžete v chatě Gizela. Za návštěvu stojí i lyžařské areály jako Šacberk (www.sacberk.cz) na vrchu Rudném, Mrákotín (www.ski-mrakotin.cz), Jalovec (www.skjalovec.com) nebo Dalečín (www.skidalecin.cz).

Tento článek je obchodní sdělení

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Čertovy hrady: Krajina dětské fantazie

Čertovy hrady: Krajina dětské fantazie

Ptačí park ve východních Čechách

Ptačí park ve východních Čechách

Hurá do přírody na Hradecku

Hurá do přírody na Hradecku

Stá zebra Chapmanova v liberecké zoo

Stá zebra Chapmanova v liberecké zoo

Bílou Šumavou

Bílou Šumavou

Rozhledna Vartovna

Rozhledna Vartovna

Nenechte si ujít další zajímavé články