Domů     Slezdovky v Krušných horách, které doporučujeme
Slezdovky v Krušných horách, které doporučujeme
od 30.12.2021
1

Vedle běžkařských tras jsou Krušné hory posety velkým množstvím skiareálu v čele s notoricky známým vrcholem Klínovec. Ten je však pouhou špičkou ledovce, protože upravené sjezdovky a skokánky ve Snowparcích nemusíte hledat pouze tam.

Zároveň jsou ideálním místem pro děti, které si rády hrají ve sněhu a pro rodiče, které se ve skibarech pokochají výhledem na tuto dech beroucí krajinu.

Všichni jsou už na Klínovci

Vrcholem Krušných hor a centrem všech milovníků lyžování a snowboardingu je skiareál Klínovec. Ten se pyšní 15 sjezdovkami s celkovou délkou 18 km. Na své si přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. Klínovecký areál disponuje sedmi vleky a čtyřmi lanovkami.

Na jižní straně Klínovce nalezneme také vůbec nejdelší a zároveň nejširší sedačkovou lanovku v České republice vedoucí z Jáchymova.

Zároveň je zde také celá řada občerstvení, barů a lyžařská škola. Nechybí ani výukové centrum s pojízdným pásem. Milovníci skoků a překážek ocení i Cool Snowpark a běžkaři nepohrdnou 50 km upravených běžeckých tratí.

Zajímavá je také spolupráci v rámci mezinárodního českoněmeckého regionu – InterSkiregion Fichtelberg, kdy vás do německého skiareálu během deseti minut pohodlně dopraví skibus. Díky tomu tak můžete využít dalších 33 km sjezdovek.

Zároveň si skipasy můžete nakoupit z pohodlí domova a vyhnout se tak dlouhým a nepohodlným frontám.

Více informací se dozvíte na: www.klinovec.cz

Boží klid

Co by kamenem dohodil od obce Boží Dar se nachází skiareál Boží Dar – Neklid. Návštěvníci zde mají k dispozici 5 sjezdovek v délce 300–1200 m. Právě nejkratší sjezdovka – Neklid – Karásek II., je zároveň tou nejtěžší, kterou můžete v tomto areálu vyzkoušet.

Zároveň se zde nachází snowpark, půjčovna sportovního vybavení a lyžařské školy. Po náročném lyžování určitě neprohrnete skibarem, bufetem a dvěmi restauracemi.

Součástí je ještě jeden areál Skiareál Hranice, který je určen spíše pro rodiny s dětmi, které se učí lyžovat anebo pro úplné začátečníky. Nachází se zde vleky s pomou, kotvou, ale také jedna třísedačková lanovka.

Vrchol jednoho vleku se však skutečně nachází až na hranici České republiky a Německa. Areál leží pouhé 4 km od lázeňského střediska Oberwiesenthal, kam se dá pohodlně dostat na běžkách.

Více informací se dozvíte na: www.skiarealneklid.cz/cz

Děti si vyhrají

Na západních hranicích s Německem leží v obci Bublava menší Ski centrum Bublava – Stříbrná, které potěší především rodiny s dětmi a to nejen příznivou cenou. Pro děti je připravena lyžařská sjezdovka měřící 180 m s vlekem a několika herními prvky.

Vedle sjezdovky se děti mohou ohřát v „Jedové chýši“, a zároveň jim toto místo poslouží jako herna. Krušné hory jsou také rájem pro milovníky Snowparků. I v tomto areálu se nachází skokánky a překážky.

Celkově zde nalezneme sedm vleků a jednu čtyřsedačkovou lanovku. Nachází se zde také jedna černá sjezdovka, která měří 450 m. Dohromady zde najdeme přes 4 km sjezdovek. V areálu je také rychlé občerstvení, restaurace, lyžařský servis a půjčovna.

Jednodenní vstupenka vyjde na 450,- kč a děti do 5 let v doprovodu rodičů jí mají zcela zdarma. Více informací o ceně a možnostech areálu: https://www.bublava.cz/cs

Nejmladší dítě Krušných hor

Nedaleko obce Abertamy leží skiareál Plešivec, vůbec nejmladší a zároveň nejmodernější areál v Krušných horách. Disponuje deseti sjezdovkami s délkou 12 km. Milovníci dlouhých tratí si užijí Danielu I, která je dlouhá 3230 m.

Na tuto sjezdovku se pohodlně dostanete čtyřsedačkovou lanovkou a v areálu nalezneme ještě další dvě. Nechybí ani tři vleky a tři lyžařské pásy. Areál se také pyšní největším dětským parkem v České republice.

Velmi vyhledávanou zábavou je horský kolotoč, a další čtyři desítky jiných atrakcí. Děti budou mít o zábavu postaráno jak v parku, tak v lyžařské školce nebo snowboardové školce. Na samém vrcholku Plešivce nalezneme také rozhlednu, bistro či restauraci.

Velkým tahákem je stanový bar na sjezdovce jménem Renata, který nabízí nezapomenutelný výhled. V neposlední řadě si zde můžete pronajmout pokoj v hotelu Plešivec a povečeřet ve stejnojmenné restauraci.

Jako jeden z mála areálů nabízí Plešivec i letní vyžití – a to díky bike parku. Pro více informací navštivte: https://skiarealplesivec.com/cs

Pro nováčky Novako

Skiareál v centrum Božího daru Novako je menší středisko, které přináší vyžití především pro rodiny s dětmi. Najdeme tu dětské hřiště, půjčovnu lyžařského i snowboardového vybavení, lyžařskou školku a školu, ale i menší občerstvení. Děti i dospělí jistě ocení i dráhu na snowtubing.

Více informací se dozvíte na: www.novako-ski.cz

Lázeňské Mariánky

Ve Slavkovském lese, u samého okraje Mariánských lázní se nachází skiareál Mariánky.

Areál disponuje dvěma 300 metrů dlouhými sjezdovkami, které jsou obsluhované vleky a kilometr dlouhou sjezdovkou Krakonoška, na kterou se pohodlně dostanete kabinkovou lanovkou. Tato kabinková lanová dráha je nejstarší provozovanou lanovou dráhou u nás.

Vedle toho zde můžete vyzkoušet také snowpark a děti bezesporu nadchne také místní dětský park. K dispozici je také občerstvení, půjčovna lyží a snowboardu či lyžařská škola. Jednodenní skipas vyjde na necelých 400,- Kč.

Více informací se dozvíte na: https://www.onthesnow.cz/krusne-hory/marianske-lazne/skipasy-cenik.html

Za přírodní památkou na vrchol Bourňáku

Na šesti sjezdovkách s lehkou a těžkou obtížností si mohou vyzkoušet své schopnosti všichni, kdo zavítají do sportovního centra Bourňák. Ten se nachází mezi obcemi Mikulov a Moldava a nabízí 4 km sjezdovek pro denní i noční lyžování.

Pro děti a začátečníky je připraveno „Údolíčko“ a pro ty nejzkušenější „Slalomový svah“, který je označován jako nejstrmější svah v celé České republice.

Pro snowboardisty jsou v horní části Hrobské sjezdovky připravené různé technické prvky a milovníci skialpinismu mohou vyrazit po vyznačených skialpových stezkách začínajících u parkoviště v Mikulově. Zde se také můžete posilnit ve Ski baru.

Zajímavostí, kterou se vrchol Bourňák pyšní, je přírodní památka Buky na Bourňáku, která je dokonalou ukázkou působení přírodních vlivů. Buky byly v průběhu let pokřiveny mrazem, sněhem a větrem do nejrůznějších tvarů.

Zájemce o historii krušnohorského lyžování jistě potěší také horská chata Karla Líma z roku 1930. Karel Lím totiž patřil k zakladatelům krušnohorské turistiky a je to také první český lyžař v Krušných horách.

Více informací se dozvíte na: hwww.scbournak.cz

Foto:
reklama
Související články
15.2.2024
Uprostřed pálavské krajiny se náhle vypínají k nebi zářivě bílé betonové bloky. Pod nimi se skrývá výjimečné muzeum připomínající dávné doby zdejšího kraje. Doby, kdy zde vládli lovci mamutů. V období paleolitu vypadala krajina kolem dnešního Pavlova úplně jinak. Obydlená byla ale už tehdy. Moderní homo sapiens tu před 30 000 lety založil sídliště, jedno z nejvýznamnějších v celoevropském měřítku
11.2.2024
Osvětlený Snowpark Kubova Huť nalezneme vedle vleku Pod Obrovcem. Je 400 metrů dlouhý a o jeho údržbu se starají čtyři shapeři. V horní části se nachází minipark vhodný pro začátečníky. Je zde pět beden a několik railů. Dále park pokračuje šest metrů dlouhým butter boxem. Součástí dolní části parku jsou dva skoky s tablem. Zbytek parku je tvořen například plastovou trubkou nebo dalšími t
6.2.2024
Už jste někdy sekali kamennou sekerou? Nebo jedli chleba čerstvě upečený v hliněné peci z mladší doby kamenné? Pokud ne, přijďte se podívat do Archeoparku pravěku ve Všestarech u Hradce Králové. Archeologický experiment je velmi náročnou disciplínou. Má nároky na dovednost, čas a často i na fyzičku. Proto se s ním i v Archeoparku Všestary setkáte v různých podobách. Vybrané experimenty (např. odl
Kam vyrazit s těmi nejmenšími, aby si i ve sněhu užili spoustu zábavy? Skvělým tipem pro rodinný výlet je lyžařský areál Serfaus-Fiss-Ladis, nacházející se na náhorní plošině nad tyrolským údolím řeky Inn. Pohádková zima v Serfaus-Fiss-Ladis! Věřte nebo ne, ale překrásná oblast je nejslunnějším místem celého Tyrolska! Absolutním rájem je Bertina dětská zem ve Fissu, kde si děti pod dozorem
29.1.2024
Hory, zima, sníh! To milují dospělí i děti. Jak si můžete netradičně užít v Krušných horách? Snowtubing v Božím Daru Může se zdát, že jízda v duši po sněhu je jakousi náhradou za sáňky, a proto je určená pouze pro děti. To je však velký omyl, protože snowtubing je zábavou i pro dospělé! Skvělou snowtubingovou dráhu – sněhový tobogán – najdete v lyžařském areálu Boží Dar Novako, nedaleko infocent
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nezapomenutelné chvíle s první láskou
skutecnepribehy.cz
Nezapomenutelné chvíle s první láskou
Marie byla dvakrát rozvedená a na svoje bývalé partnery raději ani nevzpomínala. Často a se smutkem však myslela na Pavla, svou první lásku ze střední školy. Moje kamarádka Marie často vzpomínala na první lásku. Byla dvakrát rozvedená, obě manželství byla, jak popisovala, katastrofa, lepší na ně nemyslet. Zato na prvního kluka myslela často, říkávala, že ty časy
Templářská kaple ve Španělsku: Přesné umístění dokonalé skrýše?
enigmaplus.cz
Templářská kaple ve Španělsku: Přesné umístění dokonalé skrýše?
Ve středním Španělsku najdeme kapli San Bartolomé. Již její samotné umístění nenechali tvůrci kaple náhodě. Nachází se totiž ve stejné vzdálenosti od nejvýchodnějšího i nejzápadnějšího bodu Pyrenejské
Letos oslaví zlatou svatbu
nasehvezdy.cz
Letos oslaví zlatou svatbu
V letošním roce čekají oblíbenou herečku Elišku Balzerovou (74) dvě krásná výročí. Nejprve oslaví své pětasedmdesáté narozeniny a o měsíc později pak jedno velkolepé výročí. Letos to totiž bude rov
Prozradila intimnosti
nasehvezdy.cz
Prozradila intimnosti
Modelka Heidi Klum (50) je v ložnici pořádně náruživá! Se svým zajíčkem Tomem Kaulitzem (34) si užívá intimní chvíle, které jsou prý nekonečné a divoké. V posteli spolu vydrží i mnoho hodin denně.
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Astronomové odhalili novou souvislost mezi vodou a vznikem planet
21stoleti.cz
Astronomové odhalili novou souvislost mezi vodou a vznikem planet
Vědci objevili vodní páru v disku kolem mladé hvězdy přesně v místě, kde se mohou formovat planety. Voda je klíčovou složkou života na Zemi a předpokládá se, že hraje významnou roli i při vzniku plane
Psychika na dně: Když vás trápí deprese, úzkosti nebo syndrom vyhoření
epochaplus.cz
Psychika na dně: Když vás trápí deprese, úzkosti nebo syndrom vyhoření
Tváří v tvář obrovské šelmě se pračlověk dává na úprk. Kdyby u něj v tu chvíli stál někdo se stopkami a změřil mu čas, za který zdolá vzdálenost do blízkého lesa, ukázala by se hodnota srovnatelná s výkony dnešních olympijských běžců. Nehoní se ale za medailí, chce si zachránit život a pohánějí ho stresové hormony. Naši dávní předkové
Plánujete altán?
panidomu.cz
Plánujete altán?
Počasí brzy začne lákat k posezení na zahradě. Chcete být pěkně pod střechou a přitom na čerstvém vzduchu, i když prší? Nebo si udělat posezení i s místem na vaření? To všechno vám může altán poskytnout. Jen si musíte promyslet několik věcí, bez kterých se při stavbě určitě neobejdete. Kde bude? Místo pro budoucí altán
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap