Domů     Tipy na adrenalinové řádění v Krkonoších
Tipy na adrenalinové řádění v Krkonoších
od 14.2.2022
1

Jako první vybíráme adrenalinové řádění v Jánkách! Lektoři z lyžařské školy a sportovního centra K+K v Jánských Lázních mají zřejmě pro strach uděláno.

Nabízejí totiž nepřeberné množství adrenalinových aktivit. Kromě jiného si tu můžete vyzkoušet například letní a zimní lanový park ve stromech. Ten se skládá ze 40 překážek ve dvou okruzích.

Ze stromu na strom se tu můžete dopravit třeba na saních nebo i na kole. Skvělý adrenalinový zážitek si užijete i při seskoku z dvanácti metrů a čeká na vás i několik přejezdů na kladce.

Kromě toho můžete zajet i na osmikilometrový sjezd na saních z Černé hory do Pece pod Sněžkou. Vzrušující je i noční jízda po sáňkařské dráze na Černé hoře. V ceně máte služby sáňkařského instruktora, čelovku, sáňky a dopravu lanovkou.

Sáňkařská dráha z Černé hory do Jánských lázní je 3,5 kilometrů dlouhá a jezdilo se na ní už před tisíci lety.

Lezení v ledu

Jste obdivovateli horolezců a jejich výstupů na nejvyšší hory světa? Ve Špindlerově Mlýně si nyní můžete vyzkoušet, jaké to je lézt po ledové stěně jen za pomocí cepínů a maček. Pozor, tato adrenalinová zábava není v žádném případě vhodná pro děti.

Lezení předchází nutné školení od vysoce kvalifikovaných instruktorů, ve kterém se naučíte naprosté základy a také se připravíte na nečekané situace. Na stěně by vás pak díky proškolení nemělo vůbec nic překvapit.

Jak dlouho na stěnu polezete, už je pak jenom na vás. Takže s touhle zábavou můžete strávit klidně celé odpoledne. Vybavení si můžete zapůjčit nebo si přivézt svoje.

Najednou se tohoto kurzu lezení může zúčastnit až 15 osob, což je ideální počet například pro teambuilding nebo chlapskou jízdu.

Psí dobrodružství ve Špindlu

Mushing neboli jízda se psím spřežením je u nás stále více oblíbenou zábavou. Ve Špindlu si můžete vybrat z okružní jízdy nebo zvolit pouť po hřebenech hor. Obě dvě možnosti nabízejí krásné výhledy na zasněžené vrcholky Krkonoš.

Psí spřežení si dokonce můžete zarezervovat na několik dní a strávit tak nezapomenutelné mrazivé noci pod stanem. Vyjížďky pod zimní noční oblohou navíc patří k dechberoucím zážitkům, které jen tak něco nepřekoná.

Pokud se necítí na přenocování ve spacáku, je tu možnost přespání v horských boudách. Na saních se můžete jenom vézt, nebo si můžete zkusit i celé psí spřežení řídit. To vše pod dohledem zkušených musherů s bohatou praxí.

Ceny jsou upravovány na základě individuálních přání každého zájemce. 1 hodina vás však na necelé 3000 korun.

Adrenalinová jízda ve větru

Snowkiting je obdoba letního kiteboardingu. V hlavní roli je tažný drak, který uvádí do pohybu lyžaře nebo snowboardistu, jenž je k drakovi připevněný.

Oproti obyčejnému lyžování se dá tento sport provozovat na sněhové pláni a není zapotřebí sjezdovky nebo kopce. Ve Vysoké nad Jizerou vás naučí kitovat ve speciálním kurzu. K jeho účasti potřebujete jen vlastní lyže nebo snowboard, zbytek si zapůjčíte na místě.

Vysoká je pro snowkitování ideálním místem, je tu dostatek sněhu a díky ideální nadmořské výšce tu i fouká příznivý a dostatečně silný vítr. Navíc tu jsou dostatečně rozlehlé pláně.

Tento sport je vhodný pro všechny od 10 do přibližně 60 let, záleží na uvážení každého a také fyzické kondici. Nechat se unášet drakem není zpočátku žádná legrace, ale po pár nepodařených pokusech tomu jistě přijdete na chuť.

Zkušení borci dovedou s draky předvádět neskutečné kousky, nebo se nechají drakem jen vyvézt na kopec a dolů sjedou klasikou. Ideální je zvolit dvoudenní kurz, ve kterém se naučíte kompletní zvládnutí jízdy.

Ice Wall ve Špindlerově mlýně
Ice Wall ve Špindlerově mlýně

Skialpinismus povolený

Ve volné přírodě nejsou skialpinisté příliš vítáni, lyžaři se zvláštními lyžáky stoupající po sjezdovkách nebo kopcích směrem vzhůru byli totiž donedávna velkou neznámou.

Ve Špindlerově Mlýně ale existuje dokonce skialpinistický klub, který každoročně pořádá Mistrovství České republiky ve skialpinismu. V Krkonoších je tedy tento adrenalinový sport povolen.

Je však třeba dodržovat určité podmínky a vydávat se pouze na doporučené trasy. Speciální okruhy vedou po značených trasách a není radno z nich odbočovat, snadno by se tak mohla uvolnit lavina.

Okruhy jsou přístupné pouze v případě, je-li dostatek sněhu, podmínkou je alespoň 30 centimetrů zhutněného sněhu. Trasy lze absolvovat obousměrně, ale některé části jsou vyloženě určené pro sjezd a jiné pro výstup.

Důležité je také povinné vybavení v čele se základní lavinovou výbavou (lavinový vyhledávač, sonda a lopata), mobilní telefon, vhodné oblečení a přijímač GPS.

První bobovka u nás

Špindlerovská bobovka byla postavena už v roce 1997 jako první bobová dráha v České republice a patří mezi tři nejatraktivnější bobové dráhy na celém světě.

Dráha je dlouhá 1,4 kilometrů a jezdec si při průměrném sklonu 7 % užije celkem 22 zatáček, 5 terénních zlomů a tři tunely. Rychlost si volí každý podle sebe, takže nikdo nebude nepříjemně překvapen vysokou rychlostí nebo velkými skoky.

Maximální rychlost je 65 kilometrů v hodině. Vybrat si můžete z jednomístného nebo dvoumístného bobu. Oba dva typy jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Děti od osmi let mohou jezdit sólo, ale ratolesti do osmi let pouze v doprovodu jednoho z rodičů.

Bobová dráha je otevřená celoročně a díky nočnímu osvětlení dokonce i po setmění. U bobové dráhy je možné zaparkovat a návštěvníkům je k dispozici také občerstvení s posezením na terase.

Dospělého vyjde jedna jízda na 90 korun, děti do 100 cm mají jízdenku za 50 korun, do 140 cm za 70 korun.

Foto:
Štítky:
reklama
Související články
1.6.2023
Nejslavnější příběh o legendárním románovém náčelníkovi Apačů Vinnetouovi a jeho bílém bratrovi Old Shatterhandovi je zpět! Film Poklad na Stříbrném jezeře s Pierrem Bricem a Lexem Barkerem v hlavních rolích se stal v roce 1962 celosvětovým hitem. Nyní podle něj ve Westernovém městečku v Boskovicích na jihu Moravy vytvořili velkolepé divadelní představení. Hraje se v tamním přírodním amfiteátru, k
31.5.2023
K příjemným procházkám svádí Mravenčí stezka v Bedřichově. Děti i jejich rodiče se budou moci „seznámit“ se zvířátky žijícími v lese prostřednictvím dřevěných soch v nadživotních velikostech. Stezka začíná u informačního centra v Bedřichově, pokračuje kolem Lesní chaty, přičemž cílová destinace je na rozhledně Královka nebo Prezidentské chatě. Délka trasy je zhruba 1,5 kilometru. Po stopách g
29.5.2023
Nepoštěstí se každému městu, že jeho občané nemusejí za rekreaci v přírodě kamsi na periférii, ale mají k ní ideální příležitost přímo v centru. V Berouně stačí z Husova náměstí proběhnout pár ulic a už můžeme začít stoupat na Městskou horu. Lesopark Městská hora západně od historického centra je, jak už název napovídá, skutečně vrch, i když s jeho nadmořskou výškou 290 metrů je možná označení „h
25.5.2023
Už přes sto třicet let tvoří dominantu našeho hlavního města. Petřínská rozhledna měla několikrát namále, ale nezlikvidoval ji požár ani nacistická okupace, a tak se stále pyšně vypíná nad Prahou a láká další a další návštěvníky k rozhledu, jaký nemá obdoby. Když se Francouzi v 80. letech 19. století připravovali na pořádání své Světové výstavy v Paříži, toužili světu pořádně vytřít zrak a předvé
24.5.2023
Brány zámeckého parku na Loučeni budou otevřeny pro malé i velké po celé léto každý den v týdnu. Navštívit můžete jak největší Labyrintárium v Evropě, zámek s jeho kostýmovanými prohlídkami, tak speciální akce. Na ubytované v zámku či zámeckém hotelu čeká přírodní koupací jezírko. V červenci se zapojí zámek na Loučeni již poněkolikáté do Mezinárodního dne turistiky naboso. A to v sobotu 29.čer
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Minizahrádka ve skle
panidomu.cz
Minizahrádka ve skle
Je půvabná, má vlastní mikroklima a může sloužit jako dekorace i v obýváku. Hlavním rizikem skleněných nádob je zálivka. Nemůže odtékat a bude se hromadit u dna. To by rychle vedlo k zahnívání rostlin. Proto je nutné vytvořit dostatečně vysokou drenážní vrstvu, která vodu pojme a bude chránit kořeny. Potřebuje 3 vrstvy: * Na dno dobře