Domů     Víkend otevřených ateliérů
Víkend otevřených ateliérů

Program je opět nabitý a je určen všem věkovým kategoriím. Krom výstav vás čekají také výtvarné workshopy, ať už jde o oblíbené sochání z porobetonu a tvorbu mozaiky, tvorbu šperků (Papírna) nebo třeba figurální kresbu na univerzitě.

Tvořit můžete také v Knihovně města Plzně. Výtvarné školy lákají ke společné tvorbě s učiteli i žáky a možná právě zde objevíte, která z nich osloví vašeho talentovaného potomka. Na některé workshopy je třeba se předem registrovat na webu.

Můžete si také z výšky Paluby Hamburk vyfotit město a soutěžit o nejlepší fotku z akce a odtud pokračovat k dalšímu bodu, který je novinkou letošního ročníku – tvorba největšího plzeňského obrazu v podchodu u hlavního nádraží (vchod z terminálu 1 na autobusovém nádraží nebo z Šumavské ulice).

Tématem bude městská džungle. Na místě budou připraveny barvy i štětce, s tvorbou pomohou asistenti. Pro tvořící návštěvníky jsou připraveny dárky od Správy železnic.

A když už budete na vlakovém nádraží, určitě se podívejte i do nově opravené haly a na inspektorskou drezínu.

Pokud zůstanete v Plzni, nenechte si ujít volný vstup do Západočeské galerie (ano, Kafka v Masných krámech!) a dalších galerií ve městě – Galerie města Plzně, Jiřího Trnky, U Andělíčka, Ladislava Sutnara, Thambos či Gallery Vetengl.

Výtvarná díla a popovídání u sklenky nabídne speciální vinná stezka ART&WINE, která zahrnuje hned deset plzeňských bodů.

Zavítáte-li do vinného baru Na břehu Rhôny, čeká na vás nejen křest nové fantasy knihy plzeňského učitele matematiky Libora Pelcmana, ale také odpolední performance malířů Vladimíra Líbala a Jana Jelínka a výstava obrazů architekta Václava Šmolíka.

„Mezi vystavujícími najdete známá jména, členy Unie výtvarných umělců, ale i výtvarníky na startu kariéry či hobby umělce,“ říká Jana Brabcová, autorka myšlenky a jednatelka pořádající společnosti Grafia.

„Zkuste si pod jejich vedením tvůrčí techniky, pro které doma nejsou podmínky, dívejte se umělcům pod ruce. Je to příležitost i ke koupi zajímavého díla, které vás na místě osloví. Navíc budete autora znát osobně. A třeba za pár let zjistíte, jak dobře jste investovali své peníze.“

Jestli vás láká výlet mimo Plzeň, můžete navštívit hned dvě desítky ateliérů a galerií. Lákavá je trasa po Klatovech a okolí, zde na návštěvníky čekají skláři v galerii PASK, galerie U bílého jednorožce či ateliér S duší Jarky Papežové.

Překvapí umělecký nožíř ve Svrčovci, umělce najdete i v Číhani a na Čachrově. V Břasích v ateliéru Ve stodole Evy Roučky čeká krom výtvarných děl loutkové a stínové divadlo se zapojením diváků a koncert bratří Pechmannů.

Určitě si prohlédněte i ateliéry ve Starém Plzenci, Horní Bříze, v Blatnici, Přešticích, Šťáhlavech, Křimicích, Dobřanech a ve Vochově.

Na webu akce najdete také profily umělců všech možných výtvarných oborů počínaje kreslením, malováním, přes sochařství, design, keramiku, fotografii, módní návrhářství, grafiku, šperk až po netradiční druhy umění.

Již tradičně se mohou návštěvníci během Víkendu otevřených ateliérů zúčastnit soutěží: o nejaktivnějšího návštěvníka, o nejhezčí snímky, video, o nejobdivovanější umělecký výtvor vytvořený návštěvníkem.

Stejně jako v předešlých ročnících proběhne i letos ART PARTY – neformální setkání s umělci. Ta se koná

jako vždy v plzeňské Papírně v sobotu 28.9. od 20:30, ani zde se vstupné neplatí.

https://otevreneateliery.cz

Foto:
Související články
Zámek Nelahozeves ožije o víkendu 25. až 26. dubna Hrnčířskými slavnostmi, které každoročně přitahují tisíce návštěvníků a patří mezi největší akce svého druhu ve Středočeském kraji. Areál renesančního zámku se na jeden víkend promění v živou přehlídku tradičních řemesel, kde se propojuje historie, řemeslná zručnost i zábavný program pro celou rodinu. Otevřeno bude také v blízkém interaktivním muz
Přivítejte jaro na Zámku Pardubice! Tradičně týden před velikonočními svátky zaplní nádvoří velikonoční jarmark – stánky s velikonočními pokrmy a dekoracemi, lokálními produkty, ale také výrobky a ukázky práce studentů středních škol Pardubického kraje. Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, soutěže, ukázky tradičních zvyků a her. http://vcm.cz/navstivte-nas/akce/velikonoce-na-zamku-2026/ &n
Tradiční jarmark s předváděním řemesel a dílničkami pro děti ve všech prostorech muzea. Jarmarečníci se představí ve všech prostorech muzea. Nebude chybět předvádění řemesel a dílničky nejen pro děti (pletení pomlázek, zdobení kraslic, zdobení keramiky a perníčků…) i dobroty v muzejní kavárně! http://muzeum-melnik.cz/akce-a-vystavy/velikonocni-jarmark-1405_874cs.html
První letošní trh na zámku, kde nebude chybět občerstvení od langošů přes cukrovou vatu až po burgery či míchané nápoje, a také spousta stánků se zajímavým dárkovým sortimentem. Těšit se můžete také na novou prohlídku i dobrodružnou hru pro děti, které vás obě zavedou do míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou (přesnější informace o nových prohlídkách budou na stránkách zámku). Samozřej
Uskuteční se na výstavišti Zahrada Čech. První jarní výstava je zaměřena na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční sortiment, jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika, zahradní nábytek, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva a řadu dalšího. I letos se mohou návštěvníci v rámci jarní výsta
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Na povrchu přes 800 stupňů. Webb přiblížil jeden z nejdrsnějších známých světů
21stoleti.cz
Na povrchu přes 800 stupňů. Webb přiblížil jeden z nejdrsnějších známých světů
Pomocí Webbova teleskopu astronomové pořídili dosud nejdetailnější snímky planety mimo naši Sluneční soustavu. Exoplaneta LHS 3844 b obíhá kolem červeného trpaslíka asi 49 světelných let od Země a čer
Zapečený losos s fenyklem
nejsemsama.cz
Zapečený losos s fenyklem
Pokud nemáte k dispozici čerstvý fenykl, použijte celer, petržel nebo černý kořen. Bylinky použijte podle chuti. Ingredience: ● 600 lososovitého pstruha ● 1 čerstvý fenykl ● 1 lžíce nasekaného kopru ● 1 snítka tymiánu ● špetka citronové kůry ● 150 ml smetany ● 2 stroužky česneku ● hrst cherry rajčátek ● 1 vejce ● sůl ● pepř ● citronová šťáva ● máslo na vymazání Postup: Ryby osolte, opepřete a pokapejte citronovou šťávou.
Ragdoll vás okouzlí
panidomu.cz
Ragdoll vás okouzlí
Pokud se poohlížíte po kočičce, ale chtěli byste takovou, která by měla také trochu psí povahu, tak ragdollka, jak jí lidé říkají, je ta správná volba. Ne nadarmo se jí říká také kočkopes.   Má krásné modré oči, které vás hned uhranou, a jemný kožíšek. A je opravdu hodně veliká. To je asi první dojem.
Tužka jako symbol nadčasovosti: přežila impéria i digitální svět
epochaplus.cz
Tužka jako symbol nadčasovosti: přežila impéria i digitální svět
Na první pohled obyčejná věc. Kousek dřeva a černé „cosi“ uvnitř. Jenže tužka je jedním z nejdokonalejších vynálezů historie, jednoduchá, levná a téměř nezničitelná. Jak se z náhodně nalezeného kamene stal nástroj, který používáme dodnes? Příběh tužky začíná skoro pohádkově. Píše se 16. století a někde v anglickém Borrowdale se po bouři vyvrátí strom. Pod
Hodlá Pazderková sbalit zadaného  kolegu ze seriálu?
nasehvezdy.cz
Hodlá Pazderková sbalit zadaného kolegu ze seriálu?
Cesty lásky jsou věru nevyzpytatelné. To dokládají i zákulisní drby, které se k nám donesly. Herečka Iva Pazderková (46) má mít údajně mimořádné sympatie ke kolegovi ze seriálu Sex O’Clock Viktoru D
Děsíme se vnuka, zlo s ním roste
skutecnepribehy.cz
Děsíme se vnuka, zlo s ním roste
Jsme vysílení z našeho Martínka. Je to s ním o nervy. Doufali jsme, že ho změní sourozenec. Opak je ale pravdou. Teď je navíc ještě zlý a agresivní! Na vnoučata jsme se s manželem moc těšili. Říkali jsme si, že s nimi budeme trávit co nejvíce času, počítali jsme s tím, že je budeme často hlídat. Ve svých představách jsme viděli
Lahodný meruňkový koláč s tvarohem
tisicereceptu.cz
Lahodný meruňkový koláč s tvarohem
Snadný recept na přípravu. Podávejte jako moučník ke kávě nebo čaji. Ingredience 1 vejce 100 g másla 120 g hladké mouky 80 g třtin. cukru Náplň 2 vejce 1 balíček vanilkového cukru 1 z
Užijte si jaro v plném zdraví
epochalnisvet.cz
Užijte si jaro v plném zdraví
Již 4 hodiny svižných procházek za týden nás chrání před osteoporózou a tím i před zlomeninami kyčlí. Navíc dochází díky působení slunečního svitu i k povzbuzení organismu k produkci vitaminu D.   Co potřebují vaše kosti a klouby… Trpělivě nás nosí po celý život. Umožňují nám vyskočit radostí, doběhnout autobus nebo jezdit na lyžích. Můžeme něco udělat
4 podivná úmrtí kolem Lucemburků: Zabil plyn Jana Zhořeleckého?
historyplus.cz
4 podivná úmrtí kolem Lucemburků: Zabil plyn Jana Zhořeleckého?
Karel IV. jede zachmuřeně v čele svých oddílů podzimní krajinou. Směřuje k západním hranicím království. Někde mezi Tachovem a Domažlicemi jej však zastihne rychlý posel se zprávou, že jeho úhlavní rival Ludvík Bavor, proti němuž vytáhl do boje, zemřel. Při lovu medvěda ho ranila mrtvice.   Za dílo šťastné náhody lze označit náhlý skon císaře
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Champagne jako životní styl: v Praze vzniklo místo, které mění pohled na bublinky
iluxus.cz
Champagne jako životní styl: v Praze vzniklo místo, které mění pohled na bublinky
Praha získala podnik, který na domácí gastronomické scéně dosud chyběl. V samém srdci metropole vznikl první Champagne bar v České republice – prostor zasvěcený výhradně vínům z oblasti Champagne. Bez
Záhada jménem Edgar Cayce: Kde se vzala jeho moc?
enigmaplus.cz
Záhada jménem Edgar Cayce: Kde se vzala jeho moc?
Chlapec, kterému jeho rodiče dávají jméno Edgar, přichází na svět v roce 1877. Je vychováván v tvrdé práci a k víře v Boha, které v té době byla stále ještě prakticky samozřejmá. Jenže v šestém roc
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz