Ať už s nadsázkou nebo bez, tahle místa jsou podle českých záhadologů specifická energií, která na nich proudí. Vydáte se sem, abyste se o tom přesvědčili na vlastní kůži?
Babí lom láká démony
Asi 13 kilometrů od Brna se mezi zlověstnými skalisky line cesta, která vás dovede k vrchu jménem Babí lom. Na jeho vrcholu byste našli stejnojmennou rozhlednu. Zejména citliví jedinci si však procházku mezi skalami příliš neužijí.
Podle mnohých svědků zde totiž panují negativní síly, zaplavují je stísňující pocity, které s každým krokem nabírají na intenzitě. Za dusivou atmosférou podle badatelů stojí temná minulost Babího lomu.
V dávné historii se zde totiž mají odehrávat rituály černé magie! Dodnes tak prý vrch přitahuje nebezpečné entity.
Plavou v jezírku duše odsouzenců?
Jeho barva je brčálově zelená, přesto dostává jméno Černé jezírko. Leží u hradu Točník a příjemné posezení tu rozhodně na návštěvníky nečeká. Váže se k němu totiž poměrně děsivá legenda.
Černé jezírko je vybudované Václavem IV. (1361–1419) a jeho původním účelem má být zásoba vody pro hrad. Jenže jak již jeho název napovídá, hemží se to v něm černými rybami.
Podle místních jsou to ve skutečnosti duše nešťastníků, kteří padnou za oběť žaláři na hradě Žebrák. Je to totiž právě Václav, kdo je nechává umučit.
Vyhněte se Ortelu smrti!
Zatímco některé vrchy jsou nabité pozitivní energií, kterou je vhodné načerpat, na jiných to naopak srší temnotou. A takovým nebezpečným místem je i vrch Ortel, který byste našli u Nového Boru v Lužických horách.
Psychotronici mají jasno – vrcholek s už tak podivnými skalními útvary má jednu z vůbec nejnegativnějších energií u nás! Stejně jako v případě Babího lomu je i zde nutno hledat příčinu v dalekých časech.
Dávné pověsti se zmiňují v souvislosti s Ortelem o obětišti. Ovšem kromě zvířat jsou tu obětováni i lidé! Oběti jsou přitom vhazovány do šachty uprostřed pahorku, ta je však prý zasypána. Ve středověku se tu navíc nachází popraviště pro nedaleký Cvikov.
Moravský kras láká tisíce návštěvníků. Kromě atrakce číslo jedna Macochy je možné zde vidět jeskyni Býčí skála. Její pověst, která sahá až k dobám pravěku, však neskrývá nic příjemného. V roce 1872 učiní archeologové děsivý objev.
Býčí skála se zhruba v 6. století před Kristem stává místem prapodivného pohřbu. Je zde uložen zřejmě velmi bohatý muž, ten je však na smrt doprovázen sloužícími a mladými dívkami. Celkem je to asi 40 lidí!
Ti jistě neumírají pro svého pána dobrovolně, jak dokazují usekané hlavy i končetiny, v jeskyni tak dochází k brutální masové vraždě. Otisk utrpení je zde i po tisících let stále cítit, výjimkou nejsou vzlyky a nářek duchů.
Druidské obřady mezi balvany
Na první pohled poklidná obec Žinkovy ležící jižně od Plzně svým vzezřením mate. Podle psychotronika Pavla Kozáka je zde totiž do dnešních dní cítit zbytkovou bioenergii obrů.
Vždyť také žinkovská obora nese jméno Obrovo hradiště a nedaleko leží i keltské oppidum Obří hrad. Hradiště samotné je tvořeno shluky velikánských kamenů, mezi nimiž prý působí tajemné síly.
Dokonce zde má docházet i k častým případům bloudění, které mohou potvrdit místní hajní, tedy ti, kteří okolí velmi dobře znají. Není divu, že se tu stávají podivné věci.
V minulosti tu kromě obrů mají mít své oblíbené místo i druidi, jejichž obřady mají otevírat bránu do podsvětí.
Viklan naplněn krví
Jeden z největších viklanů v Čechách nese název Husova kazatelna. Důvod je prostý, v lesích poblíž středočeských Petrovic má údajně kázat mistr Jan Hus (1370–1415) během svého pobytu na nedalekém hradu Zvěřinec. Ovšem místo má i svou temnou stránku.
Má se tu odehrávat, jak jinak než nedobrovolné, lidské obětování. Dokladem krvavých lázní má být prohlubeň v kameni, která je dnes považována za obětní misku.