Aquaparky pod Tatrami
Aquaparky pod Tatrami

Máme pro vás skvělý tip na krásnou dovolenou s dětmi! Co takhle vyrazit k našim východním sousedům na Slovensko? Zábavu i pohyb vám zajistí tobogány, klouzačky, vlny a protiproudy. A navíc vás může prohřát horká termální voda.

Ještě váháte?

Infrasauna prohřeje tělo, a to vyplaví škodliviny.
Infrasauna prohřeje tělo, a to vyplaví škodliviny.

Poprad: Aquacity

Nevšední pobyt pod zasněženým panoramatem Vysokých Tater a hustou párou stoupající z venkovních termálních bazénů můžete prožít ve slovenském Popradu. Většina bazénů je ovšem krytá a i z nich skrze prosklené stěny si můžete Tatry vychutnat, klidně i se sklínkou šampaňského z vodního baru, zatímco vaše děti prolétají některým z několika tobogánů nebo řádí na pirátském ostrově.

Silnou stránkou Aquacity jsou zdravotní programy s lázeňskými procedurami: masážemi všeho druhu, zábaly, kryokomorou. Voda tu má vysoký obsah vápníku, hořčíku, sodíku a kysličníku uhličitého, takže kromě zábavy tu opravdu podpoříte své zdraví.

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 2800 Kč

Některé atrakce imitují "exotické" ostrovy. Nejen děti si to tu zamilují.
Některé atrakce imitují „exotické“ ostrovy. Nejen děti si to tu zamilují.

Liptovský Mikuláš: Tatralandia

Na severním břehu přehradního jezera Liptovská Mara na kraji Liptovského Mikuláše najdete nezjnámější slovenský aquapark Tatralandia. Specifikem je ubytování v útulných chatičkách s veškerým komfortem, předností 26 tobogánů a klouzaček v celkové délce přes 2 kilometry!

Nejpyšnější jsou tu na Tornádo, nejdelší raftový tobogán s vodním vírem v Evropě. Dále neuvěřitelných 14 bazénů se slanou, termální i čirou vodou, samozřejmě lázeňská zóna s veškerými procedurami, relaxační pokoje a pro malé děti tzv.

Baby Silent Zone. Umělá surfovací vlna, samozřejmostí několik restaurací a vodních barů.

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 2780 Kč

Tobogány bývají obsypané dětmi, ale je jich dost na výběr. Nečeká se,
Tobogány bývají obsypané dětmi, ale je jich dost na výběr. Nečeká se,

Senec: Aquathermal

Asi 15 km za Bratislavou u dálnice na Trenčín leží městečko Senec a v něm u Slnečného jazera areál rodinného typu i vzhledu, kde na hebkém trávníku najdete několik bazénů, 11 tobogánů a skluzavek a především pohodovou atmosféru.

Sportovci si mohou dát své porce v plaveckém bazénu, ostatní vyhřívají na lehátkách na dohled od restaurace.

Jeden odpočinkový altán obkružuje vodní kolotoč s putujícími nafukovacími sedačkami, což ocení hlavně děti. Poskytují tu opět wellness rozmazlování včetně masáží, sauny a vířivky. Ideálním ubytováním je poměrně luxusní hotel Senec v sousedství areálu, s pěkným výhledem na Slnečné jazero.

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 4200 Kč

Tobogan v Teplicích patří k těm nejdelším na Slovensku. Zkusíte ho?
Tobogan v Teplicích patří k těm nejdelším na Slovensku. Zkusíte ho?

Trenčianské Teplice: Spa&Aquapark

Město v údolí mezi Velkou a Malou Fatrou patří k těm, které kombinují běžné dováděcí aquacentrum s lázněmi a balneoprovozem. Zdejší termální voda s obsahem síranů, hydrouhličitanů, vápniku, horčíku a železa je stabilně teplá 36-38°C a působí blahodárně na zdraví.

A tak ani nevadí, že jsou tu jen dva tobogány, široká skluzavka a asi deset dalších atrakcí, divoká voda s protiproudem, velká vířivka a jeden z několika bazénů je plavecký, tady jsou hlavní klasické lázeňské procedury a několik druhů saun: finská, suchá, infra a parní.

Inhalace, bahenní zábaly, masáže a vůbec všechno, co se v oboru „spa a wellness“ nabízí. Vzhůru za zdravím a zábavou!

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 4600 Kč

Jupííí! Jen popadnout nafukovací člun, sednout a už se jede!
Jupííí! Jen popadnout nafukovací člun, sednout a už se jede!

Piešťany Funny Park

Zajímavý aquapark postavili v Piešťanech u říčky Dubová: jde o imitaci pláže a všechny atrakce včetně kulatého bazénu o průměru 30 metrů jsou nafukovací. A platí to i pro čtyřiapadesát metrů vysokou „šmyklavku“ (skluzavku), mnoho různých atrakcí jako plovoucíé pirátský ostrov a plážový bar.

Je tu hřiště pro volejbal, restaurace a míst pro deku v písku habaděj. Pak můžete vyrazit do Piešťan s jejich termálními vodami, např. do velkého veřejného bazénu s teplotou vody 67°C, která už postavila na nohy nejednoho ležáka!

Piešťany žijí. Svezte se lodí po Váhu, jít na muzikál, na jazz, do kavárny nebo do Čachtic na zříceninu hraběnky Bathoryové…

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 2730 Kč

Mezi šesti zdejšími bazény si vybere každý, i ten, kdo si tu chce plavecky potrénovat.
Mezi šesti zdejšími bazény si vybere každý, i ten, kdo si tu chce plavecky potrénovat.

Oravice Thermal Aquapark

Téměř u polských hranic vás horská silnička za Trstennou zavede do vísky Oravice pod horu Skoruštinu na hranici Tatranského národního parku. Mohutný teplý pramen tu dal vzniknout neméně mohutné a luxusně vyhlížející soustavě šesti bazénů od sportovního plaveckého přes bazén s vlnobitím až po relaxační.

Skrývají hydromasážní trysky a vzduchové masážní lavice, ideální pro odpočinek a občerstvení těla, nechybí vodní ježek, vodní hřiby a vodopád, je tu i dětský bazén se skluzavkami, a hlavní pýcha, stometrový tobogán.

Dále samozřejmě masáže, sauna a specialita, aerosolová sprcha mořské soli a minerálů.

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 2600 Kč

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Historickým vlakem po Česku

Historickým vlakem po Česku

Významná centra Krkonoš

Významná centra Krkonoš

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Zlín má zámek a zoo v jednom

Zlín má zámek a zoo v jednom

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Nenechte si ujít další zajímavé články