Domů     Cesta za pivem Karlovarským krajem
Cesta za pivem Karlovarským krajem
od 20.6.2024
1

Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě piv z Karlovarského kraje.

Existuje zde lokálních pivovarů hned několik a je na nich krásné to, že je každý jiný.

Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji se vaří klasické ležáky, ale i speciály s vřídelní vodou nebo bylinkami, podobnými těm z Becherovky.

Vydejte se na jejich ochutnávku anebo začněte videi plnými chutí a příběhů regionálních pivovarů na www.cestazapivem.cz.

Pivovar Červený Vlk | Boží Dar

Jako vlk můžete mít nejen hlad, ale i žízeň. A jakmile se do vás jednou zakousne Červený Vlk z malebných výšin Božího Daru, už nebudete chtít nic jiného. Božídarská pivní šelma nabízí široký výběr od ležáků přes IPA až po velejemného Lehkého Střízlíka.

www.cervenyvlk.cz

Pivovar Svatý Florian | Loket

Svatý Florian je patronem požárníků a pivo z jeho pivovaru hasí žízeň jako máloco.

Piva se tu točí hned čtyři, kromě klasického světlého a tmavého 11° ležáku je na čepu i tmavý uzený speciál 13° s netradičním kouřovým aromatem a rubínový speciál 15° s příjemně nasládlým dojezdem. 

www.pivovarloket.cz

Velkorybnický Hastrman | Velký rybník

Hastrmani mívali v hrníčcích duše, ten od Velkého Rybníka čepuje do pohárků pivo. A to ne ledajaké. Už jste slyšeli třeba o Staročeském bílém, bezinkovém nebo medovém? A co takhle puškvorcové na zažívání a imunitu? Místním vodníkům prý už ze šosu místo vody kape pivo.

www.pivohastrman.cz

Zámecký pivovar Chyše| Chyše

Pivo s modrou krví z kvalitního domácího sladu a jiskrné vody z Dou­povských hor ochutnáte v atmosféře zámeckého pivovaru Chyše. Zrekonstruovaný renesanční zámek ze 16. století platí za jedno z nejkrásnějších míst v kraji.

www.chyse.com

Pivovar Karel IV. | Karlovy Vary

Viděl jsem vás žíznit, a tak jsem se vrátil,“ hlásá Karel IV. z cedule pivovaru. Otec vlasti přimíchává do zlatého moku i karlovarskou vřídelní vodu, díky které je zdraví prospěšné a má lehce nasládlou příchuť.

Nechte si natočit lázeňské pivo ve městě, kde se zlatý mok vaří už od roku 1370!

www.becherplatz.cz

Rodinný pivovar Kronl | Mariánské Lázně

Poctivé řemeslo bez filtrace i pasterizace, takové je pivo z rodinného pivovaru Kronl, který nese jméno slavného místního zbojníka. K pivu zakousněte nějakou tu místní specialitu a podařený lázeňský výlet je na světě.

www.kronl.cz

Pivovar Krušnohor | Kraslice

Poznávacím znamením pivovaru Krušnohor je přísná hořkost a obrovský výběr všech možných druhů piva, s nimiž v roce 2015 vyhrál Zlatou pivní pečeť. Každý týden má v nabídce deset až čtrnáct druhů piv. Jsou hořká, nefiltrovaná a jen tak s něčím si je nespletete. Prostě pivo z hor, jak má být.

www.krusnohor.eu

Pivovar Permon | Sokolov

Permon je pravý řemeslný pivovar s více než stovkou registrovaných piv. Permoníci prostě rádi experimentují. Přijďte poznat všechny chutě, které může české pivo mít.

www.pivopermon.cz

Pivovar Rudohor | Ostrov – Dolní Žďár

Horníci si z Krušných hor brali rudu, pivovarníci z Rudohora zase průzračnou vodu, díky níž vyrábějí originální piva, pojmenovaná podle českých i světových mincí.

Na rozdíl od mnoha jiných menších pivovarů najdete jeho piva i na mnoha místech mimo jeho rodný kraj. Nejlíp ale pění v Ostrově.

www.rudohor.cz

Pivovar Ryžovna | Boží Dar

Uprostřed liduprázdné malebné krajiny stojí bývalá obecní škola a v ní pivovar s restaurací, kde vám k osobitému pivu rádi přinesou i nějakou tu lokální specialitu. A k tomu dostanete zadarmo výhled do malebné, tiché a okouzlující krajiny. Co chtít víc?

www.ryzovna.cz

Pivovar Starý hrad | Nivy

Pivovar Starý hrad zachovává staroslovanskou tradici vaření silného a kvalitního piva tak, jak ho lidé znali před 12 000 lety. Nefiltrovanou a nepasterizovanou Karlovarskou 14° si tady můžete vypít, ale taky se do ní ponořit ve zdejších pivních lázních.

www.eurobeerspa.cz/cs/pivovar

Pivovar Pivní Skaut | Cheb

Stejně jako pravý skaut je průzkumníkem, badatelem i stopařem, tak i pivovar Pivní skaut zkoumá, hledá a objevuje ten nejkvalitnější slad, nejvoňavější chmel a nejčistější pivní styly.

Pokud chcete objevit kouzlo pivních stylů, zkuste svrchně kvašená piva v Lokále Hvězda.

www.pivniskaut.cz

Zdroje informací: Vaše putování za pivem Karlovarským krajem začíná na www.cestazapivem.cz.
Foto: Cesta za pivem
reklama
Související články
19.7.2024
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou nejen
16.7.2024
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní rozlehlou Pivovarskou zahradou, která
15.7.2024
Právě vyšlo letošní osmé číslo vašeho oblíbeného časopisu Můj čas na kafíčko pro vaše hobby a volný čas! A stejně jako obvykle, je i nyní plné zajímavých článků ze světa hobby, kreativity a zahradničení. Tentokrát jsme se zaměřili hlavně na léto na zahradě a grilování. Co si budeme povídat, v posledních letech nám letní měsíce trochu ztrpčují neúnosná vedra. Pokud chcete, aby vám na zahradě neb
12.7.2024
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají k Benátské více než srdečný
10.7.2024
Každý kout České republiky má své gastronomické speciality, které jsou pro něj typické. Jak jistě víte, v Karlovarském kraji je ve velké míře zastoupeno lázeňství. Gastronomii tohoto místa, proslulého léčivými prameny, tak vytvářely mlsné jazýčky lázeňských hostů. Za uzdravením a relaxací sem přijížděli lidé různých národností a profesí, a právě odtud se odvíjí lokální gastronomie, která vychází
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Správná péče o vlasy se vyplatí
panidomu.cz
Správná péče o vlasy se vyplatí
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete
Mongolové se chytili do pastí vietnamského generála
historyplus.cz
Mongolové se chytili do pastí vietnamského generála
Mají velkou početní převahu. Hned třikrát Mongolové v průběhu let obsadí vietskou metropoli, jenže ani tento úspěch jim vytoužené vítězství nepřinese. Vietové invazím mocného souseda odolají. Hordy nepřátel vždycky přechytračí a zaženou je zpátky za hranice své země! Monarchie Dai Viet (na severu dnešního Vietnamu) ve 13. století vzkvétá. Země, ve které od roku 1225
Pikantní kuřecí křidélka podle herečky Scarlett Johansson
tisicereceptu.cz
Pikantní kuřecí křidélka podle herečky Scarlett Johansson
Kuřecí křidélka jsou jednoduchá a chutná, to ví i tato krásná americká herečka. Vyzkoušejte třeba lehce pikantní marinádu s medem. Její chuť si zamilujete i vy. Potřebujete 0,5 kg kuřecích kříde
Světem obchází epidemie vzteku
21stoleti.cz
Světem obchází epidemie vzteku
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě
Černý kašel: Probuzený zabiják!
epochaplus.cz
Černý kašel: Probuzený zabiják!
Kašel může být suchý, vlhký, dráždivý, akutní či chronický, to všechno se dá ve většině případů zvládnout. Dokud tedy nepřidáme přívlastek černý, protože pak už jde do tuhého… Začne to jako běžné nachlazení, k horečce či zimnici se však brzy přidají prudké záchvaty kašle. Opakují se znovu a znovu a hned tak se jich nezbavíte.
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Stromy dávaly rodičům sílu
skutecnepribehy.cz
Stromy dávaly rodičům sílu
Rodiče ten kousek lesíku milovali. Ze stromů získávali sílu bojovat se svými zdravotními neduhy. Po jejich smrti les posmutněl. Maminka s tatínkem ten malý kousek přírody milovali a rádi vysedávali na svém oblíbeném místě pod modřínem. Vídala jsem je tam takto den co den. Drželi se vzájemně za ruce, měli zavřené oči a jen tak tiše seděli a odpočívali.
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Velké odhalení? Kate Middleton se prý léčí v USA!
nasehvezdy.cz
Velké odhalení? Kate Middleton se prý léčí v USA!
Princezna z Walesu Kate Middleton  (42) podle spekulací čas od času podstupuje tajnou léčbu ve Spojených státech, konkrétně má létat do Houstonu. Alespoň takové informace kolují na sociálních sítíc
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
nejsemsama.cz
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Zlověstná bažina: Bloudili u Klimšova bahna mrtví svatebčané?
enigmaplus.cz
Zlověstná bažina: Bloudili u Klimšova bahna mrtví svatebčané?
Starý kolomazník kráčí za soumraku mokřadem. V alkoholovém opojení ho napadne zvolat: „Hej, vy propadlí muzikanti, kdy vy mi zahrajete?“ V tu chvíli se z hlubin země ozve hudba. Vystrašený muž pus