Domů     Co podnikout ve středních Čechách v červenci?
Co podnikout ve středních Čechách v červenci?
od 14.6.2024
1

Střední Čechy uspokojí všechny! Gurmány, děti, aktivní lidi ale i ty, kteří si nejraději trochu zalenoší. Kam tady můžete vyrazit v první polovině prázdnin? Akcí je připraveno nespočet.

Kutnohorské léto, Kutná Hora a okolí

1.7. – 30.8.

Kutnohorské léto, festival netradičních prohlídek památek a dalších zajímavostí ve městě a okolí, se koná již po šestnácté. Kutnohorské léto je celoprázdninový festival s podtitulem Jeden den nestačí.

Těšit se můžete na noční prohlídky Sedlecké katedrály nebo kostnice, chrámu sv. Barbory, netradiční prohlídky kláštera sv. Voršily, na letní výstavy v galerii GASK nebo na noční prohlídky či produkce na zámku Kačina. Do programu je zapojen i Vlašský dvůr. 

Více ZDE

Večerní prohlídka skleníků na Konopišti

3., 17. a 19.7.

Pro letošní sezonu si zámek Konopiště opět připravil prohlídku, během které je možné si prohlédnout osvícené skleníky Růžové zahrady.

Růžovou zahradu na Konopišti založil arcivévoda František Ferdinand d´Este v období kolem roku 1900. Skleníky s teplomilnými a subtropickými rostlinami, korkový pavilon a sochařská výzdoba tvoří nedílnou součást tohoto oblíbeného místa.

Více ZDE

Den řemesel ve skanzenu Vysoký Chlumec

13.7.

Areál skanzenu na Vysokém Chlumci ožije řemesly spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. Z řemesel, která se uplatnila i při budování tohoto skanzenu, bude k vidění práce tesaře, hrnčíře, řezbáře nebo předení na kolovrátku.

Uvidíte také truhláře, krajkářku nebo pečení chleba v historické peci. V provozu bude pila, mlýn a kovárna.

Více ZDE

Moře u Mělníka

13. 7. 

Tento den se Mělník již popáté promění na přístav plný vůní a chutí. V parku Na Podolí se uskuteční oblíbený festival pro celou rodinu. Přijďte si užít den plný divadelních představení, koncertů, cirkusových a akrobatických show a workshopů.

Po celý den můžete ochutnat chutě celého světa od více než 40 food trucků a stánků. V rámci programu se představí soubory The Bohemian Busketeers, Chůdadlo nebo Bratři v tricku a další.

Více ZDE

Léto na drezíně, Střezimíř

14.7., 28.7.

Pro milovníky netradičních zážitků a romantiky opuštěných železničních kolejí přichází i letos v létě jedinečná nabídka – zážitkové jízdy pákovými drezínami pod názvem „Léto na drezíně“.

Pojďte se vydat za dobrodružstvím na nejvýše položeném nádraží na bývalé dráze císaře Františka Josefa a užít si nezapomenutelnou projížďku manuálně poháněnými turistickými drezínami Vlašťovka a Dvojka.

Více ZDE

Den poutníka, Skalka – Mníšek pod Brdy

19.7.

Nenechte si ujít tradiční poutnickou akci u příležitosti svátku sv. Jakuba, patrona poutníků, na kterou navazuje pěší putování. Sraz je v 9 hodin v Řevnicích, odkud se vydáte na komentovanou prohlídku barokního areálu Skalka.

Dozvíte se více o poutních projektech v Česku, vyslechnete příběhy poutníků nebo si užijete koncert kapely Na Boso. Nabízí se i možnost přespání na faře v Mníšku pod Brdy.

Více ZDE

Večer otevřených bran na zámku Žleby

20. 7.

Prohlídky v rámci Večera otevřených bran jsou určeny pro milovníky památek, jimž pracovní povinnosti nebo volnočasové aktivity znemožňují navštívit žlebský zámek v průběhu obvyklé denní otevírací doby.

V průběhu standardních prohlídek v netradičním čase je možné se společně projít napříč staletími a poznat večerní atmosféru pohádkového zámku i jeho přepychové vybavení. Je možné si zvolit jeden ze dvou zámeckých okruhů nebo jejich kombinaci.

Více ZDE

Projekce Spalovače mrtvol v letním kině, Vinařice

25.7.

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Projekce proběhne pod širým nebem v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích, za nepříznivých klimatických podmínek bude film promítán v budově  skanzenu.

Představení je součástí programu Středočeského kulturního léta 2024.

Více ZDE

43. Silmet Rally Příbram

26. – 27.7.

První ročník příbramské rally se konal v roce 1979. Od té doby se stal tradičním automobilovým závodem. Každoročně se koná v Příbrami a láká tisíce fanoušků motoristického sportu. Trať závodu vede krajinou Příbramska a divákům nabízí atraktivní podívanou.

Více ZDE

„Jděte do Prčice po celý rok“, oblast Toulava

celoročně

Turistická oblast Toulava představila nové dálkové pěší a cyklotrasy s názvem „Jděte do Prčice po celý rok“. Stezky vedou ze tří měst v regionu Toulava – z Tábora, Milevska a Sedlčan do hlavního města českých pochodů Sedlce-Prčice.

Dohromady se jedná o 5 pěších tras a 3 cyklookruhy. Cílem je ukázat krásnou krajinu Jistebnické vrchoviny, okolí Milevska a Sedlčanska celoročně.

Celková délka tras je přes 150 km a stezky využívají stávajícího značení Klubu českých turistů. Turisté mohou vidět místa, jako je vyhlídka z vrcholu sjezdovky Monínec, Skanzen Vysoký Chlumec, Klášter Milevsko a další.

Foto: SCCR
Štítky:
reklama
Související články
16.7.2024
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní rozlehlou Pivovarskou zahradou, která
15.7.2024
Právě vyšlo letošní osmé číslo vašeho oblíbeného časopisu Můj čas na kafíčko pro vaše hobby a volný čas! A stejně jako obvykle, je i nyní plné zajímavých článků ze světa hobby, kreativity a zahradničení. Tentokrát jsme se zaměřili hlavně na léto na zahradě a grilování. Co si budeme povídat, v posledních letech nám letní měsíce trochu ztrpčují neúnosná vedra. Pokud chcete, aby vám na zahradě neb
12.7.2024
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají k Benátské více než srdečný
10.7.2024
Každý kout České republiky má své gastronomické speciality, které jsou pro něj typické. Jak jistě víte, v Karlovarském kraji je ve velké míře zastoupeno lázeňství. Gastronomii tohoto místa, proslulého léčivými prameny, tak vytvářely mlsné jazýčky lázeňských hostů. Za uzdravením a relaxací sem přijížděli lidé různých národností a profesí, a právě odtud se odvíjí lokální gastronomie, která vychází
1.7.2024
Při přípravě tradiční výstavy současného výtvarného umění ve Zbrašovských aragonitových jeskyních (ZAJ) v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku sáhli pořadatelé letos opět do osvědčených vod. Již poosmé zde vystavují svá díla skláři, protože právě sklo je ideálním materiálem pro prezentaci v prostorách s vysokou vzdušnou vlhkostí a působivě komunikuje se strukturou zdejších skalních stěn. Na výstav
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nadopujte se všemi béčky
nejsemsama.cz
Nadopujte se všemi béčky
Vitaminů skupiny B je celkem osm a všechny by se pro naše zdraví přetrhly. Pečují o kůži, vlasy, nervy i srdce. Ne vždy jich ale přijímáme tolik, kolik potřebujeme. Mrkneme se na zoubek těm nejdůležitějším z celé skupiny a pro začátek si můžeme říct, že i když máte jejich spotřebu pokrytou, stres, kouření, pití alkoholu nebo velkého množství kávy či čaje vedou
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný
Poslední britská čarodějnice: Kdo byla Helena Duncan?
epochalnisvet.cz
Poslední britská čarodějnice: Kdo byla Helena Duncan?
Helena Duncan si jako malé děvče vyslouží přízvisko pekelná, neboť tvrdí, že umí mluvit s mrtvými. Od té doby své okolí zahrnuje jedním proroctvím budoucnosti za druhým a jako dospělá se díky tomu stane uznávanou čarodějnicí. Dnes však o jejích schopnostech mnozí pochybují, neboť je údajně doloženo, že při seancích podváděla. Je to pravda? Je
Archeologové u Kutné Hory odkryli osadu starou 7 000 let
21stoleti.cz
Archeologové u Kutné Hory odkryli osadu starou 7 000 let
Dosud neznámou neolitickou osadu u Kutné Hory objevili badatelé z Archeologického ústavu AV ČR. Unikátní je v tom, že v následujících tisíciletích na jejím místě nevznikla žádná jiná sídliště a díky t
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Španělské ptáčky
tisicereceptu.cz
Španělské ptáčky
Většina z nás omáčky miluje. Španělský ptáček patří mezi klasické recepty české kuchyně. Příprava není vůbec složitá. Suroviny 4 plátky z hovězí kýty (celkem asi 600 g) 2 natvrdo uvařená vejce
Union Glashütte opět partnerem závodu veteránů napříč Saskem
iluxus.cz
Union Glashütte opět partnerem závodu veteránů napříč Saskem
Jen málokomu se podaří dopřát si tak jedinečný zážitek s klasickými automobily, jakým je závod Sachsen Classic. V jeho rámci se v polovině srpna opět přesunou závodníci kultovní setinové rallye ze Cvi
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
epochaplus.cz
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
Některé se řítí rychlostí přes 200 km/hod. Jiné sviští ve výšce 139 metrů. Občas se ocitnete hlavou dolů. Ruská carevna by zírala, kdyby viděla, co vzešlo z její kratochvíle. Horské dráhy patří k nevyhledávanějším atrakcím zábavních parků po celém světě. Protože kdo by si nechtěl užít adrenalinovou jízdu a zažít chvíle čisté euforie. Zábava pro
Temný stín mě pronásledoval městem až domů
skutecnepribehy.cz
Temný stín mě pronásledoval městem až domů
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak
Kadeřníkovi královy metresy prošlo i znásilnění
historyplus.cz
Kadeřníkovi královy metresy prošlo i znásilnění
Když králova metresa prochází uličkou dvořanů, ulpívají na ní desítky párů očí, které hodnotí každičký detail jejího vzhledu. Jen ať se dívají, má krásné šaty, líčení podle poslední módy, vzácný parfém, a hlavně vysoký účes, jehož tvorba zabrala celé hodiny. Jistý muž, který je nositelem starobylého a prestižního Řádu svatého Michala, dokončuje spis Chvála účesů
Kdy už si mě vezmeš Prachaři?
nasehvezdy.cz
Kdy už si mě vezmeš Prachaři?
Půvabná herečka ze seriálu Jedna rodina Sara Sandeva  (27) už tři roky tvoří pár se starším hercem Jakubem Prachařem (40). Možná je tak pomalu na čase vztah někam posunout. Nabízí se pochopitelně sv
Tajemství obrazu v proslulé galerii: Opravdu je na něm létající talíř?
enigmaplus.cz
Tajemství obrazu v proslulé galerii: Opravdu je na něm létající talíř?
Hledat důkazy existence UFO v proslulé florentské galerii Uffizi není zase tak bláhové, jak by to původně vypadalo. Záhadný obraz na vás čeká ve druhém patře galerijního objektu. Výtvarné dílo vzniklo