Domů     Karlovarský kraj: Zasněžené radovánky v království léčebných pramenů
Karlovarský kraj: Zasněžené radovánky v království léčebných pramenů
od 7.12.2021
1

V Karlovarském kraji se nachází jedno z nejkrásnějších pohoří České republiky – Krušné hory. Rozmanitá krajina, fascinující panoramata a perfektně upravené lyžařské tratě lákají pochopitelně milovníky zimních sportů.

Vyberte si z nabídky zimních areálů s terény pro začínající lyžaře i zkušené borce, z nichž skiareály na Klínovci, Božím Daru a na Plešivci snesou srovnání i se zahraniční konkurencí.

Vydejte se bílou stopou zasněženou krajinou, která obzvlášť v zimním období působí až pohádkovým dojmem.

Nejznámějšími zimními středisky Krušných hor jsou Klínovec, Boží Dar a Plešivec. Největší místní Skiareál Klínovec nabízí 31,5 km sjezdových tratí, a to na Klínovci, Neklidu a v Božím Daru. Samozřejmě na jeden skipas.

Díky snadnému propojení prostřednictvím skibusu se skiareálem Fichtelberg v Německu se můžete těšit také na 47 km sjezdovek různých obtížností, freeride sjezdovky, parky pro děti, legendární snowpark Neklid a také na odpočinkové chill zóny.

Skiareál Plešivec je jako stvořený pro rodinu s malými i odrostlými dětmi. Sjezdovky mají různou úroveň obtížnosti. Skvělé zážitky na lyžích či snowboardu si tak mohou dopřát úplně všichni.

V menších skiareálech jako jsou Bublava, Pernink, Potůčky, Nové město u Jáchymova, Mariánky či Nové Hamry si zase užijete pohodové lyžování bez dlouhých front.

Ve sněhobílé stopě

Západní část Krušných hor je protkána stovkami kilometrů upravovaných běžeckých tras. Oblíbená je Krušnohorská magistrála a její páteřní 40 km dlouhá partie mezi Bublavou a Božím Darem.

Kilometry kvalitních běžeckých stop najdete také v okolí Perninku a Horní Blatné nebo v oblíbeném skiareálu Eduard mezi Jáchymovem a Božím Darem.

Zde si můžete vyzkoušet také skijöring, tedy disciplínu, při níž má běžkař bederní pás a tažným lanem je spojen s postrojem jednoho či dvou psů. To je potom jízda!

Zimní zábava bez hranic

Vedle tradičních zimních sportů můžete na Božím Daru vyzkoušet třeba adrenalinový snowkiting nebo jízdu na speciálních duších sněhovým korytem snowtubing. Zasněženým terénem však můžete vyrazit také na sněžnicích, jejichž obliba neustále stoupá.

A co teprve musherství, kdy vás kouzelnou přírodou veze spřežení houževnatých tažných psů.

Když je počasí pod psa

V případě špatného počasí rozhodně nezoufejte.

Malí i velcí sportovci jistě ocení veřejné bruslení v KV Aréně v Karlových Varech (www.kvarena.cz), na Zimním stadionu v Sokolově (www.sszs.cz), v Chebu (www.chetes.cz), v Mariánských Lázních (www.sport-marianskelazne.cz), ale také na zimních stadionech v Ostrově (www.mddmostrov.cz) a v Nejdku (www.nejdek.cz).

Z horských svahů rovnou do wellness resortů

Hledáte perfektní odpočinek po celodenním lyžování v krušnohorských skiareálech? Vyberte si z bohaté nabídky lázeňských a wellness procedur v lázeňských městech v Jáchymově, Karlových Varech, Mariánských a Františkových Lázních nedaleko lyžařských středi­sek.

Dopřejte si blahodárné koupele či uvolňující masáže a zregenerujte své tělo po náročném dni.

Lázeňská mekka

Po krásně stráveném čase na sjezdovkách Klínovce či Božího Daru se ponořte do radonové koupele nebo jiných regeneračních koupelí v Aquacentru Agricola v Jáchymově.

Pobytem v solné jeskyni, masážemi, kryoterapií, kyslíkovou terapií či léčebnou akupunkturou si určitě dobijete baterky. Naleznete zde ale rovněž bazén, whirpool, Kneippův chodník a saunový svět inspirovaný hornickou minulostí města Jáchymov.

Ze sjezdovek v Nových Hamrech, Perninku či Plešivci je to pak jen kousek do lázeňského města Karlovy Vary. Příjemného uvolnění se vám zde dostane v bazénech a saunách v KV Areně a stejně tak i ve wellness centrech lázeňských hotelů.

V římském stylu

Své sjezdovky můžete provětrat také ve skiareálu Mariánky, kde se přímo nabízí ubytování v Nových Lázních. Určitě zde vyzkoušejte Římské lázně, kde na vás dýchne kouzlo historie.

K dispozici jsou také tři bazény, jaccuzi, sauna, sanarium, pára, Kneippova lázeň a odpočívárna. Komplex Římských lázní nabízí též celou škálu masáží, wellness procedur, hydroterapii a Beauty salon.

Nejkrásnější aquapark

Z lyžařského střediska Aš do Františkových Lázní, které jsou známé svými minerálními prameny s vysokým obsahem oxidu uhličitého, je to co by kamenem dohodil.

Nechte se zde hýčkat oblíbenými procedurami jako jsou uhličité a suché plynové koupele, plynové injekce a pitná kůra. Užijte si pobytu v Aquaforu, v největším a nejkrásnějším aquaparku českých lázní.

Sváteční kouzlo

Kulturní program vaší dovolené si můžete zpestřit také návštěvou památek, které v zimě nespí, jako například hrad Loket, Chebský hrad, ale také muzea a galerie. S blížícím adventem přichází čas vánočních trhů, kde je vzduch plný vůně cukroví a svařáku.

Své jedinečné kouzlo mají Chebské vánoční trhy, kde se skloubí vůně svařeného vína s bruslením na ledovém kluziště pod širým nebem.

V lázeňských městech Karlovy Vary či Mariánské Lázně pak najdete stánky s tradičními výrobky a vánočním cukrovím přímo v historickém centru.

Jedinečnou atmosféru mají vánoční trhy na hradu Loket, kde se můžete těšit na ukázku starých řemesel a zvyků nebo ochutnat nejrůznější dobroty.

Neopakovatelným zážitkem jsou potom trhy v horském městečku Boží Dar, kde předvedou své výrobky krušnohorští umělci a řemeslníci. Na Božím Daru bydlí sám Ježíšek a má tu dokonce i svou poštu.

Děti tak mohou nejen o Vánocích, ale i během celého roku napsat dopis, který bude následně odeslán přes Ježíškovu poštu.

Užijete si i v létě
Užijete si i v létě

Zimní dovolená na Karlovarsku tedy opravdu stojí za to. Nejzápadnější český region však samozřejmě nabízí rozmanitou zábavu i během letní sezóny. Už jste například navštívili národní přírodní rezervaci Soos nedaleko Františkových Lázní?

Pokud ne, tak byste to měli napravit. Objevíte zde rozsáhlé rašeliniště s celou řadou minerálních pramenů, kterým asistuje plejáda chráněných zvířat a spousta mokřadních a slanomilných rostlin.

Na prohlídku se vydejte po dvoukilometrové Naučné stezce, která je zpřístupněna od března do poloviny listopadu, a to pro pěší i imobilní turisty. V rámci trasy půjdete i po dně vyschlého jezera, kde byla kdysi slaná minerální voda.

V areálu pak objevíte i geologický park, muzeum s expozicí „Příroda Chebska a Soosu“, pavilon zaměřený na paleontologii nebo stanici pro záchranu živočichů.

Inspirace pro velikány

Zhruba dva kilometry od karlovarské městské části Doubí se před vámi otevře žulové skalní město.

Ano, právě se nacházíme ve Svatošských skalách, o jejichž „design“ se postarala řeka Ohře, která v oblasti mezi Loktem a Doubím prorvala žulový masiv hlubokým kaňonem.

V tomto romantickém údolí si přijdou na své jak pěší turisté, tak i příznivci cyklovýletů, vodáci a samozřejmě také horolezci. Vybrat si zde můžete z široké škály značených tras, jež vás provedou unikátní zalesněnou kopcovitou krajinou.

Patrně nejoblíbenější je desetikilometrová naučná stezka Doubí – Svatošské skály, zahrnující 12 zastávek s užitečnými informacemi z oblasti archeologie, geologie, historie a botaniky.

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
11.9.2023
Stát se na chvíli horníkem, strojvedoucím, hasičem, vojákem, námořníkem, mlynářem, pekařem, módním návrhářem... Prozkoumat místa, kam člověk běžně nemůže vstoupit... Nahlédnout do historie a na moment ji i prožít... Kdo by o tom alespoň jednou v životě nesnil? Pokud se mezi takové snílky řadíte, pak vyrazte na TECHNOTRASU. Na více než třech desítkách „zastávek“ na severní Moravě a ve Slezsku vás č
28.8.2023
Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Čistá šumavská příroda u známé vodní nádrže je rájem pro děti, rodiče i prarodiče. Přezdívá se mu jihočeské moře, protože se jedná o největší vodní plochu u nás. A cítit se tady budete báječně. Lipno nabízí zábavu pro malé i velké a je vhodným tipem na dovolenou nejen teď v létě, ale i v zimě. (Ne)únavná zábava pro děti i dospělé Je tolik zážitků, které na vás
10.7.2023
V sobotu 15. a v neděli 16. července se v době od 9.00 do 17.00 v areálu Veselého Kopce u Hlinska uskuteční oblíbený Veselokopecký jarmark. Ten byl jedním z prvních pořadů, který se v areálu před desítkami let poprvé uskutečnil – v letošním roce je to již 38. ročník. „Návštěvníkům se tak nabízí jedinečná příležitost k seznámení se s tradičními řemesly a řemeslníky. Naše pozvání k účasti přijali v
4.7.2023
Při plánování výletu se občas lidé neshodnou. Někdo by chtěl třeba navštívit zoologickou zahradu, jiného lákají lidé stavby ve skanzenu. Proč se ale přít? Nejlepší bude dopřát si obojí a vydat se do Chomutova! Když se hluboko v uplynulém století začalo v Chomutově uvažovat o založení zoologické zahrady, počítalo se, že se stane kulturním centrem neomezujícím se jen na chov zvířat. Ostatně hlavním
2.7.2023
Medvěd Bruno bude i letos o letních prázdninách provádět děti od čtyř do deseti let jeskyní Výpustek u Křtin v Moravském krasu na Blanensku. Třičtvrtěhodinovou interaktivní zábavně-vzdělávací prohlídku jeskyně, kterou se prohnalo čtyřicet tisíc let historie, připravil divadelní režisér Jiří Liška. Skupinka dětí s průvodcem prochází Výpustkem a přitom cestují v dávných časech a plní úkoly z těcht
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Posvátný oltář na hoře Ebal: Je dobývání Kanaánu Izraelity jenom mýtus?
epochaplus.cz
Posvátný oltář na hoře Ebal: Je dobývání Kanaánu Izraelity jenom mýtus?
„Až tedy přejdete Jordán, postavíte na hoře Ébalu ony kameny, jak vám dnes přikazuji, a obílíš je vápnem. Vybuduješ tam oltář Hospodinu, svému Bohu, oltář z kamenů, ale nebudeš je opracovávat železem,“ přikazuje Mojžíš (1394/1393–1274/1273 př. n. l.) vojevůdci Jozuovi (†1245 př. n. l.). Ten poslechne a skutečně oltář vybuduje a provádí na něm oběti Hospodinu.
Do Ulice pro milence?
nasehvezdy.cz
Do Ulice pro milence?
Po šesti letech se herečka vrátila do seriálu Ulice, který ji kdysi proslavil. Prý míří zpátky zcela zištně. Povídá se, že Anně Fixové (39) došly peníze a potřebuje vydělávat. O větší role totiž ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Hroutí se jí nadobro vztah?
nasehvezdy.cz
Hroutí se jí nadobro vztah?
JITKA SCHNEIDEROVÁ (50) to má údajně s partnerem LUKÁŠEM PITTEREM (43) hodně nahnuté. Objevil se v jejich vztahu nečekaně někdo třetí? V seriálu Ulice se jí daří. Jitka Schneiderová (50) tam září, co
Takový vztah jsem nikdy nezažila
skutecnepribehy.cz
Takový vztah jsem nikdy nezažila
Dostala jsem se do nečekané situace. Když jsem podědila psa, chtělo se mi plakat. Netušila jsem, jaké štěstí mě v podobě chlupatého tvora ještě na stará kolena potká! Na stará kolena jsem si pořídila přítele. No, to je možná trochu nadnesené. Byl to soused. Ale trávili jsme spolu veškerý volný čas, jezdili na výlety, a dokonce i na
Žije v Austrálii podivná rasa Sloních lidí?
enigmaplus.cz
Žije v Austrálii podivná rasa Sloních lidí?
Dvojice rybářů pozvedne petrolejovou lucernu. Je noc a oni právě loví na jezeře Narrabeen nedaleko Sydney. Když se tmou zničehonic rozlehne hlasité šplouchání, rozsvítí světlo. To, co spatří, jim vezm
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
panidomu.cz
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
Také jste si všimli, že stále více lidí nosí na zápěstí chytré hodinky nebo fitness náramek? Pokud byste se i vy rádi nechali pohltit tímto trendem, ale nevíte, k čemu jsou taková zařízení dobrá a jak vybírat, jste na správné adrese. S obojím vám totiž poradíme. Jak vybrat chytré zařízení na zápěstí? Při výběru chytrého zařízení na
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Oceán na Europě obsahuje uhlík
21stoleti.cz
Oceán na Europě obsahuje uhlík
Jupiterův měsíc Europa přitahuje zájem odborné veřejnosti jako magnet. Důvod je jasný. Měření ukázala, že pod ledovým povrchem se ukrývá oceán tekuté a teplé vody. A mnozí vědci nevylučují, že v této
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je