Domů     Keňa: Divočina na rovníku
Keňa: Divočina na rovníku

Zelené pahorky africké, tak jak je popsal Hemingway, stále existují. Už si sice nezastřílíte na lvy jako slavný spisovatel, ale vidět divokou zvěř vás nadchne víc!

Cítit vůni divoké Afriky a vidět slunce, zapadající za prastaré baobaby, to jsou zážitky, které ve vás zůstanou!

Třímilionové Nairobi, hlavní město Keni, má tu výhodu, že si tu hned po příletu můžete vychutnat místní zajímavosti. Nejenže je tu díky nadmořské výšce 1800 metrů nad mořem příjemné, nikoli horké klima, ale můžete vyzkoušet ve skvělých restauracích místní domorodé lahůdky, třeba velbloudí steak nebo maso na ohni s kukuřičnou kaší.

Minout byste neměli keňské Národní muzeum, abyste se dozvěděli něco o domorodých kmenech, navštívit farmu sloních sirotků Davida Sheldricka (a podpořit ji koupí suvenýru, pěkného sloního akvarelu) a pak už vyrazit do prvního Národního parku hned za jižním okrajem Nairobi.Spatříte, co jste ještě neviděli!

Uvidíte Velkou pětku?

Krmení slůňat z flašky na farmě je roztomilé, ale zvířata přímo v divočině jsou úchvatná.

Nairobi National park patří k těm menším, ale už tady můžete na pozadí nairobských mrakodrapů vidět stáda zeber, antilopy, pštrosy, smečky lvů i nosorožce, rozhánějícího na břehu jedné z řek hejno kormoránů. Do tzv.

velké pětky vám tak bude chybět už jen africký buvol a levhart, a to by bylo, abyste je neviděli na severu Keni v některém z parků u jezera Turkana.

Sice se v něm nevykoupete, je plné krokodýlů, zato můžete vidět místní Masaje, jak je obratně oštěpy loví. Právě tady je oblast proslulá výskytem kočkovitých šelem, nejen lvů, ale i gepardů a levhartů.

Do nejstaršího města Afriky

Další proslulou rezervaci, Tsavo, uvidíte cestou na východ do přístavního města Mombasa. Apartmány v parku vám poskytnou plný komfort, zelené kopce a údolí řeky Galana spolu se zvířectvem nádherné výhledy.

Mombasa leží na ostrově a okouzlí Starým městem, kde některé stavby pocházejí i z 15. století, a bezpočtem hinduistických chrámů a mešit, kde se před vstupem musíte zout.

Největším turistickým tahákem je však stará portugalská pevnost Fort Jesús a v ní muzeum se starými kotvami, kanóny a dělovými kulemi. A pozor, stačí zajet pár kilometrů za Mombasu a máte jen pro sebe pláž s palmami a běloučkým pískem! Jenom do vody to chce boty, jsou tu mořští ježci!

Na čem si pochutnat v Keni?

Nejčastěji vás tu uctí skopovým, hovězím a kozím masem, připravovaným na ohni, a to i v solidních restauracích, a jsou tu zvyklí do masové směsi dát opravdu vše, i vnitřnosti. A je to dobré!

Příloha může být jako u nás doma, anebo také chlebová placka, banánová kaše matoke nebo kukuřičná kaše ugali. Exkluzivně vám mohou připravit steaky z antilopy, zebry, žirafy či krokodýla.

Vegetariáni si mohou dát orio, směs z brambor, kukuřice, zeleniny a fazolí. Specialitou jsou sambusas, smažené trojúhelníčky z těsta, plněného ostrým masem a zeleninou. Čím zapíjet?

Zkuste místní pivo Pombe, vyráběné kvašením ze směsi banánů, prosa, cukru a místních bylin. Velice dobrou pověst má místní bílý rum Kenya Cane. Chybí vám nealko? Dejte si opravdu ostrý keňský tonik Krest.

Foto: Archiv, Wikipedia
Štítky:
Lokalita:
Související články
Dolomity umí být dramatické, ale málokde je jejich krása tak snadno dostupná jako v oblasti Madonna di Campiglio. Stačí pár minut v lanovce a ocitnete se mezi skalními věžemi, horskými jezery a nekonečnými výhledy. Přinášíme tipy na osm zážitků, kvůli kterým stojí za to naplánovat si letní dovolenou právě sem. Madonna di Campiglio uhrane každé ráno, kdy první paprsky kreslí na vrcholcích Brenty
Jen málokterá via ferrata dokáže nabídnout tak dokonalou kombinaci dramatických výhledů, historického významu a technické přístupnosti jako Via Ferrata Sosat. V srdci Brentských Dolomit představuje vstupní bránu do legendárního systému Via delle Bocchette, který je mezi milovníky ferrat považován za jednu z nejkrásnějších vysokohorských tras na světě. Přestože samotná ferrata nepatří mezi techn
Hornorakouský region Donau představuje dovolenou, která zpomaluje tempo a zanechává trvalý dojem. Mezi řekami, zvlněnou krajinou a mírnými rovinami se zde propojují pohyb, příroda, gastronomie a kultura v zážitky, které mají skutečnou hodnotu. Nejde tu o to být stále výš, rychleji a dál, ale o výjimečné okamžiky – při cyklistických výletech podél řek, pěších túrách s dalekými výhledy, rodinnýc
Není daleko a nabízí nevšední zážitek. Bad Schandau není jen půvabné lázeňské město, ale i místo překvapení. V místním bazénu si totiž můžete vychutnat koncert přímo ve vodě. Nádherně osvěžující místo leží jen 8 kilometrů od Hřenska a například z Prahy se tam dostanete vlakem za pouhé dvě hodiny. I proto je pravděpodobné, že v jeho bazénech
Existují místa, kde čas plyne jinak. Serengeti je jedním z nich. S příchodem jara se zde rozlehlé pláně probouzejí do rytmu, který je starší než lidstvo samo. Vzduch je těžký, tráva svěží a horizont nekonečný. A právě v těchto týdnech se odehrává jedno z nejintenzivnějších přírodních divadel na světě. Na jihu Serengeti se každoročně shromažďují statisíce zvířat. Více než 1,5 milionu pakoňů, dop
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kufr, který se konečně rozjede. Proč lidé čekají na kolečka téměř pět tisíc let?
epochaplus.cz
Kufr, který se konečně rozjede. Proč lidé čekají na kolečka téměř pět tisíc let?
Kolo patří k nejstarším vynálezům lidstva, ale kufr na kolečkách se objevuje až ve 20. století. Po tisíce let lidé vláčejí těžká zavazadla v rukou, na zádech nebo je nakládají na povozy. Stačí přitom jediný nápad, připevnit ke kufru kolečka. Jenže právě ten nikdo dlouho nedostane. Až jednou se na letišti ozve věta, která změní
Nezapomínejte na petržel
panidomu.cz
Nezapomínejte na petržel
Obsahuje totiž spoustu zdraví prospěšných látek, a dokonce je považována za tuzemskou superpotravinu.   Zázrak plný vitaminů V petrželi najdete vitaminy B1, B2, B3, B6, provitamin A, vitamin E a velké množství vitamínu C (nejvíce ho má nať, dokonce třikrát více než pomeranč, v kořeni je také, ale je ho desetkrát méně), a kyselinu listovou. Ale
Grilovaný lilek s česnekem
tisicereceptu.cz
Grilovaný lilek s česnekem
Suroviny na 4 porce 1 lilek 3 stroužky česneku snítka oregana 100 ml olivového oleje sůl Postup Na mírně rozpálený gril nebo do grilovací hliníkové misky narovnejte nasucho kolečka lilku.
Mikroskopičtí predátoři v mozku si vodí oběť jako loutku
epochalnisvet.cz
Mikroskopičtí predátoři v mozku si vodí oběť jako loutku
Připomíná to námět apokalyptického seriálu The Last of Us. A skoro mrazí při představě, že podobné horory probíhají v přírodě běžně – s tím rozdílem, že nejde pouze o infekce parazitickou houbou a že predátor dokáže ovládat jen vývojově nesrovnatelně jednodušší živočichy, než je člověk.   Najít skutečné zombie není nic nemožného ani v naší přírodě.
Prostor, který roste s dítětem
rezidenceonline.cz
Prostor, který roste s dítětem
Je to svět, který se vyvíjí a proměňuje od prvních dětských krůčků až po dospívání. Správně navržený pokoj podporuje bezpečí, kreativitu, soustředění i odpočinek a reaguje na každou etapu života a specifické potřeby dítěte. Pro nejmenší je klíčová jednoduchost, měkkost a bezpečí, proto by pokoj miminka měl působit především klidně a útulně. Předškolní věk je
Svěřila jsem své trápení toulavému psovi Bobimu
skutecnepribehy.cz
Svěřila jsem své trápení toulavému psovi Bobimu
Moje dětství bylo těžké. Naše maminka zemřela. Táta byl despota. Jedinou mojí spřízněnou duší se stal toulavý pejsek Bobi. Doma jsem jako dítě měla peklo. Maminka zemřela, když jsem byla ještě malá. Otec hodně pil a často dokázal propít skoro celou výplatu. Čtyři roky jsem chodila do školy u nás na vesnici. Měli mě tam rádi, protože
Návrat Krejčíka k bývalému? Ne! Randí už s jiným!
nasehvezdy.cz
Návrat Krejčíka k bývalému? Ne! Randí už s jiným!
Už se v tom začínáme ztrácet. Nejprve vše nasvědčovalo tomu, že herec ze seriálu Kamarádi, Daniel Krejčík (32), se po krachu manželství s ředitelem školy Jiřím Vymětalem (43) vrátí ke svému bývalému p
Sardinie: Karibik uprostřed Středomoří, který vás okouzlí
nejsemsama.cz
Sardinie: Karibik uprostřed Středomoří, který vás okouzlí
Italský ostrov je nejen místem překrásných pláží, které se vyrovnají těm exotickým. Najdete na něm i spousty zajímavostí k objevování. Fascinující stará malebná městečka či třeba dechberoucí útesy. Druhý největší italský ostrov o velikosti přibližně jedné třetiny České republiky vás ohromí nejen svými plážemi s bílým pískem jako v Karibiku, ale i divokou krajinou, také bohatou historií i luxusem.Zjistěte,
Bratři Kleinové: Stavbu železnic v monarchii ovládli samouci
historyplus.cz
Bratři Kleinové: Stavbu železnic v monarchii ovládli samouci
Na začátku je jich šest a začínají poměrně skromně, úpravami zahrad, rybníků a parků. Postupně si ale troufnou i na stavbu železnic. Během 40 let vybudují na území monarchie třetinu všech tratí, tedy asi 3500 kilometrů! Ohromně na tom zbohatnou… Podnikavého ducha zdědí bratři Kleinové po otci Johannovi (1756–1835), který má malý statek na Jesenicku
CMF představuje Clip Pro: Svá první otevřená sluchátka
iluxus.cz
CMF představuje Clip Pro: Svá první otevřená sluchátka
Společnost CMF dnes představila CMF Clip Pro – svá první otevřená sluchátka, vytvořená s cílem nabídnout zážitek z poslechu, který působí stejně přirozeně, jako zní. CMF Clip Pro jsou navržena pro lid
Kletba Tamerlánovy hrobky: Otevřeli hrob a za dva dny začala invaze do SSSR. Náhoda, nebo varování?
enigmaplus.cz
Kletba Tamerlánovy hrobky: Otevřeli hrob a za dva dny začala invaze do SSSR. Náhoda, nebo varování?
V červnu 1941 sovětští vědci otevírají hrobku slavného dobyvatele Tamerlána v uzbeckém Samarkandu. O dva dny později nacistické Německo zahajuje operaci Barbarossa a napadá Sovětský svaz. Shoda dat je
Hit zdravého stravování: Konzervované sardinky!
21stoleti.cz
Hit zdravého stravování: Konzervované sardinky!
Odborníci na výživu nabádají k tomu, abychom alespoň dvakrát týdně konzumovali mořské ryby, což ovšem může být zatěžující pro peněženku. Dobrou zprávou je, že hvězdou doporučení se nyní staly konzervo
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz