Léto poznávací a s chutí piva!
Léto poznávací a s chutí piva!

Pivo se chladí, zahrádky volají! Při letním výletování tradice velí jasně: zastavit se na jedno na zahrádce. Zahrádky, pivo i cestování prostě dělají léto. Sezení venku je příjemné, počasí tak akorát na pěší i cyklistické výlety po okolí.

Inspirujte se a užijte si obojí na plné obrátky.

Vydáte-li se na túru po trase z Řevnic přes vrchol Babka až na brdský hřeben k poutnímu místu Skalka, kterou coby třetí v pořadí v roce 1889 vyznačil Klub českých turistů a dodnes neztratila nic ze svého půvabu, osvěžte se v Pivovaru Řevnice.

V atmosféře starého nádraží si vychutnáte řízné pivo, které v létě čepují i venku. Přijíždíte na kole? Dejte si lehké pivo s nízkým obsahem alkoholu: místní Řevnickou 8 cyklistickou.

Pivovar Řevnice, výčep

Má-li být pivo hlavním cílem vašeho výletu, proč si ho nedopřát takřka všemi smysly? Olivův pivovar v Dolních Břežanech, který od roku 2015 navazuje na dlouhou historii místního pivovarnictví, nabízí ubytování v soukromých pokojích i originální rekondiční lázeňskou terapii v pivních lázních.

V restauraci zařízené v moderním industriálním stylu ochutnejte jak dobroty ze stálého menu, tak sezónní speciality. Domluvte si prohlídku pivovaru – o pivu se dozvíte vše od A do Z.

Olivův pivovar

Aby nezůstalo jen u sladkého nicnedělání a ochutnávání místního piva na zahrádce před pivovarem, vydejte se na příjemné prozkoumávání okolí. Okolí Dolních Břežan je totiž díky přírodním krásám a množství značených tras atraktivní lokalitou pro příměstskou turistiku.

Jednotlivé trasy vedou lesnatou krajinou kolem hradiště na Závisti přes naučnou stezku Lhotecký okruh, krajinou podél břehů Vltavy i k naučnému okruhu přes Zvolskou Homoli. Objevíte skryté rokliny a pokocháte se rozhledy.

Vydat se můžete i na příjemný desetikilometrový okruh Károvským údolím.

Pivo pivovar Řevnice

A teď výzva pro cyklisty: projeďte si celou Pivovarskou stezku. Jen s pitím buďte opatrní a naplánujte si degustační zastávky na konce výletů. Na Pivovarské stezce středními Čechami navštívíte hned devět pivovarů, mezi nimi i Libertas v Úvalech, kde se při komentované prohlídce seznámíte se všemi surovinami a technologií výroby piva.

V pivovarech na Pivovarské stezce proniknete do umění českých sládků, pivovarníků a poctivé řemeslné výroby zlatého moku a až budete sedět se sklenicí v ruce, rozhodně nebudete pochytovat o tom, že pivo nikde nechutná tak dobře jako v pivovaru!

Pivní lázně, Olivův pivovar

K dalším cestám za pivem a objevování krás středních Čech se inspirujte na www.strednicechy.cz.

Foto: Lukáš Sochor (Pivovar Řevnice), dále Olivův pivovar

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

České Budějovice: Romantika hradebních zdí

České Budějovice: Romantika hradebních zdí

Socha Švejka v Putimi stále baví

Socha Švejka v Putimi stále baví

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Cyklotrasa: Z Velichova na Potůčky

Cyklotrasa: Z Velichova na Potůčky

Nenechte si ujít další zajímavé články