Domů     Magická místa v Česku, kde se obrníte proti negativní energii
Magická místa v Česku, kde se obrníte proti negativní energii

Ať už s nadsázkou nebo bez, tahle místa jsou podle českých záhadologů specifická energií, která na nich proudí. Vydáte se sem, abyste se o tom přesvědčili na vlastní kůži?

Babí lom láká démony

Asi 13 kilometrů od Brna se mezi zlověstnými skalisky line cesta, která vás dovede k vrchu jménem Babí lom. Na jeho vrcholu byste našli stejnojmennou rozhlednu. Zejména citliví jedinci si však procházku mezi skalami příliš neužijí.

Podle mnohých svědků zde totiž panují negativní síly, zaplavují je stísňující pocity, které s každým krokem nabírají na intenzitě. Za dusivou atmosférou podle badatelů stojí temná minulost Babího lomu.

V dávné historii se zde totiž mají odehrávat rituály černé magie! Dodnes tak prý vrch přitahuje nebezpečné entity.

Plavou v jezírku duše odsouzenců?

Jeho barva je brčálově zelená, přesto dostává jméno Černé jezírko. Leží u hradu Točník a příjemné posezení tu rozhodně na návštěvníky nečeká. Váže se k němu totiž poměrně děsivá legenda.

Černé jezírko je vybudované Václavem IV. (1361–1419) a jeho původním účelem má být zásoba vody pro hrad. Jenže jak již jeho název napovídá, hemží se to v něm černými rybami.

Podle místních jsou to ve skutečnosti duše nešťastníků, kteří padnou za oběť žaláři na hradě Žebrák. Je to totiž právě Václav, kdo je nechává umučit.

Vyhněte se Ortelu smrti!

Zatímco některé vrchy jsou nabité pozitivní energií, kterou je vhodné načerpat, na jiných to naopak srší temnotou. A takovým nebezpečným místem je i vrch Ortel, který byste našli u Nového Boru v Lužických horách.

Psychotronici mají jasno – vrcholek s už tak podivnými skalními útvary má jednu z vůbec nejnegativnějších energií u nás! Stejně jako v případě Babího lomu je i zde nutno hledat příčinu v dalekých časech.

Dávné pověsti se zmiňují v souvislosti s Ortelem o obětišti. Ovšem kromě zvířat jsou tu obětováni i lidé! Oběti jsou přitom vhazovány do šachty uprostřed pahorku, ta je však prý zasypána. Ve středověku se tu navíc nachází popraviště pro nedaleký Cvikov.

Dávné utrpení je tu stále cítit
Dávné utrpení je tu stále cítit

Moravský kras láká tisíce návštěvníků. Kromě atrakce číslo jedna Macochy je možné zde vidět jeskyni Býčí skála. Její pověst, která sahá až k dobám pravěku, však neskrývá nic příjemného. V roce 1872 učiní archeologové děsivý objev.

Býčí skála se zhruba v 6. století před Kristem stává místem prapodivného pohřbu. Je zde uložen zřejmě velmi bohatý muž, ten je však na smrt doprovázen sloužícími a mladými dívkami. Celkem je to asi 40 lidí!

Ti jistě neumírají pro svého pána dobrovolně, jak dokazují usekané hlavy i končetiny, v jeskyni tak dochází k brutální masové vraždě. Otisk utrpení je zde i po tisících let stále cítit, výjimkou nejsou vzlyky a nářek duchů.

Druidské obřady mezi balvany

Na první pohled poklidná obec Žinkovy ležící jižně od Plzně svým vzezřením mate. Podle psychotronika Pavla Kozáka je zde totiž do dnešních dní cítit zbytkovou bioenergii obrů.

Vždyť také žinkovská obora nese jméno Obrovo hradiště a nedaleko leží i keltské oppidum Obří hrad. Hradiště samotné je tvořeno shluky velikánských kamenů, mezi nimiž prý působí tajemné síly.

Dokonce zde má docházet i k častým případům bloudění, které mohou potvrdit místní hajní, tedy ti, kteří okolí velmi dobře znají. Není divu, že se tu stávají podivné věci.

V minulosti tu kromě obrů mají mít své oblíbené místo i druidi, jejichž obřady mají otevírat bránu do podsvětí.

Viklan naplněn krví

Jeden z největších viklanů v Čechách nese název Husova kazatelna. Důvod je prostý, v lesích poblíž středočeských Petrovic má údajně kázat mistr Jan Hus (1370–1415) během svého pobytu na nedalekém hradu Zvěřinec. Ovšem místo má i svou temnou stránku.

Má se tu odehrávat, jak jinak než nedobrovolné, lidské obětování. Dokladem krvavých lázní má být prohlubeň v kameni, která je dnes považována za obětní misku.

Foto: Shutterstock
Lokalita:
Související články
Už samotný pohled na hrad Beckov, tyčící se vysoko na skalním ostrohu nad řekou Váh na Slovensku, dokáže vyvolat zvláštní neklid. Strmé hradby, z nichž se otevírá dechberoucí výhled do krajiny, se staly i svědky tragédie – právě odsud měl jeden z prvních pánů hradu ukončit svůj život. K hradu se váže celá řada pověstí a u většiny z nich najdeme nějaké to zrnko pravdy. Většina z nich vypráví o t
Město Fulnek v Moravskoslezském kraji se může pochlubit řadou historických památek, ale barokní kostel sv. Josefa mezi nimi zaujímá výjimečné místo. Říká se, že po jeho návštěvě se budete cítit nabití energií jako po hodině jógy! Historie kostela sahá do roku 1668, kdy byl ve Fulneku založen kapucínský klášter. Součástí komplexu je právě i kostel sv. Josefa. Během komunistické éry však stavba chá
V Česku nalezneme nepočítaně míst s magickou energií. Zde jsou další z nich, která mají prý dokonce až léčivou moc! Nedokončený chrám dobije baterky V Panenském Týnci v okrese Louny má původně stát velkolepá stavba chrámu, ta však zůstává nedokončena. Přesto místo i nadále láká mnoho lidí a je důkazem, že není nutná přepychová výzdoba a svaté obrázky, aby byl chrám opravdovým chrámem. Panenský T
Máte-li rádi nevšední restaurace a zajímavé hotely, nenechte si ujít návštěvu obřího dřevěného sudu na Javorníku. Historicky starší z dvojice sudů vznikl již v roce 1899 na vrcholu Javorníku u obce Dlouhý Most nedaleko Liberce. Původně šlo o atrakci, která byla součástí Jubilejní výstavy Vídeň 1898 na oslavu 50 let vlády Františka Josefa I. Gigantický dřevěný sud sloužil jako stylová vinárna.
Proslul jako sídlo nebezpečných lapků a také kvůli pokladům, které na něm měli ukrýt. Cestu k nim ale stráží obávaný černý rytíř a také přízrak bílé paní. Legend o hradě Přimda je celá řada, může ale na nich být i zrnko pravdy? Když se český kníže Vladislav I. dozvěděl od jednoho z dvořanů, že jakýsi Němec si staví na české straně pohraničních hvozdů velký, kamenný hrad, panovník nad tím jen má
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Berlín, Vídeň, Lvov i chuť na kolonie. I Češi měli svou expanzivní politiku
21stoleti.cz
Berlín, Vídeň, Lvov i chuť na kolonie. I Češi měli svou expanzivní politiku
České země zpravidla nepatřily mezi velmoci, které by rozprostíraly moc nad svým okolím. Výjimky z tohoto stavu bychom však v historii našli. Bývaly doby, kdy čeští panovníci ovládali mořské pobřeží n
Karel Koželuh: Fred Astaire tenisu
historyplus.cz
Karel Koželuh: Fred Astaire tenisu
Na naprosto přehledné silnici za Prahou pozdě večer znenadání naráží osobní auto do náklaďáku. Spolu s řidičem právě přichází o život nejvšestrannější český sportovec všech dob. Dobyl svět, ale návrat domů mu štěstí nepřinesl. Ke sportu se Karel Koželuh (1896–1950) dostal už v útlém dětství. Pekařské povolání, které v Praze vykonává jeho otec Josef, by ještě nemohlo být
S glo vstříc novým technologiím
iluxus.cz
S glo vstříc novým technologiím
Kouř, štiplavý zápach, popel a společenské stigma – to je realita spojená s užíváním klasických cigaret, tak jak ji známe po staletí. Není proto divu, že i v této oblasti hledá moderní věda vhodnější
Zrod Vánoc: Když Slunce vítězí nad tmou a lidé hodí společenská pravidla za hlavu
epochaplus.cz
Zrod Vánoc: Když Slunce vítězí nad tmou a lidé hodí společenská pravidla za hlavu
Císař Konstantin I. Veliký vládne Římské říši v době, kdy se křesťanství mění z pronásledované víry v jednu z hlavních náboženských tradic říše. Sám je křesťanům příznivě nakloněn a jeho politika výrazně ovlivňuje formování křesťanského kalendáře, i když nevytváří Vánoce jako takové přímo on. Místo toho se v jeho době objevují první stopy oslav svátků
Babiččin třešňový koláč se skořicovou drobenkou
tisicereceptu.cz
Babiččin třešňový koláč se skořicovou drobenkou
Sladký kynutý koláč plný třešní, ozdobený máslovou skořicovou drobenkou. Suroviny na 20 kusů Na těsto 125 ml vlažného mléka 1 vejce 50 g másla 250 g hladké mouky 50 g cukru 12 g droždí
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Vánoční hvězdu přizdobte
panidomu.cz
Vánoční hvězdu přizdobte
Letos můžete zkusit styl „Ledového království“. Nejen klasická červená, ale i bílá vánoční hvězda má totiž úžasné kouzlo. 1) Připravte si skleněnou mísu odpovídajících rozměrů a potřete ji neředěným saponátem na nádobí. Poté na ni postupně přikládejte tyčinky lepidla do tavné pistole a tu je opatrně rozpouštějte. 2) Až vytvoříte dostatečně hustou síť, nechte
S mozkem hurá do fitka!
nejsemsama.cz
S mozkem hurá do fitka!
Stejně jako svaly, i mozek je třeba udržovat v dobré kondici. Mozek, který neustále dostává potřebné podněty, je na tom mnohem lépe než mozek člověka, který leží hodiny u televize. Čím mu prospějete? Lidský mozek má rád hravost, a tak mu tuto radost dopřejte. Zaměstnávejte ho cíleně – luštěte křížovky a sudoku, řešte různé hádanky,
Užiteční rádci: Českému králi Václavovi IV. pomáhaly při panování hvězdy
enigmaplus.cz
Užiteční rádci: Českému králi Václavovi IV. pomáhaly při panování hvězdy
Astrologie na českém královském dvoře existuje, ačkoli naše představy o tehdejších „hvězdopravcích“ bývají dnes spíš podceňované a zkreslené. V období vrcholného a pozdního středověku je astrologie ne
Havlíček pokládal Brixen za hnízdo hlupáků
epochalnisvet.cz
Havlíček pokládal Brixen za hnízdo hlupáků
Je to nepříjemné probuzení. Havlíček otevře oči, ale u jeho postele nestojí ani manželka Julie, ani bratr František, nýbrž pražský vrchní komisař Franz Dedera, okresní hejtman Ferdinand Voith a četník s ručnicí. Karel Havlíček Borovský (1821–1856) je rozespalý, dlouho do noci psal, teprve před chvílí si šel lehnout. Přesto vstane, oblékne si župan a se
Maturitní večírek všechno změnil
skutecnepribehy.cz
Maturitní večírek všechno změnil
Byla jsem zvyklá na učitelky, ale na gymplu jsme měli profesora. Se spolužačkami jsme se shodly, že je to fešák. Nenapadlo mě, že bychom na gymnáziu dostali třídního profesora, chlápka. Byla jsem zvyklá na paní učitelky. Tohle ale žádná paní učitelka nebyla, spíš znepokojivě hezký mladý kluk, který nedávno promoval. Nejen já jsem z něj byla celá pryč. Se spolužačkami
Dykovi v krizi: Přichází vyvrcholení?
nasehvezdy.cz
Dykovi v krizi: Přichází vyvrcholení?
Situace kolem vztahu Tatiany Dykové (47) se neustále přiostřuje, a dokonce se proslýchá, že Vojtěch Dyk (40) už žije jinde. Kdo udělal za jejich vztahem poslední tečku? Udílení cen Český slavík je
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz