Poutní místa, léčivé studánky, praslovanská hradiště, posvátné stromy a svatyně. Tam všude se můžete dočkat nevysvětlitelných událostí, zázračných vyléčení a tajemných zjevení.
Svatá Hora
Příbram
Soška pomáhá a zázračně léčí
Podle pověsti nechal kapličku postavit jistý rytíř jako dík Panně Marii za vyslyšené prosby, když jej přepadli loupežníci.
Sláva původně skromné kapličky ze 13. století zazářila po jedné z morových epidemií, kdy v Příbrami zemřel pouze jediný člověk, a ten si to údajně zasloužil.
Dnes patří Svatá Hora v Příbrami mezi nejslavnější poutní místa na světě a je spojena především se soškou Panny Marie. Je nejstarším mariánským poutním místem u nás. Její původ, stejně jako skutky, jsou opředeny legendami.
Po celá staletí jsou se Svatou Horou a soškou spojovány zázraky, při kterých se lidé objevili v nebezpečí, ale byli na přímluvu Panny Marie zachráněni. Těchto „zázraků“ je v kronikách zapsáno přes čtyři tisíce.
Za husitských bouří a v období válek byla soška schována v příbramských dolech a vždy se bezpečně vrátila zpět na Svatou Horu. Na Svaté Hoře najdete také prastarý Svatováclavský dub.
Panenský Týnec
Nedostavěný chrám
Tato zajímavá stavba mezi Slaným a Louny je památkou na pána ze Žerotína, který dal chrám stavět. Byl to šlechtic známý svým dobrým srdcem, tento kraj miloval a pro zdejší lid udělal mnoho dobrého. V průběhu stavby zemřel a v den jeho smrti ustaly práce na kostele.
Tak se stal nedostavěný svatostánek originálním pomníkem svého zakladatele. Dnes k sobě láká svou mystickou silou lidi duchovně založené, inklinující k ezoterice a k umění.
V prostorách potkáte lidi, kteří se zde nabíjejí pozitivní energií, občas tu zní zvonkohra v podání rozvěšených plíšků, a vám nezbude nic jiného, než v tichém úžasu hledět do oblak a poslouchat tu neuvěřitelnou akustiku.
Klášter Roca coeli
Dolní Kounice
Růže nebeská
Ve zbořeném klášteře v Dolní Kounici na Brněnsku se skrývá spousta energie. Klášter působí magicky. Je až s podivem, jak dovedou těžkopádné zdi z období rané gotiky zlepšit některým lidem náladu. Jezdí se sem nadšeně dobíjet celé zástupy.
Název Rosa coeli znamená Růže nebes. Klášter byl založen v roce 1181 Vilémem z Pulína jako pokání za jeho vojenské výpady. Zřejmě šlo o velké plenění, protože si Vilém dal na stavbě záležet.
Nejpopulárnější z historie kláštera je ale období, kdy zde pobýval jistý Göschl.
Morálka jeptišek v té době hodně upadla a bez obav se stýkaly s muži, čímž se tento klášter proslavil. Na jeho úžasné energii to ale neubralo. Možná právě naopak.
Boží kameny
Strakonice
Kamenná terapie
Boží kameny jsou podle psychotroniků prý nejsilnější „nabíjecí elektrárnou“ v Čechách. Nedaleko od Strakonic leží v údolíčku Tažovická Lhota. V lesíku nad obcí najdete shluk velkých balvanů, přístup označují ukazatele.
Malé zalesněné návrší je pokryto velkými žulovými kameny, na první pohled nezajímavými. Léčivé účinky, hlavně při chronických onemocněních, má balvan ve tvaru lodi. Nabíjecí místo se nenalézá v jeho středu, ale u kraje.
Je to tam vyšlapáno, takže jej snadno najdete. Na místě byste údajně neměli pobývat déle než půlhodiny a nejvýznamnější by měla být první návštěva, kdy dostanete největší energii.
Když už budete v tomto kraji, zkuste také poutní kostel svaté Anny v Kraselově u Strakonic.
Štramberk
Trúba a Šipka
K tomuto moravskému městečku v předhůří Beskyd se váže zajímavý příběh. V období švédských válek našlo v Štramberku útočiště několik těžce nemocných vojáků. Lékaři jim nedávali velké šance, oni se ale ve městě neuvěřitelně zotavili, a dokonce uzdravili.
Také morové epidemie se městu přímo zázračně vyhýbaly, i když už ze zoufalství okolní vesnice pohřbívaly své mrtvé na zdejším hřbitově. Štramberk si díky tomu vysloužil pověst města, kde se dějí zázraky a lidé vstávají doslova z mrtvých.
Město přitahuje také svou zajímavou historií od Štramberské Trúby, která je vidět už z dálky, až po jeskyni Šipka, která se proslavila nálezem čelisti neandertálského dítěte a kosterními pozůstatky mamutů.