Domů     MOST toho má DOST: Nudit se tam nebudete
MOST toho má DOST: Nudit se tam nebudete

Ke sportu, odpočinku či dlouhým procházkám vybízí jezero Most vzniklé zatopením hnědouhelného lomu. Jedná se o nejhlubší a druhé největší umělé jezero v Česku.

Na své si v jeho areálu přijdou opravdu všichni – ti, kteří si chtějí zaplavat a potom lenošit na pláži pod slunečníkem, ale i běžci, cyklisti či vyznavači vodních sportů, také milovníci přírody a dlouhých nerušených procházek podél vody, které se dají podnikat v každé roční době.

Děti mohou využít hřiště a novou balanční stezku pro větší děti.

A všichni se potom občerstvit třeba na terase, odkud je lákavý pohled na jezero i nedaleký hrad Hněvín. Jezero Most patří mezi největší zimoviště ptáků v České republice a v jeho vodách žije osm druhů ryb, včetně dravých, jako jsou štiky nebo sumci.
A všichni se potom občerstvit třeba na terase, odkud je lákavý pohled na jezero i nedaleký hrad Hněvín. Jezero Most patří mezi největší zimoviště ptáků v České republice a v jeho vodách žije osm druhů ryb, včetně dravých, jako jsou štiky nebo sumci.

Jezero Matylda

Matylda vznikla obdobně jako jezero Most v místech bývalého hnědouhelného lomu. Není sice tak veliká ani hluboká jako jezero Most, ale nabízí velké možnosti sportovcům.

Vyrazit tam můžete s in-line bruslemi, s kolem, za vodními radovánkami nebo s rybářským prutem, v zimě s běžkami.

Kdo nechce sportovat, může lenošit u vody nebo se procházet kolem jezera. Samozřejmostí jsou dětská hřiště, pláže, venkovní posilovací stroje a hezký pohled na vodu a nedaleký hrad Hněvín. A na autodrom je to odsud co by kamenem dohodil.

FUNpark

Lanové centrum s bludištěm a vyhlídkovou věží najdete nedaleko centra Mostu v parku Šibeník. Do Funparku chodí za zábavou a adrenalinem malí i velcí.

Bludiště je třípatrové s výškou do 10 metrů a obsahuje spletité lávky, lanové překážky a přestupové domečky ve třech patrech nad sebou. Z vyhlídkové věže se nabízí pohled přes koruny stromů na město Most, místní vrchy, jezero Most a nedaleké Krušné hory.

Aquadrom, hipodrom, autodrom a aerodrom

V mosteckých „dromech“ lze najít spoustu možností k trávení volného času. Nedaleko centra města přivítá vyznavače vodních radovánek kryté i venkovní koupaliště Aquadrom.

Na jednom konci města láká příznivce benzinu a rychlých vozů autodrom. Na opačném konci Mostu milovníky koní zase vítá hipodrom, kde se zahrát fotbalgolf nebo v době, kdy se nekonají závody, také využít okruh podél závodiště k jízdě na kolečkových bruslích.

Ti, kteří holdují létání či tandemovým seskokům, jistě zamíří na letiště přezdívané aerodrom ležící kousek za městem.

In-line dráhy

Bruslit na kolečkových bruslích se dá v Mostě hned na několika místech: in-line dráhy najdete v areálu hipodromu (3kilometrová dráha se dá využívat k bruslení v době, kdy neprobíhají koňské závody) a podél jezer Matylda (zhruba 4 km) a Benedikt (zhruba 2 km).

Hrad Hněvín

Na hradě najdete sezónní alchymistickou Dílnu magistra Kelleyho, slavného alchymisty a mága, který na hradě Hněvíně kdysi našel svou smrt.

Turisté mohou navštívit i vyhlídkovou věž s krásným výhledem na město Most, stejnojmenné jezero i jezero Matylda, České středohoří i blízké Krušné hory.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Národní kulturní památka kostel Nanebevzetí Panny Marie se zapsala do dějin svým unikátním přesunem dlouhým více než 841 metrů, k němuž došlo v roce 1975. Přesun po kolejích zachránil kostel před zkázou, jež kvůli uhlí postihla historické město Most.

Chrám, postavený ve stylu pozdní gotiky, je přístupný veřejnosti a rozhodně stojí za prohlídku. V jeho sklepení se nachází galerie. Vystoupat se dá do věže, odkud je krásný výhled do okolí.

Více informací o možnostech trávení volného času a návštěvě památek v Mostě najdete na internetových stránkách: www.mesto-most.cz a www.imostecko.cz

Foto: Shutterstock
Související články
Existují dny, které jsou naprosto obyčejné a rychle upadnou v zapomnění, a pak jsou tu dny, které se nesmazatelným písmem otisknou do lidské historie, a je jedno, jestli dojde k významnému objevu nebo děsivé katastrofě. Vezměte si k ruce kalendář a projděte společně s námi historii křížem krážem. Je 10. dubna roku 49 př. n. l. a na břehu říčky Rubikon pronáší Gaius Julius Caesar svou slavnou vě
Malebné ulice, které lákají k toulkám, světla podvečerních měst i úžasné ticho hor. Evropa má jedinečné kouzlo v každém období. Nové číslo Světa na dlani Speciál vás zve na cestu plnou inspirace, dobrodružství i romantiky. Přinášíme vám 111 skvělých tipů, kam vyrazit. Objevte krásu Evropy v celé její podobě. Města s neopakovatelnou atmosférou Vydejte se s námi na prohlídku měst, která patří k
Lidé se sem jezdí léčit už celých 200 let. A mnoho z těch, kdo Piešťany okusili, se vrací. Nejenže prospějí svému zdraví, ale užijí si tu i bohatý společenský život. Když se řekne slovenské lázně, Piešťany bývají první volbou. Jejich věhlas je mezinárodní. A není divu. Město rozprostřené na březích řeky  Váhu je proslulé termálními prameny
Existují dny, které jsou naprosto obyčejné a rychle upadnou v zapomnění, a pak jsou tu dny, které se nesmazatelným písmem otisknou do lidské historie, a je jedno, jestli dojde k významnému objevu nebo děsivé katastrofě. Vezměte si k ruce kalendář a projděte společně s námi historii křížem krážem. Je 10. dubna roku 49 př. n. l. a na břehu říčky Rubikon pronáší Gaius Julius Caesar svou slavnou vě
Nejenže se tu lidé vyléčí. Prostředí Lázní Libverda vás také přímo nastartuje pro nový a aktivní život. Jsou dokonalým rájem i pro vyznavače turistiky i běžek. Hlavní léčebná budova leží přímo na zdejší útulné kolonádě. Vlastně se není čemu divit. Městečko leží totiž v malebném podhůří Jizerských hor, na pomezí Čech, Něm
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přízrak na hřbitově přinesl smíření
skutecnepribehy.cz
Přízrak na hřbitově přinesl smíření
Když mi zemřel manžel, měla jsem pocit, že je pořád někde kolem. Z rodiny jsem ale byla jediná. Bála jsem se, že přicházím o rozum. S Petrem jsme spolu byli více než čtyřicet let. Zažili jsme jak to dobré, tak to zlé. Jedno ale bylo jisté. Milovali jsme se. Byl pro mě kamarádem, manželem, přítelem i milencem. Stáli jsme
Neznámého fešáka se už Decastelo nesnaží skrývat
nasehvezdy.cz
Neznámého fešáka se už Decastelo nesnaží skrývat
Sice se na nějakou dobu vrátila k bývalému manželovi, scenáristovi Renému Decastelovi (52), šťastný konec to ale podle všeho nemělo. Moderátorka a herečka Eva Decastelo (47) se prý sice snažila vzt
Patinu hravě zvládnete…
panidomu.cz
Patinu hravě zvládnete…
Nádech starodávna, připomínky dávných časů, punc nedokonalosti… Také chcete, aby váš nábytek, obrázky či dekorace působily jako z dob vaší babičky? Pusťte se do díla! Když se řekne patina, znamená to změnu povrchu způsobenou časem… tedy dlouhodobým vystavením různých vlivů a třeba jen opotřebováním, jak daný předmět často a dlouho používáme. Patina vypovídá o letitosti
Velikonoční nádivka s kopřivami
nejsemsama.cz
Velikonoční nádivka s kopřivami
Tradiční slaná nádivka spojuje bylinky, uzené maso a pečivo do vláčné jarní pochoutky. Ingredience: ● 5 rohlíků ● 200 g uzeného masa ● 3 vejce ● 250 ml mléka ● hrst mladých kopřiv ● 1 cibule ● 2 stroužky česneku ● majoránka ● sůl ● pepř ● máslo na vymazání Postup: Rohlíky nakrájejte na kostky a zalijte mlékem. Na másle orestujte cibuli, přidejte na kostičky nakrájené uzené maso a krátce prohřejte. Vmíchejte nasekané spařené kopřivy a česnek.
Zradil Rudolf II. svého největšího věřitele?
historyplus.cz
Zradil Rudolf II. svého největšího věřitele?
O Rudolfovi II. se vědělo, že zdědil vášeň ve sběratelství po svých předcích. Jeho pobyt na španělském dvoře, kam se dostávaly exotické produkty ze sotva objeveného nového kontinentu, tuto vášeň pravděpodobně ještě umocnil. A císař byl ochoten za své záliby utratit horentní sumy… Jak moc trápily císaře, českého a uherského krále Rudolfa II. (1552–1612) noční
Mayflower: Loď, která psala americké dějiny
epochalnisvet.cz
Mayflower: Loď, která psala americké dějiny
Příslušníci různých náboženských skupin v průběhu 16. a 17. století odcházejí z Anglie, protože v zemi nemají náboženskou svobodu. Patří k nim i skupina puritánů (členů reformního náboženského hnutí), která se rozhodne najít nový domov za oceánem.   Do Ameriky se vydají na lodi jménem Mayflower, která z jihoanglického Plymouthu vyrazí 16. září 1620 se
Restaurace Deer představuje nové à la carte menu, láka na jelena, muflona či kance
iluxus.cz
Restaurace Deer představuje nové à la carte menu, láka na jelena, muflona či kance
Pražská restaurace Deer, jež je součástí hotelu Iron Gate v Michalské ulici, přichází s novým à la carte menu. I tentokrát v něm má hlavní slovo zvěřina, kterou doplňují další druhy masa a bezmasé pok
Josefov: Místo, kde má trvalé bydliště Golem
epochaplus.cz
Josefov: Místo, kde má trvalé bydliště Golem
Ghetto je část města, kde musí žít, většinou nedobrovolně, náboženská, rasová nebo národnostní menšina obyvatel. Bohaté historické zkušenosti mají s takovým životem Židé. Už od středověku jsou totiž v každou chvíli nuceni v nějakém žít. Mezi ty nejslavnější patří i pražský Josefov založený v roce 1096. Kusé informace o židovské komunitě v Praze pocházejí z konce prvního tisíciletí a zmínky
Mini rohlíčky se šunkou a žampiony
tisicereceptu.cz
Mini rohlíčky se šunkou a žampiony
Tyto malé chuťovky jsou nejlepší horké, s roztaveným sýrem, ale oceníte je, i když vychladnou. Ingredience 1 lžíce másla 1 lžíce hladké mouky 250 ml mléka sůl 140 g žampionů 1 lžíce oleje
Brouci se vracejí, rostliny váhají. Co zůstává po invazním akátu?
21stoleti.cz
Brouci se vracejí, rostliny váhají. Co zůstává po invazním akátu?
Invaze exotických druhů jsou hlavní hrozbou pro přírodní rozmanitost u nás i na Zeměkouli. Zejména exotické stromy a keře dokáží zcela změnit podmínky a vytlačit původní rostliny a živočichy. Jednou z
Záhada americké Lochnesky: Je jen výmyslem?
enigmaplus.cz
Záhada americké Lochnesky: Je jen výmyslem?
Muž jménem S. M. Johnson si právě dělá krátkou přestávku v cestě podél východní strany velkého jezera do osady jménem Round Valley v Utahu. Posadí se na velký ohlazený kámen, napije se ze své čutory a
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz