Domů     Naše nejkrásnější cyklostezky
Naše nejkrásnější cyklostezky

Na výlet na kole? To dnes už není v Čechách žádný problém. Cyklotrasy v naší domovině rostou jako houby po dešti. Třeboňsko, Mělnicko, jižní Morava, Šumava nebo i Praha.

Českokrumlovská stezka

Jen vy a příroda!

Pokud nevlastníte kolo, nebo jej nechcete složitě transportovat na místo, nezoufejte. I tak se můžete vydat na romantickou sportovní dovolenou. Všechny cyklistické lokality disponují množstvím půjčoven, které jsou cenově dostupné.

Při přípravě na cestu nezapomeňte hlavně na helmu. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Nejromantičtější trasu najdete mezi Českým Krumlovem a zámkem Hluboká, neméně zajímavou cyklistickou lokalitou je ale také Národní park Šumava.

Udržované turistické stezky jsou zde ideálním místem pro odpočinek na kole i pěšky. Pokud chcete desítky kilometrů naprosto bez civilizace, Šumava je to správné místo pro vás. Pro cyklisty je také atraktivní okolí nádrže Lipno.

Po hřebeni Radhoště

Čeká na vás Radegast

Tenhle výlet je vhodný pro ty, kteří si chtějí dát do těla. Na poměrně těžké, 44 kilometrů dlouhé trase, pojedete z Trojanovic po hřebenech Beskyd vzhůru na bájný Radhošť. Výjezd na Pustevny začíná zostra.

Pět kilometrů šlapete po kamenité cestě nahoru. Vyjedete z lesa a zjeví se před vámi několik domů, jako by se vylouply ze švýcarských Alp. V 18. století zde pobýval poustevník Felix.

Z Pusteven pokračujete po hřebeni na Radhošť, kde po cestě potkáte sochu boha Radegasta.

Na samém vrcholku Radhoště stojí kaple svatého Cyrila a Metoděje. Z hory je nádherný výhled do kraje. Oběd si dejte v hotelu Radegast a všimněte si krásných dřevěných staveb.

Lichtenštejnská stezka

Tady jezdí každý

Nejhezčí pohled na svět je ze sedla. Říká se to sice původně o koních, ale tohle rčení platí také pro sedlo na kole. A zvláště na Hodonínsku a Podluží tomu tak je. Tato převážně rovinatá oblast je totiž jako stvořená pro cykloturistiku.

Osedlejte proto svého miláčka a prožeňte ho po nejhezčích cyklostezkách na jihu Moravy. Na starém předválečném vehiklu tady potkáte i babičku v kroji, jezdí tu zastupitelé, radní i poslanci. Jezdí tady střízliví i opilci.

A nikoho nic od jízdy na kole neodradí. Ani pokuty. Podluží je protkáno množstvím cyklistických stezek a ty dálkové spojují Podluží s rakouskou Vídní, českou Prahou i polským Krakovem.

Lichtenštejnské stezky vás zavedou za nejkrásnějšími památkami v Lednicko-valtickém areálu.

Slovácká cesta

Vinařské cyklostezky

Slavný Baťův kanál je lemovaný cyklostezkou dlouhou více jak 80 km, na kterou navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek.

Cyklostezku si jistě oblíbí jak dálkoví cyklisté, tak i in-line bruslaři, protože povrch cyklostezky je převážně asfaltový.

Na své si tady proto přijdou určitě i rodiny s dětmi, senioři i tělesně postižení, kteří ocení takřka absolutní rovinu a přehledný terén. Bezpečnost cyklostezky zvyšuje skutečnost, že křížení všech silnic a železničních tratí je řešeno mimoúrovňově.

Maximální bezpečí zaručí také fakt, že cyklostezka je položená zcela mimo motorovou dopravu, nebudou vás tedy obtěžovat auta. Pouze u Kvasic, Bělova a Pahrbku u Napajedel musí cyklisté překonat kratší úsek po málo frekventované silnici.

Český ráj

Na kole za filmaři

Pokud se vydaří počasí, chráněná oblast Český ráj je úžasným a oblíbeným místem pro cykloturistiku. Čeká vás zde bohatý výběr jednodenních výletů. Na své si přijde každý. Najdete zde trasy náročné i snadné.

Vypravit se můžete na hrady, zámky, do skalních měst a pokaždé budete projíždět překrásnými přírodními scenériemi.

Na kole můžete vyrazit třeba Hruboskalskem a Podtroseckými údolími za princem Bajajou nebo vyrazit ve stopách filmu Jak dostat tatínka do polepšovny kolem Humprechtu a Kosti.

Hrad Kost je zvlášť oblíbeným místem filmařů. Točila se zde nejen populární pohádka S čerty nejsou žerty, ale také horor Hannibal.

Pokud se sem chcete vypravit s malými dětmi nebo se slabšími cyklisty, vyberte si zde na zkoušku velmi nenáročnou cyklotrasu z Turnova přes Malou Skálu do Lišného.

Tu by měl zvládnout opravdu každý.

Foto: Shutterstock, Archiv
Štítky:
Lokalita:
Související články
V Karlovarském kraji vyvěrají jedinečné minerální prameny, které léčí návštěvníky z celého světa. Jejich největší koncentrace se nachází ve slavném lázeňském trojúhelníku. Pojďme se ale podívat na ty, o kterých se tak často nepíše. Řeč je o kyselkách, které najdete v samém nitru přírody. Při vašich výletech nezapomeňte ochutnat přírodní minerální vody různého složení a chuti, které mají blahodárné
Postranní rozvinutá křídla, dřevěné hrázdění a nezaměnitelný styl lidové secese… navíc v dokonalé symetrii. To je luhačovický lázeňský garni hotel Jestřabí, v němž můžete atmosféru Dušana Jurkoviče nasávat plnými doušky! „Hotel Jestřabí je další velkou stavbou Dušana Jurkoviče v Luhačovicích a disponuje typickými znaky jeho staveb – hrázděným zdivem, originálními luxferami v čelní části hotelu i
Oáza zeleně se v rušném městě vždycky hodí. Obyvatelé Klatov navštěvují své Mercandinovy sady na jihovýchodě města už skoro dvě století. A v posledních letech si je mohou užívat v nové, modernější a omlazené podobě. Rakouský politik francouzského původu Franz Xaver Mercandin v polovině 19. století přeskakoval z jedné významné funkce do druhé. Byl krajským komisařem, guberniálním tajemníkem, hejtm
Když se řekne pouť, mnoho lidí si nejspíš představí Matějskou pouť a její menší obdoby, konající se v různých městech po celé zemi. Takováto pouť, to jsou kolotoče, labutě, autodromy, střelnice, klobásy, cukrová vata, hlasitá změť vzájemně se překřikujícího hudebního doprovodu a k tomu dav bavících se lidí. Jiní si představí křesťanskou pouť s knězem v čele a někomu se možná vybaví mnohadenní p
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy docela daleko od míst, kd
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kníže Oldřich: Vyžíval se hrdina slavné romance v krutovládě?
historyplus.cz
Kníže Oldřich: Vyžíval se hrdina slavné romance v krutovládě?
Je krásná. Knížecí syn Oldřich nedokáže odtrhnout zrak od selské ženy, která poblíž Peruce na Lounsku ve studánce máchá prádlo. Odpojí se od své družiny, prostou venkovanku Boženu si vysadí k sobě do sedla a odcválá s ní domů. Vůbec ho netrápí fakt, že tam na něj čeká jeho zákonitá manželka, a ani to, že
Komoda praktická i dekorativní
panidomu.cz
Komoda praktická i dekorativní
Správně vybraná komoda je poklad. Zútulní domov, schováme do ní spoustu různých věcí od oblečení po knihy, může se stát okrasnou dominantou místnosti i celého domu. Už před staletími je používali naše několikrát pra babičky na venkově, lidé v měšťanských domech i šlechtické rodiny na zámcích. Z těch historických se některé skvosty dochovaly dodnes. O tom, jak
Rozchod s Burešovou a stěhování?
nasehvezdy.cz
Rozchod s Burešovou a stěhování?
O tom, že to v posledních týdnech mezi Evou Burešovou (31) a Přemkem Forejtem (38) pořádně skřípe, si štěbetají už i vrabci na střeše. Odloučení způsobené její účastí ve slovenské soutěži Let’s Danc
Chatbot Adam pomáhá auditorům Ministerstva financí ČR. Vyvinuli ho odborníci z CIIRC ČVUT
21stoleti.cz
Chatbot Adam pomáhá auditorům Ministerstva financí ČR. Vyvinuli ho odborníci z CIIRC ČVUT
Ministerstvo financí ve spolupráci s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT představilo nového inteligentního chatbota Adama. Ten pomáhá auditorům při kontrole čerpání dota
Ve znamení geometrie a olivovníků
rezidenceonline.cz
Ve znamení geometrie a olivovníků
Prosklené atrium se vzrostlou zelení, viditelnou téměř z každé části rezidence, je srdcem pozoruhodného projektu, vytvořeného na pozemku o velikosti téměř tří set čtverečních metrů. Původní myšlenkou zadavatele byl požadavek na vznik bydlení o třech úrovních, s respektem k cílené harmonii zvolených materiálů a očekávané funkčnosti. Součástí představ investora bylo i propojení společenské zóny v zájmu její
Švýcarská značka Traser vstupuje v Čechách do říše šermu
epochalnisvet.cz
Švýcarská značka Traser vstupuje v Čechách do říše šermu
Rodina švýcarské hodinářské značky Traser se opět rozšířila. S vizí podpořit mladé talenty upřela svou pozornost do tradičního a ryze konzervativního světa sportovního šermu. Prvním partnerem švýcarské společnosti, která proslula svou technologií tritiem plněných trubiček garantujících perfektní čitelnost údajů z číselníku, se stala trojice nadějných českých šermířů fleretem – Max Kavecký, Kryštof Novák a Eliáš
Kdo ve skutečnosti objevil Ameriku? Byli to Skoti či Irové?
enigmaplus.cz
Kdo ve skutečnosti objevil Ameriku? Byli to Skoti či Irové?
Učebnice dějepisu nás učí, že za objevením Ameriky v 15. století stál slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus. Některé nálezy ale napovídají, že americké prvenství ve skutečnosti patří jiným. Kontinent byl
Deštníky: Vyvinou se ze slunečníků!
epochaplus.cz
Deštníky: Vyvinou se ze slunečníků!
Překážejí, zapomínáme je a někdy se mohou proměnit ve zbraň, ať už náhodou či cíleně. Ale bez nich bychom se neobešli. Původně jsou určeny pro nejvyšší vrstvy, panovníky a církevní hodnostáře. Později inspirují umělce. Dnes se deštníky stávají nejen ochranou před rozmary počasí, ale i módním doplňkem! Přelom dubna a května s sebou přináší nejenom
Nikdy na přítele nezapomenu!
skutecnepribehy.cz
Nikdy na přítele nezapomenu!
Každé léto jsem jezdila za prarodiči do malé vesnice, která byla tak odlehlá, že by ji málokdo našel na mapě. Ale tam jsem našla toho nejlepšího člověka. Zde jsem trávila dny plné dobrodružství, smíchu a bezstarostnosti. Hlavně díky němu. Mému nejlepšímu kamarádovi Tomášovi. Byl o rok starší, s hnědýma očima, které byly vždy plné zvědavosti. Jeho smích byl
Restaurace Triton: Inspirace z Pána Prstenů a tajný klenot z Brazílie
iluxus.cz
Restaurace Triton: Inspirace z Pána Prstenů a tajný klenot z Brazílie
O novém menu zážitkové restaurace Triton si štěbetají snad už i vrabci z Františkánské zahrady. Dokonale vyladěné pokrmy z dílny talentovaného šéfkuchaře Tomáše Kohúta překvapují ve všech směrech. Nej
Konečně mám v duši klid a mír
nejsemsama.cz
Konečně mám v duši klid a mír
Když mi z nemocnice volali, že matka umírá, našla jsem v sobě sílu za ní jít. A to navzdory tomu, že mi kdysi tak ublížila. Alespoň na malou chvíli jsem se pokusila zapomenout a být tu pro ni. Moje dětství rozhodně nebyla pohádka. Matka byla nezodpovědná, nespoutaná žena, pro kterou bylo důležitější vysedávání v hospodě a střídání mužů
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz