Domů     Nejlepší německé zábavní parky
Nejlepší německé zábavní parky

Francie má svůj Eurodisneyland, Vídeň Prátr, ale víte, kde zábavní parky s nejlepšími atrakcemi opravdu frčí?

Je to Německo, kde v posledních patnácti letech vyrostla místa zázraků pouťové techniky jako houby po dešti. Kdo by dětem, ale i dospělým tyhle radosti nedopřál?

Heide Park Soltau

Park našlapaný divokými atrakcemi najdete v Soltau v severním Německu mezi Hamburkem a Hannoverem.

Několik zdejších horských drah s výmluvnými názvy Big Loop, Pouštní Rallye, Let démonů a navrch nejrychlejší horská dráha z dřevěných trámů v Evropě dávají tušit, že se vyplatí začít nalačno.

Skvělá je bobová dráha, dlouhá 900 metrů, stejně tak dráha s divokou vodou Mountain Rafting.  U každé atrakce jsou automatické foťáky, pokud toužíte po suvenýru s vlastní grimasou.

Pro droboť se samozřejmě najdou klidnější atrakce, kolotoče, střelnice, westernové městečko… Protože vše nelze stihnout za den, je možné se v areálu ubytovat v hotelu či chatkách.

Den s noclehem pro 2 osoby: 2400 Kč

BELANTIS – Das AbenteuerReich

Park Belantis s podtitulem Říše dobrodružství najdete pod jižním okrajem Lipska mezi půvabnými jezírky Cospudener a Zwenkauer.

Tvůrci si dali záležet a na jednom prostoru zhustili atrakce stylizované do starého Egypta, Indiánů obou Amerik, středověku, karibských pirátů a dalších dobrodružných světů.

Zdejší atrakce jdou po adrenalinu, zejména dvě horské dráhy, z nichž jedna, Huracan, vás několikrát otočí hlavou dolů.

Stejně tak se budete řítit vodním „člunem“ z vrcholu pyramidy, točit desítky metrů na Twisteru… klidnější atrakce představují vodní šlapadla, kolébající se „pirátský“ koráb, klouzačky, dětský vláček… atrakcí je kolem šedesáti.

Den bez noclehu pro 2 osoby: 1400 Kč

Freizeit-Land Gieselwind

Park ležící severozápadně od Norimberka kombinuje atrakce divoké, jako je loopingová horská dráha Boomerang, Divoká vodní jízda nebo věž s volným pádem T-Rex Tower s oázami klidu a přírodní podívanou jako je dětská ZOO, Ptačí ráj a Opičí rezervace.

Milovníky vesmíru a sci-fi potěší dva letové simulátory raketoplánu a vesmírné lodi, ve velkých stanech probíhají hudební, artistická a kouzelnická show.

Ti nejmenší se mohou těšit na pohádkový zámek s vílami, princeznami a trpaslíky a také na dětský vláček. Zejména za slunečného dne potěší přístupné bazény se skluzavkami. Je tu několik restaurací, ale ubytování pouze v blízkém městečku Gieselwind.

Celodenní vstupenka 750 Kč

Tenhle kolotoč se nejen točí, ale také se různě naklání a stoupá.
Tenhle kolotoč se nejen točí, ale také se různě naklání a stoupá.

Fantasialand Brühl

Tento park je nutno hledat v Brühlu, městečku přilepenému z jihu ke Kolínu nad Rýnem. Postaven je ve stylu fantasy, takže se tu cítíte jako v temné verzi Narnie.

Zdejší horskou dráhu Black Mamba, v níž létáte vzduchem mezi skalami a mizíte v podzemí, si budete pamatovat sakra dlouho!

Stejně tak River Quest, kdy sjíždíte fest divokou řeku v otáčejícím se kulatém člunu. Tajemný Mystery Castle, kde vás v sedačce vystřelí do osmdesátimetrové výšky a nechají klesnout volným pádem.

Představení ve Feng Ju Palace s triky v 5D grafice, kdy s vámi létá i hlediště. Velkou výhodou jsou dva „exotické“ hotely přímo v areálu, ovšem bývají často vyprodané.

Den s noclehem pro 2 osoby: 2200 Kč

Voda je vyhřátá, vydržíte v ní celý den. A máte-li rezervaci, můžete přespat v chatičce
Voda je vyhřátá, vydržíte v ní celý den. A máte-li rezervaci, můžete přespat v chatičce

Briesen/Brand: Tropical Islands

Asi třicet kilometrů jižně od Berlína stojí bývalý hangár pro vzducholodě, největší budova bez pilířů na světě, kde si dali záležet, aby vytvořili tropickou džungli a mořské pobřeží.

I tady najdeme tobogány, divokou řeku, vlnobití, sauny, vířivky, ale není to to hlavní.

Nejdůležitější je iluze písečné pláže, romantických lagun, slunečníků a domečků se slaměnou střechou, prostě Bali jako vyšité. Vysokánská střecha umožňuje i lety balónem!

Pro děti jsou tu ve dne připravené hry a různé programy, pro dospělé večery v rytmu samby a reggae, v chatičkách lze i přespat. Rostliny v „džungli“ jsou pravé! Teplota vody 28 až 32 stupňů, čímž je řečeno vše.

Den s noclehem pro 2 osoby: 2600 Kč

Nad vodou, pod vodou, hlavou dolů, serpentýny... Zvládne to žaludek bez úhony?
Nad vodou, pod vodou, hlavou dolů, serpentýny… Zvládne to žaludek bez úhony?

Bayern Park

Bavorsko je bohatá země a na známém Bayern (Bavorském) Parku je to znát. Je špičkový. Českému turistovi stačí zamířit od Železné Rudy na Deggendorf a tady najet na dálnici, od hranic je to asi 40 km.

Nejvíc láká horská loopingová dráha Freischütz, kde budete třikrát hlavou dolů, divoká voda, kde poplujete nahoru i dolů, a sjezd na kulatém raftu šestisetmetrovým bouřícím korytem.

Další horská dráha je klasická „housenka“, a komu to nestačí, ještě bobová dráha (600 metrů)! Odvahu chce sešup v příkrém „suchém“ tobogánu.

Z klidných atrakcí je tu kolesový parníček na jezeře, okružní plavba na gondolách, vláček… a malá ZOO s rysy, jeleny a kamzíky.

2 dny s noclehem pro 2 osoby: 3400 Kč 

Foto: Archiv parků
Štítky:
Lokalita:
Související články
Toužíte po skutečné vánoční atmosféře? Vydejte se do Německa, kde mají adventní trhy dlouhou tradici a patří k těm nejpůvabnějším v Evropě. Ty nejbližší českým hranicím najdete v Drážďanech – začínají 26. 11. 2025 a potrvají do 24. 12. 2025. A stojí za to je zažít na vlastní kůži. S norimberským Christkindlesmarktem se drážďanské vánoční trhy každoročně přetahují o pozici nejnavštěvovanějších t
Zatímco Kladruby nad Labem se specializují na chov starokladrubských běloušů, ve Slatiňanech najdeme krásné vraníky stejného plemene. V hipologickém muzeu v budově zámku se dozvíte více o chovu těchto koní, jsou tu vystaveny významné obrazy s koňskými motivy, sedla a postroje, některé exponáty připomínají využití koní ve vojenství, dopravě, honech či dostizích. [caption id="attachment_74515
Vše začíná vůní. Slad, chmel a letní vzduch se tu mísí s vůní lesa, čerstvě posekané trávy a poctivě opečeného masa. V Českém ráji a na Liberecku se léto nepočítá na dny, ale na doušky – a ty tady tečou proudem. Není to jen výlet, je to oslava chutí, tradice a poctivého řemesla, kterou ocení každý, kdo ví, že k dokonalému dni patří nejen výhled, ale i výčep. Měšťanský pivovar Turnov přesně ví,
Chcete poznat jižní Čechy trochu jinak? Objevte jejich kouzlo z výšky! Rozhledny, vyhlídky i stezky v korunách stromů vám nabídnou dechberoucí pohledy na řeky, lesy, města i Alpy v dálce. Ptačí pozorovatelna Vrbenské rybníky Začněte třeba na Stezce korunami stromů Lipno, kde se projdete ve výšce 40 metrů s výhledy na šu
Léto na Vysočině voní po borovicích, opalovacím krému a studené malinovce. Ať už se vidíte spíš s nohama v rybníce nebo v proudu skluzavky, Vysočina nabízí obojí. Není to totiž jen kraj kopců a lesů, ale i vody – čisté, přírodní, zábavné i relaxační. Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších míst, kde se v létě zchladit, vykoupat nebo prostě jen lenošit u hladiny. Plavky s sebou! Nejlepší p
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nejlepší Vánoce podle hvězd
nejsemsama.cz
Nejlepší Vánoce podle hvězd
Naplánovat Vánoce tak, aby si je užili všichni, není snadné. Každý má totiž trochu odlišné představy. Jak si znamení zvěrokruhu představují svou adventní idylku? A čemu se raději vyhněte, aby byly vaše svátky ty nejkrásnější? Beran (21. 3. – 20. 4.) Nenuťte ho vysedávat s cukrovím u pohádek. Jeho ideální Vánoce zahrnují sporty a dobrodružství, nebo aspoň adrenalinové nákupy na poslední
Peugeot vstupuje do světa kinematografie
iluxus.cz
Peugeot vstupuje do světa kinematografie
Peugeot potvrzuje svůj vstup do světa francouzské kinematografie. Tímto krokem navazuje na svou tradici a renomé spočívající v inovacích, eleganci a výjimečném dědictví. Francouzská kinematografie
Po letech mne podrazila!
skutecnepribehy.cz
Po letech mne podrazila!
Když jsem byla mladší, nikdy by mě nenapadlo, že jednoho dne ztratím ženu, která se mnou sdílela tolik let života. Jde to. I opora zmizí… Marta byla mou vrbou, prvním člověkem, kterého jsem volala, když se stalo něco dobrého i špatného. Myslela jsem si, že taková vazba vydrží všechno. Jenže stáří někdy ukazuje, že některé vztahy
Hvězdy Semaforu pokřtily čtyřicátou knihu Josefa Fouska
panidomu.cz
Hvězdy Semaforu pokřtily čtyřicátou knihu Josefa Fouska
Opravdu hvězdná společnost se sešla počátkem letošního prosince v Galerii Vinohradská 12 v budově Českého rozhlasu v Praze. Jiří Suchý, Uršula Kluková, Miluška Voborníková, Mirek Paleček a další známé osobnosti přišli pokřtít nejnovější, už čtyřicátou knihu oblíbeného písničkáře, textaře, fotografa a humoristy Josefa Fouska. Ten se proslavil také jako dlouholetý parťák Miloslava Šimka a Jiřího
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Vztah Batulkové s přítelem je už minulostí?
nasehvezdy.cz
Vztah Batulkové s přítelem je už minulostí?
Herečka z nekonečného seriálu Ulice Dana Batulková (67) nejspíš neprožívá nejšťastnější časy. Proslýchá se totiž, že se jí nedaří ve vztazích, a to jak s dětmi, tak s partnerem. Údajně to má skřípat
Fotografie z Rizalovy střední školy vyvolává otázky. Co zachytil objektiv?
enigmaplus.cz
Fotografie z Rizalovy střední školy vyvolává otázky. Co zachytil objektiv?
V roce 2015 se na Rizalově střední škole v Metro Manile na Filipínách objevil případ, který spojil místní folklór s digitálním věkem. Incident spustila fotografie pořízená na školních toaletách, na kt
Salát do zásoby
tisicereceptu.cz
Salát do zásoby
Když je sezona, neuškodí připravit zásoby také na zimu. Můžete přidat i jinou zeleninu. Potřebujete 3 kg rajčat 1 kg okurek 3 červené papriky 3 zelené papriky 4 cibule 1 palici česneku hrs
Nansenovým pasem nepohrdl ani král
historyplus.cz
Nansenovým pasem nepohrdl ani král
V ledové pustině jsou měsíce jen sami dva. Právě se pustili do opravy kajaku proraženého mrožími kly, když zaslechli štěkot psů a lidské hlasy. Blíží se k nim nějaký muž. „Vy jste Nansen, že?“ oslovil příchozí jednoho z nich. Málem se dostali až k severnímu pólu. Bylo to však nad síly a možnosti norského polárníka Fridtjofa Nansena (1861–1930)
Lidé zřejmě poprvé rozdělali oheň o 350 000 let dříve, než se myslelo
21stoleti.cz
Lidé zřejmě poprvé rozdělali oheň o 350 000 let dříve, než se myslelo
Je známo, že lidé využívali přírodní oheň, vzniklý například v lese po úderu blesku do stromu, před více než milionem let, ale až dosud nejstarší důkaz úmyslného zakládání ohně lidmi pocházel z doby p
Kdo byl praotec Čech? Co říká moderní věda o staré legendě?
epochaplus.cz
Kdo byl praotec Čech? Co říká moderní věda o staré legendě?
Praotec Čech patří k nejznámějším postavám našich pověstí, ale kdo skutečně stál u počátků českého národa? Současná věda se snaží oddělit legendu od reality a přináší mnohem střízlivější obraz, než jaký známe z tradice. Co tedy o praotci Čechovi víme – a co zůstává jen působivým mýtem? Kdo to byl, muž, jehož jméno dodnes nese
Invest Gate Funds, Hovory W a Josef Fousek
epochalnisvet.cz
Invest Gate Funds, Hovory W a Josef Fousek
Křest poslední knihy Josefa Fouska postavil na pódium řadu známých tváří. Kniha vyšla ve spolupráci s rozhlasovým vydavatelstvím Radioservis, a samozřejmě i v rámci projektu Podzim s láskou a humorem, jehož partnerem je i Český rozhlas a pod jehož záštitou už několik let probíhají i oblíbené Hovory W. Generálním partnerem projektu je už od jeho
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz