Sjezdové trasy v Orlických horách
Sjezdové trasy v Orlických horách

Začněme deštným v Orlických horách… V největším lyžařském středisku Orlických hor vám jeden skipas otevře dveře hned ke dvěma propojeným areálům s šesti sjezdovými tratěmi o celkové délce 4 km.

Samozřejmostí je různorodost tratí od modré po černou. Vaši cestu na vrchol zabezpečí jeden ze sedmi vleků či moderní sedačková lanovka, která vás vyveze až na Studený vrch v necelých 900 m.n.m. Milovníci freestyle lyžování a snowboardingu se jistě najdou v jednom z největších snowparků v Orlických horách s názvem „Your park“. Zábavu si v areálu užijí i děti. Malé začátečníky můžete svěřit zkušeným instruktorům. K výuce jsou k dispozici dva lanové vleky a pojízdný pás pro lyžováním nepolíbené. Ti šikovnější si mohou zajezdit na dětské zábavné dráze se sněhovými boulemi.

Po náročném dni pak na ně čeká dětský kolotoč, Yettiho hřiště nebo iglú stan.

Říčky v Orlických horách

Ski centrum Říčky je díky svým dispozicím považován za nejlepší horské středisko v Orlických horách. Vrch Zakletý, kde je areál umístěn, byl budován už od 60. let. Od roku 2015, kdy došlo k rozšíření dvou ze čtyř stávajících tratí areálu, je výsledkem novodobé lyžařské středisko vybavené komfortní čtyřsedačkovou lanovkou, moderním systémem zasněžování a skvělým gastronomickým pokrytím.

Samoobslužná restaurace Skirest pojme najednou až 200 hostů, její venkovní terasa dalších 100, žízeň můžete zahnat v dobře situovaných Skibarech a tímto nabídka stále nekončí. Orientace svahů areálu jihovýchodním směrem zajišťuje vynikající lyžařské podmínky, které nabízejí až 4 km upravených sjezdovek ve všech úrovních náročnosti.

Fanouškům zimních sportů nebude chybět ani snowpark!

Skiresort Buková hora

Skiresort Buková hora umožňuje lyžování po obou stranách svahu. Spojení skiparků Červená Voda a Čenkovice v nejjižnější části Orlických hor tak nabízí neopakovatelný zážitek v podobě největšího lyžařského centra východních Čech.

Naleznete zde pestrou škálu sjezdových tratí o délce 8,5 km, všechny s možností umělého zasněžování po celé délce. Nerušenou jízdu si zde užijete na sjezdovkách, které dosahují délky i přes 2000 m. Kromě jiných vleků se můžete k vršku Bukové hory přiblížit i dvěma sedačkovými lanovkami.

Jedna z nich se pyšní dokonce vyhřívanými sedadly s plexi bubble krytem, což je v České republice unikát. Zajímavostí je pro mnohé i instalovaný radar. Ale nemějte strach, žádných pokut se tu nedočkáte.

Radar vám pouze napoví, zda se můžete vydat na profesionální dráhu či si raději závody vychutnat z pohledu diváka. Hravou oddychovou částí je zóna Funslope s nepřeberným počtem překážek nebo Kidpark, kde se zabaví i ti nejmenší.

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Socha Švejka v Putimi stále baví

Socha Švejka v Putimi stále baví

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Cyklotrasa: Z Velichova na Potůčky

Cyklotrasa: Z Velichova na Potůčky

Lázně Luhačovice: Odpočinek s tradicí

Lázně Luhačovice: Odpočinek s tradicí

Nenechte si ujít další zajímavé články