Sjezdové tratě v Krkonoších, které doporučujeme
Sjezdové tratě v Krkonoších, které doporučujeme

Lyžovačka s nejkrásnějším výhledem! Významné lázeňské město, které nabízí množství sportovních aktivit jak v zimě, tak v létě. Řeč je o Jánských Lázních, jež jsou pomyslnou vstupní branou do východních Krkonoš.

Místní lyžařský areál Černá hora je jedním z nejrychleji se rozvíjejících skiareálů u nás, a proto je také druhým nejlepším v republice. Sjezdovky se rozkládají na jižních a jihovýchodních svazích Černé a Světlé hory.

Lyžaři se mohou svézt dvěma lanovými dráhami, z nichž jedna je dokonce osmimístná a jako taková je jediná svého druhu v České republice. Kromě toho je tu dalších 15 lyžařských vleků různých druhů a délek.

Nejdelší, až tříkilometrové sjezdovky vedou z Černé hory. Dokonce je tu trať obřího slalomu, na které si můžete změřit rychlost vaší jízdy. Areál nabízí i tři dětské koutky s pojízdnými koberci a lyžařskou školičku.

Zábavu si tady užijete i večer na sjezdovce Protěž. Ta je s délkou 1,6 km jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek u nás. Do areálu se snadno dopravíte SkiBusy, nebo můžete zaparkovat na placeném parkovišti přímo pod hlavní lanovkou, za jeden den zaplatíte 70 korun.

Více informací a ceník na: www.skiresort.cz/skiarealy/cerna-hora/

Prosluněné svahy na Benecku

Poklidný skiareál Benecko je určený především pro rodiny s dětmi nebo začínající lyžaře. Je umístěn do výšky 900 metrů nad mořem, takže návštěvníkům nabízí krásné výhledy na panorama Krkonoš a kromě toho se chlubí vysokým počtem slunných zimních dní.

Sportovně ladění lyžaři mohou využít slalomového svahu a pro milovníky adrenalinu a snowboardisty jsou tu připravené dva snowparky. Pokud vaše ratolesti ještě neumí lyžovat, hravě se to naučí v místním dětském skiparku Havrland.

Slovo „havrlant“ znamená v krokonošském nářečí něco jako „uličník“ a právě proto je to pravé místo, kde se děti vyřádí. Pro nejmenší lyžaře je tu připravený 40metrový pojízdný pás a hřiště plné atrakcí.

Odvážnější si mohou zkusit projet dvěma tunely. A rodiče mohou své potomky v klidu sledovat z místního skibaru. Každou sobotu se tu navíc lyžuje za poloviční ceny.

Více informací a ceník na: www.benecko.info/zima/skiareal-benecko

Skibusem z Prahy rovnou do Kamence

Ski areál Kamenec se nachází jen kousíček od horského městečka Jablonec nad Jizerou. Na lyžaře a snowboardisty tu čekají tři kilometry upravených sjezdovek a kromě toho i snowpark, ve kterém je možné zařádit si i při večerním lyžování.

Lyžaři se mohou při večerním lyžování prohánět na 1,1 km dlouhé trati, která patří k nejdelším osvětleným sjezdovkám u nás. Zkušení lyžaři budou mít jistě radost z jedinečné carvingové sjezdovky. Skipassy je možné využít nejen v Kamenci, ale také v partnersky propojeném skiareálu Šachty – Vysoké nad Jizerou, který je vzdálený necelých 10 kilometrů.

Parkoviště se tu nachází přibližně 100 metrů od areálu a je zdarma. Pro občerstvení si můžete vybrat ze dvou bister nebo zajít do příjemné restaurace hned u dolní stanice vleku. Skibusy sem dojíždějí z mnoha měst, například z Jičína, Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Semil, Turnova, ale také z Prahy – Černého mostu a to na denní i večerní lyžování.

Více informací a ceník na: www.snowhill.cz/kamenec

Špindl nesmí chybět

Jedním z nejpopulárnějších lyžařských středisek je bezesporu Špindlerův mlýn, a to jak u českých lyžařů, tak u těch zahraničních. Vybrat si tu můžete hned z několika skiareálů. Nejvýznamnějším sportovním centrem je ale areál Svatý Petr, kde jsou k dispozici 3 lanové dráhy a pět vleků.

Velmi oblíbený je i místní snowpark s U-rampou, kde se mimo jiné konají i světové závody ve freestylu. Ve Svatém Petru je o zábavu postaráno i po setmění. Večerní lyžování se koná na kvalitně osvětlené sjezdovce Hromovka s ultrarychlou čtyřsedačkovou lanovkou.

Sportovní lyžaři se jistě rádi proženou na sjezdovkách v Medvědíně. Zdejší červená a černá sjezdovka patří mezi ty nejlepší. Medvědín je lanovou dráhou spojen s Horními Mísečkami, kde si naopak užijí hlavně rodiny s dětmi.

K navštívení všech těchto areálů vám stačí jen jedna společná jízdenka. Areály jsou velmi dobře spojené skibusy nebo přímo lanovkami.

Více informací a ceník na: www.skiareal.cz

Klídek v Mladých Bukách

Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších poblíž města Trutnov. Profiluje se převážně jako pohodové lyžařské centrum pro rodiny s dětmi. K příjemné atmosféře tu přispívá i poměrně velké parkoviště, které je pro návštěvníky zcela zdarma.

Dětem a začátečníkům je určen místní Baldapark, vybavený pojízdným kobercem, lanovým vlekem a četnými atrakcemi pro pobavení.

Večerní lyžování není omezeno na jednu sjezdovku, nýbrž na 4,1 km upravených a osvětlených tratí, což je v České republice unikát. Na své si přijdou i snowboardisté, na které tu čeká snowpark s vlastním vlekem a dokonce i se speciální jízdenkou, která je o něco levnější.

Rychle se můžete občerstvit v některém ze skibarů přímo na svahu, anebo zvolit klidnější prostředí a domácí kuchyni v restauraci Kravín, která se nachází přímo na parkovišti. Do Mladých Buků se dostanete i Skibusem z Trutnova.

Více informací a ceník na: www.areal-mladebuky.cz

Foto: Archiv areálů, Shutterstock

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Zastávka ve Dvoře Krasíkov

Zastávka ve Dvoře Krasíkov

Lanovkou na Sněžku

Lanovkou na Sněžku

Kašperk a okolí: Šumava nabízí zážitky pro celou rodinu

Kašperk a okolí: Šumava nabízí zážitky pro celou rodinu

Masopustní reje rozveselí střední Čechy. Kde a jak se bude slavit?

Masopustní reje rozveselí střední Čechy. Kde a jak se bude slavit?

Kam za odpočinkem v Nízkých Tatrách?

Kam za odpočinkem v Nízkých Tatrách?

Orlické hory: Tipy pro milovníky adrenalinu

Orlické hory: Tipy pro milovníky adrenalinu

Nenechte si ujít další zajímavé články

Proč se Denisa Nesvačilová zamilovala do nevěrníka?
nasehvezdy.cz

Proč se Denisa Nesvačilová...

Momentálně chodí PETR...
Designový klenot Českého lesa
rezidenceonline.cz

Designový klenot Českého lesa

Blahodárný klid hlubokých lesů chodského...
V husté mlze jsem potkala děsivého cyklistu
skutecnepribehy.cz

V husté mlze jsem potkala...

Manžel mě varoval, abych tou zkratkou...
Podnikatelská pohádka o evropském úspěchu automobilky skončila požárem
epochaplus.cz

Podnikatelská pohádka o...

Zákazníci chtějí stále víc aut i motocyklů, jenže...
Ondřej Brzobohatý vzkazuje Písařovicové: Buď mi dáš dítě, nebo půjdeš!
nasehvezdy.cz

Ondřej Brzobohatý vzkazuje...

Vysoký, pohledný, úspěšný....
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz

Děs z postsovětských hlubin:...

Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od...
„Dárci orgánů“ a fatální poranění pánve a nohou
21stoleti.cz

„Dárci orgánů“ a fatální...

Někdy se jim říká „dárci orgánů“. I když v...
Parkinson začíná nenápadně
panidomu.cz

Parkinson začíná nenápadně

A to je na něm to zrádné. Zpočátku si třeba myslíte,...
Novozélandský přízrak šedé dámy tmavne před očima
enigmaplus.cz

Novozélandský přízrak šedé...

Studenti ubytovaní na koleji Cumberland...
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz

Lexus partnerem světové...

Automobilová značka Lexus se v Česku stala...
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz

Vláčný dýňový chlebíček bez...

Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více...
Obávaný Blitzkrieg se zasekl až na východě
epochaplus.cz

Obávaný Blitzkrieg se zasekl...

Je 1. září 1939 a německé tanky překračují polskou hranici....