Domů     Sjezdové tratě v Krkonoších, které doporučujeme
Sjezdové tratě v Krkonoších, které doporučujeme
od 20.12.2021
1

Lyžovačka s nejkrásnějším výhledem! Významné lázeňské město, které nabízí množství sportovních aktivit jak v zimě, tak v létě. Řeč je o Jánských Lázních, jež jsou pomyslnou vstupní branou do východních Krkonoš.

Místní lyžařský areál Černá hora je jedním z nejrychleji se rozvíjejících skiareálů u nás, a proto je také druhým nejlepším v republice. Sjezdovky se rozkládají na jižních a jihovýchodních svazích Černé a Světlé hory.

Lyžaři se mohou svézt dvěma lanovými dráhami, z nichž jedna je dokonce osmimístná a jako taková je jediná svého druhu v České republice. Kromě toho je tu dalších 15 lyžařských vleků různých druhů a délek.

Nejdelší, až tříkilometrové sjezdovky vedou z Černé hory. Dokonce je tu trať obřího slalomu, na které si můžete změřit rychlost vaší jízdy. Areál nabízí i tři dětské koutky s pojízdnými koberci a lyžařskou školičku.

Zábavu si tady užijete i večer na sjezdovce Protěž. Ta je s délkou 1,6 km jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek u nás.

Do areálu se snadno dopravíte SkiBusy, nebo můžete zaparkovat na placeném parkovišti přímo pod hlavní lanovkou, za jeden den zaplatíte 70 korun.

Více informací a ceník na: www.skiresort.cz/skiarealy/cerna-hora/

Prosluněné svahy na Benecku

Poklidný skiareál Benecko je určený především pro rodiny s dětmi nebo začínající lyžaře. Je umístěn do výšky 900 metrů nad mořem, takže návštěvníkům nabízí krásné výhledy na panorama Krkonoš a kromě toho se chlubí vysokým počtem slunných zimních dní.

Sportovně ladění lyžaři mohou využít slalomového svahu a pro milovníky adrenalinu a snowboardisty jsou tu připravené dva snowparky. Pokud vaše ratolesti ještě neumí lyžovat, hravě se to naučí v místním dětském skiparku Havrland.

Slovo „havrlant“ znamená v krokonošském nářečí něco jako „uličník“ a právě proto je to pravé místo, kde se děti vyřádí. Pro nejmenší lyžaře je tu připravený 40metrový pojízdný pás a hřiště plné atrakcí. Odvážnější si mohou zkusit projet dvěma tunely.

A rodiče mohou své potomky v klidu sledovat z místního skibaru. Každou sobotu se tu navíc lyžuje za poloviční ceny.

Více informací a ceník na: www.benecko.info/zima/skiareal-benecko

Skibusem z Prahy rovnou do Kamence

Ski areál Kamenec se nachází jen kousíček od horského městečka Jablonec nad Jizerou. Na lyžaře a snowboardisty tu čekají tři kilometry upravených sjezdovek a kromě toho i snowpark, ve kterém je možné zařádit si i při večerním lyžování.

Lyžaři se mohou při večerním lyžování prohánět na 1,1 km dlouhé trati, která patří k nejdelším osvětleným sjezdovkám u nás. Zkušení lyžaři budou mít jistě radost z jedinečné carvingové sjezdovky.

Skipassy je možné využít nejen v Kamenci, ale také v partnersky propojeném skiareálu Šachty – Vysoké nad Jizerou, který je vzdálený necelých 10 kilometrů. Parkoviště se tu nachází přibližně 100 metrů od areálu a je zdarma.

Pro občerstvení si můžete vybrat ze dvou bister nebo zajít do příjemné restaurace hned u dolní stanice vleku.

Skibusy sem dojíždějí z mnoha měst, například z Jičína, Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Semil, Turnova, ale také z Prahy – Černého mostu a to na denní i večerní lyžování.

Více informací a ceník na: www.snowhill.cz/kamenec

Špindl nesmí chybět

Jedním z nejpopulárnějších lyžařských středisek je bezesporu Špindlerův mlýn, a to jak u českých lyžařů, tak u těch zahraničních. Vybrat si tu můžete hned z několika skiareálů.

Nejvýznamnějším sportovním centrem je ale areál Svatý Petr, kde jsou k dispozici 3 lanové dráhy a pět vleků. Velmi oblíbený je i místní snowpark s U-rampou, kde se mimo jiné konají i světové závody ve freestylu.

Ve Svatém Petru je o zábavu postaráno i po setmění. Večerní lyžování se koná na kvalitně osvětlené sjezdovce Hromovka s ultrarychlou čtyřsedačkovou lanovkou. Sportovní lyžaři se jistě rádi proženou na sjezdovkách v Medvědíně.

Zdejší červená a černá sjezdovka patří mezi ty nejlepší. Medvědín je lanovou dráhou spojen s Horními Mísečkami, kde si naopak užijí hlavně rodiny s dětmi. K navštívení všech těchto areálů vám stačí jen jedna společná jízdenka. Areály jsou velmi dobře spojené skibusy nebo přímo lanovkami.

Více informací a ceník na: www.skiareal.cz

Klídek v Mladých Bukách

Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších poblíž města Trutnov. Profiluje se převážně jako pohodové lyžařské centrum pro rodiny s dětmi. K příjemné atmosféře tu přispívá i poměrně velké parkoviště, které je pro návštěvníky zcela zdarma.

Dětem a začátečníkům je určen místní Baldapark, vybavený pojízdným kobercem, lanovým vlekem a četnými atrakcemi pro pobavení.

Večerní lyžování není omezeno na jednu sjezdovku, nýbrž na 4,1 km upravených a osvětlených tratí, což je v České republice unikát.

Na své si přijdou i snowboardisté, na které tu čeká snowpark s vlastním vlekem a dokonce i se speciální jízdenkou, která je o něco levnější.

Rychle se můžete občerstvit v některém ze skibarů přímo na svahu, anebo zvolit klidnější prostředí a domácí kuchyni v restauraci Kravín, která se nachází přímo na parkovišti. Do Mladých Buků se dostanete i Skibusem z Trutnova.

Více informací a ceník na: www.areal-mladebuky.cz

Foto: Archiv areálů, Shutterstock

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
28.5.2024
Chutná po chřestu, šustí papírem a mystika jí také nechybí… Taková je Vysočina, pomyslná křižovatka rozbíhající se k branám Čech nebo Moravy. Má všechno, co by měla správná dovolenková destinace mít. Například ideální podmínky pro turistiku nebo adrenalin. Papírová krása Třebíčsko, to není jen architektura, ale také betlémy, z nichž nejstarší se pojí s polovinou 19. století a jménem Pavla Papír
23.5.2024
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském parku bylo totiž již v ro
14.5.2024
Při návštěvě zoo v Ústí nad Labem se musíme připravit na to, že procházka tu bude trochu fyzicky náročná. Zahrada se totiž rozkládá na svahu Mariánské skály východně od městského centra. Tuhle nevýhodu ale můžeme snadno proměnit v plus, když si pro vstup nevybereme dolní vchod v Drážďanské ulici, ale převýšení 96 metrů za sebe necháme zdolat autobus číslo 5 a do zahrady se vydáme horním vchodem
7.5.2024
Oblast Sudet měla po druhé světové válce tu smůlu, že odtud většina původních obyvatel se vztahem k regionu musela odejít. Nepříznivě se to projevilo na stavu krajiny i na architektonických památkách. Najednou se o ty po staletí opečovávané skvosty neměl kdo starat a nikomu na nich nezáleželo. Lidové stavby začaly chátrat, ale staleté dědictví naštěstí nezmizelo v nenávratnu. Také obec Zubrnice
24.4.2024
Jedna z nejpříjemnějších cest do srdce každé destinace vede přes její kuchyni. Zařadíte-li do itineráře vašich výletů i zastávky kulinářské, otevře se vám svět chutí, vůní i tradic, které dokonale umocní výjimečnou atmosféru konkrétního místa. Vydejte se do nitra Krkonošského národního parku, kde se nachází populární zážitková a naučná Stezka korunami stromů Krkonoše se stylovou restaurací V kor
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Artróza začíná ve čtyřiceti
panidomu.cz
Artróza začíná ve čtyřiceti
Nevěříte? Je to nemoc kloubů, která dokonale využívá náš životní styl. Proto už dnes není spojována se stářím, ale se středním věkem. Artróza je degenerativní onemocnění, které může trápit všechny klouby v těle. Projevuje se ztenčením či proděravěním kloubní chrupavky, což způsobuje tření nechráněných kostí a z toho vyplývající citelné bolesti. Postihuje až 17 % lidí do 45
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov