Sjezdové tratě v Krkonoších, které doporučujeme
Sjezdové tratě v Krkonoších, které doporučujeme

Lyžovačka s nejkrásnějším výhledem! Významné lázeňské město, které nabízí množství sportovních aktivit jak v zimě, tak v létě. Řeč je o Jánských Lázních, jež jsou pomyslnou vstupní branou do východních Krkonoš.

Místní lyžařský areál Černá hora je jedním z nejrychleji se rozvíjejících skiareálů u nás, a proto je také druhým nejlepším v republice. Sjezdovky se rozkládají na jižních a jihovýchodních svazích Černé a Světlé hory.

Lyžaři se mohou svézt dvěma lanovými dráhami, z nichž jedna je dokonce osmimístná a jako taková je jediná svého druhu v České republice. Kromě toho je tu dalších 15 lyžařských vleků různých druhů a délek.

Nejdelší, až tříkilometrové sjezdovky vedou z Černé hory. Dokonce je tu trať obřího slalomu, na které si můžete změřit rychlost vaší jízdy. Areál nabízí i tři dětské koutky s pojízdnými koberci a lyžařskou školičku.

Zábavu si tady užijete i večer na sjezdovce Protěž. Ta je s délkou 1,6 km jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek u nás. Do areálu se snadno dopravíte SkiBusy, nebo můžete zaparkovat na placeném parkovišti přímo pod hlavní lanovkou, za jeden den zaplatíte 70 korun.

Více informací a ceník na: www.skiresort.cz/skiarealy/cerna-hora/

Prosluněné svahy na Benecku

Poklidný skiareál Benecko je určený především pro rodiny s dětmi nebo začínající lyžaře. Je umístěn do výšky 900 metrů nad mořem, takže návštěvníkům nabízí krásné výhledy na panorama Krkonoš a kromě toho se chlubí vysokým počtem slunných zimních dní.

Sportovně ladění lyžaři mohou využít slalomového svahu a pro milovníky adrenalinu a snowboardisty jsou tu připravené dva snowparky. Pokud vaše ratolesti ještě neumí lyžovat, hravě se to naučí v místním dětském skiparku Havrland.

Slovo „havrlant“ znamená v krokonošském nářečí něco jako „uličník“ a právě proto je to pravé místo, kde se děti vyřádí. Pro nejmenší lyžaře je tu připravený 40metrový pojízdný pás a hřiště plné atrakcí.

Odvážnější si mohou zkusit projet dvěma tunely. A rodiče mohou své potomky v klidu sledovat z místního skibaru. Každou sobotu se tu navíc lyžuje za poloviční ceny.

Více informací a ceník na: www.benecko.info/zima/skiareal-benecko

Skibusem z Prahy rovnou do Kamence

Ski areál Kamenec se nachází jen kousíček od horského městečka Jablonec nad Jizerou. Na lyžaře a snowboardisty tu čekají tři kilometry upravených sjezdovek a kromě toho i snowpark, ve kterém je možné zařádit si i při večerním lyžování.

Lyžaři se mohou při večerním lyžování prohánět na 1,1 km dlouhé trati, která patří k nejdelším osvětleným sjezdovkám u nás. Zkušení lyžaři budou mít jistě radost z jedinečné carvingové sjezdovky. Skipassy je možné využít nejen v Kamenci, ale také v partnersky propojeném skiareálu Šachty – Vysoké nad Jizerou, který je vzdálený necelých 10 kilometrů.

Parkoviště se tu nachází přibližně 100 metrů od areálu a je zdarma. Pro občerstvení si můžete vybrat ze dvou bister nebo zajít do příjemné restaurace hned u dolní stanice vleku. Skibusy sem dojíždějí z mnoha měst, například z Jičína, Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Semil, Turnova, ale také z Prahy – Černého mostu a to na denní i večerní lyžování.

Více informací a ceník na: www.snowhill.cz/kamenec

Špindl nesmí chybět

Jedním z nejpopulárnějších lyžařských středisek je bezesporu Špindlerův mlýn, a to jak u českých lyžařů, tak u těch zahraničních. Vybrat si tu můžete hned z několika skiareálů. Nejvýznamnějším sportovním centrem je ale areál Svatý Petr, kde jsou k dispozici 3 lanové dráhy a pět vleků.

Velmi oblíbený je i místní snowpark s U-rampou, kde se mimo jiné konají i světové závody ve freestylu. Ve Svatém Petru je o zábavu postaráno i po setmění. Večerní lyžování se koná na kvalitně osvětlené sjezdovce Hromovka s ultrarychlou čtyřsedačkovou lanovkou.

Sportovní lyžaři se jistě rádi proženou na sjezdovkách v Medvědíně. Zdejší červená a černá sjezdovka patří mezi ty nejlepší. Medvědín je lanovou dráhou spojen s Horními Mísečkami, kde si naopak užijí hlavně rodiny s dětmi.

K navštívení všech těchto areálů vám stačí jen jedna společná jízdenka. Areály jsou velmi dobře spojené skibusy nebo přímo lanovkami.

Více informací a ceník na: www.skiareal.cz

Klídek v Mladých Bukách

Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších poblíž města Trutnov. Profiluje se převážně jako pohodové lyžařské centrum pro rodiny s dětmi. K příjemné atmosféře tu přispívá i poměrně velké parkoviště, které je pro návštěvníky zcela zdarma.

Dětem a začátečníkům je určen místní Baldapark, vybavený pojízdným kobercem, lanovým vlekem a četnými atrakcemi pro pobavení.

Večerní lyžování není omezeno na jednu sjezdovku, nýbrž na 4,1 km upravených a osvětlených tratí, což je v České republice unikát. Na své si přijdou i snowboardisté, na které tu čeká snowpark s vlastním vlekem a dokonce i se speciální jízdenkou, která je o něco levnější.

Rychle se můžete občerstvit v některém ze skibarů přímo na svahu, anebo zvolit klidnější prostředí a domácí kuchyni v restauraci Kravín, která se nachází přímo na parkovišti. Do Mladých Buků se dostanete i Skibusem z Trutnova.

Více informací a ceník na: www.areal-mladebuky.cz

Foto: Archiv areálů, Shutterstock

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA

PODĚBRADSKÁ CYKLOSTEZKA

Suchdol nad Lužnicí: Koupání v pískovně

Suchdol nad Lužnicí: Koupání v pískovně

Jižní Morava: KAM SE TADY VYPRAVIT S DĚTMI?

Jižní Morava: KAM SE TADY VYPRAVIT S DĚTMI?

PROCHÁZKA SEVERNÍ MORAVOU: DO PŘEROVA ZA LOVCI MAMUTŮ

PROCHÁZKA SEVERNÍ MORAVOU: DO PŘEROVA ZA LOVCI MAMUTŮ

Dětský den s Jakubem Vágnerem: Rybářské slavnosti na Katlově

Dětský den s Jakubem Vágnerem: Rybářské slavnosti na Katlově

Středočeský kraj: Léto? Cestování a kultura!

Středočeský kraj: Léto? Cestování a kultura!

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Výtečný srnčí guláš
panidomu.cz

Výtečný srnčí guláš

Zimní jídlo podle našeho gusta vyzkoušejte!...
Tajemní Esejci: Ve své sektě měli svá vlastní pravidla
enigmaplus.cz

Tajemní Esejci: Ve své sektě...

Nikde v Bibli o nich nenaleznete ani zmínku,...
Operaci šedého zákalu je bezpečné podstoupit i v létě
epochaplus.cz

Operaci šedého zákalu je...

Operace šedého zákalu je nejčastějším chirurgickým...
Dal mi lásku a pocit bezpečí
skutecnepribehy.cz

Dal mi lásku a pocit bezpečí

Do svých třiceti let jsem byla tou...
Odkaz nenáviděného diktátora: Ceaușescův palác má stropy vysoké i 20 metrů
epochaplus.cz

Odkaz nenáviděného diktátora:...

Nevysoký diktátor vypadá v ohromném sále ještě menší....
Nová teorie o Turínském plátně: Ježíšova tvář to prý není!
epochalnisvet.cz

Nová teorie o Turínském plátně:...

Není to pohřební rubáš z Jeruzaléma, ale ubrus z...
Smetanový dezert crème brulée
tisicereceptu.cz

Smetanový dezert crème brulée

Miluje ho celý svět. „Krém brilé“, jak se...
Přijde nakonec Burešová úplně o vše?
nasehvezdy.cz

Přijde nakonec Burešová...

Jako by toho nebylo v životě...
Další chlap nevydržel
nasehvezdy.cz

Další chlap nevydržel

Ani tentokrát se Agátě...
Pobyt ve vesmíru ubírá na kostní hmotě, zjistili vědci
21stoleti.cz

Pobyt ve vesmíru ubírá na...

O jistých tělesných změnách spojených s...
Legendární Ford Bronco v omezeném množství i v Evropě
iluxus.cz

Legendární Ford Bronco v...

Ford dnes oznámil, že na evropský trh uvede...