Domů     Tipy pro lyžaře v Krkonoších
Tipy pro lyžaře v Krkonoších

Nejznámější ski areál v Česku? Jedině Špindlerův Mlýn!

V tomto oblíbeném horském středisku je pro turisty připraveno hned několik sjezdovek různé obtížnosti, ročně sem míří tisíce turistů z Česka i ze zahraničí, pořádá se zde i řada závodů a svoje si zde odjezdilo i mnoho slavných českých sportovců, například zlatá olympijská snowboardistka Eva Samková.

Kde si můžete zajezdit? Asi nejznámější je sjezdovka Svatý Petr, kde se projedou jak začátečníci na modré sjezdovce, tak i zkušení jezdci na černé FIS World Cup sjezdovce. Nahoru vás pohodlně vyveze lanovka.

Součástí areálu je i červená sjezdovka Stoh, kde se natáčel film Snowboarďáci a kde je pro lyžaře připraven klasický vlek.

Svatý Petr
Svatý Petr

U Svatého Petra se nachází také Hromovka, sjezdovka střední obtížnosti s lanovkou, která je vyhledávaná hlavně pro možnost večerního lyžování.

Ve Špindlu si dále můžete zajezdit na Medvědíně, kde je nově rozšířená červená i černá sjezdovka a opět tu stojí lanovka, nebo na Horních Mísečkách v areálu s mírnými sjezdovkami vhodnými zejména pro začínající lyžaře a snowboardisty.

Rodiny s dětmi pak ocení sjezdovku Labská hned na začátku Špindlerova Mlýna u Labské přehrady, kde stojí menší a klidnější lyžařské středisko.

Více informací naleznete na www.skiareal.cz

Herlíkovice-Bubákov
Herlíkovice-Bubákov

Zalyžujte si v Herlíkovicích

Kousek od Vrchlabí se nachází oblíbený lyžařský areál Herlíkovice-Bubákov. Jeho výhodou je, že obyčejně není přeplněný zahraničními turisty, a tak nebudete muset stát hodinové fronty na lanovku či vlek.

Navíc je zde perfektní zázemí pro začátečníky, kteří mohou postupně přecházet od nejmírnějších modrých sjezdovek až po strmější červené či dokonce vyzkoušet nejobtížnější černou sjezdovku.

Areál nabízí dvě čtyřsedačkové lanovky, jednu kabinovou lanovku a pět vleků. Celkem je k dispozici 12,4 kilometrů sjezdových tratí a 3 kilometry osvětlených sjezdovek pro večerní lyžování.

Vyzkoušet si zde můžete slalomovou trať měřenou profesionální časomírou, snowpark s překážkami a skoky či dětský park, kde je pro nejmenší připraven pohyblivý koberec, kolotoč, pohádkový slalom a mnoho dalšího.

U sjezdovek je parkování zcela zdarma a pro turisty, kteří to mají domů daleko, je připravené příjemné ubytování. Ski areál má skvěle vyřešenou dopravu, až ke sjezdovce vás odvezou speciální ski busy a to i na večerní lyžování.

Více informací naleznete na www.snowhill.cz

Vítkovice-Aldrov
Vítkovice-Aldrov

Pohoda ve Vítkovicích

Vysoko položená oblíbená turistická oblast se nachází ve Vítkovicích v Krkonoších. Zdejší areál Vítkovice-Aldrov nabízí jednu čtyřsedačkovou lanovku a dva vleky, přičemž jeden z nich je určen dětem.

K dispozici jsou sjezdovky všech obtížností a pro snowboardisty je zde připraven vybavený K2 snowpark. Ten si díky pravidelné údržbě a množství překážek našel spoustu příznivců, vznikla zde unikátní komunita a pohodová atmosféra.

Ve Vítkovicích-Aldrově se často konají různé akce pro návštěvníky, od exhibicí přes soutěže až po různé zábavné programy. Neváhejte sem proto vyrazit s přáteli a dětmi a užít si pohodové odpoledne na horách.

Více informací naleznete na www.skialdrov.cz

SkiResort Černá hora – Pec
SkiResort Černá hora – Pec

Neseďte za pecí a přijeďte do Pece

Pec pod Sněžkou je dnes asi nejrychleji se rozvíjející horské středisko v Krkonoších, přitom si však stále zachovává vlídnou atmosféru tradičního horského městečka, a to je velké pozitivum.

Místní SkiResort Černá hora – Pec, který je dnes největším v ČR, každý rok investuje nemalé částky do lyžařské infrastruktury. V loňském roce v Peci přibyla nová čtyřsedačková lanovka Zahrádky Express a v areálu na Černé hoře šestisedačka Hofmanky Express.

Letos se v Peci na Javoru chystá zcela nová lyžařská škola pro děti i dospělé s kompletním zázemím a zasněžováním. Na jeden skipas dnes SkiResort v pěti areálech nabízí více než 41 km sjezdovek a z toho většinu uměle zasněžovaných.

Areály jsou propojeny dobře fungujícím systémem skibusů a dvě největší střediska, Pec pod Sněžkou a Černá hora, mají dokonce přímé lyžařské propojení. Velkou atrakcí stále zůstává i kabinková lanovka na Sněžku, nejvyšší horu Česka.

Ta nás bez nutnosti přestupování v mezistanici Růžová hora pohodlně za čtvrt hodiny vyveze až na vrchol. V horní stanici se lze občerstvit v Bistru Sněžka, které provozuje hotel Horizont, dominanta městečka Pece na úpatí Sněžky.

Více informací naleznete na www.skiresort.cz

Foto:
Související články
Malebné ulice, které lákají k toulkám, světla podvečerních měst i úžasné ticho hor. Evropa má jedinečné kouzlo v každém období. Nové číslo Světa na dlani Speciál vás zve na cestu plnou inspirace, dobrodružství i romantiky. Přinášíme vám 111 skvělých tipů, kam vyrazit. Objevte krásu Evropy v celé její podobě. Města s neopakovatelnou atmosférou Vydejte se s námi na prohlídku měst, která patří k
Lidé se sem jezdí léčit už celých 200 let. A mnoho z těch, kdo Piešťany okusili, se vrací. Nejenže prospějí svému zdraví, ale užijí si tu i bohatý společenský život. Když se řekne slovenské lázně, Piešťany bývají první volbou. Jejich věhlas je mezinárodní. A není divu. Město rozprostřené na březích řeky  Váhu je proslulé termálními prameny
Existují dny, které jsou naprosto obyčejné a rychle upadnou v zapomnění, a pak jsou tu dny, které se nesmazatelným písmem otisknou do lidské historie, a je jedno, jestli dojde k významnému objevu nebo děsivé katastrofě. Vezměte si k ruce kalendář a projděte společně s námi historii křížem krážem. Je 10. dubna roku 49 př. n. l. a na břehu říčky Rubikon pronáší Gaius Julius Caesar svou slavnou vě
Nejenže se tu lidé vyléčí. Prostředí Lázní Libverda vás také přímo nastartuje pro nový a aktivní život. Jsou dokonalým rájem i pro vyznavače turistiky i běžek. Hlavní léčebná budova leží přímo na zdejší útulné kolonádě. Vlastně se není čemu divit. Městečko leží totiž v malebném podhůří Jizerských hor, na pomezí Čech, Něm
Kde jsou nejlepší Vánoce? Než odpovíte logicky, že doma, zkuste si přečíst, jak to na Ježíška vypadá po světě. Zázrak Vánoc stojí za to zažít kdekoli. Ať se tam zpívá Tichá noc, nebo Narodil se Kristus Pán… Hou, hou, hou, kdo nám dá sušenky a mlíčko?! Kanadské ulice jsou jako americké. Kanada Ještě před Štědrým dnem p
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Salát s jablky
tisicereceptu.cz
Salát s jablky
Suroviny na 4–6 porcí 400 g těstovin sůl a pepř 80g baby špenátu 2 červená jablka 2 hrsti opražených mandlových lupínků 4 jarní cibulky, na tenká kolečka 150 g sýra s modrou plísní 3 lžíce v
Má dobrovolný pobyt ve tmě smysl? Pomáhá zklidnit mysl
epochaplus.cz
Má dobrovolný pobyt ve tmě smysl? Pomáhá zklidnit mysl
Několik dní bez světla, mobilu i hodin. Jen ticho a absolutní tma. Pobyt ve tmě je pro někoho zvláštní experiment, pro jiné způsob, jak zpomalit a lépe poznat vlastní mysl. Proč lidé dobrovolně tráví čas v temné místnosti a co se během takového pobytu vlastně děje s tělem i psychikou? Zvenčí to může znít skoro
Puberta T. rexe trvala dlouhých 40 let!
21stoleti.cz
Puberta T. rexe trvala dlouhých 40 let!
Podle nejnovější analýzy, publikované ve vědeckém časopise PeerJ, nedosahoval Tyrannosaurus rex své plné velikosti ve věku 25 let, jak se všeobecně tradovalo, ale až ve věku 40 let. To úplně mění obra
Královna zářivých úsměvů a pohody
nejsemsama.cz
Královna zářivých úsměvů a pohody
Dnes už je jasné, že čistit si zuby dvakrát denně nestačí. Kartáček a pasta jsou sice skvělý začátek, jenže vaše zuby i dásně ocení i další malé, prospěšné rituály. Pokud chcete mít úsměv jako z reklamy na zubní pastu, bude potřeba kromě klasického kartáčku do péče zařadit i čištění mezizubními kartáčky. Dobré je také upravit stravu
Pekař na chůdách zdolal téměř 3000 kilometrů
epochalnisvet.cz
Pekař na chůdách zdolal téměř 3000 kilometrů
Obyvatelé kraje Landes na jihozápadě Francie žijí po staletí doslova odříznutí od světa. Místní proto běžně používají vysoké chůdy. Oblíbí si je nejen pastevci, kteří se díky nim mohou bez problémů pohybovat v bažinaté krajině, ale i poslové nebo pošťáci.   Chodit se na nich učí dokonce už děti! Chůdám zde odzvoní až koncem 19. století,
Jeden banán denně stačí, aby se…
panidomu.cz
Jeden banán denně stačí, aby se…
Nejzdravější je prý jíst ovoce, které u nás vyrostlo a dozrálo. Má to svou logiku. Ale takový banán také není k zahození. Jen se podívejte, jaké má benefity pro zdraví.   …snížil krevní tlak Je to díky bohatému obsahu draslíku, který se pohybuje mezi 350 až 420 mg na 100 g banánu. Lidé s rizikem
Marné volání Horníčka o pomoc
nasehvezdy.cz
Marné volání Horníčka o pomoc
Syn Miroslava Horníčka (†84) se utopil přímo během natáčení „Písařů“. Na začátku 70. let natáčel Miroslav Horníček (†84) spolu s hercem Jiřím Sovákem (†79) a dalšími kolegy skvělý seriál Byli jedno
Připomněla jsem mu, kdo ke komu patří
skutecnepribehy.cz
Připomněla jsem mu, kdo ke komu patří
Vladimír byl největší ze třídy a chodil na judo. Ve třídě měl od začátku dobrou pozici. Kluci se s ním od prvního dne kamarádili a holky z něj byly celé pryč. Když jsme se kdysi ve škole poznali, byli jsme ještě děti. Tehdy se Vláďa s rodiči přistěhoval do městečka a učitelka ho přivedla do naší třídy: „Děti, to je
Natalii Portman v roli ambasadorky Tiffany & Co.
iluxus.cz
Natalii Portman v roli ambasadorky Tiffany & Co.
Společnost Tiffany & Co. oznámila, že její novou globální ambasadorkou se stává herečka, producentka a režisérka Natalie Portman, držitelka Oscara®. Tento krok otevírá novou kapitolu pro ikonický
Tajemství zjevení v Guadalupe a v La Salettě: Je bohorodička indiánkou?
enigmaplus.cz
Tajemství zjevení v Guadalupe a v La Salettě: Je bohorodička indiánkou?
Aztécký indián Juan Diego Cuauhtlatoatzi se 10. prosince 1531 vydává na putování ze své domovské vesnice Cuauhtitlan v centrálním Mexiku. Sotva však odsud vytáhne paty, uslyší z kopce Tepeyac líbezný
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Josef II. vs. Kateřina Veliká: Císař podlehl ruskému přepychu
historyplus.cz
Josef II. vs. Kateřina Veliká: Císař podlehl ruskému přepychu
„Nejdůkladnější, nejhlubokomyslnější a nejinteligentnější.“ Těmito superlativy veřejně zahrnuje carevna Kateřina II. Veliká svého hosta, císaře Josefa II., po jeho návštěvě Ruska v roce 1780. Ve skrytu duše si však o něm myslí, že je panovačný, lehce ovlivnitelný a snadno podléhá lichotkám. Jenže i Josef umí dobře číst v lidských srdcích… „Rusko ji zajímá stejně málo
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz