Domů     Exotika v zimě? Zahoďte kabáty a načerpejte energii u oceánu!
Exotika v zimě? Zahoďte kabáty a načerpejte energii u oceánu!
od 21.1.2023
1

Sychravá a depresivní rána, chladno a mlha – tak by se dalo jednoduše popsat aktuální počasí, které venku vládne. Pokud ho ale už máte dost a jste spíše vyznavačem teplého a slunečného období a přemýšlíte, odkud načerpáte energii, máme pro vás tip!

Zimní dovolená u moře je přesně to pravé ořechové! Spolehlivě zapomenete na vítr a chumelenici, dobijete si baterky na 100%, prožijete nové zážitky, které vás příznivě naladí a zbavíte se pochmurné nálady. Zní to lákavě, že?

Teď jen nastává ta komplikovaná otázka, které místo je dokonalé na zahnání zimní deprese? Bude to Asie, Afrika, Amerika nebo Karibik? Pár nápadů bychom měli. Tak pryč se svetry a hurá za teplem!

ASIE

Thajsko – zimní restart číslo jedna

Thajské království, které se nachází v jihovýchodní Asii, je velkým lákadlem pro většinu Čechů. Díky tropickému podnebí se vyplatí do Thajska vyrazit prakticky kdykoli a v zimě je to rozhodně sázka na jistotu.

Horké letní počasí vám určitě pomůže na chvilku zapomenout na chladné dny, které v Česku vládnou, a určitě se díky této cestě odreagujete a načerpáte spoustu energie.

V Thajsku vrcholí sezona koncem prosince a začátkem ledna. Pokud plánujete v tuto dobu vyrazit za odpočinkem do exotické země, obrňte se trpělivostí, neboť všude kolem budou masy turistů. Rozhodně ale s výběrem této lokality neuděláte chybu.

Pchúket
Pchúket

Tamní prostředí láká na krásné pláže, azurové moře, z něhož se zvedají obrovské skály obrostlé smaragdovou flórou a neobyčejnou kulturu. Určitě stojí za to navštívit krásné ostrovy jako jsou například Pchúket, Samui, Ko Chang.

Také nesmíte zapomenout na proslulé hlavní město království – Bangkok. To je sice „udušené“ smogem, ale i přesto nabízí pohled na překrásné chrámy a historické budovy.

ASIE

Bali – oddychová dovolená

Pláže, zelené lesy, krásná příroda, terasovitá rýžová políčka – to vše si mohou lidé vybavit, když se řekne slovo Bali. Malý indonéský ostrov se v poslední době těší velké popularitě a návštěvnosti turistů. Rovněž Češi začínají se zájmem objevovat zdejší krásu.

Exotická destinace je výjimečná pro svou bohatou a jedinečnou kulturu, hudbu, taneční umění, řemeslnou výrobou a přátelské prostředí. Pokud si toužíte odpočinout na příjemném a

Sanur, Bali
Sanur, Bali

klidném místě, je Bali přesně tou pravou volbou pro vás. Po celý rok zde vládnou teploty, které se pohybují kolem třiceti stupňů Celsia.

Za navštívení stojí určitě malebná rybářská vesnice Sanur, ostrov Lombok, který se stal pro potápěče hotovým rájem na zemi, nebo nádherný hinduistický chrám Borobudur.

AFRIKA

Sal, Kapverdy
Sal, Kapverdy

Kapverdy – slunce, písek a azurová obloha

Nekonečně dlouhé písčité pláže, jemný šumivý větřík, nádherné azurové moře. Zní to jako ráj a vlastně nejsme daleko od pravdy.

Kapverdské ostrovy jsou pro zimní dovolenou jako stvořené a jsou ideální volbou pro všechny, co hledají odpočinek v exotickém prostředí. Jedná se o deset ostrovů, které se nacházejí v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Po celý rok tady vládne krásné, slunné počasí.

Boa Vista, Kapverdy
Boa Vista, Kapverdy

I když zimní měsíce jako jsou listopad, prosinec a leden patří na Kapverdách spíše k těm chladnějším, nemusíte mít obavy – teplé oblečení rozhodně můžete nechat doma. I tak se zde dočkáte teplot okolo 25 stupňů Celsia.

V této exotické destinaci můžete vyzkoušet velké množství sportovních aktivit, například potápění nebo surfování. A pokud rádi poznáváte nová místa, naplánujte si výlet na ostrovy Sal nebo Boa Vista. Uvidíte, že nebudete litovat!

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE

Ráj zvaný Bora Bora

Jednou z nejoblíbenějších exotických lokalit je právě ostrov ležící v jižním Pacifiku. Bora Bora nabízí širokou škálu aktivit a zajímavých míst v nádherném nedotčeném prostředí. Ne nadarmo se říká, že je to hotový turistický ráj.

Dovolená na Bora Bora se nese ve znamení luxusu a přepychu, tento sopečný ostrov je považován za jednu z nejdražších dovolenkových destinací na světě. Na druhou stranu však mohou turisté očekávat maximální komfort.

Bora Bora
Bora Bora

Na Bora Bora zaručeně zapomenete na všechny starosti a budete se tak moci odreagovat při různých sportovních aktivitách, jako jsou například šlapadla, jízda na kajaku, výlety na lodi s proskleným dnem nebo vodní lyžování.

Určitě doporučujeme i potápění. Tamní podmořský svět je totiž neskutečně krásný, pestrobarevný a určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

V hlubinách se totiž můžete setkat s neobyčejně velkým houfem ryb, jako jsou například rejnoci, murény, barakudy, želvy nebo žraloci.

Bora Bora, Santa Maria
Bora Bora, Santa Maria

Pokud však příliš neholdujete potápění a dáváte raději přednost procházkám, určitě stojí za to vyrazit na obhlídku ostrova, nejlépe v doprovodu zkušeného průvodce. Ten vám zaručeně ukáže největší dominanty ostrova – horu Pahia nebo Otemanu. Při výstupu pak budete mít jedinečnou možnost spatřit výhled na celý Bora Bora.

STŘEDNÍ AMERIKA

Kuba – země mnoha tváří

Když vkročíte na Kubu, uvědomíte si, že tento rozlehlý karibský ostrov má mnoho protikladných světů. Kuba je totiž plná energie, je krásná, veselá, živá, neobyčejná, chudá a impozantní. Je jen na vás, jak budete tuto zemi vnímat.

Většina lidí si spíše s Kubou spojí komunistický režim, doutníky a staré automobily.

Kuba
Kuba

I přesto, že se může zdát, že zdejší život plyne hodně pomalu a člověk se na chvilku zastavil v čase, stejně má tento tropický ostrov své tajuplné kouzlo, na které vábí velké masy turistů.

Ne nadarmo se říká, že právě největší ostrovní stát v Karibiku, je velmi oblíbenou destinací Čechů.

A co je na Kubě tak lákavého? Bílé a nekonečně dlouhé pláže, které vybízejí k procházce při západu slunce, dokonalá příroda a neobyčejná krajina, každodenní slunečné počasí – kdo by odolal?

Takže kam vyrazíte vy? Vybrali jste si z našeho článku? Napište nám do komentářů...
Takže kam vyrazíte vy? Vybrali jste si z našeho článku? Napište nám do komentářů…

Kuba je určitě výbornou volbou pro zimní dovolenou a určitě nesmíte zapomenout na turisticky důležité středobody ostrova.

Světoznámá pláž Varadero, hlavní město Havana, promenáda Malecón nebo světoznámá továrna na doutníky Pargatas – bez těchto zastávek nemá cenu se vracet zpět domů.

Foto:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
Bratislavský podzim se spojuje s kvalitním vínem, jedinečnou domácí gastronomií a tradiční kulturou. Kratší dni, když vám pod nohama šustí listí a venku se příjemně ochladí, patří v Bratislavě mezi ty nejhezčí. Objevte kouzlo města na Dunaji, ochutnejte jeho různorodost a zažijte skvělou atmosféru. Dopřejte si 72 hodinový výlet plný zážitků v městě, kde je všechno na skok. Ve víně je zážit
Objevte kouzlo města na Dunaji, nadchněte se pro jeho historii, zažijte skvělou atmosféru a ochutnejte jeho různorodost. Dopřejte si 72 hodinový výlet plný zážitků ve městě, kde je všechno na skok. 1. Akce pro celou rodinu  V Bratislavě to žije v každém ročním období. Brzy na podzim se v okolí Bratislavy konají vinné festiva­ly a tradiční vinobraní, Jazzo­vé dny a Bratislavské hudební sl
Květen je měsíc lásky, ale také období, kdy se turistická sezóna teprve rozjíždí, zároveň jsou však už i evropská letoviska zalitá sluncem a příjemné teploty lákají k procházkám a objevování nových míst. To vše přímo vybízí k romantické dovolené. Ať už k moři, než se pláže zaplní a teploty vystoupají bůhví kam, nebo do termálních lázní či za poznáváním jiných kultur – zejména páry často vyrážejí
Přední příčky podle kvality ubytování a stravy obsadily v hodnocení Čechů středomořské destinace, mnohem barvitější je kategorie okolí hotelu. V celkovém hodnocení, tedy při zohlednění všech klienty recenzovaných parametrů, jasně vede Turecko a Řecko . Na první a druhé příčce se umístily resorty v Beleku a Side, městech na jihu Turecka od sebe vzdálených jen asi 40 kilometrů. S bezpočtem staroř
Dovolená v Rakousku láká na hory, jezera, bohatou historii i moderní kulturu. Co si nenechat ujít? Vyrazit můžete do méně známých míst i turisticky velmi oblíbených lokalit, tak si pojďme pár z nich představit. Jestli vás to táhne na jihozápad Rakouska, pak jsou cíle vaší dovolené jasné. Vydejte se do Salzburgu přes Linz. Poznáte nejen krásná města a úchvatné památky, ale navštívíte i jedinečno
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Posvátný oltář na hoře Ebal: Je dobývání Kanaánu Izraelity jenom mýtus?
epochaplus.cz
Posvátný oltář na hoře Ebal: Je dobývání Kanaánu Izraelity jenom mýtus?
„Až tedy přejdete Jordán, postavíte na hoře Ébalu ony kameny, jak vám dnes přikazuji, a obílíš je vápnem. Vybuduješ tam oltář Hospodinu, svému Bohu, oltář z kamenů, ale nebudeš je opracovávat železem,“ přikazuje Mojžíš (1394/1393–1274/1273 př. n. l.) vojevůdci Jozuovi (†1245 př. n. l.). Ten poslechne a skutečně oltář vybuduje a provádí na něm oběti Hospodinu.
Do Ulice pro milence?
nasehvezdy.cz
Do Ulice pro milence?
Po šesti letech se herečka vrátila do seriálu Ulice, který ji kdysi proslavil. Prý míří zpátky zcela zištně. Povídá se, že Anně Fixové (39) došly peníze a potřebuje vydělávat. O větší role totiž ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Hroutí se jí nadobro vztah?
nasehvezdy.cz
Hroutí se jí nadobro vztah?
JITKA SCHNEIDEROVÁ (50) to má údajně s partnerem LUKÁŠEM PITTEREM (43) hodně nahnuté. Objevil se v jejich vztahu nečekaně někdo třetí? V seriálu Ulice se jí daří. Jitka Schneiderová (50) tam září, co
Takový vztah jsem nikdy nezažila
skutecnepribehy.cz
Takový vztah jsem nikdy nezažila
Dostala jsem se do nečekané situace. Když jsem podědila psa, chtělo se mi plakat. Netušila jsem, jaké štěstí mě v podobě chlupatého tvora ještě na stará kolena potká! Na stará kolena jsem si pořídila přítele. No, to je možná trochu nadnesené. Byl to soused. Ale trávili jsme spolu veškerý volný čas, jezdili na výlety, a dokonce i na
Žije v Austrálii podivná rasa Sloních lidí?
enigmaplus.cz
Žije v Austrálii podivná rasa Sloních lidí?
Dvojice rybářů pozvedne petrolejovou lucernu. Je noc a oni právě loví na jezeře Narrabeen nedaleko Sydney. Když se tmou zničehonic rozlehne hlasité šplouchání, rozsvítí světlo. To, co spatří, jim vezm
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
panidomu.cz
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
Také jste si všimli, že stále více lidí nosí na zápěstí chytré hodinky nebo fitness náramek? Pokud byste se i vy rádi nechali pohltit tímto trendem, ale nevíte, k čemu jsou taková zařízení dobrá a jak vybírat, jste na správné adrese. S obojím vám totiž poradíme. Jak vybrat chytré zařízení na zápěstí? Při výběru chytrého zařízení na
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Oceán na Europě obsahuje uhlík
21stoleti.cz
Oceán na Europě obsahuje uhlík
Jupiterův měsíc Europa přitahuje zájem odborné veřejnosti jako magnet. Důvod je jasný. Měření ukázala, že pod ledovým povrchem se ukrývá oceán tekuté a teplé vody. A mnozí vědci nevylučují, že v této
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je