Domů     Exotika v zimě? Zahoďte kabáty a načerpejte energii u oceánu!
Exotika v zimě? Zahoďte kabáty a načerpejte energii u oceánu!
od 21.1.2023
1

Sychravá a depresivní rána, chladno a mlha – tak by se dalo jednoduše popsat aktuální počasí, které venku vládne. Pokud ho ale už máte dost a jste spíše vyznavačem teplého a slunečného období a přemýšlíte, odkud načerpáte energii, máme pro vás tip!

Zimní dovolená u moře je přesně to pravé ořechové! Spolehlivě zapomenete na vítr a chumelenici, dobijete si baterky na 100%, prožijete nové zážitky, které vás příznivě naladí a zbavíte se pochmurné nálady. Zní to lákavě, že?

Teď jen nastává ta komplikovaná otázka, které místo je dokonalé na zahnání zimní deprese? Bude to Asie, Afrika, Amerika nebo Karibik? Pár nápadů bychom měli. Tak pryč se svetry a hurá za teplem!

ASIE

Thajsko – zimní restart číslo jedna

Thajské království, které se nachází v jihovýchodní Asii, je velkým lákadlem pro většinu Čechů. Díky tropickému podnebí se vyplatí do Thajska vyrazit prakticky kdykoli a v zimě je to rozhodně sázka na jistotu.

Horké letní počasí vám určitě pomůže na chvilku zapomenout na chladné dny, které v Česku vládnou, a určitě se díky této cestě odreagujete a načerpáte spoustu energie.

V Thajsku vrcholí sezona koncem prosince a začátkem ledna. Pokud plánujete v tuto dobu vyrazit za odpočinkem do exotické země, obrňte se trpělivostí, neboť všude kolem budou masy turistů. Rozhodně ale s výběrem této lokality neuděláte chybu.

Pchúket
Pchúket

Tamní prostředí láká na krásné pláže, azurové moře, z něhož se zvedají obrovské skály obrostlé smaragdovou flórou a neobyčejnou kulturu. Určitě stojí za to navštívit krásné ostrovy jako jsou například Pchúket, Samui, Ko Chang.

Také nesmíte zapomenout na proslulé hlavní město království – Bangkok. To je sice „udušené“ smogem, ale i přesto nabízí pohled na překrásné chrámy a historické budovy.

ASIE

Bali – oddychová dovolená

Pláže, zelené lesy, krásná příroda, terasovitá rýžová políčka – to vše si mohou lidé vybavit, když se řekne slovo Bali. Malý indonéský ostrov se v poslední době těší velké popularitě a návštěvnosti turistů. Rovněž Češi začínají se zájmem objevovat zdejší krásu.

Exotická destinace je výjimečná pro svou bohatou a jedinečnou kulturu, hudbu, taneční umění, řemeslnou výrobou a přátelské prostředí. Pokud si toužíte odpočinout na příjemném a

Sanur, Bali
Sanur, Bali

klidném místě, je Bali přesně tou pravou volbou pro vás. Po celý rok zde vládnou teploty, které se pohybují kolem třiceti stupňů Celsia.

Za navštívení stojí určitě malebná rybářská vesnice Sanur, ostrov Lombok, který se stal pro potápěče hotovým rájem na zemi, nebo nádherný hinduistický chrám Borobudur.

AFRIKA

Sal, Kapverdy
Sal, Kapverdy

Kapverdy – slunce, písek a azurová obloha

Nekonečně dlouhé písčité pláže, jemný šumivý větřík, nádherné azurové moře. Zní to jako ráj a vlastně nejsme daleko od pravdy.

Kapverdské ostrovy jsou pro zimní dovolenou jako stvořené a jsou ideální volbou pro všechny, co hledají odpočinek v exotickém prostředí. Jedná se o deset ostrovů, které se nacházejí v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Po celý rok tady vládne krásné, slunné počasí.

Boa Vista, Kapverdy
Boa Vista, Kapverdy

I když zimní měsíce jako jsou listopad, prosinec a leden patří na Kapverdách spíše k těm chladnějším, nemusíte mít obavy – teplé oblečení rozhodně můžete nechat doma. I tak se zde dočkáte teplot okolo 25 stupňů Celsia.

V této exotické destinaci můžete vyzkoušet velké množství sportovních aktivit, například potápění nebo surfování. A pokud rádi poznáváte nová místa, naplánujte si výlet na ostrovy Sal nebo Boa Vista. Uvidíte, že nebudete litovat!

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE

Ráj zvaný Bora Bora

Jednou z nejoblíbenějších exotických lokalit je právě ostrov ležící v jižním Pacifiku. Bora Bora nabízí širokou škálu aktivit a zajímavých míst v nádherném nedotčeném prostředí. Ne nadarmo se říká, že je to hotový turistický ráj.

Dovolená na Bora Bora se nese ve znamení luxusu a přepychu, tento sopečný ostrov je považován za jednu z nejdražších dovolenkových destinací na světě. Na druhou stranu však mohou turisté očekávat maximální komfort.

Bora Bora
Bora Bora

Na Bora Bora zaručeně zapomenete na všechny starosti a budete se tak moci odreagovat při různých sportovních aktivitách, jako jsou například šlapadla, jízda na kajaku, výlety na lodi s proskleným dnem nebo vodní lyžování.

Určitě doporučujeme i potápění. Tamní podmořský svět je totiž neskutečně krásný, pestrobarevný a určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

V hlubinách se totiž můžete setkat s neobyčejně velkým houfem ryb, jako jsou například rejnoci, murény, barakudy, želvy nebo žraloci.

Bora Bora, Santa Maria
Bora Bora, Santa Maria

Pokud však příliš neholdujete potápění a dáváte raději přednost procházkám, určitě stojí za to vyrazit na obhlídku ostrova, nejlépe v doprovodu zkušeného průvodce. Ten vám zaručeně ukáže největší dominanty ostrova – horu Pahia nebo Otemanu. Při výstupu pak budete mít jedinečnou možnost spatřit výhled na celý Bora Bora.

STŘEDNÍ AMERIKA

Kuba – země mnoha tváří

Když vkročíte na Kubu, uvědomíte si, že tento rozlehlý karibský ostrov má mnoho protikladných světů. Kuba je totiž plná energie, je krásná, veselá, živá, neobyčejná, chudá a impozantní. Je jen na vás, jak budete tuto zemi vnímat.

Většina lidí si spíše s Kubou spojí komunistický režim, doutníky a staré automobily.

Kuba
Kuba

I přesto, že se může zdát, že zdejší život plyne hodně pomalu a člověk se na chvilku zastavil v čase, stejně má tento tropický ostrov své tajuplné kouzlo, na které vábí velké masy turistů.

Ne nadarmo se říká, že právě největší ostrovní stát v Karibiku, je velmi oblíbenou destinací Čechů.

A co je na Kubě tak lákavého? Bílé a nekonečně dlouhé pláže, které vybízejí k procházce při západu slunce, dokonalá příroda a neobyčejná krajina, každodenní slunečné počasí – kdo by odolal?

Takže kam vyrazíte vy? Vybrali jste si z našeho článku? Napište nám do komentářů...
Takže kam vyrazíte vy? Vybrali jste si z našeho článku? Napište nám do komentářů…

Kuba je určitě výbornou volbou pro zimní dovolenou a určitě nesmíte zapomenout na turisticky důležité středobody ostrova.

Světoznámá pláž Varadero, hlavní město Havana, promenáda Malecón nebo světoznámá továrna na doutníky Pargatas – bez těchto zastávek nemá cenu se vracet zpět domů.

Foto:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a zážitků zorientovat, co vybrat a co třeba pro nedostate
První, co se nám obvykle vybaví, když se řekne Švýcarsko, je čokoláda a sýr, pak ještě hory, hodinky a banky. My dnes zůstaneme u těch prvních dvou. Čokoláda, jak ji známe a konzumujeme dnes, se ve Švýcarsku opravdu zrodila a mnozí podnikaví muži ji tady postupně vypiplali až do dnešní lahůdkové pochoutky, které sami Švýcaři zkonzumují 12 kilogramů ročně na osobu. Na své čokoládě jsou natolik záv
Kam vyrazit s těmi nejmenšími, aby si i ve sněhu užili spoustu zábavy? Skvělým tipem pro rodinný výlet je lyžařský areál Serfaus-Fiss-Ladis, nacházející se na náhorní plošině nad tyrolským údolím řeky Inn. Pohádková zima v Serfaus-Fiss-Ladis! Věřte nebo ne, ale překrásná oblast je nejslunnějším místem celého Tyrolska! Absolutním rájem je Bertina dětská zem ve Fissu, kde si děti pod dozorem
Jeden z alpských divů objevíte u lyžařského střediska Cervinia-Breuil, nalézajícího se pod úpatím hory Matterhorn v severozápadním italském údolí Valle d'Aosta. Ledová podívaná u Matterhornu Ledové jeskyně, které jsou jedny z nejvyšších v Evropě, dosahují téměř 4000 metrů nad mořem. Ze švýcarské strany k nim vyjedete lanovkou Piccolo Cervino, přičemž vystoupíte přímo u padesáti metrového tunelu
Když se k zemi začnou snášet první sněhové vločky, promění se horská oblast kolem Dachsteinu ve skutečný zimní ráj. Kromě četných možností sportovního vyžití zde na hosty čeká vřelé přijetí hostitelů a vynikající kuchyně. Region Schladming-Dachstein, který je součástí oblasti Ski amadé, nabízí deset lyžařských středisek a více než 230 km perfektně upravených sjezdovek v nadmořské výšce až 2700 m
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kosmetika s prebiotiky a probiotiky dokáže divy
iluxus.cz
Kosmetika s prebiotiky a probiotiky dokáže divy
Kosmetické receptury prošly v posledních letech velkými proměnami. „Ženy i muži stojí ve frontách na dlouhověkost. Přejí si krásnou, pevnou, živou pleť do co nejvyššího věku,“ říká Ing. Jitka Poláková
Záhada Thoor Ballylee: Jaké přízraky obývají slavný věžový dům?
enigmaplus.cz
Záhada Thoor Ballylee: Jaké přízraky obývají slavný věžový dům?
Poblíž města Gort v irském hrabství Galway se nachází známá stavba takzvaného věžového domu. Jedná se o historický objekt z patnáctého století, z anglo-normanského období. Ze stejné epochy však patrn
Stali se z nich nepřátelé?
nasehvezdy.cz
Stali se z nich nepřátelé?
Současný stav herečky a zpěvačky Dagmar Patrasové (67) mnohé znepokojuje. Své k jejímu životu už mnohokrát řekl také herec Jiří Krampol (85). Mimo jiné uvedl, že má nejspíš alkoholovou demenci a že
Rozmary počasí: Kde naměříte −93,2 stupňů Celsia?
epochaplus.cz
Rozmary počasí: Kde naměříte −93,2 stupňů Celsia?
Teplota padá k – 50 °C a děti se radují. Nemusí do školy! Kdo chce večer zajet autem na nákup, nechá ho raději celý den nastartované. Pohřby se v tomto období snaží odkládat – vykopat hrob posledně trvalo 3 dny. Vítejte s ruském Ojmjakonu, jediném obydleném místě, kde teplota klesá i pod – 70 °C,
Bitcoin nebo zlato?
21stoleti.cz
Bitcoin nebo zlato?
O Bitcoinu se často mluví jako o zlatu nové generace. Pojďme se blíž podívat na to, co má Bitcoin se zlatem společného a v čem se naopak zásadně liší. Společné charakteristiky Jak Bitcoin, tak zlato
Zlínský kraj: Kraj švestkami a funkcionalismem protkaný
epochanacestach.cz
Zlínský kraj: Kraj švestkami a funkcionalismem protkaný
Východní Morava je rájem, jehož krásy vás omámí na první pohled. Lidové zvyklosti si zde totiž můžete vychutnat do poslední kapky. A to doslova. Ať už jste milovníky nadčasové architektury, tradiční módy anebo dáváte přednost turistice, zde si zaručeně přijde na své každé vaše „já“. Tekutý poklad Nejvýznamnějším plodem celého regionu je bezesporu švestka, neboli
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Koi kapři a ti další
panidomu.cz
Koi kapři a ti další
Přemýšlíte o zahradním jezírku a chtěli byste v něm mít i nějaké ryby? Módní jsou koi kapři, ale v pohodě můžete chovat i jiné druhy. Co ještě můžete ve svém jezírku mít? Zahrada, která žije… To je dnešní trend, a je to tak dobře. Návrat k přirozeným zahradám, ve kterých mají své místo a domov nejrůznější živočichové,
Je jen otázkou času, než vymění partnera?
nasehvezdy.cz
Je jen otázkou času, než vymění partnera?
Kráska ze seriálu Policie Hvar dostává spoustu nabídek na rande. Zatím je Alžběta Ferencová (32) nevyužívá, ale podle mnohých je to možná jen otázka času. Slovenská herečka má sice přítele, rappera
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Čeští výrobci jsou mezi hráči online automatů velmi oblíbení
epochalnisvet.cz
Čeští výrobci jsou mezi hráči online automatů velmi oblíbení
Svět hazardu si většinou podvědomě umisťujeme do míst jako Monte Carlo nebo Las Vegas. S tím, jak se hráči hazardních her přesouvají do online prostředí, ztrácí tato představa reálný smysl. Svoje vlas
Mohla ta kniha v poličce ovlivnit naše sny?
skutecnepribehy.cz
Mohla ta kniha v poličce ovlivnit naše sny?
Když moje žena četla tu tajemnou knihu, každou noc se budila ve stejnou dobu a s výkřikem. Pak jsem začal mít problémy i já! Ozval se výkřik! Už několik nocí po sobě mě manželka budila uprostřed noci. Rozsvítil jsem malou stolní lampu. Manželka se vsedě předklonila ke svým nohám a obličej utopila v dlaních. Viditelně se třásla po celém těle. „Zase