Domů     Exotika v zimě? Zahoďte kabáty a načerpejte energii u oceánu!
Exotika v zimě? Zahoďte kabáty a načerpejte energii u oceánu!
od 21.1.2023
1

Sychravá a depresivní rána, chladno a mlha – tak by se dalo jednoduše popsat aktuální počasí, které venku vládne. Pokud ho ale už máte dost a jste spíše vyznavačem teplého a slunečného období a přemýšlíte, odkud načerpáte energii, máme pro vás tip!

Zimní dovolená u moře je přesně to pravé ořechové! Spolehlivě zapomenete na vítr a chumelenici, dobijete si baterky na 100%, prožijete nové zážitky, které vás příznivě naladí a zbavíte se pochmurné nálady. Zní to lákavě, že?

Teď jen nastává ta komplikovaná otázka, které místo je dokonalé na zahnání zimní deprese? Bude to Asie, Afrika, Amerika nebo Karibik? Pár nápadů bychom měli. Tak pryč se svetry a hurá za teplem!

ASIE

Thajsko – zimní restart číslo jedna

Thajské království, které se nachází v jihovýchodní Asii, je velkým lákadlem pro většinu Čechů. Díky tropickému podnebí se vyplatí do Thajska vyrazit prakticky kdykoli a v zimě je to rozhodně sázka na jistotu.

Horké letní počasí vám určitě pomůže na chvilku zapomenout na chladné dny, které v Česku vládnou, a určitě se díky této cestě odreagujete a načerpáte spoustu energie.

V Thajsku vrcholí sezona koncem prosince a začátkem ledna. Pokud plánujete v tuto dobu vyrazit za odpočinkem do exotické země, obrňte se trpělivostí, neboť všude kolem budou masy turistů. Rozhodně ale s výběrem této lokality neuděláte chybu.

Pchúket
Pchúket

Tamní prostředí láká na krásné pláže, azurové moře, z něhož se zvedají obrovské skály obrostlé smaragdovou flórou a neobyčejnou kulturu. Určitě stojí za to navštívit krásné ostrovy jako jsou například Pchúket, Samui, Ko Chang.

Také nesmíte zapomenout na proslulé hlavní město království – Bangkok. To je sice „udušené“ smogem, ale i přesto nabízí pohled na překrásné chrámy a historické budovy.

ASIE

Bali – oddychová dovolená

Pláže, zelené lesy, krásná příroda, terasovitá rýžová políčka – to vše si mohou lidé vybavit, když se řekne slovo Bali. Malý indonéský ostrov se v poslední době těší velké popularitě a návštěvnosti turistů. Rovněž Češi začínají se zájmem objevovat zdejší krásu.

Exotická destinace je výjimečná pro svou bohatou a jedinečnou kulturu, hudbu, taneční umění, řemeslnou výrobou a přátelské prostředí. Pokud si toužíte odpočinout na příjemném a

Sanur, Bali
Sanur, Bali

klidném místě, je Bali přesně tou pravou volbou pro vás. Po celý rok zde vládnou teploty, které se pohybují kolem třiceti stupňů Celsia.

Za navštívení stojí určitě malebná rybářská vesnice Sanur, ostrov Lombok, který se stal pro potápěče hotovým rájem na zemi, nebo nádherný hinduistický chrám Borobudur.

AFRIKA

Sal, Kapverdy
Sal, Kapverdy

Kapverdy – slunce, písek a azurová obloha

Nekonečně dlouhé písčité pláže, jemný šumivý větřík, nádherné azurové moře. Zní to jako ráj a vlastně nejsme daleko od pravdy.

Kapverdské ostrovy jsou pro zimní dovolenou jako stvořené a jsou ideální volbou pro všechny, co hledají odpočinek v exotickém prostředí. Jedná se o deset ostrovů, které se nacházejí v Atlantském oceánu u pobřeží západní Afriky. Po celý rok tady vládne krásné, slunné počasí.

Boa Vista, Kapverdy
Boa Vista, Kapverdy

I když zimní měsíce jako jsou listopad, prosinec a leden patří na Kapverdách spíše k těm chladnějším, nemusíte mít obavy – teplé oblečení rozhodně můžete nechat doma. I tak se zde dočkáte teplot okolo 25 stupňů Celsia.

V této exotické destinaci můžete vyzkoušet velké množství sportovních aktivit, například potápění nebo surfování. A pokud rádi poznáváte nová místa, naplánujte si výlet na ostrovy Sal nebo Boa Vista. Uvidíte, že nebudete litovat!

FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE

Ráj zvaný Bora Bora

Jednou z nejoblíbenějších exotických lokalit je právě ostrov ležící v jižním Pacifiku. Bora Bora nabízí širokou škálu aktivit a zajímavých míst v nádherném nedotčeném prostředí. Ne nadarmo se říká, že je to hotový turistický ráj.

Dovolená na Bora Bora se nese ve znamení luxusu a přepychu, tento sopečný ostrov je považován za jednu z nejdražších dovolenkových destinací na světě. Na druhou stranu však mohou turisté očekávat maximální komfort.

Bora Bora
Bora Bora

Na Bora Bora zaručeně zapomenete na všechny starosti a budete se tak moci odreagovat při různých sportovních aktivitách, jako jsou například šlapadla, jízda na kajaku, výlety na lodi s proskleným dnem nebo vodní lyžování.

Určitě doporučujeme i potápění. Tamní podmořský svět je totiž neskutečně krásný, pestrobarevný a určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

V hlubinách se totiž můžete setkat s neobyčejně velkým houfem ryb, jako jsou například rejnoci, murény, barakudy, želvy nebo žraloci.

Bora Bora, Santa Maria
Bora Bora, Santa Maria

Pokud však příliš neholdujete potápění a dáváte raději přednost procházkám, určitě stojí za to vyrazit na obhlídku ostrova, nejlépe v doprovodu zkušeného průvodce. Ten vám zaručeně ukáže největší dominanty ostrova – horu Pahia nebo Otemanu. Při výstupu pak budete mít jedinečnou možnost spatřit výhled na celý Bora Bora.

STŘEDNÍ AMERIKA

Kuba – země mnoha tváří

Když vkročíte na Kubu, uvědomíte si, že tento rozlehlý karibský ostrov má mnoho protikladných světů. Kuba je totiž plná energie, je krásná, veselá, živá, neobyčejná, chudá a impozantní. Je jen na vás, jak budete tuto zemi vnímat.

Většina lidí si spíše s Kubou spojí komunistický režim, doutníky a staré automobily.

Kuba
Kuba

I přesto, že se může zdát, že zdejší život plyne hodně pomalu a člověk se na chvilku zastavil v čase, stejně má tento tropický ostrov své tajuplné kouzlo, na které vábí velké masy turistů.

Ne nadarmo se říká, že právě největší ostrovní stát v Karibiku, je velmi oblíbenou destinací Čechů.

A co je na Kubě tak lákavého? Bílé a nekonečně dlouhé pláže, které vybízejí k procházce při západu slunce, dokonalá příroda a neobyčejná krajina, každodenní slunečné počasí – kdo by odolal?

Takže kam vyrazíte vy? Vybrali jste si z našeho článku? Napište nám do komentářů...
Takže kam vyrazíte vy? Vybrali jste si z našeho článku? Napište nám do komentářů…

Kuba je určitě výbornou volbou pro zimní dovolenou a určitě nesmíte zapomenout na turisticky důležité středobody ostrova.

Světoznámá pláž Varadero, hlavní město Havana, promenáda Malecón nebo světoznámá továrna na doutníky Pargatas – bez těchto zastávek nemá cenu se vracet zpět domů.

Foto:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
Na Itálii je sympatické, že co region, to trochu jiná pochoutka. A tak zapomeňte na pizzu a na spaghetti a pojďme objevovat. Sázkou na jistotu je Toskánsko. Místní kuchyně je jednoduchá, ale kvalitní. Víme, že nemůžete ochutnat všechny lahůdky, ale zkuste alespoň dvě tradiční a uvidíte. Lampredotto Lampredotto Je jed
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a zážitků zorientovat, co vybrat a co třeba pro nedostate
První, co se nám obvykle vybaví, když se řekne Švýcarsko, je čokoláda a sýr, pak ještě hory, hodinky a banky. My dnes zůstaneme u těch prvních dvou. Čokoláda, jak ji známe a konzumujeme dnes, se ve Švýcarsku opravdu zrodila a mnozí podnikaví muži ji tady postupně vypiplali až do dnešní lahůdkové pochoutky, které sami Švýcaři zkonzumují 12 kilogramů ročně na osobu. Na své čokoládě jsou natolik záv
Kam vyrazit s těmi nejmenšími, aby si i ve sněhu užili spoustu zábavy? Skvělým tipem pro rodinný výlet je lyžařský areál Serfaus-Fiss-Ladis, nacházející se na náhorní plošině nad tyrolským údolím řeky Inn. Pohádková zima v Serfaus-Fiss-Ladis! Věřte nebo ne, ale překrásná oblast je nejslunnějším místem celého Tyrolska! Absolutním rájem je Bertina dětská zem ve Fissu, kde si děti pod dozorem
Jeden z alpských divů objevíte u lyžařského střediska Cervinia-Breuil, nalézajícího se pod úpatím hory Matterhorn v severozápadním italském údolí Valle d'Aosta. Ledová podívaná u Matterhornu Ledové jeskyně, které jsou jedny z nejvyšších v Evropě, dosahují téměř 4000 metrů nad mořem. Ze švýcarské strany k nim vyjedete lanovkou Piccolo Cervino, přičemž vystoupíte přímo u padesáti metrového tunelu
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poznala Baroňová toho pravého?
nasehvezdy.cz
Poznala Baroňová toho pravého?
V nekonečné Ulici má po svém boku milujícího manžela a tři potomky. Ve skutečnosti ale představitelka Ivy Klímové takové štěstí v osobním životě nemá. Hana Baroňová (39) oslaví v listopadu jubileum
Poslední cinkání dědových klíčů
skutecnepribehy.cz
Poslední cinkání dědových klíčů
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda na
Zářivá perla Jadranu – Chorvatsko
nejsemsama.cz
Zářivá perla Jadranu – Chorvatsko
Mnoho českých turistů každoročně vybírá pro letní dovolenou Chorvatsko. Která místa tu jsou ta nejlepší, a vyplatí se proto o nich přemýšlet? Dalmácie Naprostou většinu pláží v Dalmácii pokrývají drobné kamínky a pláže poměrně rychle klesají pod vodní hladinu. Příjemné okamžiky určitě strávíte na pláži Zlatni rat, která se nachází v Brači. Pozoruhodné je, že
Děsivý Bullebak: Mohl existovat fantom amsterdamských kanálů?
enigmaplus.cz
Děsivý Bullebak: Mohl existovat fantom amsterdamských kanálů?
Délka vodních kanálů v nizozemském Amsterdamu přesahuje sto kilometrů. Většina z nich je navíc splavná lodí. Klene se nad nimi přes jeden tisíc mostů. Když se z nich zadíváte na temnou vodu kanálů-gra
7 důvodů, proč se vám nedaří hubnout
panidomu.cz
7 důvodů, proč se vám nedaří hubnout
Snažíte se, odpíráte si kdejaké jídlo, vyzkoušeli už jste snad všechny diety, které existují, a výsledky se ne a ne dostavit. A tak marně přemýšlíte, proč zrovna vaše váha se ani nehne. Důvodů může být celá řada. Tady je sedm nejčastějších: * Jíte málo Abyste nepřibírali, nesmíte hladovět, vždycky byste se měli cítit plní energie.
Jogaila: Otevřel mu křest bránu k moci?
historyplus.cz
Jogaila: Otevřel mu křest bránu k moci?
Mladý litevský kníže se žení, aby posílil vztahy své země se sousedním mocným Polskem. Až bude o půl století později ležet na smrtelné posteli, bude jméno jeho rodu znát celá Evropa. Litevské velkoknížectví existuje už osm desítek let, když se vlády ujímá dynastie Gediminovců, odvozující svůj původ od knížete Gediminase (asi 1275–1341). Ten položí základy
Pokrok v léčbě rakoviny plic na obzoru
21stoleti.cz
Pokrok v léčbě rakoviny plic na obzoru
V České republice je každoročně diagnostikováno více než 6 000 pacientů s rakovinou plic, více než 5 000 jich na zhoubný karcinom plic každý rok zemře. Tento typ rakoviny má relativně nízkou úspěšnost
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Mnoho druhů českých rostlin z přírody mizí, ale šíří se teplomilné a nepůvodní druhy
epochalnisvet.cz
Mnoho druhů českých rostlin z přírody mizí, ale šíří se teplomilné a nepůvodní druhy
Tým botaniků odhalil významné změny v rozšíření druhů české květeny. Jejich studie analyzovala ústup i šíření jednotlivých druhů flóry na českém území od roku 1960. Nová studie vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR, Univerzitou Karlovou a Vídeňskou univerzitou a byla publikována v mezinárodním odborném časopise Biological Conservation.
Fiesta Gin z Garage22 se zařadil mezi nejlepší na světě
iluxus.cz
Fiesta Gin z Garage22 se zařadil mezi nejlepší na světě
Pražská palírna Garage22 funguje teprve čtvrtým rokem, přesto se na nápojovou scénu už stihla zapsat výrazným písmem. A to nejen na tu českou. Letošní novinka z produkce holešovické destilerie je již
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
epochaplus.cz
Zázračné helium: Proč nám mění hlas?
Zatmění Slunce roku 1868. Událost, kterou si nemůže žádný hvězdář nechat ujít. Francouzský astronom Pierre Janssen (1824–1907) není výjimkou. Jako první si všimne žluté spektrální linie. Neznámý prvek dostane jméno po bohu Slunce, Héliovi. Potrvá ještě 27 let, než skotský chemik William Ramsay (1852–1916) izoluje plynné helium na Zemi. Dost by se podivil, jak se
Libanonský tabbouleh
tisicereceptu.cz
Libanonský tabbouleh
Můžete si připravit i netradiční variantu, kdy místo bulguru použijete kuskus nebo quinou. Suroviny 150 g bulguru 4 rajčata 1 okurka 1 červená cibule 2 jarní cibulky 1 a ½ svazku hladkolist