Domů     V lázních Jáchymov vám uleví od bolesti
V lázních Jáchymov vám uleví od bolesti
od 18.10.2021
1

Lázně Jáchymov jsou specialistou na léčbu pohybového ústrojí pomocí radonové vody. Nacházejí se v okrese Karlovy Vary a pobyt si můžete zpříjemnit řadou volnočasových aktivit.

Jáchymovské lázně byly založeny v roce 1906 jako první lázně, které léčí radonovou vodou, a patří k nejúčinnějším v Evropě. Základem léčby je kombinace unikátních koupelí a rehabilitace a pacientovi uleví od bolesti až na deset měsíců.

Radon se v krušnohorských hlubinách vstřebává do podzemních pramenů a takto obohacená voda vyvěrá na povrch. Částice jsou zdrojem měkkého alfa záření a napomáhají regeneraci buněk, urychlují hojení a potlačují zánětlivé procesy.

Léčba je šetrná a vhodná i pro pacienty vyššího věku. Nízké dávky záření stimulují buňky a orgány a podporují imunitu. Radonové koupele pomohou proti revmatickým onemocněním.

Bolestem a ztuhlosti z opotřebení kloubů, páteře nebo šlach, při metabolické poruše nebo osteoporóze. Příznivě působí na pacienty s roztroušenou sklerózou nebo Parkinsonovou chorobou.

Znovuzrození po Covidu

Prodělali jste onemocnění Covid-19 a potřebujete se opět dostat do formy? Následky jako bolesti kloubů, svalů, bolest hlavy a celková únava lze zmírnit pomocí různých procedur, především uhličité koupele, inhalace minerálních vod a oxygenoterapie.

Jde o aplikaci kyslíku pomocí masky nebo nosní sondy a pomáhá regenerovat buňky celého organismu, především mozku. Oddaluje také stárnutí. Procedura trvá 60 minut a její účinky vydrží řadu měsíců.

Vybere si tu každý

V Jáchymově nabízejí klasické léčebné pobyty, které vám hradí pojišťovna, ale i relaxační pobyty. Můžete si zajít na různé typy masáží – thajskou, podvodní, klasickou nebo pomocí horkých kamenů. V Jáchymově mají i solnou jeskyni, vířivky, solárium a fitcentrum.

V lázeňském centru jsou v provozu tenisové kurty, fitness centrum, solárium, minigolf, půjčovna horských kol a holí na nordic walking. Pokud nejste v lázeňských pobytech zběhlí, nabízejí v Jáchymově tzv.

kúru na zkoušku.

Pobyt trvá 7 nocí a lékař vám předepíše 14 procedur jako masáže, parafinový zábal rukou, koupele nebo skupinové cvičení. Lázeňské domy nabízejí ubytování i dovolenkářům, kteří si chtějí dělat přes den výlety a večer si odpočinout ve wellness.

Možností vyžití je opravdu spousta a uvidíte, že každý z rodiny si najde to své.

Zabaví se i děti

Pobyt si můžete zpestřit návštěvou přilehlého Aquacentra. Plavci využijí dvě tréninkové dráhy o délce 25 m. Teplota bazénu je krásných 28 stupňů a pro malé děti je zde i brouzdaliště a tobogán.

V létě je k dispozici venkovní terasa a sluneční louka, určená k odpočinku a opalování. Zkusit si můžete také Kneippův chodník, kde pomocí chůze po oblých kamenech a střídání teplé a studené vody nakopnete svůj krevní oběh a nervový systém.

Kam na výlet? Za poznáním i lehkým sportem

Neměli byste vynechat hornický region Krušnohoří, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Vstupte do specifické krušnohorské hornické krajiny. Mezi památky na těžbu stříbrných a uranových rud patří areál školy č. 1 a důl Svornost.

Pokud jezdíte na kole, navštivte Trail Park Klínovec. Lanovka vás pohodlně vyveze na vrchol hory a vy se pak vydáte po stezkách čtyř obtížností dolů. Nejlehčí zvládnou děti i začátečníci.

Klidnější program poskytne prohlídka mincovny v Jáchymově. Sídlí zde muzeum s obsáhlou expozicí „Jáchymov v zrcadle času“. Ve sklepních prostorách jáchymovské radnice si zase prohlédnete staré tisky a rukopisy Knihovny Latinské školy z roku 1624.

Hezkým zážitkem je i návštěva Údolí mlýnků, kdy na malém potůčku klape asi 60 roztomilých mlýnků různých podob. Dokonalá podívaná.

Masáže, které vyzkoušejte

Znáte klasické masáže? Co ale takhle reflexní masáž nohou? I stimulace chodidel pomůže od bolestí zad, a nejen tam. Její původ lze vysledovat v Asii, byla ale známa a praktikována i ve starověkém Egyptě.

Stimulace jednotlivých bodů na chodidlech ovlivňuje funkci vnitřních orgánů a žláz, nervový systém a harmonizuje tělo i duši. Plosky nohou se dělí na reflexní zóny, které mají vztah k různým částem těla. Proto dráždění v jedné tkáni vyvolá odezvu v jiné.

Čokoládová masáž

Masáž pravou čokoládou působí na cévní zakončení v kůži a podporuje látkovou výměnu. Také napomáhá uvolnění hormonů štěstí. Tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, minerály a aminokyseliny. Mikročástice kakaa se také postarají o účinný peeling kůže.

Saunový důl

Místní saunový svět nemá obdoby. Ve štole saunového dolu najdete parní sauny, infrasaunu, bylinkovou saunu a finskou saunu. Saunování má příznivý vliv na lidské tělo a střídáním horka a chladu se otužujete a zvyšujete obranyschopnost organismu.

Teplo také dělá dobře bolavým svalům a kloubům. Není to tedy o pouhém lenošení.

Foto: Lázně Jáchymov, PX FUEL, Shutterstock

Foto:
reklama
Související články
20.5.2024
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o vinobraní? Kdepak, všechna práce,
12.5.2024
Obnovený areál Slunečních lázní v Luhačovicích vznikl rekonstrukcí nevyužívaných lázeňských objektů a nyní slouží jako unikátní doklad lázeňství a kulturní atmosféry počátku 20. století. Ve zrekonstruovaných Slunečních lázních se snoubí luhačovická lázeňská tradice a typická Jurkovičova architektura s moderním pojetím trávení volného času. V celém areálu se zachovala jedinečná nálada z doby nejv
29.4.2024
Před deseti lety zámek Zbiroh způsobil senzaci svou expozicí nazvanou Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů. Výstava trvala půl roku a většina jejích exponátů na místě zůstala, takže dnes může nová expozice znovu připomenout historii templářského řádu spojenou se zámkem. Výstavě dominuje takzvaná Lukánská deska – autoportrét Leonarda da Vinci, dílo, které bylo na zbirožském zá
22.4.2024
Přejdeme-li od katedrále ulicí 1. máje a přes Náměstí republiky, po necelém kilometru se před námi otevře pohled na další významnou olomouckou církevní památku – kostel svatého Mořice. Dech bere exteriér, ale i interiér kostela. Ten je svou kapacitou 4000 věřících největší gotickou svatyní na Moravě a první písemná zmín
16.4.2024
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž, celkový objem vody dos
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
historyplus.cz
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
Moctezuma přivítá Španěly květinami či zlatými dary a jedná s nimi s vybranou zdvořilostí. Nejspíš tak chce odhalit jejich slabosti, aby je mohl snáze porazit. Cortés je ale ostražitý a aztéckého vládce v jeho úmyslech předběhne…   Janovský mořeplavec Kryštof Kolumbus (asi 1451–1506) v roce 1492 definitivně objevil pro Evropany Ameriku. Záhy do Nového světa připlouvá mnoho španělských conquistadorů
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
nasehvezdy.cz
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
Ačkoli jejich lásce zpočátku nikdo nedával velkou šanci, dnes jsou spolu herec Jakub Prachař (40) a herečka z Jedné rodiny Sara Sandeva (26) několik let. Až nedávno se ale ukázalo, že herečka na sta
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
iluxus.cz
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
Značka Louis Vuitton odhalila novou kapitolu ve své proslulé kampani Core Values v podání známé fotografky Annie Leibovitzové. Hvězdami inspirativní kampaně jsou dva z nejuznávanějších tenisových šamp
Jak odhodit věčnou smůlu?
nejsemsama.cz
Jak odhodit věčnou smůlu?
Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří. Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
enigmaplus.cz
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
V irském hrabství Cork se nachází ostrov Spike. Dlouhá staletí byla tato lokalita běžným smrtelníkům zapovězena, protože se zde nacházela strategická vojenská pevnost i obávané vězení. Co můžete čekat
Australský zázrak: Lastura v zálivu
21stoleti.cz
Australský zázrak: Lastura v zálivu
Co patří mezi symboly Austrálie? Bezesporu klokan, koala, Jižní kříž, Vánoce na pláži a také budova opery v Sydney. Tato stavba je mnohými experty považována za jednu z nejpovedenějších, jakou kdy arc
Nehoda měla šťastný konec
skutecnepribehy.cz
Nehoda měla šťastný konec
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali
Telemedicína je užitečná nejen pro diabetiky
panidomu.cz
Telemedicína je užitečná nejen pro diabetiky
Tlak, tep a dokonce ani hladinu krevního cukru už nemusí lékař sledovat pouze v ordinaci, pomocí techniky si pacienta může zkontrolovat „na dálku“. Přes chytrý telefon či notebook. Každý obyvatel Česka navštíví průměrně jedenáctkrát za rok lékaře, oproti tomu v sousedním Rakousku je to polovina a ve Švédsku jde dokonce jen o tři kontakty ročně.
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
epochaplus.cz
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
Mrtvici každý rok v Česku prodělá zhruba 25 000 lidí. Je druhou nejčastější příčinou úmrtí, i když je u nás léčba mrtvice na špičkové úrovni. Zrovna na 15. května připadá Světový den proti mozkové mrtvici. Se snížením počtu případů přitom může pomoci znalost příznaků – právě ty nezná až 70 % Čechů, a proto se
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
tisicereceptu.cz
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
Není nad to dát si porci guláše s knedlíkem a k tomu půllitr vychlazeného piva. Umíte si ale tuto českou klasiku připravit i doma? Guláš má neprávem pověst jídla náročného na přípravu, ovšem není tomu