Dovolená v regionu Hochsteiermark: V nejzelenějším srdci přírody
Dovolená v regionu Hochsteiermark: V nejzelenějším srdci přírody

Ve Štýrsku roste na 850 milionů stromů, což z této spolkové země dělá zelené srdce Rakouska – které bije obzvlášť intenzivně v turistickém regionu mezi Semmeringem, krajem kolem Mariazell, horským masivem Hochschwab a Rennfeldem.

Region Hochsteiermark, který je z 75 % porostlý svěže letním lesem, představuje přírodní oázu mimořádné kvality. Návštěvníci tu mohou najít klid a načerpat nové síly daleko od frekventovaných turistických tras a zdrojů hluku.

Procházka po měkoučkém mechu, lehounké šumění listí, zdravý lesní vzduch a šťavnatě zelené přírodní scenerie jsou blahodárným balzámem pro tělo i duši. Zkrátka a dobře: nový wellness v regionu Hochsteiermark se nese ve znamení lesa jako „woodness“.

Dovolená v lesnatém Hochsteiermark zkombinovaná s přiměřeným přírodním dopingem, s ohromujícími dobrodružstvími na čerstvém vzduchu, s impozantními horskými kulisami, s kulinářskými a kulturními zážitky a se srdečnou pohostinností působí na člověka blahodárně ještě dlouho po návratu domů.

Půlstoletí osvěžujícího životního optimismu přímo v srdci přírody regionu Hochsteiermark je dobrým důvodem k oslavám. Není tedy divu, že se tento autentický zážitkový region představuje právě letos v té nejsvátečnější podobě.

Historická městečka jako Bruck an der Mur, Kapfenberg, Kindberg a Mürzzuschlag, obklopená horami, lesy, rozkvetlými loukami a idylickými vodními toky přitahují svými architektonickými a kulturními klenoty.

Nové zajištěné cesty lákají k vrcholným sportovním zážitkům, hostinští na horských chatách, kuchaři vyznamenaní kuchařskými čepicemi a venkovské hostince obšťastňují labužníky – gurmáni nadšení pro sportovní cyklistiku mohou prokázat vytrvalost a vybranou chuť na gurmánské cyklotúře po stopách kuchařských čepic – a dokonce i v moderní branži zaměřené na semináře a výjezdní zasedání cítíme dnes na každém kroku sílu přírody.

Hochsteiermark je perfektní turistickou destinací pro rodiny s dětmi, pro milovníky pobytů na čerstvém vzduchu, pro zájemce o firemní akce a pro přátele rozmanitého prožívání volného času.

Rozlehlé lesy odplavují jako lesní koupele stres z těla, ducha i duše, zlepšují kvalitu spánku, snižují krevní tlak, podporují imunitu a posilují optimismus. Trenérka lesních koupelí Eva-Maria Woldrichová se pečlivě připravenými cviky, pohádkovými příběhy a kulinářskými seancemi postará o nezapomenutelné hodiny ve znamení čistě přírodní zdravotní prevence.

Kdo se vydá na blahodárnou procházku lesem smyslů společně s lesní pedagožkou zaměřenou na psychomotoriku Barbarou Holzerovou, dočká se téměř léčivých zážitků. Naproti tomu při jógových cvičeních skvěle sladěných s pěší turistikou s Romanou Schweigerovou se vypravíme vysoko vzhůru.

Na místech, která jsou zdrojem pozitivní energie a skýtají nádherné výhledy uprostřed pohádkové kulisy hor – na chatě Neubergerhütte na vrcholu Schneealm nebo na chatě Voisthalerhütte v Hochschwabu – dosahují pocity štěstí a čerpání energie netušených výšin.

Je to posilující odpočinek od každodenních starostí, který by si měl člověk dopřát častěji. Přičemž letně svěží zážitkový region Hochsteiermark učiní nezapomenutelné dobrodružství smyslů nejen z každého dne dovolené, nýbrž i z každé noci.

Například v romantických lesních chatách Heselhof v Langenwangu, kde je populární „snění mezi stromy“; nebo v chatách Monte Styria Chalets v Mariazellu, kde se člověk může správně nadechnout, anebo vydýchat na úpatí hory Bürgeralpe s výhledem zdálky na mariazellskou baziliku a na okolní svět hor.

Na rekreanty zde čeká šest relaxačních chat a dvě apartmá. Tady, mezi Štýrským Semmeringem a krajem Waldheimat, se hosté cítí hned šťastnější, protože od ledna se zde v pěti nových chatách na horských loukách propojuje příroda s maximální útulností, v níž nechybí ani sauna a koupaliště.

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Dolomitské hřebeny na skialpech

Dolomitské hřebeny na skialpech

Adrenalin a zábava v Nízkých Tatrách

Adrenalin a zábava v Nízkých Tatrách

Exotika v zimě? Zahoďte kabáty a načerpejte energii u oceánu!

Exotika v zimě? Zahoďte kabáty a načerpejte energii u oceánu!

Francouzské Alpy, lyžování v dechberoucí krajině

Francouzské Alpy, lyžování v dechberoucí krajině

Zanzibar: Soustroví dávného světa

Zanzibar: Soustroví dávného světa

Lyžování v Nízkých Tatrách, poklad celého Slovenska

Lyžování v Nízkých Tatrách, poklad celého Slovenska

Nenechte si ujít další zajímavé články

Rozvod kvůli režisérově nevěře s kolegyní?
nasehvezdy.cz

Rozvod kvůli režisérově...

Už jedno manželství s...
Návrat legendy Lady Dior mini
epochalnisvet.cz

Návrat legendy Lady Dior mini

Francouzský módní dům oznámil reedici...
Okouzlující vila s vodopádem
rezidenceonline.cz

Okouzlující vila s vodopádem

Kvalitní a komplexní návrh interiéru není pouze o...
Kdo dal na hrob ty červené růže?
skutecnepribehy.cz

Kdo dal na hrob ty červené...

Na manželův hrob někdo umístil kytici rudých růží....
Nadechněte se zhluboka!
panidomu.cz

Nadechněte se zhluboka!

Dýchání je něco, co děláme automaticky a o čem příliš...
Svědectví z odpadků: Proč lidé vyhazovali zachovalé nádobí?
epochaplus.cz

Svědectví z odpadků: Proč lidé...

Odpadky z dávné doby se stávají předmětem...
Divokej Bill oslaví čtvrtstoletí své existence
iluxus.cz

Divokej Bill oslaví...

Vypadá to, že rok 2023 proběhne ve znamení...
Káva s mlékem? Dopřejte si ji bez výčitek!
21stoleti.cz

Káva s mlékem? Dopřejte si ji...

Podle vědců z Kodaňské univerzity může šálek...
Kde je pohřbena ztracená armáda perského krále?
enigmaplus.cz

Kde je pohřbena ztracená...

Občas beze stopy zmizí nejen jednotlivci, ale i...
Našel si Dyk opravdu mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Našel si Dyk opravdu mladší...

Vypadá to, že manželství...
Oběti aztéckých rituálů doprovázely na smrt tóny vyluzované lebkou
epochaplus.cz

Oběti aztéckých rituálů...

Aztékové disponovali hudebním nástrojem, který vydával tak...
Jehněčí perkelt
tisicereceptu.cz

Jehněčí perkelt

Maďarská klasika, která nikdy neomrzí. I když si připadáte,...