Domů     Zveme vás na jarní výlet do Tyrol
Zveme vás na jarní výlet do Tyrol

I když se v tyrolských střediscích lyžuje až do konce dubna, do údolí dorazí jaro dříve. Počasí, kdy vysokohorské sluníčko zatím tolik nepálí, je ideální pro procházky po zelenajících se rozkvetlých stezkách v okolní přírodě.

Zell am See

Rakousko

Procházky kolem jezera

Tato oblast je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Rakouska. Nabízí návštěvníkům opravdu mnoho jak v zimě, tak v létě a je vyhledávaným místem dovolených i na jaře.

Malebné město Zell am See leží u Zellského jezera, které nabízí krásné jarní procházky probouzející se přírodou.

Díky čerstvému vzduchu je toto místo označováno jako „klimatické lázně“. Na své si zde přijdou i děti, necelých 20 km od města totiž leží malá zoo, v níž uvidí více než 200 zvířat pocházejících z Alp. Můžete zde také relaxovat v lázních v nedalekém horském středisku Kaprun.

Niederthai

Rakousko

Přes rozkvetlé sady

Pokud zde na jaře budete, nezapomeňte se projít rozkvetlými jabloňovými sady a podél řeky Etsch. Je to nenáročná, ale krásná procházka vedoucí po staré románské stezce Via Claudia Augusta, která byla vybudována před 2000 lety.

Tato 300 kilometrů dlouhá stezka vede podél řeky Etsch přes regiony Vinschgau, Merano, Bolzano, Neumarkt až do italské Verony, k jezeru Garda. Další alternativou je stezka vedoucí z Bolzana přes vesnice Eppan, Tramin do Salerna.

Nabízí krásné výhledy, na mnoha místech vede přes vinice a již zmíněné jabloňové sady.

Achensee

Rakousko

Perla tyrolských Alp

Na své si zde přijdou především vyznavači relaxační dovolené a horské turistiky.

Turistické značky, ukazatele a nákresy tras jsou všude značeny s takovou precizností, že zabloudit se zde prakticky nedá a když, tak jistě na své cestě objevíte další nezapomenutelný výhled na jezero a jeho okolí.

Východní břeh jezera nabízí ideální prostor k prozkoumání nových zastávek jezerní trasy Wusel, vybízí k jízdě na kole, nebo k jarní procházce, spojené s  odpočinkem na břehu.

Ve spojení s opravdovou tyrolskou pohostinností jsou u jezera Achensee zaručeny také úžasné kulinářské zážitky.

Výběr restaurací a tyrolských hostinců je velký. S dětmi můžete navštívit také kravičky na pastvině nebo si na horské salaši pochutnat na císařském trhanci.

Hallstatt

Rakousko

Výlet na Solnou horu

Hallstattské vysokohorské italské údolí vám nabídne úchvatné výhledy na jezerní a horskou jarní krajinu, a navíc se tu můžete seznámit s historií městečka Hallstatt, který dal, díky starému pohřebišti zde nalezenému, název celé jedné etapě naší historie „hallstattské období“.

Panoramatický výtah na Solnou horu a vyhlídkový most vám umožní pohodlný výstup nad údolí, kde se můžete kochat nádhernými výhledy do krajiny. Za návštěvu zde stojí také Mamutí a Obří ledová jeskyně nebo halstattská kostnice.

Po výletu si dopřejte posezení například v oblíbené restauraci Rudolfsturm.

Trauttmansdorff

Itálie

Oáza nejen pro Sissi

S  jarem se opět otevřely brány zahrady romantického zámku Trauttmansdorff, který leží na kraji lázeňského města Merano. Do tohoto městečka s oblibou jezdívala odpočívat císařovna Sissi.

Zahrady s exotickými květinami patří mezi nejkrásnější v celé Itálii a tím nejlepším obdobím k jejich návštěvě je právě jaro.

Ze zámku je krásný výhled na město a okolní hory, dětem se bude líbit i místní mini zoo. Okolí lázeňského města Merana je protkané starými zavodňovacími kanály Waalwege. Podél nich vedou turistické trasy, které nejsou příliš náročné, nabízejí krásné výhledy.

Vedou přes lesy, podél vinic, jabloňových sadů a nejkrásnější je to zde právě na jaře.

Do Bolzana na vínko

Ať už jste v Jižním Tyrolsku kdekoli, zastavte se na večerní prohlídku starobylého města Bolzano. Začněte aperitivem, drinkem v některé z kaváren nebo místních vyhlášených barů.

Skleničku skvělého vína, Prosecca, Aperol Spritzu nebo Huga, si nejlépe vychutnáte například v kavárně Walther‘s na stejnojmenném náměstí nebo v baru Fischbänke Doctor Streiter‘s Winegarden, kam chodí zejména umělci.

Foto: Shutterstock
Štítky:
Lokalita:
Související články
Hornorakouský region Donau představuje dovolenou, která zpomaluje tempo a zanechává trvalý dojem. Mezi řekami, zvlněnou krajinou a mírnými rovinami se zde propojují pohyb, příroda, gastronomie a kultura v zážitky, které mají skutečnou hodnotu. Nejde tu o to být stále výš, rychleji a dál, ale o výjimečné okamžiky – při cyklistických výletech podél řek, pěších túrách s dalekými výhledy, rodinnýc
Není daleko a nabízí nevšední zážitek. Bad Schandau není jen půvabné lázeňské město, ale i místo překvapení. V místním bazénu si totiž můžete vychutnat koncert přímo ve vodě. Nádherně osvěžující místo leží jen 8 kilometrů od Hřenska a například z Prahy se tam dostanete vlakem za pouhé dvě hodiny. I proto je pravděpodobné, že v jeho bazénech
Existují místa, kde čas plyne jinak. Serengeti je jedním z nich. S příchodem jara se zde rozlehlé pláně probouzejí do rytmu, který je starší než lidstvo samo. Vzduch je těžký, tráva svěží a horizont nekonečný. A právě v těchto týdnech se odehrává jedno z nejintenzivnějších přírodních divadel na světě. Na jihu Serengeti se každoročně shromažďují statisíce zvířat. Více než 1,5 milionu pakoňů, dop
Druhý ročník Velovisty proběhne dokonce ve dvojité nabídce. Bezvadný loňský rozjezd slibuje ještě lepší pokračování. Zahajte cyklistickou sezonu pětidenní vyhlídkovou jízdou kolem korutanských jezer v nejslunečnější části Rakouska. Jede se na pohodu, s komfortním a kompletním servisem včetně noclehů. Letos o tři týdny dříve, už mezi 25. dubnem a 3. květnem. Ano, Velovista se dá nazvat i cyklist
Jižní Tyrolsko, nejsevernější italská provincie s mnoha vyhlášenými lyžařskými areály, nechystá žádná omezení v průběhu blížících se zimních olympijských her (6.-22. 2.). Soutěže v biatlonu budou probíhat v Anterselvě/Antholzu, který je Mekkou tohoto sportu. Jedná se o 11 závodů ve dnech od 8. do 21. února. „Jižní Tyrolsko není hostitelem alpských lyžařských soutěží během zimních olympijských h
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Měsíční menu aneb Co měla na talíři posádka mise Artemis II
21stoleti.cz
Měsíční menu aneb Co měla na talíři posádka mise Artemis II
Jídlo pro astronauty řešili vědci už při misích Apollo, o kulinářské zážitky se ovšem tehdy úplně nejednalo. Ale stejně byla jednou z prvních věcí, které Neil Armstrong a Buzz Aldrin udělali po přistá
Ovocný salát s kuřetem a jogurtem
tisicereceptu.cz
Ovocný salát s kuřetem a jogurtem
Suroviny 250 g kuřecích prsou citronová šťáva 1 jablko 1 pomeranč 1 ananas 150 g jogurtu (bílý) majonéza lžička medu sůl Postup Kuřecí prsa si naklepeme, osolíme, opepříme a dáme na s
Nejlepší z nejlepších. Čtyři dream teamy, které zanechají stopu v historii
epochaplus.cz
Nejlepší z nejlepších. Čtyři dream teamy, které zanechají stopu v historii
Jeho obličej zná téměř každý, jenže na místo sportovní střídačky teď sedí na lavici obžalovaných. Soud ho viní z dvojnásobné vraždy, to samozřejmě odmítá, a tak si najímá právnická esa. Ty se spojí v jeden tým a svého klienta po několika měsících ze šlamastyky vysekají. Hvězda vedle hvězdy, i tak by se dalo v krátkosti vysvětlit sousloví dream
Záhadná smrt Christophera Case: Zabil ho strach, nebo kletba odmítnuté ženy?
enigmaplus.cz
Záhadná smrt Christophera Case: Zabil ho strach, nebo kletba odmítnuté ženy?
Mladý Američan se v baru dá do řeči s neznámou ženou, která mu nakonec nabídne sex. Když odmítne, ženu to rozzuří. Začne vykřikovat, že je čarodějnice a sesílá na něj kletbu. Mohla by to po čase být h
Jaká jste podle čínského horoskopu?
nejsemsama.cz
Jaká jste podle čínského horoskopu?
Zapomeňte na hvězdy, o vašem osudu rozhoduje rok narození. Stejně jako astrologický horoskop má i ten čínský dvanáct znamení, ovšem nezáleží na měsíci, kdy jste se narodila, ale na roce. Jaké zvířecí znamení je právě to vaše? Krysa – 1936, 1948, 1960, 1972, 1984 Zmatkářky, ale zároveň dobré duše, které milují své přátele. Udělají pro ně doslova první poslední. Do všeho
Obyvatele indické vesnice děsí duchové: Mohou za to zlé síly?
epochalnisvet.cz
Obyvatele indické vesnice děsí duchové: Mohou za to zlé síly?
Obyvatelé vesnice Mariguda v indickém státě Urísa žijí od konce roku 2025 v rostoucím strachu. Několik vesničanů totiž za záhadných okolností umírá a jejich duše nyní údajně straší ve vesnici. Podle některých vesničanů může vše souviset se stavebními pracemi u zdejší řeky, kde se dříve konaly náboženské rituály. Probudila snad stavba zlé síly? Klidná
Tragédie hraběnky Larischové: Sisi vinila oblíbenou neteř ze smrti syna
historyplus.cz
Tragédie hraběnky Larischové: Sisi vinila oblíbenou neteř ze smrti syna
„Císařovna mne za vámi poslala,“ promlouvá doktor Hermann von Widerhofer k Marii Louise. „Chce mě teta vidět?“ opáčí dychtivě hraběnka Larischová-Wallersee. Doktor zavrtí hlavou. „Ne. Žádá odpověď na otázku, co víte o té nešťastné věci.“ Marie Louisa zklamaně vzdychne.   „Věřte mi, že o tom nevím nic. Řekněte mi, co se stalo,“ naléhá hraběnka Marie
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu
iluxus.cz
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu
DS Automobiles ČR vstoupila do světa českého golfu jako partner 2. turnaje prestižní série Be Birdie Tour v Royal Golf Clubu Beroun. Účastníci měli příležitost seznámit se s novou vlajkovou lodí značk
Kvůli aférce jsem zničila celou rodinu
skutecnepribehy.cz
Kvůli aférce jsem zničila celou rodinu
Byla to tichá, plíživá katastrofa, která nepřišla jako blesk z čistého nebe, ale začala takovým příjemným chvěním v mém nitru. A pak se daly věci do pohybu. Říká se, že vášeň je oheň, který hřeje. Jenže v mém případě to byla spíš ledová sprcha nebo jed, který mě pomalu rozežíral zevnitř, až nakonec zničil všechno, na čem mi záleželo.
Opulentní klasika dubajské vily
rezidenceonline.cz
Opulentní klasika dubajské vily
Rezidence navržená studiem Covet House, situovaná v srdci „Města zlata“, je oslavou dokonale propracovaného designu. Mistrná kombinace vznešenosti a sofistikovanosti v ní vytváří prostory, odrážející osvědčenou zdejší tradici v kontextu s aktuální modernou.   Nádheru klasického designu podtrhují mramorové detaily, současný nábytek, osvětlení a doplňky z bohaté nabídky Covet House pak vnášejí do interiérů potřebný
Schneiderové dopálila přítele, a dostala kopačky?
nasehvezdy.cz
Schneiderové dopálila přítele, a dostala kopačky?
Zatím šlo stále jen o spekulace. Teď se ale zdá, že rozchod herečky známé ze seriálu Místo zločinu Zlín Jitky Schneiderové (53) a designéra Lukáše Pittera (45) je drsnou realitou. Podle člověka z bl
Cloumají s vámi hormony?
panidomu.cz
Cloumají s vámi hormony?
Není to vyloučeno a možná o tom ani nevíte. Nemáte potíže s padáním vlasů? S únavou nebo vytrvalým nárůstem váhy? Pokud se nenajde jiné vysvětlení, pak podezření padá na hormony. Hormony jsou velmi účinné i v nepatrném množství a na tělo mají mnohem větší vliv, než si dokážeme představit. Z toho také vyplývá, že každé
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz