3 tipy na evropský výlet, který si užijí i děti
3 tipy na evropský výlet, který si užijí i děti
Tento článek je obchodní sdělení

Momentální doba sice cestování nepřeje, můžete si však zatím alespoň naplánovat krátkou dovolenou, kterou oslavíte konec koronavirové éry. Přinášíme 3 tipy na evropské destinace, kde se bude líbit i dětem.

Za hranice pro silné zážitky

Těšíte se, až budete moci vyrazit za novými zahraničními zážitky? Naplánujte si dovolenou již nyní a buďte připraveni na opětovný volný pohyb po Evropě. Ať už pojedete do jakékoliv země, nezapomeňte si vždy sjednat pojištění do zahraničí. Cestovní pojištění ochrání vaši rodinu před nenadálými léčebnými výlohami, pokud dojde k úrazu nebo onemocnění za hranicemi České republiky.

A které destinace u dětí vyhrávají?

Kodaň pro milovníky historie i adrenalinu

Dánská metropole je považována za jedno z míst s nejlepší životní úrovní, místní obyvatelé dávají přednost ekologickým řešením a váží si své historie. Jedním z jejích symbolů je bronzová socha malé mořské víly, jež je poctou spisovateli Hansi Christianu Andersenovi a dětem jistě připomene moderní verzi příběhu od Disneyho.

U malých návštěvníků Kodaň jistě zaboduje, pokud se vypravíte do zábavního parku Tivoli v centru města. Užijete si tam klidnější i napínavé atrakce, střelnice, horské dráhy nebo obrovitánský řetízkový kolotoč ve výšce 80 metrů nad městem.

Německý skalní labyrint Luisenburg pro vášnivé turisty

Největší evropský skalní labyrint se nachází kousek od města Wunsiedel, které leží jen zhruba 20 km od českých hranic. Gigantické žulové útvary vyrazí dech dospělým, děti pak ocení prolézání tajuplnými soutěskami a jeskyněmi. Formace jsou staré více než 300 milionů let a v dobách minulých vzbuzovaly u místních hrůzu. Budete-li se však držet jedné ze tří okružních tras, nehrozí, že byste se v komplexu ztratili, a navíc se dozvíte mnoho zajímavostí o této jedinečné lokalitě. V okolí Wunsiedelu pak naleznete mnoho dalších turistických cílů, například největší krajské muzeum v Bavorsku, dráhu pro horská kola či obecní park Katharinenberg s jelení oborou a rozsáhlou expozicí dravých ptáků.

Londýnský svět Harryho Pottera

Pokud máte doma milovníka čar a kouzel, vypravte se s ním do filmových studií v Londýně. Příběhy bradavického čaroděje ožijí v kulisách Warner Bros. studia v městské části Leavesden. Menší skupinky s průvodcem procházejí Snapeův sklepní kabinet, nebelvírskou společenskou místnost, sál bradavického hradu, Brumbálovu pracovnu a spoustu dalších zákoutí. Dozvíte se, jak vznikaly masky a filmové triky, které divákům doslova učarovaly. Nakonec si budete moci nakoupit kvanta suvenýrů a sladkostí z čarodějnického světa či ochutnat pravý máslový ležák.

 

Foto: Troy Jarrell, Unsplash

Tento článek je obchodní sdělení

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Čertovy hrady: Krajina dětské fantazie

Čertovy hrady: Krajina dětské fantazie

Ptačí park ve východních Čechách

Ptačí park ve východních Čechách

Hurá do přírody na Hradecku

Hurá do přírody na Hradecku

Stá zebra Chapmanova v liberecké zoo

Stá zebra Chapmanova v liberecké zoo

Bílou Šumavou

Bílou Šumavou

Rozhledna Vartovna

Rozhledna Vartovna

Nenechte si ujít další zajímavé články