Domů     Aquaparky pod Tatrami
Aquaparky pod Tatrami

Máme pro vás skvělý tip na krásnou dovolenou s dětmi! Co takhle vyrazit k našim východním sousedům na Slovensko? Zábavu i pohyb vám zajistí tobogány, klouzačky, vlny a protiproudy. A navíc vás může prohřát horká termální voda. Ještě váháte?

Poprad: Aquacity

Nevšední pobyt pod zasněženým panoramatem Vysokých Tater a hustou párou stoupající z venkovních termálních bazénů můžete prožít ve slovenském Popradu.

Většina bazénů je ovšem krytá a i z nich skrze prosklené stěny si můžete Tatry vychutnat, klidně i se sklínkou šampaňského z vodního baru, zatímco vaše děti prolétají některým z několika tobogánů nebo řádí na pirátském ostrově.

Silnou stránkou Aquacity jsou zdravotní programy s lázeňskými procedurami: masážemi všeho druhu, zábaly, kryokomorou. Voda tu má vysoký obsah vápníku, hořčíku, sodíku a kysličníku uhličitého, takže kromě zábavy tu opravdu podpoříte své zdraví.

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 2800 Kč

Liptovský Mikuláš: Tatralandia

Na severním břehu přehradního jezera Liptovská Mara na kraji Liptovského Mikuláše najdete nezjnámější slovenský aquapark Tatralandia. Specifikem je ubytování v útulných chatičkách s veškerým komfortem, předností 26 tobogánů a klouzaček v celkové délce přes 2 kilometry!

Nejpyšnější jsou tu na Tornádo, nejdelší raftový tobogán s vodním vírem v Evropě. Dále neuvěřitelných 14 bazénů se slanou, termální i čirou vodou, samozřejmě lázeňská zóna s veškerými procedurami, relaxační pokoje a pro malé děti tzv.

Baby Silent Zone. Umělá surfovací vlna, samozřejmostí několik restaurací a vodních barů.

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 2780 Kč

Senec: Aquathermal

Asi 15 km za Bratislavou u dálnice na Trenčín leží městečko Senec a v něm u Slnečného jazera areál rodinného typu i vzhledu, kde na hebkém trávníku najdete několik bazénů, 11 tobogánů a skluzavek a především pohodovou atmosféru.

Sportovci si mohou dát své porce v plaveckém bazénu, ostatní vyhřívají na lehátkách na dohled od restaurace.

Jeden odpočinkový altán obkružuje vodní kolotoč s putujícími nafukovacími sedačkami, což ocení hlavně děti. Poskytují tu opět wellness rozmazlování včetně masáží, sauny a vířivky.

Ideálním ubytováním je poměrně luxusní hotel Senec v sousedství areálu, s pěkným výhledem na Slnečné jazero.

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 4200 Kč

Trenčianské Teplice: Spa&Aquapark

Město v údolí mezi Velkou a Malou Fatrou patří k těm, které kombinují běžné dováděcí aquacentrum s lázněmi a balneoprovozem.

Zdejší termální voda s obsahem síranů, hydrouhličitanů, vápniku, horčíku a železa je stabilně teplá 36-38°C a působí blahodárně na zdraví.

A tak ani nevadí, že jsou tu jen dva tobogány, široká skluzavka a asi deset dalších atrakcí, divoká voda s protiproudem, velká vířivka a jeden z několika bazénů je plavecký, tady jsou hlavní klasické lázeňské procedury a několik druhů saun:

finská, suchá, infra a parní. Inhalace, bahenní zábaly, masáže a vůbec všechno, co se v oboru „spa a wellness“ nabízí. Vzhůru za zdravím a zábavou!

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 4600 Kč

Piešťany Funny Park

Zajímavý aquapark postavili v Piešťanech u říčky Dubová:

jde o imitaci pláže a všechny atrakce včetně kulatého bazénu o průměru 30 metrů jsou nafukovací. A platí to i pro čtyřiapadesát metrů vysokou „šmyklavku“ (skluzavku), mnoho různých atrakcí jako plovoucíé pirátský ostrov a plážový bar.

Je tu hřiště pro volejbal, restaurace a míst pro deku v písku habaděj. Pak můžete vyrazit do Piešťan s jejich termálními vodami, např. do velkého veřejného bazénu s teplotou vody 67°C, která už postavila na nohy nejednoho ležáka!

 Piešťany žijí. Svezte se lodí po Váhu, jít na muzikál, na jazz, do kavárny nebo do Čachtic na zříceninu hraběnky Bathoryové…

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 2730 Kč

Oravice Thermal Aquapark

Téměř u polských hranic vás horská silnička za Trstennou zavede do vísky Oravice pod horu Skoruštinu na hranici Tatranského národního parku. Mohutný teplý pramen tu dal vzniknout neméně mohutné a luxusně vyhlížející soustavě šesti bazénů od sportovního plaveckého přes bazén s vlnobitím až po relaxační.

Skrývají hydromasážní trysky a vzduchové masážní lavice, ideální pro odpočinek a občerstvení těla, nechybí vodní ježek, vodní hřiby a vodopád, je tu i dětský bazén se skluzavkami, a hlavní pýcha, stometrový tobogán. Dále samozřejmě masáže, sauna a specialita, aerosolová sprcha mořské soli a minerálů.

Den s noclehem a plnou penzí pro 2 osoby: 2600 Kč

Foto: Archiv firem
Štítky:
Lokalita:
Související články
Přemýšlíte nad prázdninovým programem pro celou rodinu? Spojte výlet do barokního Kuksu s nevšedním kulturním zážitkem. Galerie loutek Kuks v historickém Comoedien-Hausu zve na stálou expozici Braunova socha loutkou. Jde o unikátní cyklus soch-loutek inspirovaných sochami Matyáše Bernarda Brauna nejen z Kuksu. Výstava Braunova socha loutkou představuje padesát autorských loutek řezbáře a scénog
Toužíte po skutečné vánoční atmosféře? Vydejte se do Německa, kde mají adventní trhy dlouhou tradici a patří k těm nejpůvabnějším v Evropě. Ty nejbližší českým hranicím najdete v Drážďanech – začínají 26. 11. 2025 a potrvají do 24. 12. 2025. A stojí za to je zažít na vlastní kůži. S norimberským Christkindlesmarktem se drážďanské vánoční trhy každoročně přetahují o pozici nejnavštěvovanějších t
Zatímco Kladruby nad Labem se specializují na chov starokladrubských běloušů, ve Slatiňanech najdeme krásné vraníky stejného plemene. V hipologickém muzeu v budově zámku se dozvíte více o chovu těchto koní, jsou tu vystaveny významné obrazy s koňskými motivy, sedla a postroje, některé exponáty připomínají využití koní ve vojenství, dopravě, honech či dostizích. [caption id="attachment_74515
Vše začíná vůní. Slad, chmel a letní vzduch se tu mísí s vůní lesa, čerstvě posekané trávy a poctivě opečeného masa. V Českém ráji a na Liberecku se léto nepočítá na dny, ale na doušky – a ty tady tečou proudem. Není to jen výlet, je to oslava chutí, tradice a poctivého řemesla, kterou ocení každý, kdo ví, že k dokonalému dni patří nejen výhled, ale i výčep. Měšťanský pivovar Turnov přesně ví,
Chcete poznat jižní Čechy trochu jinak? Objevte jejich kouzlo z výšky! Rozhledny, vyhlídky i stezky v korunách stromů vám nabídnou dechberoucí pohledy na řeky, lesy, města i Alpy v dálce. Ptačí pozorovatelna Vrbenské rybníky Začněte třeba na Stezce korunami stromů Lipno, kde se projdete ve výšce 40 metrů s výhledy na šu
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kufr, který se konečně rozjede. Proč lidé čekají na kolečka téměř pět tisíc let?
epochaplus.cz
Kufr, který se konečně rozjede. Proč lidé čekají na kolečka téměř pět tisíc let?
Kolo patří k nejstarším vynálezům lidstva, ale kufr na kolečkách se objevuje až ve 20. století. Po tisíce let lidé vláčejí těžká zavazadla v rukou, na zádech nebo je nakládají na povozy. Stačí přitom jediný nápad, připevnit ke kufru kolečka. Jenže právě ten nikdo dlouho nedostane. Až jednou se na letišti ozve věta, která změní
Nezapomínejte na petržel
panidomu.cz
Nezapomínejte na petržel
Obsahuje totiž spoustu zdraví prospěšných látek, a dokonce je považována za tuzemskou superpotravinu.   Zázrak plný vitaminů V petrželi najdete vitaminy B1, B2, B3, B6, provitamin A, vitamin E a velké množství vitamínu C (nejvíce ho má nať, dokonce třikrát více než pomeranč, v kořeni je také, ale je ho desetkrát méně), a kyselinu listovou. Ale
Grilovaný lilek s česnekem
tisicereceptu.cz
Grilovaný lilek s česnekem
Suroviny na 4 porce 1 lilek 3 stroužky česneku snítka oregana 100 ml olivového oleje sůl Postup Na mírně rozpálený gril nebo do grilovací hliníkové misky narovnejte nasucho kolečka lilku.
Mikroskopičtí predátoři v mozku si vodí oběť jako loutku
epochalnisvet.cz
Mikroskopičtí predátoři v mozku si vodí oběť jako loutku
Připomíná to námět apokalyptického seriálu The Last of Us. A skoro mrazí při představě, že podobné horory probíhají v přírodě běžně – s tím rozdílem, že nejde pouze o infekce parazitickou houbou a že predátor dokáže ovládat jen vývojově nesrovnatelně jednodušší živočichy, než je člověk.   Najít skutečné zombie není nic nemožného ani v naší přírodě.
Prostor, který roste s dítětem
rezidenceonline.cz
Prostor, který roste s dítětem
Je to svět, který se vyvíjí a proměňuje od prvních dětských krůčků až po dospívání. Správně navržený pokoj podporuje bezpečí, kreativitu, soustředění i odpočinek a reaguje na každou etapu života a specifické potřeby dítěte. Pro nejmenší je klíčová jednoduchost, měkkost a bezpečí, proto by pokoj miminka měl působit především klidně a útulně. Předškolní věk je
Svěřila jsem své trápení toulavému psovi Bobimu
skutecnepribehy.cz
Svěřila jsem své trápení toulavému psovi Bobimu
Moje dětství bylo těžké. Naše maminka zemřela. Táta byl despota. Jedinou mojí spřízněnou duší se stal toulavý pejsek Bobi. Doma jsem jako dítě měla peklo. Maminka zemřela, když jsem byla ještě malá. Otec hodně pil a často dokázal propít skoro celou výplatu. Čtyři roky jsem chodila do školy u nás na vesnici. Měli mě tam rádi, protože
Návrat Krejčíka k bývalému? Ne! Randí už s jiným!
nasehvezdy.cz
Návrat Krejčíka k bývalému? Ne! Randí už s jiným!
Už se v tom začínáme ztrácet. Nejprve vše nasvědčovalo tomu, že herec ze seriálu Kamarádi, Daniel Krejčík (32), se po krachu manželství s ředitelem školy Jiřím Vymětalem (43) vrátí ke svému bývalému p
Sardinie: Karibik uprostřed Středomoří, který vás okouzlí
nejsemsama.cz
Sardinie: Karibik uprostřed Středomoří, který vás okouzlí
Italský ostrov je nejen místem překrásných pláží, které se vyrovnají těm exotickým. Najdete na něm i spousty zajímavostí k objevování. Fascinující stará malebná městečka či třeba dechberoucí útesy. Druhý největší italský ostrov o velikosti přibližně jedné třetiny České republiky vás ohromí nejen svými plážemi s bílým pískem jako v Karibiku, ale i divokou krajinou, také bohatou historií i luxusem.Zjistěte,
Bratři Kleinové: Stavbu železnic v monarchii ovládli samouci
historyplus.cz
Bratři Kleinové: Stavbu železnic v monarchii ovládli samouci
Na začátku je jich šest a začínají poměrně skromně, úpravami zahrad, rybníků a parků. Postupně si ale troufnou i na stavbu železnic. Během 40 let vybudují na území monarchie třetinu všech tratí, tedy asi 3500 kilometrů! Ohromně na tom zbohatnou… Podnikavého ducha zdědí bratři Kleinové po otci Johannovi (1756–1835), který má malý statek na Jesenicku
CMF představuje Clip Pro: Svá první otevřená sluchátka
iluxus.cz
CMF představuje Clip Pro: Svá první otevřená sluchátka
Společnost CMF dnes představila CMF Clip Pro – svá první otevřená sluchátka, vytvořená s cílem nabídnout zážitek z poslechu, který působí stejně přirozeně, jako zní. CMF Clip Pro jsou navržena pro lid
Kletba Tamerlánovy hrobky: Otevřeli hrob a za dva dny začala invaze do SSSR. Náhoda, nebo varování?
enigmaplus.cz
Kletba Tamerlánovy hrobky: Otevřeli hrob a za dva dny začala invaze do SSSR. Náhoda, nebo varování?
V červnu 1941 sovětští vědci otevírají hrobku slavného dobyvatele Tamerlána v uzbeckém Samarkandu. O dva dny později nacistické Německo zahajuje operaci Barbarossa a napadá Sovětský svaz. Shoda dat je
Hit zdravého stravování: Konzervované sardinky!
21stoleti.cz
Hit zdravého stravování: Konzervované sardinky!
Odborníci na výživu nabádají k tomu, abychom alespoň dvakrát týdně konzumovali mořské ryby, což ovšem může být zatěžující pro peněženku. Dobrou zprávou je, že hvězdou doporučení se nyní staly konzervo
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz