Domů     Kouzelné zimní Slovensko
Kouzelné zimní Slovensko

Milujete zimu a tenhle rok jí moc nepřeje? Slovensko je hotový ráj pro milovníky všech zimních sportů. Více než 90 lyžařských středisek, četná kluziště i relax v termálních pramenech, ve kterých se můžete koupat i venku uprostřed mrazů.

Sněžná romantika

Najdete tam především prvotřídní lyžovačku, a to jak pro náročné lyžaře, tak pro ty sváteční.

Ve Vysokých Tatrách si užijete 13 km lehkých modrých sjezdovek pro rodiny s dětmi, 10 km náročnějších tratí a 1,2 km dlouhou nejvýše položenou černou sjezdovku Lomnické sedlo.

Protože jsou Vysoké Tatry úžasné a majestátní v každém ročním období, těžko byste hledali v zimě, když na ně nádherně nasněží, romantičtější místo. Tatranský národní park každoročně uzavírá své turistické chodníky od 1.listopadu do 15. června.

Všechny vysokohorské chaty jsou ale dostupné a otevřené i během této zimní uzavírky. Pokud tady budete, nechejte se vyvézt na druhý nejvyšší štít Vysokých Tater – Lomnický štít. Najdete tam nádherný výhled a stylovou kavárnu Dedo.

Rádi byste snídaní přímo do postele a královský pokoj s výhledem na Tatry s horoucí wellness po dni stráveném v chladném počasí? V Tatrách najdete velké množství nádherných hotelů, které vám tyto sny splní.

Ledové království

Už jste někdy stoupali visutými žebříky kolem hory ledu zamrznutého vodopádu, proplétali se tichými zasněženými „tiesňavami” a roklemi?

Ocitli jste se v zajetí skal a ledového království při pochodu po hladině zamrzlé řeky či sledovali z panoramatické vyhlídky majestát zasněžených hor? Že ne?

Tak se vypravte na východ Slovenska do Slovenského ráje.Toulky touhle nádhernou krajinou jsou nezapomenutelným zážitkem nejen v létě, ale také v zimě.

Pokud se chystáte do těchto pohádkových míst, volte k ubytování nejlépe střediska Dedinky, Podlesok, Čingov a Kláštorisko.

Vrátná dolina

Na severu Slovenska naleznete Žilinský kraj, který sousedí s Českou republikou a je tedy skvělým místem pro vaši dovolenou a výlety po celý rok.

Z historických zajímavostí tu za návštěvu stojí zejména Oravský hrad, a pokud toužíte po horách, pak to bude Malá Fatra.Pohoří láká návštěvníky v létě i v zimě.

Nabízí docela hezkou lyžovačku s výhledem na Velký Rozsutec, jednu z nejkrásnějších hor Slovenska, ale i zajímavé túry po zasněžených hřebenech hor.

Během šesti hodin přejdete Velký Kriváň, Pekelník, Hromovou, Chleb a Poludňový Grúň.Hlavním přístupovým místem do Malé Fatry je Vrátna dolina, která končí u chaty Vrátna.

Lyžařské středisko Vrátna patří k těm lepším na Slovensku, nabízí nejen 14 km sjezdovek, ale i skvělé služby, včetně výborných kulinářských zážitků.

Město pramenů

Piešťany je lázeňské město s nejdelší tradicí ve  Slovenské republice. Každý by měl poznat jedinečné účinky této termální vody. Díky ní poznáte na vlastní kůži úžasnou harmonii těla a duše.

Tyto nejznámější slovenské lázně díky svým termálním pramenům a sirnatému bahnu patří mezi evropskou jedničku a mohou konkurovat i vyhlášeným termálním lázním v sousedním Maďarsku.

Za srdce města je považován Lázeňský ostrov, kde najdete většinu lázeňských domů, budov a hotelů.Masáže, zábaly, koupel, whirlpool a bazény vás dají do pohody.

A pokud potřebujete sportovní vyžití, v okolí města najdete i mnoho zajímavých míst na zimní procházky.

Zimní kouzlo za humny

Pokud hledáte místo, které vás uchvátí a zároveň nebude přeplněné turisty, pak zamiřte do těchto končin.Na slovenskou stranu Beskyd moc Čechů nemíří. A to je velká škoda. Nádherná krajina s osamělými dřevěnými usedlostmi za návštěvu určitě stojí.

Zimní výlet do těchto míst si můžete zpestřit prohlídkou některých ze sedmi divů, kterými se pyšní kysucká obec Korňa, ukrytá mezi horskými hřebeny jen pár kilometrů za naší hranicí.V zimě zde najdete kromě krásných tras na běžky také půvabné lázně Smrďáky, které vám poskytnou příjemný odpočinek, nebo slovenské Stonehenge v městečku Holič přímo na naší hranici.

Mariánské poutní místo se svatou vodou je známé také pod názvem Turzovka patří také mezi oněch sedm divů, které stojí za vidění.

Foto: Archiv
Lokalita:
Související články
Hornorakouský region Donau představuje dovolenou, která zpomaluje tempo a zanechává trvalý dojem. Mezi řekami, zvlněnou krajinou a mírnými rovinami se zde propojují pohyb, příroda, gastronomie a kultura v zážitky, které mají skutečnou hodnotu. Nejde tu o to být stále výš, rychleji a dál, ale o výjimečné okamžiky – při cyklistických výletech podél řek, pěších túrách s dalekými výhledy, rodinnýc
Není daleko a nabízí nevšední zážitek. Bad Schandau není jen půvabné lázeňské město, ale i místo překvapení. V místním bazénu si totiž můžete vychutnat koncert přímo ve vodě. Nádherně osvěžující místo leží jen 8 kilometrů od Hřenska a například z Prahy se tam dostanete vlakem za pouhé dvě hodiny. I proto je pravděpodobné, že v jeho bazénech
Existují místa, kde čas plyne jinak. Serengeti je jedním z nich. S příchodem jara se zde rozlehlé pláně probouzejí do rytmu, který je starší než lidstvo samo. Vzduch je těžký, tráva svěží a horizont nekonečný. A právě v těchto týdnech se odehrává jedno z nejintenzivnějších přírodních divadel na světě. Na jihu Serengeti se každoročně shromažďují statisíce zvířat. Více než 1,5 milionu pakoňů, dop
Druhý ročník Velovisty proběhne dokonce ve dvojité nabídce. Bezvadný loňský rozjezd slibuje ještě lepší pokračování. Zahajte cyklistickou sezonu pětidenní vyhlídkovou jízdou kolem korutanských jezer v nejslunečnější části Rakouska. Jede se na pohodu, s komfortním a kompletním servisem včetně noclehů. Letos o tři týdny dříve, už mezi 25. dubnem a 3. květnem. Ano, Velovista se dá nazvat i cyklist
Jižní Tyrolsko, nejsevernější italská provincie s mnoha vyhlášenými lyžařskými areály, nechystá žádná omezení v průběhu blížících se zimních olympijských her (6.-22. 2.). Soutěže v biatlonu budou probíhat v Anterselvě/Antholzu, který je Mekkou tohoto sportu. Jedná se o 11 závodů ve dnech od 8. do 21. února. „Jižní Tyrolsko není hostitelem alpských lyžařských soutěží během zimních olympijských h
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Nová Myslivna: bydlení, které vyčnívá. A nejen nad Brnem
iluxus.cz
Nová Myslivna: bydlení, které vyčnívá. A nejen nad Brnem
Panorama města Brna dostalo sotva pár měsíců nazpět novou dominantu. Ze zalesněného hřebenu, který se zakusuje nad řekou Svratkou téměř až k centru města, se vynořila silueta bytového domu Nová Mysliv
Industriální styl, hodný šampiona
rezidenceonline.cz
Industriální styl, hodný šampiona
Mezi cihlovými zdmi bývalé továrny se skrývá designový penthouse Jaylena Browna, hvězdy NBA a Boston Celtics. Jde o prostors výhledem na Seaport District, v němž výška stropů nepochybně dosahuje míry ambicí svého majitele. V bostonské čtvrti Fort Point, kde se historie města potkává s jeho současnou energií, se nachází rezidence, která ztělesňuje styl, sílu a
S Katy Perry je to vážné! Svatba a brzy společné dítě?
nasehvezdy.cz
S Katy Perry je to vážné! Svatba a brzy společné dítě?
Vztah zpěvačky Katy Perry (41) a kanadského expremiéra Justina Trudeaua (54) dostal nečekaný spád. Zatímco ještě před časem se říkalo, že vášeň mezi nimi vyprchala, nyní se spolu ruku v ruce objevi
Generál Corbulo poslechl i rozkaz k sebevraždě
historyplus.cz
Generál Corbulo poslechl i rozkaz k sebevraždě
Arménie je drsná země. Nic pro nezkušené legionáře, kterým velí. Corbulo ví, že bez speciálního tréninku budou v horách umírat po stovkách a celé tažení skončí fiaskem. Potřebují speciální výcvik, který je zocelí a připraví na válku se lstivým nepřítelem. Narodil se v majetné, senátorské rodině, která pochází z východu Apeninského poloostrova. Prameny o jeho dětství
Od pavích per až po elektrický zázrak. Jak vznikl ventilátor, nejlepší přítel horkých letních dnů
epochaplus.cz
Od pavích per až po elektrický zázrak. Jak vznikl ventilátor, nejlepší přítel horkých letních dnů
Stačí zmáčknout tlačítko a během několika vteřin se kolem vás rozproudí příjemný vánek. Ventilátor dnes patří k běžné výbavě domácností, kanceláří i ložnic, ale jeho příběh začíná dávno před elektřinou. Nejdříve lidé mávají vějíři z palmových listů, později vymýšlejí důmyslné stroje poháněné vodou nebo lidskou silou. Až jeden odvážný americký vynálezce přichází s nápadem, který
Hrachovka se slaninou
tisicereceptu.cz
Hrachovka se slaninou
Potřebujete 500 g žlutého hrachu 1 lžíci oleje 1 cibuli 1 pórek 3 stroužky česneku 1 mrkev 2 snítky majoránky 1 l zeleninového vývaru 50 g slaniny čerstvou petrželku Postup Hrách nas
Mletý hovězí biftek
nejsemsama.cz
Mletý hovězí biftek
Pikantní mletý biftek je delikátní jídlo, které vás dostane svou chutí i svou šťavnatostí. Na 4 porce potřebujete: ✿ 500 g mleté hovězí kýty ✿ 1 cibuli ✿ 4 stroužky česneku ✿ 2 vejce ✿ 4 lžíce kečupu ✿ 1 lžičku bazalkového pesta ✿ 2 lžíce olivového oleje ✿ 4 lžíce škrobové moučky ✿ 2 lžičky ostré hořčice ✿ 1 lžičku chilli koření ✿ drcený kmín ✿ koření na steak ✿ sůl,
Modré oko, které odhání zlo: Tajemný nazar chrání lidi už tisíce let
enigmaplus.cz
Modré oko, které odhání zlo: Tajemný nazar chrání lidi už tisíce let
Visí na dveřích domů, zpětných zrcátkách aut, dětských kočárcích i na krku jako šperk. Modré skleněné oko zvané nazar patří k nejznámějším ochranným symbolům světa. V Turecku a Řecku na něj nedají dop
Zmoudřel La Fontaine až před smrtí?
epochalnisvet.cz
Zmoudřel La Fontaine až před smrtí?
Ctihodní členové Akademie se shodují na přijetí jednoho z nejznámějších spisovatelů do svých řad. Čeká se jen na potvrzení volby králem. „Cože? La Fontaine? Toho nikdy neschválím!“ prská panovník.   Dlouho se Jean de La Fontaine, narozený 8. července 1621, nemůže rozhodnout, co v životě vlastně bude dělat. Převezme práci lesního dozorce po svém otci, ale víc
Obrázky od vnučky mě nabíjejí energií
skutecnepribehy.cz
Obrázky od vnučky mě nabíjejí energií
Nakoupila jsem vnučce barvičky a ona celé prázdniny malovala. Obrázky jsem pověsila do ložnice, a poté se začaly dít divy. Vrátila se mi ztracená síla. Do důchodu jsem vstoupila plná nápadů. Radovala jsem se, že si budu konečně užívat zahrádky a hlavně šestileté vnučky, u které jsem cítila, že se povedla po mně. Rozuměla jsem si s ní mnohem více,
Jak jsou na tom ryby v Krušných horách? To budou zjišťovat čeští a němečtí vědci
21stoleti.cz
Jak jsou na tom ryby v Krušných horách? To budou zjišťovat čeští a němečtí vědci
Na desítkách lokalit plánují experti z české i německé strany Krušných hor realizovat biologický průzkum, jehož cílem je komplexní zmapování situace ohledně rybích společenstev v celé oblasti. [cap
Patchwork: Vyrobte si polštářek s kočičkou
panidomu.cz
Patchwork: Vyrobte si polštářek s kočičkou
Nadchne především děti, ale naparádit s ním můžete i postel v ložnici. A když budete mít zbytky tmavších látek ladící s obývákem, bude se hodit i tam. Budete potřebovat: – zbytky barevně sladěných bavlněných látek – 0,5 m látky na vnitřní polštářek – duté vlákno na výplň – 2 knoflíky – 0,5 m jednostranně nalepovacího
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz