Domů     Kouzlo země faraonů
Kouzlo země faraonů

Jen čtyři hodiny letu vás dělí od úchvatných pláží, korálových útesů s nezapomenutelným potápěním, plavání s delfíny, ale třeba i svezení na velbloudu.

Když si pak náležitě odpočinete, můžete se vydat k nejstarším pyramidám v Gíze nebo do Údolí králů.

Šarm aš Šajch

Leží na jihu Sinajského poloostrova u Rudého moře, kde je jiná, bohatší mořská příroda. Pláže tu nejsou přeplněné, vždy najdete volné lehátko. Když chcete vidět korálové útesy bez potápění, můžete vyjet na výlet s lodí s proskleným dnem.

Zdejší pláž Montazah tvoří velmi jemný písek světlé barvy. Vstup do moře je velmi pozvolný. Součástí pláže je několik kamenitých mol, ale i barů a taveren s míchanými koktejly i místními specialitami.

Vydejte se také na výlety na Mojžíšovu horu či do kláštera sv. Kateřiny, odvážnější využijí vodní atrakce, třeba v Dolphina Parku lze plavat s delfíny.

Safaga

Zdejší pláže pokrývá tmavý písek, který přispívá k unikátnosti tohoto místa. Pláže jsou velmi široké. Mají opravdu velmi členité pobřeží, hotelové resorty zde byly nuceny vybudovat vstupní mola, korály se nacházejí několik málo metrů od samotného břehu.

Destinace není proto úplně vhodná pro malé děti. Kdo ale překoná prvotní nástrahy, může se kochat nejen pestrobarevnými korály, ale také delfíny či jinými zástupci vodní říše, již se zde velmi často prohánějí.

Městečko je proslulé léčivými vodami s vysokou koncentrací soli, takže poskytuje i lázeňské služby. Léčivou sílu zdejších vod si údajně nemohla vynachválit ani samotná Nefertiti.

Marsa Alam

Dlouhé pláže pokryté třpytivým pískem a tyrkysové modré moře  to je Marsa Alam, které si i přes bohatou síť luxusních hotelových resortů uchovává atmosféru typickou pro pohodovou letní dovolenou. Pláž Abu Dabbab s lagunami a zátokami vás ukryje před zraky dalších turistů.

Moře je tady průzračně čisté a vstup do něj velmi pozvolný. Největším lákadlem zdejších pláží je ovšem jejich bohatý podmořskýživot. Vydáte se prozkoumat podmořské krásy, jimž vévodí přenádherné korály, třeba jen s pomocí plaveckých brýlí?

Marsa Matrouh

Dlouhé pláže pokryté třpytivým pískem a tyrkysové modré moře – to je Marsa Alam, které si i přes bohatou síť luxusních hotelových resortů uchovává atmosféru typickou pro pohodovou letní dovolenou. Pláž Abu Dabbab s lagunami a zátokami vás ukryje před zraky dalších turistů.

Moře je tady průzračně čisté a vstup do něj velmi pozvolný. Největším lákadlem zdejších pláží je ovšem jejich bohatý podmořský život. Vydáte se prozkoumat podmořské krásy, jimž vévodí přenádherné korály, třeba jen s pomocí plaveckých brýlí?

Taba

Letovisko na Sinaji hned u hranic s Izraelem má několik výhod. Dá se odsud jet na výlet k přesoleným vodám Mrtvého moře nebo za unikátní skalní památkou Petra v Jordánsku a sousední izraelský přístav Ejlát je mekkou nočního života  a hazardu.

Pláže v Tabě jsou nádherné a zdejší moře kvete životem, včetně korálových útesů. Zdejší hotelové komplexy patří k nejvyhlášenějším, stavby imitující tradiční arabskou architekturu jsou na obzoru doplněny panoramatem rozeklaných skal.

Každý hotel má krásný bazén se sladkou vodou. Komu to nestačí, může do malého aquaparku Al-Wekala nebo jet na výlet na velbloudu.

Hurghada

Hotely se špičkovým vybavením a možností zábavy dělají z Hurghady jedno z nejnavštěvovanějších letovisek. Leží v zátoce připomínající půlměsíc a vyžití tady naleznou všechny věkové skupiny. Přivítá vás běloskvoucí písek i moře s velmi pozvolným vstupem.

Pláže jsou velmi vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi. Ve větších hloubkách čekají podmořské skvosty v podobě korálových útesů a živočichů rozmanitých barev i tvarů, s nimiž je setkání opravdu zážitkem.

A pokud budete mít štěstí, narazit můžete i na nějakého zvědavého delfína nebo rejnoka.

Foto: Shutterstock

Foto:
Štítky:
Lokalita:
Související články
Hornorakouský region Donau představuje dovolenou, která zpomaluje tempo a zanechává trvalý dojem. Mezi řekami, zvlněnou krajinou a mírnými rovinami se zde propojují pohyb, příroda, gastronomie a kultura v zážitky, které mají skutečnou hodnotu. Nejde tu o to být stále výš, rychleji a dál, ale o výjimečné okamžiky – při cyklistických výletech podél řek, pěších túrách s dalekými výhledy, rodinnýc
Není daleko a nabízí nevšední zážitek. Bad Schandau není jen půvabné lázeňské město, ale i místo překvapení. V místním bazénu si totiž můžete vychutnat koncert přímo ve vodě. Nádherně osvěžující místo leží jen 8 kilometrů od Hřenska a například z Prahy se tam dostanete vlakem za pouhé dvě hodiny. I proto je pravděpodobné, že v jeho bazénech
Existují místa, kde čas plyne jinak. Serengeti je jedním z nich. S příchodem jara se zde rozlehlé pláně probouzejí do rytmu, který je starší než lidstvo samo. Vzduch je těžký, tráva svěží a horizont nekonečný. A právě v těchto týdnech se odehrává jedno z nejintenzivnějších přírodních divadel na světě. Na jihu Serengeti se každoročně shromažďují statisíce zvířat. Více než 1,5 milionu pakoňů, dop
Druhý ročník Velovisty proběhne dokonce ve dvojité nabídce. Bezvadný loňský rozjezd slibuje ještě lepší pokračování. Zahajte cyklistickou sezonu pětidenní vyhlídkovou jízdou kolem korutanských jezer v nejslunečnější části Rakouska. Jede se na pohodu, s komfortním a kompletním servisem včetně noclehů. Letos o tři týdny dříve, už mezi 25. dubnem a 3. květnem. Ano, Velovista se dá nazvat i cyklist
Jižní Tyrolsko, nejsevernější italská provincie s mnoha vyhlášenými lyžařskými areály, nechystá žádná omezení v průběhu blížících se zimních olympijských her (6.-22. 2.). Soutěže v biatlonu budou probíhat v Anterselvě/Antholzu, který je Mekkou tohoto sportu. Jedná se o 11 závodů ve dnech od 8. do 21. února. „Jižní Tyrolsko není hostitelem alpských lyžařských soutěží během zimních olympijských h
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Velkoformátové obklady a dlažby
rezidenceonline.cz
Velkoformátové obklady a dlažby
Tenké a lehké prvky, používané k realizaci podlahových i stěnových povrchů, jsou díky velikostí až 320 x 160 cm a minimálním spárám velmi efektní. Obytný prostor opticky zvětší a sjednotí, jsou rovněž vstřícné ke snadnému udržování hygieny a čistoty. Výrobci je nabízejí v celé řadě působivých dekorů a materiálů. Velkoformátové obklady a dlažby věrně imitují
Konečně jsem se naučila říkat „ne“
nejsemsama.cz
Konečně jsem se naučila říkat „ne“
Navenek jsem vždy působila jako klidná žena, která má vše pod kontrolou. Uvnitř jsem ale roky žila podle přání ostatních. Teprve když jsem se zastavila, došlo mi, že jsem sama sebe úplně ztratila. Patřila jsem mezi ty ženy, které se naučí vycítit potřeby ostatních dřív, než je vůbec vysloví. Už jako dítě jsem byla ta
Rodina mi nepomůže
skutecnepribehy.cz
Rodina mi nepomůže
Nikdy jsem si nestěžovala. Aspoň ne nahlas. Byla jsem ten typ ženy, který vždy pomůže. A teď vím, že mně nepomůže nikdo. Upekla jsem na oslavy, hlídala vnoučata, pomáhala dětem s rekonstrukcí, jezdila přes půl města, když někdo potřeboval pohlídat psa nebo vyzvednout nemocné dítě ze školy. Když se dcera rozváděla, seděla jsem s ní dlouhé večery a uklidňovala
Různé tváře mývala severního: Je chytrý medvídek hrozbou pro ekosystémy?
21stoleti.cz
Různé tváře mývala severního: Je chytrý medvídek hrozbou pro ekosystémy?
Žena sebou trhne. Co to bylo venku za hluk? Že by zloděj? Chvějící se rukou bere baterku a jde se podívat. Kužel světla odhalí vetřelce s lupičskou maskou. Nejde však o člověka, ale o mývala. Ženě se
Zuří Gottová kvůli vyzrazeným detailům o její lásce?
nasehvezdy.cz
Zuří Gottová kvůli vyzrazeným detailům o její lásce?
Napjatá situace má být momentálně mezi dcerou zpěváka Karla Gotta (†80) Charlottou Ellou Gottovou (20) a mecenášem vdovy po slavíkovi Ivany Gottové (50), podnikatelem Leonem Tsoukernikem (52). Ten
Nový pohled na hluk a vibrace: lze energii tlakových vln řídit?
epochalnisvet.cz
Nový pohled na hluk a vibrace: lze energii tlakových vln řídit?
Hluk tradičně vnímáme jako nežádoucí jev, který je nutné potlačit. Moderní fyzikální přístupy však naznačují, že tlakové vlny nemusíme jen tlumit, ale můžeme jejich energii aktivně řídit. Otevírá se tak nová cesta, jak s hlukem pracovat efektivněji a s menšími ztrátami. Hluk a vibrace patří mezi největší technické problémy současnosti. Vznikají v motorech, turbínách,
Cibulačka s bílým vínem
tisicereceptu.cz
Cibulačka s bílým vínem
Stačí kupa cibule a dobrý vývar a výtečnou polévku s výraznou chutí máte na stole. Suroviny na 6 porcí 1 kg cibule 1,2 l hovězího vývaru 100 ml bílého vína 50 g másla 2 lžíce hladké mouky b
G. H. Mumm a František Jungvirt: Unikátní spojení ikonického šampaňského a českého křišťálu
iluxus.cz
G. H. Mumm a František Jungvirt: Unikátní spojení ikonického šampaňského a českého křišťálu
Šampaňský dům G. H. Mumm se spojil s předním českým sklářským výtvarníkem Františkem Jungvirtem. Výsledkem této exkluzivní spolupráce je monumentální umělecký objekt The Mumm Grand Edition a limitovan
Šumavská strážkyně Swiza: Ohlašuje neštěstí a pohromy?
enigmaplus.cz
Šumavská strážkyně Swiza: Ohlašuje neštěstí a pohromy?
Vrásčitá stařena z pohanských pověstí už dlouhá staletí chodívá po šumavských horách. Bývá oděná do vlčí kůže a na hlavě nosí jelení parohy a setkání s ní nevěští nic dobrého. Co je ale vlastně zač? P
Dovolenou nemusíte prostonat
panidomu.cz
Dovolenou nemusíte prostonat
Skutečně, nejběžnějším zdravotním potížím na cestách se dá celkem úspěšně předejít. A pravidla, která vás ochrání, nejsou složitá. Riziko na talíři Drtivou většinu cestovatelských průjmů vyvolávají fekální bakterie. Do kuchyně se mohou dostat s přirozeně hnojenou zeleninou a při nedostatečné hygieně při přípravě a výdeji jídla se snadno rozšíří ze zeleninového salátu i na další
6 nepohodlných umělců: Stalin jim přichystal bídu, vyhnanství i popravu
historyplus.cz
6 nepohodlných umělců: Stalin jim přichystal bídu, vyhnanství i popravu
Kdysi slavná a obdivovaná básnířka se naposledy rozhlédne po místnosti, zkontroluje pohledem tři dopisy na rozloučenou a pak si navlékne na krk oprátku. Svět, který tak milovala, se příliš změnil na to, aby v něm mohla dál žít… Počátek 20. století znamená v Rusku obrovský rozmach literatury. Mnoho spisovatelů, básníků a dramatiků se zdá být předurčeno stát
Československo 1938.  Gándhí radí: Nebraňte se nacistické agresi! Néhrú by volil boj
epochaplus.cz
Československo 1938. Gándhí radí: Nebraňte se nacistické agresi! Néhrú by volil boj
Ve druhé polovině 30. let minulého století se na nad tehdejším Československem stahovala mračna nacismu. Slova povzbuzení a pochopení, a to včetně konkrétních rad, přišla překvapivě i z exotického indického subkontinentu. Kdo nám tehdy v koloniální Indii držel pěsti? Češi, nebojujte! Velký zájem o dění v Československu projevoval indický duchovní vůdce Mahátma Gándhí (1869–1948). Ten sice nikdy Československo
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz