Krušné hory: Tipy pro milovníky adrenalinu
Krušné hory: Tipy pro milovníky adrenalinu

Místo kotvy lano! Pokud už budete mít dost pouhého sjíždění kopců, můžete otestovat stoupání za pomocí vlastní síly. V krušnohorských končinách stále více lidí přichází na chuť Skialpinismu, tedy pohybu na lyžích ve volných vysokohorských svazích.

Jediné, co k tomuto sportu potřebujete, jsou lyže se speciálním vázáním, u nichž je při stoupání snadné uvolnit patu, tulení pásy, speciální boty a teleskopické hole.

Veškeré vybavení nabízí Skialp nad Hrobem za cenu 580,- Kč na den. Pro všechny, kdo koketují s myšlenkou skialpinismu je v areálu připravena naučná stezka, která pomocí osmi tabulí nabízí vysvětlení základních principů tohoto sportu a správné techniky.

V Krušných horách nalezneme dvě trasy přímo stvořené ke skialpinismu. První vede z parkoviště Mikulov na vrchol Bourňák, který se tyčí do výšky 869 m. n. m. Druhou populární trasou je Pramenáč, jehož startovním bodem je konec Růžové ulice u kašny v Mikulově a vede až do výšky 909 m. n. m.

Pro zapůjčení vybavení:

Více informací se dozvíte na: www.skialpnadhrobem.cz

Zábava na zasněžené louce

Ne každý přijíždí do Krušných hor s plánem prohánět se na svazích a krásně upravených steskách. Snowkiting, což je sport, kdy je lyžař nebo snowboardista tažen létajícím drakem, je toho důkazem. Přináší spoustě mladých lyžařů a snowboardistů možnost vynechat nekonečné fronty před lanovkou a navíc nestojí skoro nic.

Nejčastěji se snowkiting provádí na rozhlehlých pláních nebo naopak v prudkých kopcich. Velmi oblíbenou lokalitou pro provozování snowkitingu se stal Boží Dar, kde si můžou zájemci zakoupit kurz pro začátečníky i pokročilé.

Jednodenní kurz pro začátečníky vyjde na 1890,- Kč, kdy se naučíte teorii a ovládání draka. Kurz lze objednávat na stránkách:

Více informací se dozvíte na: http://www.kite-skola.cz/snowkiting-1-denni-kurz.html

Lyže tentokrát nechce doma

V Krušných horách rozhodně nenabízejí pouze školy lyžování. Pro skupiny čtyř až osmi osob jsou zde také pořádány výlety na sněžnicích za 590,- Kč. Pokud jste vlci samotáři, můžete si zaplatit výlet jen sami pro sebe.

Díky sněžnicím se můžete pohybovat na místech mimo vyznačené trasy a je tak velká šance, že vás okolí Adolfova a Komáří hůrky nadchne víc než cokoliv jiného. Jenom pozor, kurzy nejsou příliš často, proto se neváhejte objednávat na: http://www.adventurecompany.cz/p75-krusne-hory–puldenni-vylet-na-sneznice

Nechce se unášet psím spřežením

Spojit lásku ke sněhu, ke psům a k adrenalinu není ve sportovním areálu Klíny žádný problém. Pokud se chcete nechat unášet smečkou psů zapřažených do saní, určitě neváhejte využít kurzy, které poskytuje zimlet.cz.

Nejprve se seznámíte s musherkou, tedy vůdkyní psího spřežení a její smečkou. Nemusíte mít strach, jediné, co se po vás bude chtít je to, abyste pejsky oblékli postrojů. V zimním období můžete vyzkoušet nejenom jízdu na saních, ale také dogtrekking nebo husky tůru na sněžnicích.

Cena se pohybuje od 2500,- Kč a připravte se zhruba na tři hodinky nezapomenutelného zážitku.

Více informací se dozvíte na: www.zimlet.cz/zimni-aktivity/jizda-se-psim-sprezenim

Kolo do sněhu? Žádný problém

Jestli už se nemůžete dočkat, až ze silnic zmizí sníh, jen abyste už mohli vytáhnout kolo z garáže, nemusíte čekat až do jara! Na sněhu to šlape jako hodinky. Ve skiareálu Klíny si můžete půjčit Fat Boy – kolo, které má pláště Specialized speciálně uzpůsobené i na jízdu po horách.

Zároveň je kolo odlehčené a vyznačuje se dokonalou přilnavostí k povrchu. Vyrazte na kole po okraji sjezdovky nebo otestujte výdrž v lese. Ceny půjčovného startují na 390,- Kč. A že je to na sněhu pořádná jízda se budete moct přesvědčit na vlastní kůži.

Více informací se dozvíte na: www.kliny.cz/zima/lyzovani-zabava/fatboy-kolo-fatbike

Až do oblak na horu Fichtelberg

Chcete vyzkoušet ještě něco jiného než sjíždění neupraveného povrchu nebo uhánění s větrem o závod ve psím spřežení? Ve městě Oberwiesenthal, 4 km vzdálené město od Božího Daru, můžete nasednout na nejstarší visutou lanovou dráhu v celém Německu.

Z kabiny s kapacitou 44 osob se pokocháte malebnou krajinou a zároveň překonáte výškový rozdíl až 303 metrů. Až dorazíte nahoru, občerstvěte se a svezte se dolů třeba velkou sáňkařskou dráhou, která vede zpět do Oberwiesenthalu.

Dráha je dlouhá neuvěřitelných 1,8 km a sáňky vám zapůjčí v sedmi různých půjčovnách.

Více informací se dozvíte na: www.oberwiesenthal.de/cz/zima/aktivni-na-snehu/sankovani

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Socha Švejka v Putimi stále baví

Socha Švejka v Putimi stále baví

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Bratislava: Nechte se okouzlit vánoční atmosférou, přijeďte k sousedům na vánoční trhy

Cyklotrasa: Z Velichova na Potůčky

Cyklotrasa: Z Velichova na Potůčky

Lázně Luhačovice: Odpočinek s tradicí

Lázně Luhačovice: Odpočinek s tradicí

Nenechte si ujít další zajímavé články