O pyramidách v blízkosti čínského města Sianu, hlavního města provincie Šen-si, neměl západní svět až donedávna ani ponětí. A sama Čína jejich existenci a účel přiznávala jen velmi nerada.
Navíc se krátce poté rozhodla pyramidy zakonzervovat na další desítky let, čímž vědcům a archeologům znemožnila je vůbec prozkoumat. Jaká tajemství skrývají?
O existenci některých čínských pyramid se stále p
Slunce se mocně opírá o štíty mohutných hor. Na nebi není ani mráček a skoro to vypadá, že ostré vrcholky masivů musejí každou chvilkou protnout blankytně modrou oblohu. Jejich majestátnost a dravost krotí nádherné listnaté lesy, jejichž podzimní „čarokresba” vezme dech všem přihlížejícím.
Je jednou z největších zemí a statistické údaje popisující tuto nejlidnatější část světa jsou naprosto fasc
Je zcela suverénně nejrozsáhlejší stavbou planety. Velká čínská zeď se začala stavět ve 3. století před naším letopočtem v době vlády dynastie Čchin jako ochrana před mongolskými nájezdy.
Dnešní podoba pochází z 15. až 17. století a Čínu křižuje z provincie Kan-su na západě až k Liaotungskému zálivu na východě. Budovat se však začala již ve třetím století před naším letopočtem.
[caption id="
O Egyptských pyramidách se všeobecně ví. Méně už, že se v Asii, konkrétně v Číně také nachází záhadné stavby.
Pro západní svět je objevili v roce 1912 dva australští obchodníci. Podle nich musela být aspoň 300 metrů vysoká s useknutou špičkou. Do podvědomí lidí se pyramidy dostaly až ke konci druhé světové války, kdy je v roce 1945 zaznamenal pilot amerického letectva James Gaussmann.
[cap