Pojďte se s námi toulat labyrinty uliček, objevovat malebná zákoutí kontrastující se syrovostí hradeb, nádherně zdobené renesanční domy, majestátní radnici a pozůstatky hradu nebo nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě.
Rok 2020 je pro město na řece Lužnici přelomový. Chystají se tu totiž velkolepé oslavy 600 let od založení města. Tehdy se rozhodli stoupenci husitského hnutí založit centrum náb
Vojenské auto se kodrcá šumavskými silničkami. „Už abychom to měli za sebou,“ honí se hlavami šesti vojákům a jejich velitelům. Míří do někdejší sklářské osady Hůrka na planině v lese směrem na Hartmanice a Srní. S sebou mají i pořádnou zásobu alkoholu. Čeká je odklízení mrtvol, úkol, který není zrovna příjemný.
Píše se rok 1953. Šumavské hvozdy se mění v nepřístupné pásmo, kam komunistická Veřej
Říká se, že procházka lesem dokáže člověka neobyčejně uvolnit. To však v žádném případě neplatí pro Branišovský les a obzvlášť ne v noci. Řada výpovědí svědků o děsivých a lidským rozumem nevysvětlitelných zážitcích utvořila z tohoto místa legendu a cíl cesty mnoha skupin i jedinců zajímajících se o paranormální jevy. Jedná se pouze o pověry, nebo je les skutečně prokletý?
Smíšený Branišovský le
Věděli jste, že krásy jižních Čech můžete pozorovat z více než stovky rozhleden, věží a vyhlídek? Některé z nich jsou docela známé, ale dost je i těch, o kterých se až tolik neví. Znáte je všechny?
Rozhledna Dobrá Voda
Od podzimu 2021 můžete navštívit rozhlednu na Dobré Vodě (viz úvodní foto) v parku Adalberta Stiftera. Rozhledna stojí na vrcholu kopce Dobrá Voda v nadmořské výšce 862 m. Výhled
Strakonický hrad oplývá bohatou historií i mnoha legendami. Celá staletí patřil k hlavním sídlům řádu johanitů, po rozsáhlé rekonstrukci sem ale míří davy turistů. V jeho rozsáhlých prostorách je totiž neustále co objevovat.
Podle pověsti je jednou z nejznámějších obyvatelek strakonického hradu Bílá paní, dcera Oldřicha z Rožmberka. Pokud se zjevila, všichni s napětím sledovali její náladu. Trado
Válku prostě musí Adolf Hitler (1889–1945) vyhrát. Pod rukama jeho pomocníčků vznikají po celé Evropě podzemní hnízda, kde se nepřetržitě pracuje na strojích, jež mají třetí říši přinést kýžený výsledek. Nejinak tomu je i na našem území. Spletité chodby ukrývající temná tajemství druhé světové války. Co pohltila země pod osadou zvanou Františkov?
Na tlumené světlo si unavené oči přivyknou rychl
Jan Žižka střeží kamenným pohledem gotickou radnici i kostičky lega a čokolády. Pod pláštěm s kalichem za zvuků hudby a pouličního divadla ožívá genius loci města.
Město Tábor, tak úzce spojené s husitským revolučním hnutím, vypíná svou hrdou tvář na jihu Čech. Tam, kde dříve řinčely zbraně, dnes cinkají sklenky místních vináren a kavárniček.
Chcete-li také pocítit tu zvláštní atmosféru laskavé
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století.
Zábava a relax pod širým nebem
Port 1560 se pyšní rozlehlou Pivovarskou zahradou, která
Úcta k zemřelým se projevuje v každém koutě světa i naší republiky trochu jinak. Šumavští si osvojili velmi svérázný zvyk – stavění umrlčích prken, ze kterých se stalo podivné memento smrti a prostředek, jakým mrtvé uctívat a často i s nimi promlouvat. Mohla v sobě lože nebožtíků soustřeďovat negativní energii zemřelých a prostupovat i do světa živých?
Drsnou šumavskou krajinou se nese kvílející
PORT 1560 není jen historickým objektem, ale také kulturním a společenským centrem, jehož nedílnou součástí je novogotická Varna. Návštěvníci se v ní mohou díky stálé expozici ponořit nejen do historie pivovarnictví, ale také ochutnat piva značky Krumlov. Ta se zde vaří od roku 2015 pod dohledem zkušené sládkové Dagmar Vlkové.
Vydáte-li se na tematickou návštěvu PORT 1560, cestu za pivem a jeho