Domů     Magická hora Říp: Přitahuje nadpřirozené jevy?
Magická hora Říp: Přitahuje nadpřirozené jevy?

V české historii má nezastupitelné místo. Hora Říp je považována nejen za oblast, kde se usadili „první Češi“, ale rovněž za původní sídlo mystických Keltů.

Dodnes se zde prý dějí zvláštní magnetické anomálie, zjevují se zde cizí bytosti, nebo tu krouží záhadná světla. A vrch prý přitahuje duchovně založené jedince.

Pokud vás to na Říp táhne, je to prý dobré znamení. Zřejmě patříte mezi lidi, kteří mají otevřenou mysl a jsou spirituálně založeni. Výlet na tento vrch nacházející se čtyři kilometry jižně od Roudnice nad Labem, neodkládejte.

Může vám prý přinést mnoho dobrého. Pokud zde v klidu posedíte, nebo provedete krátkou meditaci, Říp ve vás prý probudí potlačované emoce a otevře srdeční čakru.

Zpozornět by měli zejména ti, kteří trpí výkyvy krevního tlaku, má psychické potíže nebo nemocné srdce. Právě vám slavný český vrchol otevírá svou náruč a slibuje uzdravení.

A vyrazit by sem měli i muži, kteří trpí problémy s potencí, i na ně bude atmosféra Řípu působit blahodárně. Kolem tohoto místa však koluje i mnoho dalších příběhů a historek, oproti jiným českým vrchům jich je v tomto případě neuvěřitelně mnoho.

Rotunda sv. Jiří
Rotunda sv. Jiří

Vrch české historie

Většina lidí si Říp automaticky spojí s legendou o praotci Čechovi, který sem měl dovést první Slovany. Právě zde prý došlo k jakémusi „zabrání“ okolní země (kam až oko dohlédlo) a jejímu pojmenování Čechy.

Alespoň takto příběh popisuje první známý český kronikář, Kosmas (1045–1125). Možná, že zde však první Slované nikdy nesídlili.

Navíc, legenda o Čechovi (a jeho bratru Lechovi, jenž měl skupinu poutníků brzy opustit) se nápadně podobá jinému příběhu, který je však součástí  keltské mytologie. A Keltové toho mají s Řípem možná společného více.

Právě od nich může pocházet název hory – „rib“ („žebro“). Podle archeologických nálezů zde dávno před Slovany fungovalo obětiště a v okolí bylo již od mladší doby kamenné několik sídlišť.

Jakou vyzařuje energii?

Říp je znám svou magnetickou mocí. Pokud byste sem vyrazili s kompasem, bude se jeho střelka podivuhodně vychylovat. Podle některých odborníků jsou příčinou tajemných jevů energetické dráhy zvané dračí žíly.

Tyto geopatogenní zóny údajně vyzařují negativní energii, která je škodlivá pro lidské zdraví. Nachází se právě na Řípu, který je tolik doporučován pro své léčivé vlastnosti? Podle skeptiků tomu tak není.

Odborníci vysvětlují anomálie tím, že se zde vyskytuje magnetovec, nerost, jenž má silné magnetické vlastnosti. Je právě toto řešení správné? Jak známo, magnetovec (nebo také magnetit) byl objeven rovněž v meteoritech, jež pocházejí z Marsu. S tím může souviset další záhadný jev spojovaný s Řípem…

Podivuhodných úkazů přibývá

O záhadné hoře koluje řada pověstí a mýtů. Někteří svědkové popisují, že zde zahlédli zelené člověku podobné bytosti, jiní nad horou pozorovali neidentifikovatelné létající objekty (UFO).

Vypadaly prý jako světelné koule, které se velkou rychlostí pohybovaly přímo nad vrcholem. Mezi lidmi kolují rovněž vyprávění o velkém draku, jenž má žít v nitru Řípu.

Zatímco záhadologové rádi věří tomu, že se zde opravdu děje cosi nadpřirozeného, většina lidí považuje podobná vyprávění pouze za příliš bujnou fantazii. Říp je prý naopak místem klidným a veskrze pozitivním. Pokud se sem vydáte na výlet, milé vás zdejší atmosféra překvapí.

Foto: Shutterstock

Foto:
Štítky:
Související články
Dne 27. ledna 2025, tedy v den, kdy si připomínáme oběti šoa, byl na vernisáži v Městském muzeu ve Františkových Lázních představen model synagogy, která byla nacisty zničena v roce 1938. Do lázeňského města se tak více než symbolicky vrátil židovský svatostánek. Autorem modelu je Bohuslav Karban z Aše. Připomeňme si nyní některé události spojené s touto významnou stavbou. [gallery ids="917
K nejzajímavějším návštěvnickým cílům Slavkovského lesa patří historický cínový důl Jeroným nedaleko zaniklého horního města Čistá. Dolovat se v něm začalo už ve středověku. Národní kulturní památka je dnes přístupná veřejnosti a hojně vyhledávaná turisty, kteří si zde mohou učinit poměrně konkrétní představu o namáhavé práci tehdejších horníků. [gallery ids="91631,91630,91632,91633,91634,91635,9
Není velké ani přehnaně pyšné. Ale je krásné. Navíc je to skutečné místo šťastných lásek. Alespoň tak TELČ nazval spisovatel František Kožík (†87). Asi proto, že se do něj každý ihned zamiluje. Telč je kouzelné místo s bohatou historií a nádherným centrem. Právě to je už od 90. let minulého století zapsané na seznamu UNESCO. Mohou za to jeho renesanční a barokní domy, které  vypadají jako z poh
Máte rádi romantiku, přírodu a historii? Pak můžete vyrazit na hrad Bouzov na Olomoucku, protože tam najdete všechno. Hrad Bouzov leží hned vedle stejnojmenné obce v Zábřežské vrchovině. Tohle nevšední romantické místo vás ohromí svojí kouzelnou atmosférou, která z něj doslova čiší. Dokonce o něm můžeme bez nadsázky říct, že vypadá jako z pohádky. V minulosti totiž posloužil filmařům coby fimov
Nádherná příroda, romantická historie a jako bonus dobré víno. To zažijete na jižní Moravě v Lednicko-valtickém areálu. Toužíte zažít pocity filmové Angeliky? Přesně tak si totiž můžete připadat v překrásném Lednicko-valtickém areálu, který leží na jižní Moravě, mezi Valticemi, Břeclaví a Lednicí, nedaleko hranic s Rakouskem. Rozloha fascinujícího přírodního areálu, kde nebudete vědět, na jakou
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jídelníček pro silné vlasy a nehty
panidomu.cz
Jídelníček pro silné vlasy a nehty
Vlasy a nehty potřebují pro svůj růst kvalitní živiny. Které to jsou?   Železo: Aby vlasy nepadaly Asi je vám jasné, kde ho hledat – v červeném mase, játrech, žloutcích, naťové petrželce. Díky železu jsou navíc nehty silnější. Vitamin A: Aby se vlasy a nehty nelámaly „Hotový“ vitamin A je přítomný v játrech. Beta-karoten, což je
Chia semínka jsou skutečnou superpotravinou: Jak je přidat do jídelníčku?
21stoleti.cz
Chia semínka jsou skutečnou superpotravinou: Jak je přidat do jídelníčku?
Drobná černá semínka znali už Aztékové, ale svět si získala až v posledních desetiletích, kdy se zařadila po bok borůvek, quinoy, avokáda, matchy či kurkumy mezi superpotraviny. To jsou potraviny s mi
Lidské oběti za vítězství ve volbách: Tanzanští politici pro rituální účely zabíjejí albíny
enigmaplus.cz
Lidské oběti za vítězství ve volbách: Tanzanští politici pro rituální účely zabíjejí albíny
Před tanzanskými volbami v roce 2015 vychází najevo, že někteří zákonodárci mohou být zapleteni do vlny útoků na albíny, jejichž části těla jsou vysoce ceněny v černé magii. Vláda ještě téhož roku při
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Podivuhodní kytovci: Delfíni jako vědecká inspirace
epochaplus.cz
Podivuhodní kytovci: Delfíni jako vědecká inspirace
Sál zatleská a novopečený německý inženýr elektrotechniky Max Otto Kramer (1903–1986) hrdě odnáší svůj diplom z Technické univerzity v Mnichově. Do sbírky přidá ještě jednu ruličku: Pro změnu z letectví, tentokrát již doktorandskou, a to z Technické univerzity v Cáchách. Koncem 30. let minulého století je už slavným odborníkem na aerodynamiku. Zajímá se o automobily, kluzáky, vrtule, střely
5 kuchyňských vynálezů: Vznikla mikrovlnka díky čokoládě?
historyplus.cz
5 kuchyňských vynálezů: Vznikla mikrovlnka díky čokoládě?
Technik s údivem strčí ruku do kapsy a vytáhne ji umazanou od rozteklé čokolády. Jak se mohla tak najednou rozpustit? Ještě pár minut potrvá, než mu dojde, že právě objevil princip jednoho z dnes naprosto samozřejmých kuchyňských spotřebičů. Používáme je v našich kuchyních denně, ale víme vůbec, jak a kdy vznikly a kdo je pro svět objevil?
Nedělní řezy ke kávičce
tisicereceptu.cz
Nedělní řezy ke kávičce
Báječný moučník s tvarohovo-smetanovým krémem, rumovou chutí a třešněmi. Na těsto 3 vejce 100 g hladké mouky 100 g krupicového cukru 50 g kakaa 3 lžíce oleje pečicí papír Na krém 250
Showroom Ráj Snů na pražských Vinohradech imponuje nabídkou
iluxus.cz
Showroom Ráj Snů na pražských Vinohradech imponuje nabídkou
Na rohu Vinohradské a Španělské ulice byla slavnostně otevřena nová podniková prodejna a partnerský showroom společnosti Hilding Anders Česká republika a.s. Nese jméno Ráj Snů – značku, kterou firma d
Proč jsem utekla před láskou?
skutecnepribehy.cz
Proč jsem utekla před láskou?
Kdysi dávno jsem potkala muže svých snů. Bohužel jsem neměla dost odvahy na to, abych tuhle svoji životní šanci dotáhla do konce. Teď už je na všechno pozdě. Zbyly jenom vzpomínky, zůstaly otázky. Možná sen, který se ale ve skutečnosti nikdy neodehrál. Byla to naděje Počátkem devadesátých let jsem přijela do Brna za svou bývalou spolužačkou. Dlouho jsem ji neviděla, jenže
Zemřela herečka Jana Brejchová, výrazná osobnost českého filmu
nasehvezdy.cz
Zemřela herečka Jana Brejchová, výrazná osobnost českého filmu
V pátek večer zemřela herečka Jana Brejchová. Informaci médiím potvrdila její dcera Tereza Brodská. Bylo jí 86 let. Už ve třinácti letech uhranula režiséra svýma krásnýma, hlubokýma očima. Její jem
Jaké je vaše duchovní zvíře?
nejsemsama.cz
Jaké je vaše duchovní zvíře?
Keltové byli silně spjati s rostlinnou i živočišnou říší. Každému bylo podle jeho narození přiřazeno i duchovní zvíře, které ho celý život provázelo a propůjčovalo mu své silné vlastnosti i vnitřní sílu. Jaké je to vaše? Jestli vám partner ve vzteku během hádky řekl, že jste vlk v rouše beránčím, připusťte si, že pokud jste narozena někdy v období mezi
Bojovaly s nemocemi Drimlovy loutky?
epochalnisvet.cz
Bojovaly s nemocemi Drimlovy loutky?
Když na počátku 20. let minulého století přijímá čs. ministerstvo zdravotnictví nového referenta, nemůže mít šťastnější ruku. Vystudovaný lékař a rodák z východočeské Chocně Karel Driml (1891–1929) od své promoce v roce 1914 působil pět let jako asistent bakteriologického oddělení Hlavova patologicko-anatomického ústavu, ale to nejsou jediné zkušenosti, které může nabídnout. „Studoval organizaci veřejného zdravotnictví
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz