Domů     Nejkrásnější pláže na světě
Nejkrásnější pláže na světě

Stále existují ráje, o kterých jste neslyšeli. Nebo slyšeli? Rozbijte prasátko a za pobrukování hitu Dívka z Ipanemy vyrazte za exotikou. Peněženku vám mohou ukrást, auto vám mohou ukrást. Ale skvělé zážitky, ty vám ze srdce nikdo nikdy nevezme!

Bondi Beach Austrálie

Proslulá pláž zasazená mezi skalisky v půlkruhové zátoce na východním pobřeží australského Sydney je pověstná bezstarostnou atmosférou, čistotou hebkým bílým pískem a vynikajícími službami.

Sice tu nenajdeme slunečníky a lehátka, ty si každý musí přinést, ale zato k pláži přiléhá pěkný travnatý parčík a za ním jsou restaurace a obchody s plážovými potřebami, a pravý kraj plážového oblouku tvoří bazény se sladkou vodou.

V parčíku je řada grilů k volnému použití k rodinnému či jinému barbecue. Výhodou je mírný vstup do vody a pofukující oceánský větřík, který činí vedro snesitelným, nevýhodou studenější voda. Nejlepší čas na návštěvu je dopoledne.

Zájezd letecky 8 dní: od 32 000 Kč

El Nido Filipíny

Pláže El Nido leží na filipínském ostrově Palawan, který je prohlašován za ráj na zemi. Resort leží na severu ostrova, létá se sem z Manily.

Pláž je obklopená kouzelnými sloupovitými skalisky a jejich obeplouvání mělkou, průzračně modrou vodou patří k nezapomenutelným zážitkům.

A přestože hlavní pláž rozhodně není přeplněná, k oblíbeným kratochvílím tu patří hledání své vlastní „tajné“ zátoky.

Výlety lodí kolem pobřeží do mořských jeskyní nebo k blízkým ostrovům, to je těžká romantika, stejně jako cesta na skútru k vodopádům Nagkalit. A jako by toho nebylo málo, kousek od vodopádů vyvěrají termální prameny. Znovu: El Nido je ráj!

Zájezd letecky 8 dní: od 25 000 Kč

Albufeira Portugalsko

Albufeiru najdete na jižním pobřeží Portugalska, je to centrum známé rekreační oblasti Algarve. Jezdí se sem hlavně kvůli překrásným plážím, jsou jich tu desítky různých druhů.

Hned poblíž města můžeme jmenovat např. Praia de Balaia, Praia de Castelo, Praia de Maria Luisa, ale milovníci písečné samoty zabrousí i dál.

Není problém objevit tajemná pobřežní zákoutí a malebné plážičky oddělené od okolí skalnatým ostrohem, kde budete mít o soukromí postaráno.

Městečko, jehož obyvatelé svorně natírají domy na bílo, je přes den sympaticky ospalé, ale večer zdejší restaurace a kavárny pozoruhodně ožijí. Mořské plody anebo klidně žebírka vám tu připraví i o půlnoci!

Zájezd letecky 8 dní: od 11 000 Kč

Jomtien Thajsko

Dlouhá pláž známého thajského letoviska Pattaya je místem, kde si pro turistu nechají vrtat koleno. Písek je jemný, pláž udržovaná a od města ji oddělují palmové háje, kde lze najít stín.

Není tady turistická atrakce, kterou by nedovezli, nezajistili, a předlouhé písečné pláže s bary jsou samozřejmým základem všeho.

Hotely na pobřeží připomínají Miami, každý má ve vnitrobloku svůj bazén se sladkou vodou a komu by to nestačilo, může se vydat do vodního Parku Ramayana, který je tak velký, že ke vstupence dávají plánek!

Tobogánů se nedopočítáte, vodních atrakcí též, a navíc je tu horská dráha a nad tím vším se ještě klene monorail, kabinová jednokolejka, jezdící centrem města.

Zájezd letecky 8 dní: od 23 600 Kč

Ipanema Brazílie

Jedna z nejznámějších pláží Rio de Janeira na Avenidě Vieira Souto navazuje na stejnojmennou univerzitní čtvrť, díky tomu je tu převaha mladých lidí a i služby jsou tu na dobré úrovni, nejenže tu chodí prodavači s občerstvením, jsou tu sprchy a toalety, ale taky stráž, plavčík a lékařský dozor.

Zdejší bary a butiky jsou vyhlášené.

Na levém okraji je pěkný cíl výletu, skaliska Arpoador s pěkným výhledem a kaktusovým porostem, na pravém pak vyhlídka s restaurací Leblon. Můžete si tu dát s místními plážový volejbal.

Největším kapitálem téhle slavné pláže je ale zvláštní, jásavá atmosféra, která jako by patřila do šedesátých let. Pozor na spodní proudy dál od pláže a občasné vyšší vlny.

Zájezd letecky 8 dní: od 27 000 Kč

Varadero Kuba

Proslulá pláž se rozkládá po celém okraji uzounkého, patnáct kilometrů dlouhého poloostrova v provincii Matanzas na severu Kuby a někdejší obyvatelé bývalé rybářské vesničky by sotva uvěřili vlastním očím, jaké letovisko u zdejší pláže vyrostlo.

Věhlasný bílý písek, mírný vstup do vody a tyrkysové moře doplňují různé atrakce, jako golfové hřiště, možnost šnorchlování i potápění, delfinárium a skvělé ZOO, o restauracích, barech, bazénech netřeba hovořit.

Varadero má své vlastní letiště, takže turista je v hotelu i na pláži cobydup. Luxus, který byste v komunistické zemi nečekali, vynikající jídlo a skvělý kubánský rum, čímž se zdejší příjemnosti rozhodně nevyčerpávají.

Zájezd letecky 8 dní: od 29 900 Kč

Foto: Shutterstock
Štítky:
Související články
Není daleko a nabízí nevšední zážitek. Bad Schandau není jen půvabné lázeňské město, ale i místo překvapení. V místním bazénu si totiž můžete vychutnat koncert přímo ve vodě. Nádherně osvěžující místo leží jen 8 kilometrů od Hřenska a například z Prahy se tam dostanete vlakem za pouhé dvě hodiny. I proto je pravděpodobné, že v jeho bazénech
Existují místa, kde čas plyne jinak. Serengeti je jedním z nich. S příchodem jara se zde rozlehlé pláně probouzejí do rytmu, který je starší než lidstvo samo. Vzduch je těžký, tráva svěží a horizont nekonečný. A právě v těchto týdnech se odehrává jedno z nejintenzivnějších přírodních divadel na světě. Na jihu Serengeti se každoročně shromažďují statisíce zvířat. Více než 1,5 milionu pakoňů, dop
Druhý ročník Velovisty proběhne dokonce ve dvojité nabídce. Bezvadný loňský rozjezd slibuje ještě lepší pokračování. Zahajte cyklistickou sezonu pětidenní vyhlídkovou jízdou kolem korutanských jezer v nejslunečnější části Rakouska. Jede se na pohodu, s komfortním a kompletním servisem včetně noclehů. Letos o tři týdny dříve, už mezi 25. dubnem a 3. květnem. Ano, Velovista se dá nazvat i cyklist
Jižní Tyrolsko, nejsevernější italská provincie s mnoha vyhlášenými lyžařskými areály, nechystá žádná omezení v průběhu blížících se zimních olympijských her (6.-22. 2.). Soutěže v biatlonu budou probíhat v Anterselvě/Antholzu, který je Mekkou tohoto sportu. Jedná se o 11 závodů ve dnech od 8. do 21. února. „Jižní Tyrolsko není hostitelem alpských lyžařských soutěží během zimních olympijských h
Od 29. listopadu 2025 do 1. května 2026 se Livigno chystá přivítat návštěvníky na svých zasněžených svazích a nabídnout jim víc než jen perfektně upravené sjezdovky. V srdci italských Alp, v nadmořské výšce 1 816 metrů, zde čekají ideální sněhové podmínky, široká nabídka zimních aktivit a autentická atmosféra horského městečka, kde se místní tradice snoubí s italským šarmem. Dlouhá sezóna, jist
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Charismatický šansoniér GAROU se vrací do Prahy
iluxus.cz
Charismatický šansoniér GAROU se vrací do Prahy
Kanadský zpěvák GAROU vystoupí s velkou kapelou v rámci evropského tour „The Best of“ na jediném koncertě, a to 2. 10. 2026 v Kongresovém centru Praha. GAROU je jedním z nejzářivějších a nejcharismati
Bakterie od rána do večera
panidomu.cz
Bakterie od rána do večera
Každodenní život se svou rutinou všedního dne přináší opakovaná setkání s choroboplodnými zárodky na těch samých místech. Někdy i na místech, kde byste to nečekali. Bakterie, s nimiž se denně potkáváme, náš imunitní systém zná a prohrává s nimi jen v případě, že jsme oslabení a nemocní. V jistém smyslu je potřebuje jako cvičný
Našla jsem si na dovolené kouzelné mušle
skutecnepribehy.cz
Našla jsem si na dovolené kouzelné mušle
Byla jsem bez energie, a poté dokonce onemocněla. Nikdy by mě nenapadlo, že mi pomohou mušle vyplavené z moře. Dodnes je mám ve vitríně. Když se dostane člověk do velkých zdravotních potíží, měl by sebrat své síly a vydat se k moři. Tam je ta největší síla, protože z moře, mořské vody, jsme se zrodili všichni. Tam je život! Bylo
Karlsruhe: Město ve tvaru vějíře vyrostlo nejen kvůli tulipánům
epochalnisvet.cz
Karlsruhe: Město ve tvaru vějíře vyrostlo nejen kvůli tulipánům
Strávil odpoledne ve své oblíbené oboře nedaleko Durlachu. Unavený Karel Vilém si na chvíli zdřímne pod stromem. Zdá se mu sen o paláci zalitém sluncem, od něhož se jako z vějíře rozbíhají městské ulice. Tak zní jedna z pověstí o vzniku Karlsruhe… Řadu let sloužil v císařské armádě. Zasáhl i do války o španělské
Zmizel v oblacích jako Malý princ. Záhada smrti Antoina de Saint-Exupéryho  klade nezodpovězené otázky
enigmaplus.cz
Zmizel v oblacích jako Malý princ. Záhada smrti Antoina de Saint-Exupéryho klade nezodpovězené otázky
Když se 31. července 1944 nad Středozemním mořem ztratí letoun Antoina de Saint-Exupéryho, mizí nejen zkušený pilot, ale i muž, který dal světu Malého prince. Autor, jenž ve svých knihách píše o odvaz
Myslí Etzler stále na bývalku?
nasehvezdy.cz
Myslí Etzler stále na bývalku?
To jsou ale věci! Hvězda seriálu Polabí Miroslav Etzler (61) po boku přítelkyně Heleny Bartalošové (44) působí jako oddaný partner a milující otec jejich syna Samuela (7). Jaké to ale překvapení, kdy
5 nejmocnějších pánů z Růže: Usilovali králové o jejich přízeň?
historyplus.cz
5 nejmocnějších pánů z Růže: Usilovali králové o jejich přízeň?
Zdatný diplomat Vítek se na dvoře krále Vladislava II. cítí jako ryba ve vodě. Nezaskočí ho ale ani jeho nástupci, knížata Soběslav II. a Bedřich. Zažívá vrchol kariéry jako správce Prácheňského kraje a kastelán zdejšího hradu. Ukousne si pořádný díl jižních Čech…   První doložený královský stolník Vítek I. z Prčice (†1194), významný dvořan krále Vladislava
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Makrela s rebarborou a rozmarýnem
nejsemsama.cz
Makrela s rebarborou a rozmarýnem
Spojení ryb s kyselými tóny je osvědčenou gastronomickou kombinací. Na 2 porce potřebujete: ✿ 2 makrely ✿ 4–5 řapíků rebarbory ✿ 2 snítky rozmarýnu ✿ 2 lžíce másla ✿ 2 lžíce olivového oleje ✿ 100 ml smetany ke šlehání ✿ hladkou mouku ✿ sůl, pepř 1. Makrely očistěte, osušte, rozkrojte na poloviny, osolte a opepřete. Lehce je obalte v mouce. Rebarboru očistěte a nakrájejte
Proč je fotbalové MS stále největší sportovní událostí planety?
epochaplus.cz
Proč je fotbalové MS stále největší sportovní událostí planety?
Červenec 1930, Montevideo. Třináct zemí, žádná televizní kamera, žádný internet. A přesto první finále mistrovství světa ve fotbale sledovalo přes 68 000 lidí, kteří se mačkali na stadionu Centenario. Tehdy nikdo netušil, že právě začíná něco, co o sto let později pohltí celou planetu. Hra, které rozumí každý Žádný jiný sport nedokáže to, co fotbal.
Tatarák z lososa s avokádem
tisicereceptu.cz
Tatarák z lososa s avokádem
Suroviny 250 g čerstvého lososa ½ lžičky čerstvého zázvoru ½ limety 2 lžíce sekané pažitky ½ avokáda 1 lžička octu balsamico tabasco (nemusí být) sůl Postup Lososa zbavíme kůže a nakrá
Koala: Medvídek, co vůbec není medvídek
21stoleti.cz
Koala: Medvídek, co vůbec není medvídek
Co jsou vlastně koalové zač? Ačkoli správný název jejich druhu zní koala medvídkovitý, nemají se šelmami z čeledi medvědovitých pranic společného. [caption id="attachment_93146" align="alignnone" w
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz