Domů     Nejlepší české kempy
Nejlepší české kempy

I za málo peněz se dá zažít krásná dovolená! Vybrali jsme pro vás šest kempů, kam můžete zajet zcela bez obav. Najdete tam ideální mix přírody, čerstvého vzduchu, kvalitních služeb, koupání, čistoty a zábavy. A možná to nemáte daleko!

Jižní Čechy: Albeř

Krásnou scenérii rybníka Osika doplňuje stejnojmenný kemp u jihočeské Albeře, který protíná to, co jinde nemají: dráha proslulé úzkokolejky. Kromě úhledných dřevěných chatiček si sem můžete přivézt karavan nebo postavit stan.

Příjemné je půjčování vybavení včetně sportovního zdarma, platí se jen za půjčení bicyklů.

Samozřejmostí jsou sociální zařízení, obchody a restaurace, bonusem pěkná, pozvolná pláž a tradičně čistá voda v rybníku, kde lze i rybařit. Okolí je protkané sítí značených stezek a cyklotras, okolní lesy bohaté na houby.

Kousek od kempu je pozoruhodný výletnický hostinec Bobas a v blízké Nové Bystřici muzeum veteránů, zámek a řada dalších pamětihodností.

Východní Čechy: Sedmihorky

Téměř až luxusní ubytování nabízí kromě míst pro stany a karavany kemp Sedmihorky v Českém ráji.

Romantici mohou spát v týpí nebo ve stanech s podsadou jako Hoši od Bobří řeky, ti pohodlní v luxusních chatách a mobilheimech. Součástí kempu je rybník Bažantník s písčitou pláží, vhodný ke koupání i rybolovu, sportovní a dětská hřiště, minigolf, ohniště a farma s domácími zvířaty.

Samozřejmostí jsou sportoviště a kroužky, kde se lze naučit například tančit a stepovat!

Sousedství Hruboskalského skalního města nabízí možnost úžasných výletů, kdy lze na jednu stranu dojít na zámek Valdštejn a na druhou na zámek Hrubá Skála, a u obou nalézt dobré restaurace.

Pošumaví: Branná

Kemp na břehu Vltavy mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem je sice určený hlavně vodákům, ale romantické prostředí a perfektní zázemí zaujme i normální výletníky.

Na 30 000 m2 najdete chatky, týpí, skautské stany na podsadách i místa pro stany, samozřejmě čistá WC i sprchy.

Dobře jsou tu vybavení pro děti, ty tu najdou dětské hřiště, kozí farmu a dobrodružné lesíky Šervůd a Řáholec. Půjčit si můžete klasickou kanoe nebo nafukovací raftový člun. Pravidelně tu hrají country kapela a přirozeně je tu i restaurace s pivem.

Zapomnětliví si mohou doplnit vybavení v místní prodejně – od spacáku po kartáček na zuby. Zorganizují tu pro vás kompletní sjezd Vltavy.

Střední Čechy: Živohošť

Na Živohošti najdeme všechny druhy ubytování, rozdělené přehradou mezi dva úhledné poloostrovy.

Juniorcamp Tobogán na pravém břehu zvaném Nová Živohošť disponuje, jak je z názvu zřejmé, umírněným tobogánem, ubytováním v chatkách, stanech a karavanech, potěší dvě restaurace a stánek na pěkné travnaté pláži.

Najdete tu tenisové kurty, minigolf a půjčovnu pramic. S protější Starou Živohoští spojuje kemp přívoz a zajíždí sem i parník z Rabyně. Moc pěkný výlet! Na Staré Živohošti je také kemp se stanováním a nastálo umístěnými karavany.

Nabídka zábavy je tu obdobná, plus spása pro ty, jimž nevyhovuje stanování: zdejší dva hotely jsou dobré a levné.

Jižní Morava: Bítov

Vranovská přehrada na jihu Moravy je nádherná a „Camp Bítov“ v kouzelné zátoce na severním břehu u romantické vesničky je romantika sama. Nejenže tu najdete chatky a stanovou i karavanovou klasiku, ale i apartmány a pokoje hotelového typu.

Je tu wi-fi, sportoviště (tenis, volejbal, aj.), veškeré sociální zázemí, restaurace, obchod, půjčovna kol a koloběžek.

Tři bazény! Z údolí se dá vyrazit na výlety lesnatým terénem po turistických značkách nebo parníkem po celém hadovitě se vinoucím korytu přehrady. Vyhlídka na strmé zalesněné břehy je výtečná. Tip:

Ve vesničce najdete Hasičský minipivovar s nefiltrovaným ležákem Tesák. Nemluvě o hradu Bítov na vysokém ostrohu!

Severní Morava: Frenštát pod Radhoštěm

Kemp v podhůří Beskyd leží sice přímo ve Frenštátě, ale lesopark na soutoku říček Lomná a Lubina je pěkný, tichý a poetický.

Zdejší prostory září čistotou, chatky (každá s WC a sprchou), sociálky pro stanaře a karavanisty, kteří se ovšem mohou napojit na místní vodovod a elektřinu, obchod i tradiční restaurace Valašská rychta.

Přímo v kempu je letní kino, kde se projekce střídají s hudebními programy. Koupáníchtiví návštěvníci mají hned vedle aquapark! I zde funguje půjčovna kol a koloběžek.

Milovníci výletů mají přímo před sebou Moravskoslezské Beskydy a dobře značené stezky, po zelené se mohou vyšplhat na Velký Javorník (917 m.n.m.) a tady ještě na rozhlednu.

Foto: Archiv, Wikipedia
Štítky:
Lokalita:
Související články
Toužíte po skutečné vánoční atmosféře? Vydejte se do Německa, kde mají adventní trhy dlouhou tradici a patří k těm nejpůvabnějším v Evropě. Ty nejbližší českým hranicím najdete v Drážďanech – začínají 26. 11. 2025 a potrvají do 24. 12. 2025. A stojí za to je zažít na vlastní kůži. S norimberským Christkindlesmarktem se drážďanské vánoční trhy každoročně přetahují o pozici nejnavštěvovanějších t
Zatímco Kladruby nad Labem se specializují na chov starokladrubských běloušů, ve Slatiňanech najdeme krásné vraníky stejného plemene. V hipologickém muzeu v budově zámku se dozvíte více o chovu těchto koní, jsou tu vystaveny významné obrazy s koňskými motivy, sedla a postroje, některé exponáty připomínají využití koní ve vojenství, dopravě, honech či dostizích. [caption id="attachment_74515
Vše začíná vůní. Slad, chmel a letní vzduch se tu mísí s vůní lesa, čerstvě posekané trávy a poctivě opečeného masa. V Českém ráji a na Liberecku se léto nepočítá na dny, ale na doušky – a ty tady tečou proudem. Není to jen výlet, je to oslava chutí, tradice a poctivého řemesla, kterou ocení každý, kdo ví, že k dokonalému dni patří nejen výhled, ale i výčep. Měšťanský pivovar Turnov přesně ví,
Chcete poznat jižní Čechy trochu jinak? Objevte jejich kouzlo z výšky! Rozhledny, vyhlídky i stezky v korunách stromů vám nabídnou dechberoucí pohledy na řeky, lesy, města i Alpy v dálce. Ptačí pozorovatelna Vrbenské rybníky Začněte třeba na Stezce korunami stromů Lipno, kde se projdete ve výšce 40 metrů s výhledy na šu
Léto na Vysočině voní po borovicích, opalovacím krému a studené malinovce. Ať už se vidíte spíš s nohama v rybníce nebo v proudu skluzavky, Vysočina nabízí obojí. Není to totiž jen kraj kopců a lesů, ale i vody – čisté, přírodní, zábavné i relaxační. Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších míst, kde se v létě zchladit, vykoupat nebo prostě jen lenošit u hladiny. Plavky s sebou! Nejlepší p
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
7 českých stíhačů ve službách RAF: Komunisté jejich odvahu odměnili kriminálem nebo uranovými doly
historyplus.cz
7 českých stíhačů ve službách RAF: Komunisté jejich odvahu odměnili kriminálem nebo uranovými doly
Čtyři německé stíhačky se ho drží jako klíšťata. Ať udělá, co udělá, nedokáže se jich zbavit. „Málem jsem vyletěl z kabiny. Tohle je hrozně nepříjemný manévr i tělesně. Nemůžete vůbec dýchat a je vám špatně. Letěl jsem kolmo k vodě. V téhle rychlosti bylo letadlo fakticky neovladatelné. Na chvíli jsem i ztratil vědomí,“ popisuje František
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Lyžování i zimní dovolené proběhnou v Jižním Tyrolsku bez omezení i v průběhu olympiády
iluxus.cz
Lyžování i zimní dovolené proběhnou v Jižním Tyrolsku bez omezení i v průběhu olympiády
Jižní Tyrolsko, nejsevernější italská provincie s mnoha vyhlášenými lyžařskými areály, nechystá žádná omezení v průběhu blížících se zimních olympijských her (6.-22. 2.). Soutěže v biatlonu budou prob
Babičky věděly, co zabere
nejsemsama.cz
Babičky věděly, co zabere
Zimní měsíce mají své kouzlo, ale zároveň umí být pěkně ošidné. Stačí trochu přistydnout, a problém je na světě. Když se ozve první škrábání v krku nebo zimnice po prochladnutí, není hned nutné sahat po lécích. Stačí dát tělu šanci využít osvědčené domácí prostředky. Tradiční rady našich babiček jsou jednoduché, dostupné a mohou být první pomocí,
Skrývají se pod Staroměstským náměstím i jinde v Praze tajné chodby?
epochaplus.cz
Skrývají se pod Staroměstským náměstím i jinde v Praze tajné chodby?
Pod povrchem dlažeb staré Prahy se ukrývá svět, o kterém většina návštěvníků nemá tušení. Jde o spletité chodby, zapomenutá sklepení, která pomalu odkrývají tajemství minulosti. Historické jádro města je totiž jako obrovská kniha, jejíž nejzajímavější kapitoly leží napsány pod zemí. Dávné vrstvy pod Prahou zkoumají archeologové. Pouštějí se do bádání, které dokládá, jak se metropole
Přišli jste na chuť exotickému ovoci?
panidomu.cz
Přišli jste na chuť exotickému ovoci?
Některé druhy se v našich obchodech sotva ohřály a zmizely. Jiné se vracejí a stávají se sezónním zpestřením nabídky zvláště v zimě. Pokud nemáte odvahu ho ochutnat, pak vám poradíme.   Cherimoya * Vzhled a chuť: Patří k vůbec nejlahodnějším druhům ovoce. Plod tvarem připomíná chmelovou šišku, ale obrovskou – může mít v průměru až
Mrazivá svědectví prvních cestovatelů: Dokáže šamanská kletba člověka na místě zabít?
enigmaplus.cz
Mrazivá svědectví prvních cestovatelů: Dokáže šamanská kletba člověka na místě zabít?
Západní společnost domorodým šamanům vzdálených exotických kultur připisuje mimořádné a někdy až nadpřirozené schopnosti. Už před stovkami let první objevitelé po návratu ze svých cest vyprávějí o kme
Zásnuby a zřejmě už brzy také svatba s Miley Cyrus?
nasehvezdy.cz
Zásnuby a zřejmě už brzy také svatba s Miley Cyrus?
Příběh jako z romantického filmu! Čtyři roky už je zpěvačka a herečka Miley Cyrus (33) s hudebníkem Maxxem Morandem (27). „Měli jsme rande naslepo,“ prozradila někdejší hvězda seriálu Hannah Montana
Sv. Jiří patří mezi perly české gotiky
epochalnisvet.cz
Sv. Jiří patří mezi perly české gotiky
Rytířský turnaj na Pražském hradě je v plném proudu, když se náhle ozve ohlušující rána. Bronzová jezdecká socha svatého Jiří, na kterou pro lepší výhled vyšplhal hrozen diváků, se zřítila k zemi.   Legenda praví, že římský voják jménem Jiří se ocitl v libyjském městě Kyréna právě v okamžiku, kdy si tam nelítostný drak vyžádal za oběť královskou dceru.
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
tisicereceptu.cz
Ředkvičkový salát jako příloha k masu
Nepropásněte sezonu ředkviček, jsou nabité vitaminy a minerály a jejich příjemně štiplavá chuť dodá jídlu rozměr navíc. Ingredience 2 svazky ředkviček ½ salátové okurky 2 vařená vejce 2 vařen
Skutečnost, nebo sci-fi: Vědci pracují na umělé děloze!
21stoleti.cz
Skutečnost, nebo sci-fi: Vědci pracují na umělé děloze!
Ačkoliv už je dnes možné zachránit děti od 24. gestačního týdne těhotenství, tato předčasně narozená miminka se následně často potýkají s řadou zdravotních problémů, pramenících z toho, že zkrátka nem
Kámen z potoka uměl čarovat
skutecnepribehy.cz
Kámen z potoka uměl čarovat
V životě ji provázela smůla. Ráda sbírala kamínky a doma jich měla celou sbírku. Jednoho dne ale našla mnohem víc než obyčejný kámen. Moje kolegyně z práce, která neměla šťastné dětství a žila dlouho sama, se věnovala zvláštnímu koníčku – sbírala kameny. Obyčejné. Měla jich doma plno. Jak došla k názoru, že jí právě ten jeden jediný, který náhodou našla
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz