Nenáročná trasa nabízí možnost půldenního výletu třeba pro rodiny s dětmi. Na jednotlivých zastávkách se lze z informačních tabulí dozvědět něco o historii celého tohoto kraje.
Délka trasy: 14 kilometrů
Náročnost trasy: lehká
Povrch trasy: asfalt, zpevněný povrch
Doprava: velmi malá nebo žádná
Doporučené kolo: turistické, trek
Hostašovice a Kojetín
Začínáme v kouzelné podhorské obci Hostašovice, která bývá považována za vstupní bránu Valašska. Velkou tradici má v obci výroba pohankové kaše. Ta se zde ostatně mele dodnes v provozovně U Hubů.
Z obce vyrážíme směrem na Hodslavice, Straník a Kojetín, ve kterém se můžeme zastavit u významné archeologické lokality Požaha nebo se zajít podívat například na kostel Nanebevzetí Panny Marie či na nejstarší stavbu města – židovskou synagogu.
Nový Jičín
Z Kojetína se vydáme směrem na Nový Jičín. Město na levém břehu říčky Jičínky na úpatí výběžku Beskyd proslavila především výroba klobouků.
V centru najdeme řadu historických budov a minout nesmíme ani renesanční zámek, ve kterém právě najdeme rozsáhlou expozici o kloboučnické módě a historii města.
Pokud se zdržíme delší dobu, můžeme zajet i ke zřícenině hradu Starý Jičín, která se rozkládá jihozápadně od města. Kromě hradu tam najdeme také restauraci a rozhlednu s pěkným kruhovým výhledem do kraje.
Zámek v Kuníně
Pokračováním po cyklostezce 6175 se záhy dostaneme do Kunína, který je také posledním cílem naší cesty. Ve městě se nachází jediná zámecká stavba slavného rakouského architekta Johanna Lucase von Hildebrandta u nás.
Barokní perla a jedna z nejcennějších historických staveb celé Moravy byla na začátku tohoto tisíciletí opravena a od té doby je vítaným cílem turistů.
Ti si mohou prohlédnout celkem 16 historických pokojů, ve kterých na návštěvníky čeká původní zámecké vybavení a na půdě také unikátní komín, jediný svého druhu ve střední Evropě.
Vstupné: 100 Kč; děti 60 Kč