Domů     Posvátná voda z celého světa
Posvátná voda z celého světa
od 13.9.2021
1

Na světě existuje několik pramenů a studní, jež mají mít moc uzdravit i nevyléčitelné choroby! Představujeme několik z nich. Putují sem ročně tisíce lidí třeba jen za jediným douškem zázračné vody. Dokáže prý totiž zachraňovat životy.

Pramen v Nordenau

Majitel hotelu v německém městečku Nordenau (viz úvodní foto), Theo Thommes, který původně hledá úložiště pro hotelová vína, objevuje v roce 1992 zázračný pramen. Thommes vchází do břidlicové štoly, kde ho prý omámí zářivé světlo.

Najednou spatří, že ze země vyvěrá pramen. Voda čistá a průzračná jako křišťál na hoteliéra zapůsobí zvláštním kouzlem. Thommes o svém nálezu vypráví všem ve vesnici a brzy se pramen stane navštěvovaným místem.

Rozkřikne se o něm totiž, že voda léčí všechny neduhy! Historky se chytají média a v roce 1993 přináší několik zajímavých svědectví německý deník Bild. Lidé tvrdí, že voda je vyléčila z nevyléčitelných nemocí!

Pramen začnou zkoumat vědci a v roce 1999 přicházejí s tím, že má podivuhodnou schopnost chránit lidské buňky. Dokáže prý příznivě působit proti špatnému zdravotnímu stavu, například artritidě, šedému zákalu, nebo třeba roztroušené skleróze!

Svatá voda z pohoří Entoto

Kostel sv. Marie na hoře náležející masivu Entoto, které obklopuje město Addis Abeba, je plný naříkajících lidí. Někteří sedí spoutaní na zemi, jiní stojí a hlasitě bědují. Jsou to lidé, jejichž těla užírá některá ze smrtelných nemocí.

Lidé z širokého okolí totiž věří, že pramen, který stéká z hor Entoto, má léčivé účinky. Lidi, kteří sem přišli hned poté, co zjistili, že jsou HIV pozitivní, před tím, než byla jejich těla zničená, je lehčí vyléčit,“ říká místní kněz, otec Geberemedhen.

Pro americkou stanici Fox News vysvětluje, že se díky vodě doposud vyléčilo dokonce 1000 lidí! Rituál je pokaždé stejný. Do kostela putují tisíce lidí, mohou vstoupit pouze naboso a poté se shromáždí do skupin.

Nechávají se polévat mrazivou vodou a následně se hodiny modlí, zatímco doufají, že z nich jejich nemoc vyprchá.

Bibi Fatima

Ve skalnatém údolí Wakhan v horském masivu Pamír, konkrétně v části přináležející Tádžikistánu, protéká pramen, za nímž ročně míří zástupy žen. Jedná se totiž o teplý vodní proud Bibi Fatima, který má podporovat ženskou plodnost!

Divotvorná voda vtéká do menší jeskyně. Masiv, v němž se nachází, však dosud není zcela probádán! Může skrývat i jiné zázračné prameny? Ženy, jež touží po dítěti, mohou prý v místní vodě nalézt snadnou pomoc.

Rozbory sice ukázaly, že není bohatá na minerály ani sůl a naopak je doslova křišťálově čistá, přesto místní její účinky propagují. Návštěvnice si koupele nemohou vynachválit a co víc, v blízké vesnici se rodí abnormálně vysoký počet dvojčat! Může za to pramen Bibi Fatima?

Dabhach Bride

Mnoho posvátných studní nalezneme na území Irska. Jsou spjaty s kultem keltské bohyně Brigid. Ta je známá zejména jako ochranitelka těhotných žen, ale spojována je i s  lékařstvím, poezií či jasnovidectvím.

Jedna z nejznámějších posvátných studní, Dabhach Bride, se nachází nedaleko slavných irských útesů Cliffs of Moher. Její povrch je vyzdoben svatými obrázky, kolem jsou vysázeny růže a rozesety dary, jež poutníci obětovali bohyni Brigid.

Ona má za to požehnat vodě ve studni, která prý dokáže zázračně uzdravovat, a to ze všech druhů nemocí! K tomu, aby voda skutečně léčila, prý stačí pokleknout, třikrát se napít a vyslovit své přání. Podle pověsti plave ve studni ryba.

Pokud jí poutník spatří, zcela jistě se mu touha naplní. U studně se prý často hromadily berle, které sem odkládali dříve nemohoucí poutníci.

Zázračné Lurdy

V jihofrancouzském městečku Lurdy se má roku 1858 několikrát zjevit sama Panna Marie. Její první příchod dosvědčuje dívka jménem Bernadetta Soubirous (1844–1879). 11. února 1858 jde se svou sestrou a kamarádkou sbírat dříví k řece Gavě.

Ve zdejším jeskynním otvoru spatří neznámou bílou dívku, která jí kyne a usmívá se. Na ruce má růženec. Vypadá přesně jako Panna Marie, jak je zobrazována v místních kostelech. Dívka je v šoku a o své vidině vypráví svým společnicím. Ty však nic neviděly.

Bernadetta se na místo vrátí ještě osmnáctkrát, má totiž se zjevením komunikovat. Při jednom setkání ji dovede až k podzemnímu prameni, který je prý zázračný. Od té doby až na 7000 lidí proklamuje, že bylo podivuhodně vyléčeno.

Přesto církev uzná jako pravý zázrak pouze 67 případů. Infekci, nádory, těžkou tuberkulózu, nebo zánět slepého střeva, to všechno a mnohem více má lurdský pramen přemoci.

Studnice Madron

Stromy ověšené kusy oblečení a pod nimi kamenná studnice, kolem níž se válí nejrůznější předměty. To je jedno z nejslavnějších posvátných míst v anglickém Cornwallu – studnice Madron. Podle místních legend má její voda léčit.

Lidé věří, že pokud nad ní na nějakou větev pověsí kus svého oblečení z části těla, která je nemocná, uzdraví se! Jak oblečení hnije, bolest se prý vytrácí! Studně Madron má však ještě jeden význam. Dříve si sem údajně chodily ženy pro věštbu.

Vytvořily křížek ze dvou kusů slámky, který položily na hladinu. Pak už jen počítaly bublinky, které se kolem něho vytvoří. Kolik bublinek vzniklo, tolik let jim zbývalo do svatby.

Foto: Crative Commons / volná díla

Foto: Crative Commons / volná díla
Lokalita:
reklama
Související články
28.5.2024
Chutná po chřestu, šustí papírem a mystika jí také nechybí… Taková je Vysočina, pomyslná křižovatka rozbíhající se k branám Čech nebo Moravy. Má všechno, co by měla správná dovolenková destinace mít. Například ideální podmínky pro turistiku nebo adrenalin. Papírová krása Třebíčsko, to není jen architektura, ale také betlémy, z nichž nejstarší se pojí s polovinou 19. století a jménem Pavla Papír
21.5.2024
Ojedinělý gotický portál není jedinou chloubou kláštera Porta coeli. Klášterní komplex s bohatou a slavnou historií nás při prohlídce přesvědčí, že tato stavba si své výjimečné místo v našich dějinách opravdu zaslouží. Založit klášter cisterciaček se rozhodl na počátku 13. století už král Přemysl Otakar I., za svého života však už nestačil učinit rozhodující krok. Postarala se o to však jeho manž
1.5.2024
Míst, kde proudí takzvaná bílá léčivá energie, je v naší zemi mnoho. Ať už příběhům o pozitivních energetických zónách věříte nebo ne, alespoň si uděláte hezký den a navštívíte zajímavé místo. Pokud patříte k těm, kteří naslouchají přírodě a chcete objevit něco víc než architektonické památky, něco, co nespatříte očima, nechte se vést a místo samo vám odhalí něco ze svého tajemství. Vyzkoušej
2.4.2024
Na louce jižně za obcí návštěvníka překvapí kamenný kruh, který jako by z oka vypadl megalitickým památníkům typické například pro anglický venkov. Kruh z 25 obřích kamenů o průměru 30 metrů tu v roce 2008 vytvořil místní stavbař Václav Jílek. Všechny žulové balvany pocházejí ze vzdálenosti maximálně 15 kilometrů od Holašovic a mají různou velikost, ten největší o hmotnosti 19 tun stojí samo
Jsou památky, které nás na místě, kde stojí, docela překvapí. Kdo by třeba uprostřed západočeských lázní čekal výstavný pravoslavný chrám v byzantském stylu? To, že západočeské lázně jsou už dlouho cílem hostů z Ruska, je všeobecně známo. Bylo tomu tak už v 19. století, kdy se sem ruští návštěvníci i pacienti jen hrnuli. V Mariánských Lázních se jim líbilo, ale postrádali důležitou věc: pravoslav
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kartářce už věřím, vše se vyplnilo
skutecnepribehy.cz
Kartářce už věřím, vše se vyplnilo
Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně! Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
epochalnisvet.cz
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
Nejstarší dochovaný příklad přeměny člověka na vlka se údajně nachází v Eposu o Gilgamešovi z doby kolem roku 2100 př.nl. Dodnes však světem kolují příběhy, ve kterých slýcháváme o krvelačném vlkovi, jenž se objevil při úplňku.   Vlkodlak, jak ho nyní známe, se poprvé objevuje ve starověkém Řecku a Římě, v etnografických, poetických a filozofických
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Karel Zich: Osudná dovolená v podmořském ráji
epochaplus.cz
Karel Zich: Osudná dovolená v podmořském ráji
Posluchači a fanoušci mu kvůli jeho hlasu rádi přezdívali „Český Elvis Presley“, on sám ale tohle srovnání neměl příliš rád, i když bylo lichotivé. „Jsem český Zich,“ tvrdil zpěvák, který mohl mít před sebou ještě mnoho skvělých úspěchů. Jméno Karel Zich (1949–2004) objevuje slavná folková skupina Spirituál kvintet, když se v roce 1969 po odchodu
Grossmann hrál do posledního dechu
nasehvezdy.cz
Grossmann hrál do posledního dechu
V případě dvojice Jiří Grossmann (†30) a Miloslav Šimek (†63) platí, že protiklady se přitahují. Zatímco Šimek byl vyznavačem skautingu, nekouřil, nepil a byl vzorným studentem, jeho protějšek byl t
Vymáčkněte to nejlepší z citronu!
panidomu.cz
Vymáčkněte to nejlepší z citronu!
Nebudeme vám radit takové banality, jako je vzít citron na vybělení pih nebo prstů zažloutlých od cigaret. Víme, že jste ženy dost zkušené na to, abyste mohly samy radit. Proto se vás pokusíme překvapit tipy, které jste určitě ještě nikde nečetly. Na zapálení grilu jsou úžasným pomocníkem pruhy sušené citronové kůry. Nejen že báječně chytají,
Čínská snaha o ovládnutí umělé inteligence má jeden háček: závisí na americké technologii
21stoleti.cz
Čínská snaha o ovládnutí umělé inteligence má jeden háček: závisí na americké technologii
Čínské technologické firmy byly do značné míry zaskočeny průlomem v oblasti generativní umělé inteligence. Byť by své zaspání rády dohnaly, státní regulace a ne zcela dobře se vyvíjející čínská ekonom
Jak Šalamoun přelstil královnu ze Sáby
enigmaplus.cz
Jak Šalamoun přelstil královnu ze Sáby
Probudí ji velmi silná žízeň, potřebuje se napít. Projevují se důsledky velmi silně kořeněných jídel, která ji tíží v žaludku. Žádná ze služebných není po ruce, a tak královna vstane a dojde ke stolu,
Akce německých špionů v Irsku připomínaly frašku
historyplus.cz
Akce německých špionů v Irsku připomínaly frašku
„Pánové, to, co jsme dosud v tajné službě dělali, nestálo za nic. Všechno musíme od základu změnit,“ oznamuje svým podřízeným v březnu 1935 nový šéf německé vojenské rozvědky Wilhelm Canaris. Abwehr následně rozdělí do tří oddělení, z nichž to s římskou číslicí II bude zodpovědné za diverzní a sabotážní akce. Převratný krok…   V Irsku
Neom: Budoucnost logistiky a infrastruktury v srdci Blízkého Východu
iluxus.cz
Neom: Budoucnost logistiky a infrastruktury v srdci Blízkého Východu
Neom se rychle mění z konceptu do reality. Nedávné video zveřejněné na YouTube ukazuje ambiciózní futuristický projekt, který přesahuje rámec tradičních resortů, luxusních hotelů a špičkových zařízení
Kuskus s kuřetem a zeleninou
tisicereceptu.cz
Kuskus s kuřetem a zeleninou
Zbylo vám trochu pečeného kuřecího masa od oběda? Využijte ho k přípravě dalšího pokrmu. Potřebujete 150 g pečeného kuřecího masa 1 lžíci másla 3 lžíce oleje 250 g kuskusu 1 kuřecí bujón 1
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
nejsemsama.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což