Posvátná voda z celého světa
Posvátná voda z celého světa

Na světě existuje několik pramenů a studní, jež mají mít moc uzdravit i nevyléčitelné choroby! Představujeme několik z nich. Putují sem ročně tisíce lidí třeba jen za jediným douškem zázračné vody. Dokáže prý totiž zachraňovat životy.

Pramen v Nordenau

Majitel hotelu v německém městečku Nordenau (viz úvodní foto), Theo Thommes, který původně hledá úložiště pro hotelová vína, objevuje v roce 1992 zázračný pramen. Thommes vchází do břidlicové štoly, kde ho prý omámí zářivé světlo.

Najednou spatří, že ze země vyvěrá pramen. Voda čistá a průzračná jako křišťál na hoteliéra zapůsobí zvláštním kouzlem. Thommes o svém nálezu vypráví všem ve vesnici a brzy se pramen stane navštěvovaným místem.

Rozkřikne se o něm totiž, že voda léčí všechny neduhy! Historky se chytají média a v roce 1993 přináší několik zajímavých svědectví německý deník Bild. Lidé tvrdí, že voda je vyléčila z nevyléčitelných nemocí!

Pramen začnou zkoumat vědci a v roce 1999 přicházejí s tím, že má podivuhodnou schopnost chránit lidské buňky. Dokáže prý příznivě působit proti špatnému zdravotnímu stavu, například artritidě, šedému zákalu, nebo třeba roztroušené skleróze!

Svatá voda z pohoří Entoto

Kostel sv. Marie na hoře náležející masivu Entoto, které obklopuje město Addis Abeba, je plný naříkajících lidí. Někteří sedí spoutaní na zemi, jiní stojí a hlasitě bědují. Jsou to lidé, jejichž těla užírá některá ze smrtelných nemocí.

Lidé z širokého okolí totiž věří, že pramen, který stéká z hor Entoto, má léčivé účinky. Lidi, kteří sem přišli hned poté, co zjistili, že jsou HIV pozitivní, před tím, než byla jejich těla zničená, je lehčí vyléčit,“ říká místní kněz, otec Geberemedhen. Pro americkou stanici Fox News vysvětluje, že se díky vodě doposud vyléčilo dokonce 1000 lidí! Rituál je pokaždé stejný. Do kostela putují tisíce lidí, mohou vstoupit pouze naboso a poté se shromáždí do skupin.

Nechávají se polévat mrazivou vodou a následně se hodiny modlí, zatímco doufají, že z nich jejich nemoc vyprchá.

Bibi Fatima

Ve skalnatém údolí Wakhan v horském masivu Pamír, konkrétně v části přináležející Tádžikistánu, protéká pramen, za nímž ročně míří zástupy žen. Jedná se totiž o teplý vodní proud Bibi Fatima, který má podporovat ženskou plodnost!

Divotvorná voda vtéká do menší jeskyně. Masiv, v němž se nachází, však dosud není zcela probádán! Může skrývat i jiné zázračné prameny? Ženy, jež touží po dítěti, mohou prý v místní vodě nalézt snadnou pomoc.

Rozbory sice ukázaly, že není bohatá na minerály ani sůl a naopak je doslova křišťálově čistá, přesto místní její účinky propagují. Návštěvnice si koupele nemohou vynachválit a co víc, v blízké vesnici se rodí abnormálně vysoký počet dvojčat!

Může za to pramen Bibi Fatima?

Dabhach Bride

Mnoho posvátných studní nalezneme na území Irska. Jsou spjaty s kultem keltské bohyně Brigid. Ta je známá zejména jako ochranitelka těhotných žen, ale spojována je i s lékařstvím, poezií či jasnovidectvím.

Jedna z nejznámějších posvátných studní, Dabhach Bride, se nachází nedaleko slavných irských útesů Cliffs of Moher. Její povrch je vyzdoben svatými obrázky, kolem jsou vysázeny růže a rozesety dary, jež poutníci obětovali bohyni Brigid.

Ona má za to požehnat vodě ve studni, která prý dokáže zázračně uzdravovat, a to ze všech druhů nemocí! K tomu, aby voda skutečně léčila, prý stačí pokleknout, třikrát se napít a vyslovit své přání. Podle pověsti plave ve studni ryba.

Pokud jí poutník spatří, zcela jistě se mu touha naplní. U studně se prý často hromadily berle, které sem odkládali dříve nemohoucí poutníci.

Zázračné Lurdy

V jihofrancouzském městečku Lurdy se má roku 1858 několikrát zjevit sama Panna Marie. Její první příchod dosvědčuje dívka jménem Bernadetta Soubirous (1844–1879). 11. února 1858 jde se svou sestrou a kamarádkou sbírat dříví k řece Gavě.

Ve zdejším jeskynním otvoru spatří neznámou bílou dívku, která jí kyne a usmívá se. Na ruce má růženec. Vypadá přesně jako Panna Marie, jak je zobrazována v místních kostelech. Dívka je v šoku a o své vidině vypráví svým společnicím.

Ty však nic neviděly. Bernadetta se na místo vrátí ještě osmnáctkrát, má totiž se zjevením komunikovat. Při jednom setkání ji dovede až k podzemnímu prameni, který je prý zázračný. Od té doby až na 7000 lidí proklamuje, že bylo podivuhodně vyléčeno.

Přesto církev uzná jako pravý zázrak pouze 67 případů. Infekci, nádory, těžkou tuberkulózu, nebo zánět slepého střeva, to všechno a mnohem více má lurdský pramen přemoci.

Studnice Madron

Stromy ověšené kusy oblečení a pod nimi kamenná studnice, kolem níž se válí nejrůznější předměty. To je jedno z nejslavnějších posvátných míst v anglickém Cornwallu – studnice Madron. Podle místních legend má její voda léčit.

Lidé věří, že pokud nad ní na nějakou větev pověsí kus svého oblečení z části těla, která je nemocná, uzdraví se! Jak oblečení hnije, bolest se prý vytrácí! Studně Madron má však ještě jeden význam. Dříve si sem údajně chodily ženy pro věštbu.

Vytvořily křížek ze dvou kusů slámky, který položily na hladinu. Pak už jen počítaly bublinky, které se kolem něho vytvoří. Kolik bublinek vzniklo, tolik let jim zbývalo do svatby.

Foto: Crative Commons / volná díla

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Hora Blaník: Spí v ní bájní rytíři?

Hora Blaník: Spí v ní bájní rytíři?

Spirituální Svatý Jan pod Skalou

Spirituální Svatý Jan pod Skalou

Štramberk: Moravský Betlém

Štramberk: Moravský Betlém

Pekelná skála v Chudenicích: Jaká skrývá tajemství?

Pekelná skála v Chudenicích: Jaká skrývá tajemství?

Tajemné znojemské podzemí

Tajemné znojemské podzemí

Krvavé pohřební orgie na Býčí skále: Pohani v Česku

Krvavé pohřební orgie na Býčí skále: Pohani v Česku

Nenechte si ujít další zajímavé články