Domů     Sjezdové tratě v Jeseníkách: Tohle jsou naše tipy!
Sjezdové tratě v Jeseníkách: Tohle jsou naše tipy!
od 1.2.2022
1

Dlouhé a široké sjezdovky? Zkuste Kouty! Pokud si chcete dobře zalyžovat v jednom z nejmodernějších a zároveň v největším moravském lyžařském areálu, měly by vaše kroky vést do Koutů nad Desnou.

Šestisedačková lanovka mířící na vrchol sjezdovky Medvědí ve výšce 1095 metrů, dvojice moderních vleků a především nová modrá sjezdovka o délce překračující tři kilometry a s převýšením 520 metrů, která je naprosto ideální hlavně pro rodiny s dětmi.

To jsou hlavní taháky tohoto skiareálu. Kromě toho zde ale najdete další čtyři dvoukilometrové sjezdovky s různým převýšením i s místem pro carvingovou stopu. Rozhodně nezklame ani zázemí areálu.

Nabízí moderní restaurant s bowling barem či letní terasou, komfortní ubytování, infocentrum nebo třeba půjčovnu sportovního vybavení. Nechybí ani dětský park vybavený pojízdným pásem a široké možnosti vyžití v okolí. A to jak v zimě, tak v létě, kdy lze lyže vyměnit třeba za koloběžky.

Více informací se dozvíte na: www.kouty.cz

Ostružná láká hlavně rodiny s dětmi

Krásný skiareál, který se může pyšnit pohodovou atmosférou sjezdovek, na kterých se netlačí velké množství turistů. To přesně a mnohem víc nabízí Jonas park Ostružná, který leží na severních svazích v Ramzovském sedle.

Milovníci sjezdového lyžování mohou využít celkem šest upravovaných sjezdovek s délkou překračující 2,5 kilometru a hned tři vleky a pás s bezdotykovým odbavením.

Jedním z největších taháků tohoto lyžařského parku je i moderně vybavený dětský park s dětským vlekem, 130 metrů dlouhým pásem. Mnozí ho považují dokonce za nejlepší v Jeseníkách.

Samozřejmostí je také snowpark a snowtubing a své služby tu nabízí i lyžařská škola nebo půjčovna vybavení. Skvělá je i možnost nastoupit přímo v areálu na některou z vyhlášených běžkařských tratí po Jeseníkách.

V areálu je samozřejmostí bezplatné parkování, ale my doporučujeme udělat si výlet vlakem z Olomouce. A pokud chcete zůstat déle, rozhodně zkuste ubytování v některé z nedalekých horských chat – Jonášce, U velryby nebo třeba v penzionu Vila Jana.

Více informací se dozvíte na: www.ostruzna.cz

Do sedla opravdového lyžování

Pokud se řekne lyžování v Jeseníkách, nejčastěji se lidem vybaví Ski areál Červenohorské sedlo. A není se čemu divit.

Jedno z nejznámějších lyžařských středisek nabízí celkem osm vleků, čtyřsedačkovou lanovku a 5,5 kilometru sjezdových tratí pro začátečníky i zdatné lyžaře, na kterých zajišťuje dostatek sněhu nejen příroda, ale i umělé zasněžování.

Každoročně láká nejen české, ale i spoustu zahraničních návštěvníků. Obrovská výhoda areálu je v jeho univerzálnosti.

Jeho čtyři přes kilometr dlouhé sjezdovky totiž nabízí jak lehké terény, tak třeba i prudký slalomový svah, který využívají amatérští i profesionální sportovci.

Samozřejmostí jsou také veškeré doprovodné služby, jako je parkování zdarma, půjčovna, lyžařská škola, úschovna, nejrůznější druhy ubytování (od horských chat, přes apartmány až po hotel) a především obrovské možnosti vyžití v zimních i letních měsících. Ostatně právě zde se křižuje hned několik turistických a běžkařských tras.

Více informací se dozvíte na: www.cervenohorskesedlo.eu

Parádní sjezd ve Zlatých Horách

Na severní patě Příčné hory jen tři kilometry od hranice s Polskem a kilometr od města Zlaté Hory se nachází rekreační areál Bohemaland jehož součástí je i Ski aréna Příčná.

Ten je vybavený čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním pásem a umělým zasněžováním se sjezdovkou o délce 1300 metrů, která je vhodná pro nenáročné a v horní části i pro náročnější lyžaře.

V areálu lze najít také lyžařskou školku s lanovým vlekem a nechybí ani půjčovna lyží nebo Ski servis. Lyžování tady je ideální mimo jiné i pro ty, kteří si potrpí na skutečně čistý vzduch.

Právě v této lokalitě se totiž vyskytuje zvláštní přírodní anomálie, kdy díky vzduchu proudícího od Baltu má místní ovzduší parametry klimatických lázní.

A pokud vás už sjezdové lyžování omrzí, nazujte běžky nebo se vydejte na jednu z desítek turistických tras po okolní panenské přírodě Zlatých Hor.

Více informací se dozvíte na: www.ski-pricna.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za večerním lyžováním pod Praděd

Jedním z největších areálů pro lyžování v regionu se může pochlubit oblíbené lyžařské středisko v Karlově pod Pradědem. Návštěvníci mají k dispozici celkem čtrnáct propojených sjezdovek všech obtížností o celkové délce 11 kilometrů.

Začátečníci a rodiny s menšími dětmi vyrazí po modré, sportovci a zkušení lyžaři po červené a připravena je i černá určená především pro závodníky. Přepravu lyžařů pak zajišťují hned tři sedačkové lanovky a několik vleků.

Areál zve i na netradiční specialitu – první krytou čtyřsedačku s bublinami v Jeseníkách. Ovšem skutečným tahákem střediska je večerní lyžování na parádně osvětlených sjezdovkách, které si pochvalují návštěvníci z Čech i ze zahraničí.

Samozřejmostí jsou i v tomto případě nejrůznější doprovodné služby včetně různých typů ubytování, lyžařské školy a řady doprovodných zážitků. Bonusem může být i přehledný web s možností online rezervace v tamní půjčovně vybavení. A co víc: Na Praděd je to opravdu jen malý kousek.

Více informací se dozvíte na: www.skikarlov.cz

Sport, nebo odpočinek? Proč ne obojí?

Jedinečnou kombinaci v podobě lázeňského a ski areálu nabízí obec Lipová – Lázně v pohoří Hrubého Jeseníku.

Pokud si jedete především zalyžovat do Ski centra Miroslav, čeká na vás nádherné prostředí zalesněného údolí, které si nejlépe užijete z dvousedačkové lanovky nebo tří lyžařských vleků. Že si v areálu najde to své celá rodina, pak dokládá členění sjezdovek.

Ty jsou celkem tři – dvě modré a jedna červená ideální pro sportovní lyžování. Nabídku doplňuje 600metrový snowpark s řadou railových překážek.

I v Lipové Lázních navíc najdete širokou nabídku služeb včetně lyžařské školy a školičky, půjčovny lyží, ski servisu a úschovny.

Od léta 2017 jsou navíc nově otevřeny nedaleké Schrothovy léčebné lázně, které využívají k léčení unikátní bylinné směsi a další historické i moderní postupy. Skvělou možností tak může být třeba třídenní výlet s lyžováním a lázeňským wellness pobytem.

Více informací se dozvíte na: www.rsmiroslav.cz

Lyžování jako v Rakousku

Ke slavnému rakouskému zimnímu středisku Kitzbühel bývá často přirovnáván ski areál nacházející se v rekreační osadě Petříkov nedaleko Jeseníku.

Může za to sevřené údolí obklopené rozsáhlými lesy, které si můžete vychutnat díky společnému odbavovacímu systému několika blízkých areálů hned na šesti sjezdových trasách určených nejen pro rodinné lyžování, ale na červených sjezdovkách i pro sportovnější jízdu.

Ostatně jedna z tras dokonce odpovídá požadavkům na oficiální závody ve slalomu. Na vrchol sjezdovek vás pak vyveze šestice vleků (přímo v areálu dva). Doprovodný servis jako lyžařská škola, půjčovna a servis je i zde samozřejmostí.

Co se týče ubytování, k dispozici jsou dva příjemné penziony – Svatý Martin přímo v srdci střediska a chata Pod křížem, která stojí u nástupní stanice delšího vleku.

Obrovskou výhodou je pak propojení s dalšími areály v okolí, takže v případě delší návštěvy můžete každý den vyzkoušet jiné trasy.

Více informací se dozvíte na: www.skipetrikov.cz

Foto: Archiv sjezdovek

Foto:
reklama
Související články
28.5.2024
Chutná po chřestu, šustí papírem a mystika jí také nechybí… Taková je Vysočina, pomyslná křižovatka rozbíhající se k branám Čech nebo Moravy. Má všechno, co by měla správná dovolenková destinace mít. Například ideální podmínky pro turistiku nebo adrenalin. Papírová krása Třebíčsko, to není jen architektura, ale také betlémy, z nichž nejstarší se pojí s polovinou 19. století a jménem Pavla Papír
23.5.2024
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském parku bylo totiž již v ro
14.5.2024
Při návštěvě zoo v Ústí nad Labem se musíme připravit na to, že procházka tu bude trochu fyzicky náročná. Zahrada se totiž rozkládá na svahu Mariánské skály východně od městského centra. Tuhle nevýhodu ale můžeme snadno proměnit v plus, když si pro vstup nevybereme dolní vchod v Drážďanské ulici, ale převýšení 96 metrů za sebe necháme zdolat autobus číslo 5 a do zahrady se vydáme horním vchodem
7.5.2024
Oblast Sudet měla po druhé světové válce tu smůlu, že odtud většina původních obyvatel se vztahem k regionu musela odejít. Nepříznivě se to projevilo na stavu krajiny i na architektonických památkách. Najednou se o ty po staletí opečovávané skvosty neměl kdo starat a nikomu na nich nezáleželo. Lidové stavby začaly chátrat, ale staleté dědictví naštěstí nezmizelo v nenávratnu. Také obec Zubrnice
24.4.2024
Jedna z nejpříjemnějších cest do srdce každé destinace vede přes její kuchyni. Zařadíte-li do itineráře vašich výletů i zastávky kulinářské, otevře se vám svět chutí, vůní i tradic, které dokonale umocní výjimečnou atmosféru konkrétního místa. Vydejte se do nitra Krkonošského národního parku, kde se nachází populární zážitková a naučná Stezka korunami stromů Krkonoše se stylovou restaurací V kor
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rod Collaltů: Hostitelé císařů, mecenáši a nepřátelé státu
historyplus.cz
Rod Collaltů: Hostitelé císařů, mecenáši a nepřátelé státu
Panovník opouští zámek svého hostitele a slibuje si, že se zanedlouho vrátí. Byl tu přece tak spokojen! Až za pár týdnů přijede znovu, bude už mít na hlavě císařskou korunu… Italský rod Collaltů získal jméno podle panství Collalto v severní Itálii, ostatně jméno pochází z italského výrazu colle alto neboli vysoký kopec, popisující polohu hradů Collalto a
Za odsouzení atentátu na Heydricha dostal Emil Hácha dárek na čtyřech kolech
epochaplus.cz
Za odsouzení atentátu na Heydricha dostal Emil Hácha dárek na čtyřech kolech
Pěstuje alpinisimus, lyžuje, výborně plave, a to klidně i v ledové vodě, a hlavně s nesmírným potěšením řídí rychlá auta. Zkrátka má rád adrenalinovou zábavu. I takový je prezident Emil Hácha. I když většina lidí vnímá Emila Háchu (1872‒1945) jako starce v područí nacistického vůdce Adolfa Hitlera (1889–1945), v mládí byl nejenom schopným právníkem, ale
Sejdeme se za 20 let v květnu
skutecnepribehy.cz
Sejdeme se za 20 let v květnu
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal:
Chce to novou barvu na vlasy? Řiďte se svým barevným typem
panidomu.cz
Chce to novou barvu na vlasy? Řiďte se svým barevným typem
Nejslušivějšího dojmu dosáhnete odstínem přirozeně vycházejícím z vašeho barevného typu, takže bude ladit s odstínem pleti a očí. U kombinovaných typů je pak zásadní určit, jestli má pleť studený nebo teplý odstín, a podle toho vybrat teplý nebo studený odstín barvy na vlasy. Jarní typ: Vhodné jsou jemné teplé barvy od medové, přes skořicovou až po
Dokáže být Forejt Burešové věrný?
nasehvezdy.cz
Dokáže být Forejt Burešové věrný?
Půvabná herečka ze seriálu ZOO Eva Burešová (30) na svého partnera, kuchaře a porotce MasterChef Česko Přemka Forejta (37), nedá dopustit. Dokonce se i smířila s tím, že pravidelně několikrát týdně od
Uklidňující barvy roku 2024
rezidenceonline.cz
Uklidňující barvy roku 2024
Každý rok předpovídají přední světoví výrobci nátěrových hmot nové trendy, ovlivňující módu i bydlení. Zvolené odstíny reflektují společenské a kulturní nálady, potřeby a touhy. Letos téměř všichni predikují uklidňující pastelové tóny. Pantone Color Institute, proslulý svým patentovaným systémem, vyhlásil barvou roku jemný, teplý a optimistický odstín Peach Fuzz, inspirovaný zralými broskvemi, který symbolizuje radost a
Vědecké mýty: Skutečně používá člověk jen 10 % kapacity svého mozku?
21stoleti.cz
Vědecké mýty: Skutečně používá člověk jen 10 % kapacity svého mozku?
Podle některých jde o slova Alberta Einsteina, podle jiných poprvé zazněla v předmluvě Carnegiovy knihy Jak získávat přátele a působit na lidi (1936). Tvrzení se nicméně posledních takřka 100 let opak
Jahodové řezy
tisicereceptu.cz
Jahodové řezy
Koláč můžete kombinovat s ovocem podle sezony. Bude chutnat s meruňkami, malinami i borůvkami. Na těsto 4 vejce 150 g másla 250 g hladké mouky 1 lžička prášku do pečiva 130 g moučkového cukr
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
nejsemsama.cz
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen
Nejznámější českokrumlovské legendy: Proč vznikl místní hrad, vítězství nad čertem i vodní skřítek
enigmaplus.cz
Nejznámější českokrumlovské legendy: Proč vznikl místní hrad, vítězství nad čertem i vodní skřítek
Jihočeské město Český Krumlov je zcela jistě nepochybně silným turistickým lákadlem. Díky jeho bohaté historii zde najdeme i mnoho zajímavých místních legend a pověstí. Jedna z nich se vztahuje také i
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu
epochalnisvet.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant,…ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie!   Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v jeskyni si vás vyhlédl nějaký predátor! Teď opravdu na deodorant není čas, připravte se k
Brněnským barmanům chyběl kávový likér, vyrobili si vlastní
iluxus.cz
Brněnským barmanům chyběl kávový likér, vyrobili si vlastní
Lidi z Baru představují svou novinku – HOAX Coffee Liqueur. Řemeslný likér obsahuje výběrovou kávu z nejudržitelnější brazilské farmy. Co uděláte, když věc, kterou potřebujete, není k sehnání, nebo