Sjezdové tratě v Jeseníkách: Tohle jsou naše tipy!
Sjezdové tratě v Jeseníkách: Tohle jsou naše tipy!

Dlouhé a široké sjezdovky? Zkuste Kouty! Pokud si chcete dobře zalyžovat v jednom z nejmodernějších a zároveň v největším moravském lyžařském areálu, měly by vaše kroky vést do Koutů nad Desnou.

Šestisedačková lanovka mířící na vrchol sjezdovky Medvědí ve výšce 1095 metrů, dvojice moderních vleků a především nová modrá sjezdovka o délce překračující tři kilometry a s převýšením 520 metrů, která je naprosto ideální hlavně pro rodiny s dětmi.

To jsou hlavní taháky tohoto skiareálu. Kromě toho zde ale najdete další čtyři dvoukilometrové sjezdovky s různým převýšením i s místem pro carvingovou stopu. Rozhodně nezklame ani zázemí areálu. Nabízí moderní restaurant s bowling barem či letní terasou, komfortní ubytování, infocentrum nebo třeba půjčovnu sportovního vybavení.

Nechybí ani dětský park vybavený pojízdným pásem a široké možnosti vyžití v okolí. A to jak v zimě, tak v létě, kdy lze lyže vyměnit třeba za koloběžky.

Více informací se dozvíte na: www.kouty.cz

Ostružná láká hlavně rodiny s dětmi

Krásný skiareál, který se může pyšnit pohodovou atmosférou sjezdovek, na kterých se netlačí velké množství turistů. To přesně a mnohem víc nabízí Jonas park Ostružná, který leží na severních svazích v Ramzovském sedle.

Milovníci sjezdového lyžování mohou využít celkem šest upravovaných sjezdovek s délkou překračující 2,5 kilometru a hned tři vleky a pás s bezdotykovým odbavením. Jedním z největších taháků tohoto lyžařského parku je i moderně vybavený dětský park s dětským vlekem, 130 metrů dlouhým pásem.

Mnozí ho považují dokonce za nejlepší v Jeseníkách. Samozřejmostí je také snowpark a snowtubing a své služby tu nabízí i lyžařská škola nebo půjčovna vybavení. Skvělá je i možnost nastoupit přímo v areálu na některou z vyhlášených běžkařských tratí po Jeseníkách.

V areálu je samozřejmostí bezplatné parkování, ale my doporučujeme udělat si výlet vlakem z Olomouce. A pokud chcete zůstat déle, rozhodně zkuste ubytování v některé z nedalekých horských chat – Jonášce, U velryby nebo třeba v penzionu Vila Jana.

Více informací se dozvíte na: www.ostruzna.cz

Do sedla opravdového lyžování

Pokud se řekne lyžování v Jeseníkách, nejčastěji se lidem vybaví Ski areál Červenohorské sedlo. A není se čemu divit. Jedno z nejznámějších lyžařských středisek nabízí celkem osm vleků, čtyřsedačkovou lanovku a 5,5 kilometru sjezdových tratí pro začátečníky i zdatné lyžaře, na kterých zajišťuje dostatek sněhu nejen příroda, ale i umělé zasněžování.

Každoročně láká nejen české, ale i spoustu zahraničních návštěvníků. Obrovská výhoda areálu je v jeho univerzálnosti. Jeho čtyři přes kilometr dlouhé sjezdovky totiž nabízí jak lehké terény, tak třeba i prudký slalomový svah, který využívají amatérští i profesionální sportovci.

Samozřejmostí jsou také veškeré doprovodné služby, jako je parkování zdarma, půjčovna, lyžařská škola, úschovna, nejrůznější druhy ubytování (od horských chat, přes apartmány až po hotel) a především obrovské možnosti vyžití v zimních i letních měsících.

Ostatně právě zde se křižuje hned několik turistických a běžkařských tras.

Více informací se dozvíte na: www.cervenohorskesedlo.eu

Parádní sjezd ve Zlatých Horách

Na severní patě Příčné hory jen tři kilometry od hranice s Polskem a kilometr od města Zlaté Hory se nachází rekreační areál Bohemaland jehož součástí je i Ski aréna Příčná. Ten je vybavený čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním pásem a umělým zasněžováním se sjezdovkou o délce 1300 metrů, která je vhodná pro nenáročné a v horní části i pro náročnější lyžaře.

V areálu lze najít také lyžařskou školku s lanovým vlekem a nechybí ani půjčovna lyží nebo Ski servis. Lyžování tady je ideální mimo jiné i pro ty, kteří si potrpí na skutečně čistý vzduch. Právě v této lokalitě se totiž vyskytuje zvláštní přírodní anomálie, kdy díky vzduchu proudícího od Baltu má místní ovzduší parametry klimatických lázní.

A pokud vás už sjezdové lyžování omrzí, nazujte běžky nebo se vydejte na jednu z desítek turistických tras po okolní panenské přírodě Zlatých Hor.

Více informací se dozvíte na: www.ski-pricna.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za večerním lyžováním pod Praděd

Jedním z největších areálů pro lyžování v regionu se může pochlubit oblíbené lyžařské středisko v Karlově pod Pradědem. Návštěvníci mají k dispozici celkem čtrnáct propojených sjezdovek všech obtížností o celkové délce 11 kilometrů.

Začátečníci a rodiny s menšími dětmi vyrazí po modré, sportovci a zkušení lyžaři po červené a připravena je i černá určená především pro závodníky. Přepravu lyžařů pak zajišťují hned tři sedačkové lanovky a několik vleků.

Areál zve i na netradiční specialitu – první krytou čtyřsedačku s bublinami v Jeseníkách. Ovšem skutečným tahákem střediska je večerní lyžování na parádně osvětlených sjezdovkách, které si pochvalují návštěvníci z Čech i ze zahraničí.

Samozřejmostí jsou i v tomto případě nejrůznější doprovodné služby včetně různých typů ubytování, lyžařské školy a řady doprovodných zážitků. Bonusem může být i přehledný web s možností online rezervace v tamní půjčovně vybavení.

A co víc: Na Praděd je to opravdu jen malý kousek.

Více informací se dozvíte na: www.skikarlov.cz

Sport, nebo odpočinek? Proč ne obojí?

Jedinečnou kombinaci v podobě lázeňského a ski areálu nabízí obec Lipová – Lázně v pohoří Hrubého Jeseníku. Pokud si jedete především zalyžovat do Ski centra Miroslav, čeká na vás nádherné prostředí zalesněného údolí, které si nejlépe užijete z dvousedačkové lanovky nebo tří lyžařských vleků.

Že si v areálu najde to své celá rodina, pak dokládá členění sjezdovek. Ty jsou celkem tři – dvě modré a jedna červená ideální pro sportovní lyžování. Nabídku doplňuje 600metrový snowpark s řadou railových překážek.

I v Lipové Lázních navíc najdete širokou nabídku služeb včetně lyžařské školy a školičky, půjčovny lyží, ski servisu a úschovny. Od léta 2017 jsou navíc nově otevřeny nedaleké Schrothovy léčebné lázně, které využívají k léčení unikátní bylinné směsi a další historické i moderní postupy.

Skvělou možností tak může být třeba třídenní výlet s lyžováním a lázeňským wellness pobytem.

Více informací se dozvíte na: www.rsmiroslav.cz

Lyžování jako v Rakousku

Ke slavnému rakouskému zimnímu středisku Kitzbühel bývá často přirovnáván ski areál nacházející se v rekreační osadě Petříkov nedaleko Jeseníku. Může za to sevřené údolí obklopené rozsáhlými lesy, které si můžete vychutnat díky společnému odbavovacímu systému několika blízkých areálů hned na šesti sjezdových trasách určených nejen pro rodinné lyžování, ale na červených sjezdovkách i pro sportovnější jízdu.

Ostatně jedna z tras dokonce odpovídá požadavkům na oficiální závody ve slalomu. Na vrchol sjezdovek vás pak vyveze šestice vleků (přímo v areálu dva). Doprovodný servis jako lyžařská škola, půjčovna a servis je i zde samozřejmostí.

Co se týče ubytování, k dispozici jsou dva příjemné penziony – Svatý Martin přímo v srdci střediska a chata Pod křížem, která stojí u nástupní stanice delšího vleku. Obrovskou výhodou je pak propojení s dalšími areály v okolí, takže v případě delší návštěvy můžete každý den vyzkoušet jiné trasy.

Více informací se dozvíte na: www.skipetrikov.cz

Foto: Archiv sjezdovek

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Historickým vlakem po Česku

Historickým vlakem po Česku

Významná centra Krkonoš

Významná centra Krkonoš

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Zlín má zámek a zoo v jednom

Zlín má zámek a zoo v jednom

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Nenechte si ujít další zajímavé články