Domů     Sjezdové tratě v Jeseníkách: Tohle jsou naše tipy!
Sjezdové tratě v Jeseníkách: Tohle jsou naše tipy!
od 1.2.2022
1

Dlouhé a široké sjezdovky? Zkuste Kouty! Pokud si chcete dobře zalyžovat v jednom z nejmodernějších a zároveň v největším moravském lyžařském areálu, měly by vaše kroky vést do Koutů nad Desnou.

Šestisedačková lanovka mířící na vrchol sjezdovky Medvědí ve výšce 1095 metrů, dvojice moderních vleků a především nová modrá sjezdovka o délce překračující tři kilometry a s převýšením 520 metrů, která je naprosto ideální hlavně pro rodiny s dětmi.

To jsou hlavní taháky tohoto skiareálu. Kromě toho zde ale najdete další čtyři dvoukilometrové sjezdovky s různým převýšením i s místem pro carvingovou stopu. Rozhodně nezklame ani zázemí areálu.

Nabízí moderní restaurant s bowling barem či letní terasou, komfortní ubytování, infocentrum nebo třeba půjčovnu sportovního vybavení. Nechybí ani dětský park vybavený pojízdným pásem a široké možnosti vyžití v okolí. A to jak v zimě, tak v létě, kdy lze lyže vyměnit třeba za koloběžky.

Více informací se dozvíte na: www.kouty.cz

Ostružná láká hlavně rodiny s dětmi

Krásný skiareál, který se může pyšnit pohodovou atmosférou sjezdovek, na kterých se netlačí velké množství turistů. To přesně a mnohem víc nabízí Jonas park Ostružná, který leží na severních svazích v Ramzovském sedle.

Milovníci sjezdového lyžování mohou využít celkem šest upravovaných sjezdovek s délkou překračující 2,5 kilometru a hned tři vleky a pás s bezdotykovým odbavením.

Jedním z největších taháků tohoto lyžařského parku je i moderně vybavený dětský park s dětským vlekem, 130 metrů dlouhým pásem. Mnozí ho považují dokonce za nejlepší v Jeseníkách.

Samozřejmostí je také snowpark a snowtubing a své služby tu nabízí i lyžařská škola nebo půjčovna vybavení. Skvělá je i možnost nastoupit přímo v areálu na některou z vyhlášených běžkařských tratí po Jeseníkách.

V areálu je samozřejmostí bezplatné parkování, ale my doporučujeme udělat si výlet vlakem z Olomouce. A pokud chcete zůstat déle, rozhodně zkuste ubytování v některé z nedalekých horských chat – Jonášce, U velryby nebo třeba v penzionu Vila Jana.

Více informací se dozvíte na: www.ostruzna.cz

Do sedla opravdového lyžování

Pokud se řekne lyžování v Jeseníkách, nejčastěji se lidem vybaví Ski areál Červenohorské sedlo. A není se čemu divit.

Jedno z nejznámějších lyžařských středisek nabízí celkem osm vleků, čtyřsedačkovou lanovku a 5,5 kilometru sjezdových tratí pro začátečníky i zdatné lyžaře, na kterých zajišťuje dostatek sněhu nejen příroda, ale i umělé zasněžování.

Každoročně láká nejen české, ale i spoustu zahraničních návštěvníků. Obrovská výhoda areálu je v jeho univerzálnosti.

Jeho čtyři přes kilometr dlouhé sjezdovky totiž nabízí jak lehké terény, tak třeba i prudký slalomový svah, který využívají amatérští i profesionální sportovci.

Samozřejmostí jsou také veškeré doprovodné služby, jako je parkování zdarma, půjčovna, lyžařská škola, úschovna, nejrůznější druhy ubytování (od horských chat, přes apartmány až po hotel) a především obrovské možnosti vyžití v zimních i letních měsících. Ostatně právě zde se křižuje hned několik turistických a běžkařských tras.

Více informací se dozvíte na: www.cervenohorskesedlo.eu

Parádní sjezd ve Zlatých Horách

Na severní patě Příčné hory jen tři kilometry od hranice s Polskem a kilometr od města Zlaté Hory se nachází rekreační areál Bohemaland jehož součástí je i Ski aréna Příčná.

Ten je vybavený čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním pásem a umělým zasněžováním se sjezdovkou o délce 1300 metrů, která je vhodná pro nenáročné a v horní části i pro náročnější lyžaře.

V areálu lze najít také lyžařskou školku s lanovým vlekem a nechybí ani půjčovna lyží nebo Ski servis. Lyžování tady je ideální mimo jiné i pro ty, kteří si potrpí na skutečně čistý vzduch.

Právě v této lokalitě se totiž vyskytuje zvláštní přírodní anomálie, kdy díky vzduchu proudícího od Baltu má místní ovzduší parametry klimatických lázní.

A pokud vás už sjezdové lyžování omrzí, nazujte běžky nebo se vydejte na jednu z desítek turistických tras po okolní panenské přírodě Zlatých Hor.

Více informací se dozvíte na: www.ski-pricna.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za večerním lyžováním pod Praděd

Jedním z největších areálů pro lyžování v regionu se může pochlubit oblíbené lyžařské středisko v Karlově pod Pradědem. Návštěvníci mají k dispozici celkem čtrnáct propojených sjezdovek všech obtížností o celkové délce 11 kilometrů.

Začátečníci a rodiny s menšími dětmi vyrazí po modré, sportovci a zkušení lyžaři po červené a připravena je i černá určená především pro závodníky. Přepravu lyžařů pak zajišťují hned tři sedačkové lanovky a několik vleků.

Areál zve i na netradiční specialitu – první krytou čtyřsedačku s bublinami v Jeseníkách. Ovšem skutečným tahákem střediska je večerní lyžování na parádně osvětlených sjezdovkách, které si pochvalují návštěvníci z Čech i ze zahraničí.

Samozřejmostí jsou i v tomto případě nejrůznější doprovodné služby včetně různých typů ubytování, lyžařské školy a řady doprovodných zážitků. Bonusem může být i přehledný web s možností online rezervace v tamní půjčovně vybavení. A co víc: Na Praděd je to opravdu jen malý kousek.

Více informací se dozvíte na: www.skikarlov.cz

Sport, nebo odpočinek? Proč ne obojí?

Jedinečnou kombinaci v podobě lázeňského a ski areálu nabízí obec Lipová – Lázně v pohoří Hrubého Jeseníku.

Pokud si jedete především zalyžovat do Ski centra Miroslav, čeká na vás nádherné prostředí zalesněného údolí, které si nejlépe užijete z dvousedačkové lanovky nebo tří lyžařských vleků. Že si v areálu najde to své celá rodina, pak dokládá členění sjezdovek.

Ty jsou celkem tři – dvě modré a jedna červená ideální pro sportovní lyžování. Nabídku doplňuje 600metrový snowpark s řadou railových překážek.

I v Lipové Lázních navíc najdete širokou nabídku služeb včetně lyžařské školy a školičky, půjčovny lyží, ski servisu a úschovny.

Od léta 2017 jsou navíc nově otevřeny nedaleké Schrothovy léčebné lázně, které využívají k léčení unikátní bylinné směsi a další historické i moderní postupy. Skvělou možností tak může být třeba třídenní výlet s lyžováním a lázeňským wellness pobytem.

Více informací se dozvíte na: www.rsmiroslav.cz

Lyžování jako v Rakousku

Ke slavnému rakouskému zimnímu středisku Kitzbühel bývá často přirovnáván ski areál nacházející se v rekreační osadě Petříkov nedaleko Jeseníku.

Může za to sevřené údolí obklopené rozsáhlými lesy, které si můžete vychutnat díky společnému odbavovacímu systému několika blízkých areálů hned na šesti sjezdových trasách určených nejen pro rodinné lyžování, ale na červených sjezdovkách i pro sportovnější jízdu.

Ostatně jedna z tras dokonce odpovídá požadavkům na oficiální závody ve slalomu. Na vrchol sjezdovek vás pak vyveze šestice vleků (přímo v areálu dva). Doprovodný servis jako lyžařská škola, půjčovna a servis je i zde samozřejmostí.

Co se týče ubytování, k dispozici jsou dva příjemné penziony – Svatý Martin přímo v srdci střediska a chata Pod křížem, která stojí u nástupní stanice delšího vleku.

Obrovskou výhodou je pak propojení s dalšími areály v okolí, takže v případě delší návštěvy můžete každý den vyzkoušet jiné trasy.

Více informací se dozvíte na: www.skipetrikov.cz

Foto: Archiv sjezdovek

Foto:
reklama
Související články
27.11.2023
Moravskoslezský kraj je krajem Beskyd, skvělého jídla a pití, ale nezapomíná se zde samozřejmě ani na dětičky. Kam je zde můžete vzít na parádní rodinný výlet? Malá ZOO V místech, kde kdysi stávala konírna Larischů, se nachází menší zookoutek Karviná-Fryštát (viz úvodní foto). Konkrétně ji naleznete v zámeckém parku Boženy Němcové. Obora se vzácnými dřevinami dětem představí lesní zvířata, zejmé
15.11.2023
Naším prvním tipem je Ježíškova cesta. Boží Dar je znám vánoční Ježíškovou poštou a mají tu i Ježíškovu cestu se dvěma okruhy. Na obou stezkách jsou malé domečky s atrakcemi pro děti. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty. Na cestu vyrazí děti se svým doprovodem od Infocentra v městečku Boží Dar. Cesta má 13 zastávek, v k
10.11.2023
Bývá zvykem zakládat v moderní době muzea připomínající život v dávno minulých časech. Hornické muzeum v Příbrami postupovalo jinak. Bylo totiž založeno už na sklonku 19. století. V té době už totiž existovaly jak rozsáhlé mineralogické sbírky zdejšího horního závodu, tak exponáty příbramského Krajinského muzea zahrnující památky na středověké i modernější doby. Sto tisíc lidí ve štolách K s
30.10.2023
Jeden z největších zážitkových parků v republice najdete na Vysočině nedaleko Rokytnice nad Rokytnou. Resort Březová nabízí zázemí pro tábory, školní výlety i školy v přírodě a lyžařské kurzy. Bazén, rybník, boulderovací kameny, posezení, diskoplácek, a to není všechno. V areálu stojí malebné až budovy, vodopády, skalky a mostky. Ročně resort láká tisíce dětí na programy i adrenalinové atrakce:
24.10.2023
Vyhlídky jsou v Krkonoších úžasné takřka odkudkoliv, ale každý pohled je jiný. Za vyzkoušení stojí rozhlédnout se z Hnědého vrchu jihozápadně od Pece pod Sněžkou, kde ve výšce 1207 metrů nad mořem stojí dřevěná vyhlídková věž s ocelovým vnitřním schodištěm. Je vysoká přes 30 metrů a na nejvyšší ze tří vyhlídkových plošin ve výšce 27 metrů vede 138 schodů. Dokončena byla v roce 2009, je zdarma p
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ožije blboun nejapný v rukou vědců?
epochalnisvet.cz
Ožije blboun nejapný v rukou vědců?
Nejdřív je, pak dlouho není a teď by zase mohl být. Dronte mauricijský je jedním ze zvířat, které v současnosti už můžete vídat jen na stránkách odborných publikací. Patří totiž do kategorie „vyhynulá
Užívám si s mojí první láskou
skutecnepribehy.cz
Užívám si s mojí první láskou
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz
Voňavý dárek na poslední chvíli
iluxus.cz
Voňavý dárek na poslední chvíli
Pokud na poslední chvíli potřebujete ještě jeden malý vánoční dárek, vyhledejte českou značku přírodní kosmetiky Candy Soap. Nebudete mít vůbec žádnou práci, vše vám přijde již zabalené a opatřené jme
Solné království v Berchtesgadenu
epochanacestach.cz
Solné království v Berchtesgadenu
Město v jihovýchodním koutě Horního Bavorska stojí kousek od Salzburgu a nachází se v něm obrovský solný důl, v němž probíhá těžba už od roku 1517. Děti si zde mohou vyzkoušet jízdu důlním vláčkem, který je zaveze do 650 metrů dlouhého tunelu končícího v působivé „Solné katedrále“. Úchvatnou podívanou vám také poskytne plavba po zrcadlovém
Milenec je boháč?
nasehvezdy.cz
Milenec je boháč?
Vdova Ivana Gottová (47) si měla najít nového partnera. Takové spekulace se šíří českým showbyznysem. Říká se, že její známost pochází ze zahraničí, kam se hodlá brzy přestěhovat. Někdo dokonce tv
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Mystické, magické jmelí: Tuto pověst má již od dob druidů
enigmaplus.cz
Mystické, magické jmelí: Tuto pověst má již od dob druidů
Jmelí jako neobvyklá, magická rostlina je opředena množstvím zvyků a pověr. V historických dobách plnilo různé funkce, například v období druidů se stalo přímo jejich posvátnou bylinou. Obzvláště posv
Falešný krb s pravou romantickou atmosférou
panidomu.cz
Falešný krb s pravou romantickou atmosférou
Líbí se vám krb, ale z jakéhokoli důvodu si nemůžete pořídit ten klasický? Existují „náhražky“, které vám ho mohou v interiéru nahradit nebo alespoň přiblížit. Jako bytový doplněk nemá krb konkurenci, žádným jiným vybavením nevykouzlíte tak podmanivou atmosféru. A nemusíte být smutní, když bydlíte v panelovém nebo činžovním domě, že vám je krb zapovězen. Není!
Dějiny a geny královny Viktorie
21stoleti.cz
Dějiny a geny královny Viktorie
Ačkoli je nejznámějším představitelem hemofiliků mezi panovnickými rody ruský carevič Alexej, pravým původcem této dědičné poruchy byla jeho prababička britská královna Viktorie. Kde se nemoc v rod
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Bizarní plavba gumové flotily: Nehoda, která poslouží vědě
epochaplus.cz
Bizarní plavba gumové flotily: Nehoda, která poslouží vědě
Rozbouřený Tichý oceán si hraje s kontejnerovou lodí Ever Laurel. Déšť buší do trapézových plechů přepravních boxů. A pak se několik vln vyhoupne až k nákladu a část ho vezme sebou. Jaké zboží padne za oběť vodního živlu? Žáby, želvy, bobři a kachničky…   Naštěstí jde jen o hračky. Je 10. ledna 1992. Podivuhodná cesta,
Touha po dítěti ničí jejich lásku?
nasehvezdy.cz
Touha po dítěti ničí jejich lásku?
V soutěži StarDance se zdá, že mají Marek (35) a Eva (30) Adamczykovi dokonalé manželství. Jenže za zavřenými dveřmi u nich doma je teď prý dost dusno! Herec ze seriálu Kukačky se totiž vyslovil s