Tichá zima v tyrolských horách
Tichá zima v tyrolských horách

Bílá nádhera pokrývá hory a údolí a nechává zářit čtyři obce Kaiserwinklu – Walchsee, Kössen, Rettenschöss a Schwendt – v jejich zimním hávu.

Poznejte snadno dostupný, scénicky působivý a přesto klidný, příjemně skrytý zimních region Tyrolska, ve kterém si na své přijdou milovníci klidné zimy, běžkaři a alpští sportovci.

Výlety na sněžnicích po osamělých stezkách

Výlet na sněžnicích kouzelnou zimní krajinou nabízí jedinečnou příležitost, jak si užít zimu. Sněžnice se dají přepásat přes pohorky nebo zimní boty, a jakmile si nastavíte hůlky, můžete vyrazit. Najednou kráčíte po sněhové pokrývce zasněžených luk daleko od upravených turistických stezek s nádhernými výhledy na pohoří Kaiser.

Vyšlapujete téměř bez námahy po čerstvém nadýchaném novém sněhu, ve kterém byste se jinak bez sněžnic propadali po kolena, nebo po lesknoucích se krustách ledu. Sněžnice vám dopřejí relaxaci celého těla od hlavy až k patě, a také odpočinek pro duši.

Zpomalíte a na vlastní kůži pocítíte specifický WOW moment Kaiserwinklu. Ti, kteří raději přenechají plánování túr na jiných, mohou kontaktovat místního průvodce a těžit z jeho zasvěcených znalostí.

Běžkařský ráj

Kouzelným slovem zimy v tyrolském Kaiserwinklu, obklopeném pohoří Wilder a Zahmer Kaiser, je rozmanitost, spojující pořádnou špetku zimní idylky s širokou nabídkou sportovních příležitostí. Se 121 kilometry klasických a 119,5 kilometry bruslařských tratí se region dlouhodobě etabloval jako jedna z vynikajících běžkařských oblastí v Rakousku.

Díky vlastním sněžným zařízením jsou dva běžkařské okruhy sjízdné i v případě, kdy si Matka Příroda vezme pauzu. Jakmile se ochladí natolik, že je možné zasněžovat, garantujeme, že si tady zaběžkujete!

Malý, ale krásný lyžařský areál

Nechybí ani zábava ze sjezdového lyžování. Na Unterbergu, místní hoře živého lyžařského střediska Kössen, mají lyžaři k dispozici rozmanitý areál v nadmořské výšce 1700 metrů. Sníh tady zaručeně leží od prosince do dubna s nádherným alpským výhledem od tyrolských hor až k bavorskému Chiemgau.

Celý sjezd dolů do údolí je kompletně zasněžovaný. Speciální lyžařskou zábavu nabízí i Walchsee na stejnojmenném jezeře s lyžařským areálem „Zahmer Kaiser“, jehož 13,5 kilometrů sjezdovek vás inspiruje skutečně snovým výhledem.

U lanovky Amberg si na své přijdou především děti a lyžařští začátečníci. S „kouzelným kobercem“, lyžařským kolotočem a dětským vlekem se děti hravou a nenáročnou formou osvojí radosti bílého sportu.

Ideální podmínky tu najdou především rodiny, protože jízdenky na vleky jsou v Kaiserwinklu pro rodiny výhodnější.

Náš tip: S novou SkiCard Kaiserwinkl můžete využít celé kilometry sjezdovek v lyžařském areálu Hochkössen, Zahmer Kaiser, Amberglift & Lärchenhoflift na jednu jízdenku (platí od třech dnů výše).

Zimní turistika po tyrolských alpských chatách

Zasněžené okolí láká k fantastickým zimním túrám dolů do slunného údolí Kaiserwinklu, nebo do rustikálních salaší. Nechte se hýčkat lokálními delikatesami, vyzkoušejte sýr Kaiserwinkl Heumilch a mnoho dalších vynikajících bio produktů.

Užijte si působivou horskou scenérii pohoří Zahmer a Wilder Kaiser a zažijte zimu z té nejkrásnější stránky. V Kaiserwinklu jsme pro vás připravili a vyznačili asi 80 kilometrů zimních turistických tras.

Ubytování, které vás nadchne

Bydlet tu můžete v útulných apartmánech, rodinných penzionech, tradičních rakouských hostincích, nebo ve čtyřhvězdičkových wellness hotelech. Nezáleží na tom, jestli cestujete s celou rodinou, ve skupině, v páru, nebo single – v Kaiserwinklu si každý najde svůj osobní WOW moment!

Foto: Tourismusverband Kaiserwinkl

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Historickým vlakem po Česku

Historickým vlakem po Česku

České Budějovice: Romantika hradebních zdí

České Budějovice: Romantika hradebních zdí

Významná centra Krkonoš

Významná centra Krkonoš

Socha Švejka v Putimi stále baví

Socha Švejka v Putimi stále baví

Seychely, malý velký ráj

Seychely, malý velký ráj

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Nenechte si ujít další zajímavé články