Domů     Skiareál Lipno: Barevná paleta sportovních a gastro zážitků ve Skiareálu Lipno
Skiareál Lipno: Barevná paleta sportovních a gastro zážitků ve Skiareálu Lipno
od 16.12.2023
1

Je čas řešit, kam vyrazíte lyžovat. S menšími dětmi samozřejmě zvažujete nejen délku cesty, ale i bezpečí a kvalitu sjezdovek a dostupnost potřebných služeb. Skiareál Lipno z takového vážení vychází jako jednoznačný vítěz.

Nabízí kilometry perfektně upravených sjezdovek, bezpečný nástup na lanovky, lyžařskou školu, snowpark, čtyřhvězdičkový hotel přímo u sjezdovky i skvělou gastronomii a půjčovnu lyžařského vybavení.

Lyžování na Lipně je letos super výhodné. Přestože zdražuje snad téměř všechno, Skiareál Lipno drží ceny u ledu. Vaši peněženku tu ale určitě zahřejí, a dokonce vám ani nezamrzne úsměv na rtech. Rodinné víkendové lyžování je totiž na Lipně o 20 % levnější.

Navíc cena dvou a vícedenního skipasu zahrnuje večerní lyžovačku zdarma a čtyř a vícedenní skipas potěší vstupem na oblíbenou Stezku korunami stromů zdarma.

Lyžařská škola špičkové kvality

K dokonalým podmínkám pro rodiny s dětmi patří také lyžařská škola, která je jednou z nejlepších v České republice. Téměř stovka profesionálních a empatických lektorů je k dispozici jak pro skupinové kurzy, tak pro individuální lekce.

V lyžařské škole je navíc s dětmi také oblíbený maskot celého Skiareálu lišák Fox, který s nimi cvičí a dokáže je zabavit i ve chvílích, kdy je pro ně lyžování náročnější.

Výukový prostor je zcela oddělený od ostatních lyžařů, a tím je zajištěna maximální bezpečnost pro ty nejzranitelnější.

Na běžkách po obou stranách hranic

K bezpečnému pohybu lyžařských začátečníků slouží také pojízdné koberce, které jsou v lyžařské škole čtyři.

Lekce v lyžařské škole mohou využít samozřejmě i dospělí začátečníci, případně i ti, kteří si potřebují lyžařské dovednosti trochu osvěžit nebo vylepšit. Ani běžkaři nepřijdou ve Skiareálu Lipno zkrátka.

Běžkařské stopy jsou přímo v areálu, nebo stačí popojet pár kilometrů na Pasečnou na česko-rakouských hranicích. Tam se pro milovníky běžek rozbíhají desítky kilometrů upravených tratí jak na české, tak na rakouské straně hranic.

Stezka korunami stromů láká i v zimě

Kromě zábavy na sněhu využijete možnost vystoupat na Stezku korunami stromů, která je otevřená celý rok. Pokud jste si výhledy z ní vychutnali už v létě, nenechte si ujít zimní proměnu.

Krajina v zimě má jinou atmosféru a zamrzlé jezero působí silným relaxačním a uklidňujícím dojmem. I v zimě otestujete adrenalin na čtyřech zážitkových stanicích a dozvíte se zajímavosti z ptačí říše.

Originální ptačí hodiny, které se nacházejí na samotném vrcholu čtyřicetimetrové věže Stezky, zpívají i v zimě.

Vše potřebné přímo na místě

Ve Skiareálu Lipno se postarají i o vaši sportovní výbavu. Lyže i snowboardy si vyberete ve skvěle vybavené půjčovně. Zoufat nemusíte, ani kdybyste doma nechali rukavice nebo se vám přes léto ve skříni zmenšily vaše lyžařské kalhoty.

Místní a na českých horách největší prodejna Intersport má dostatek oblečení pro děti i dospělé.

Tradiční recepty a moderní technologie

Zážitek ze zimní dovolené by nebyl celý bez vynikajícího jídla z kvalitních surovin. Takové zážitky na Lipně zajišťuje především restaurace Stodola se svým špičkovým menu.

Její šéfkuchař Michal Hruda si dává záležet na výběru lokálních surovin a sestavení lahodného sezónního menu. S důrazem na tradiční recepty kombinuje moderní postupy a technologie a na talíř tak vždy dostanete dokonalou souhru chutí i barev.

Bylinky, ryby, domácí těstoviny, ale i správně vyzrálý steak, to vše najdete ve stálé i denní nabídce. Stodola stojí hned u centrálního parkovitě a nástupu na lanovku, snadno tam tedy zajdete na oběd i večeři.

Povidloň
Povidloň

Víte už, jak chutná povidloň?

Na svahu při lyžování je příjemná zastávka v restauraci U Yettiho. I tady najdete některé pochoutky ze Stodoly, jako například řezníkův chrupák – tradiční domácí klobásu, a především útulné prostředí pro potřebný odpočinek a načerpání nové energie mezi sjezdy.

Vynechat byste neměli ani originální cukrárnu Povidloň, ve které doplníte sacharidy po sportovním výkonu a potěšíte oko i chuťové pohárky u tradičních i zcela nových zákusků.

Šéfcukrář Michal Mandys sbíral zkušenosti a nápady na Šumavě i ve Francii a jeho povidloň, jež se stal tzv. podpisovým zákuskem, je už vyhlášený po celém Lipensku.

Ve vitríně však najdete i oblíbený větrník, kremrole nebo šišku – zákusek, který byl připraven speciálně pro 10. narozeniny Stezky korunami stromů. Bezlepkový vanilkový mousse s lískooříškovým krémem v mléčné čokoládě nejen skvěle vypadá, ale i báječně chutná.

Pro nezapomenutelné zážitky s rodinou

K ubytování je pak nejlepší využít čtyřhvězdičkový hotel Element. Kromě luxusního zázemí včetně vyhřívané lyžárny oceníte jeho umístění v bezprostřední blízkosti sjezdovky.

K lanovce tak dojdete klidně v lyžácích a zbyde vám ještě dost energie na celodenní zábavu na svahu. Všechno, co Skiareál Lino nabízí, slibuje výjimečné zážitky. Nenechte se tedy pobízet a přijeďte je všechny ochutnat a vyzkoušet.

Skiareál Lipno nabízí barevnou paletu zážitků pro milovníky zimních sportů a odpočinku. Čas strávený společnou zábavou s rodinou je nejlepší investice, kterou můžete udělat.

Foto: Lipno
reklama
Související články
16.4.2024
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž, celkový objem vody dos
15.4.2024
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit vždy od středy do
10.4.2024
Dost možná jste zaslechli v rámci bájí o exotickém moravském východě zkazku, kterak Moraváci prakticky neustále popíjejí, ba co víc, nutí k tomu neustále všechny okolo, zejména pak návštěvníky regionu. Již okřídlený vtip je, že Valach má promile v krvi až tehdy, když dva dny nic nepije. Také není pravidlem, a jen občas se na veselicích stane, že se praktikuje (zřejmě z nedostatečných zásob jedno
6.4.2024
Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května 2024. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude zahájena v 10 hod ve Ctiněvsi pod kostelem, odkud se účastníci vydají na horu Říp a zpět. V ob
3.4.2024
Pivovarnictví má v Plzni dlouhou tradici. První piva se zde začala vařit ihned po založení města v roce 1295. Český král tehdy udělil plzeňským měšťanským domům právo várečné. Privilegium vaření piva, finančně velmi výnosné, povolovalo držiteli prodávat pivo v jeho vlastním domě. Svrchně kvašená piva však měla velmi proměnlivou kvalitu. Výtky ohledně jejich nevalné úrovně došly tak daleko, že v r
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
skutecnepribehy.cz
Vnučka se moc trápila kvůli lásce
Je jí už třicet, ale máma s ní jedná jako s malou. Zakazuje jí chlapce a hlídá ji na každém kroku. Pořád dělá scény a vnučka chřadne před očima. Moje dcera bývala pěkné kvítko. Už na základce chodila s dvacetiletým a později těch chlapů vystřídala nepočítaně. Když se konečně vdala, ulevilo se mi, ale ne na dlouho. Stala se z ní taková
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
21stoleti.cz
Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překonala nový milník
V roce 2023 stoupla globální hladina oxidu uhličitého na 419 částic na milion, což je přibližně o 50 % více než před průmyslovou revolucí. To znamená, že ve vzduchu je zhruba o 50 procent více molekul
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
epochaplus.cz
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
nasehvezdy.cz
Bronislav Poloczek už neměl chuť žít
Herec Bronislav Poloczek (†72) připomínal medvěda. Postavou i chováním. Dětství a mládí prožil Bronislav Poloczek (†72) ve Slezsku a mluvil stejně dobře polsky jako česky. Původně chtěl studovat př
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
nejsemsama.cz
Proč jsem se nechala zlákat na seanci?
Byli jsme mladí a až příliš troufalí. Chtěli jsme si promluvit s duchy našich blízkých. Takovou zkušenost bych ale nikomu nedoporučovala. Tehdy mi bylo třináct let, když mi zemřela babička, kterou jsem měla velice ráda. Neměla jsem moc kamarádek, ráda jsem trávila čas sama. Ráda jsem si četla, malovala a vyšívala, vždy v klidu v tichosti domova. Ven jsem chodila
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
iluxus.cz
Mistrovský hodinář tvarů: Cartier odhaluje své novinky pro letošní rok
Cartier se vždy vyznačoval vytvářením jedinečných forem, od designu přes propracované siluety, které jsou na první pohled okamžitě rozpoznatelné. Hra s tvary, stírání hranic mezi skutečným a imaginárn
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
historyplus.cz
4 neuskutečněné atentáty 2. světové války: Chtěli Britové zabít Hitlera podle románu?
Je to jedinečná šance, jak zlikvidovat prvního muže Třetí říše. Při svých pravidelných vycházkách po Obersalzbergu je totiž téměř nechráněn. Stačí vybrat vhodné stanoviště, zamířit a vystřelit. Pokud by britský odstřelovač přece jenom minul, jeho dva kolegové budou připraveni dokončit práci bazukou…   Usekni hadovi hlavu a vyřadíš celé tělo…Myšlenka s jasným poselstvím, že když
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
enigmaplus.cz
Zámek Vranov nad Dyjí: Rejdiště neklidných duchů?
Zámek Vranov nad Dyjí, nacházející se na jihu Moravy nedaleko Vranovské přehrady, se může pochlubit velmi bohatou historií. Už okolo roku 1100 zde totiž údajně stával hrad, zmiňovaný rovněž v Kosmově
Vytvořte si svou rustikální nádobu
panidomu.cz
Vytvořte si svou rustikální nádobu
Zahradní koryta a kamenné nádoby jsou dnes velmi módní. Ale trh je prakticky vyčerpaný a nedají se téměř sehnat. Udělejte si jejich imitaci, která je téměř k nerozeznání od originálu. Ozdobte se zahradu vlastnoručně vyrobenými nádobami z umělého kamene. Můžete si ho udělat sami. Z hmoty, které se říká hypertufa. A co víc, můžete si vymyslet, jaký bude