Za lyžováním nemusíte na hory
Za lyžováním nemusíte na hory

Ne každý si může dovolit jezdit s rodinou na hory. U nás však najdeme mnoho mít ve vyšších nadmořských výškách, kde si můžeme zalyžovat na sjezdovkách i na běžkách.

Chotouň

Jednou z příležitostí, jak si užít zimních radovánek je výlet nebo pobyt v obci Pohoří u vrchu Chotouň nedaleko Jílového u Prahy. Je to nádherná zvlněná krajina lákající turisty a sportovce. Nemusíte se bát problémů se zimní jízdou v autě, určitě nebudete potřebovat řetězy, tak jako když jedete třeba do Krkonoš.

Z Prahy se sem dostanete snadno autobusem 322 ze stanice Budějovická, pak přesednete na autobus 444 směr Pohoří. V případě, že byste zde chtěli strávit víkend nebo týden, pak ubytování najdete v Jílovém u Prahy nebo na Žampachu poblíž.

Zdejší mírné sjezdové tratě jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. V areálu jsou k dispozici 4 vleky, dva jsou s unašeči a mají délku 300 a 280 m s převýšením 50 m, což je vhodný terén pro méně zkušené lyžaře.

Pro děti je tu k dispozici malý dětský vlek délky 70 m s nízkým vedením lana a nově i lyžařský pás o délce 50 m pro nejmenší děti. Svahy se v případě nedostatku přírodního sněhu zasněžují. V okolí si najdete dobré stezky pro běžky.

Kontakt: www.vlekychotoun.cz

Nové Město na Moravě

Vrchol sjezdovky je na Harusově kopci je v nadm. výšce 741 m, kam se dostanete na dvousedačkové lanovce. V Novém Městě na Moravě si užijete sjezdování i běžky. Na severozápadním okraji města se nachází známý areál pro pořádání světových soutěží v klasickém lyžování a biatlonu.

Na své si tu přijdou i děti, pro které tu jezdí malý vlek a rodiče je mohou zapsat do lyžařské školky. V případě nedostatku sněhu, probíhá technické zasněžování. Na své si tu přijdou i běžkaři, kteří se mohou vydat severním směrem od hotelu SKI ( celková délka tras je 100 km ).

Ubytování zde také najdete celkem bez problémů, známý a architektonicky zdařilý je Ski hotel, ale najdete tu na víkend či zimní dovolenou určitě i levnější ubytování..

Kontakt: www.nmnm.cz /sportovní akce

Zbraslav u Brna

Mnoho příležitostí ke sjezdovému lyžování a na běžky najdeme i v okolí Brna. Jedním z řady ski areálů je např. Zbraslav u Brna, nachází cca 25 km západně. Terény jsou tady spíše vhodné pro děti a začínající lyžaře během víkendu, neboť převýšení je zde jen 40 m.

Přepravu lyžařů zajišťuje lyžařský vlek s kapacitou 270 osob/hodinu. Na vedlejším svahu je možnost bobování a sáňkování. Půjčovna lyží a možnost občerstvení zde není. Jezdí se na přírodním sněhu, nezasněžuje se.

Kontakt: www.lyzovani-zbraslav.cz

Melechov u Ledče nad Sázavou

V okrese Havlíčkův Brod najdeme obec jménem Kouty. Směrem na jihovýchod najdeme v lese sjezdovku na kopci Melechov. Vrch měří 715 m, sjezdovka vede lesem. Měří 300 m a kapacita přepravených lyžařů je také 300 lyžařů.

Pod vlekem je chata s možností občerstvení. V okolí blízké Ledče nad Sázavou jsou i upravované běžecké trasy. Provoz je zde od 9:30 do 16:00 hod. V okolí jsou i běžecké tratě, které jsou upravované. Melechov a jeho okolí je přírodní rezervací.

Kontakt: www.lkledec.cz

Ski areál Hlinsko

V krásné krajině Žďárských vrchů najdeme sjezdovku i ve ski areálu Hlinsko. Sjezdovka má převýšení 92 m, takže si tu zkušenější lyžaři přijdou na své. Vlek je dvoukotva s kapacitou 100 osob/hod. Pro děti jsou tu 2 vleky s převýšením 30 m a 50 m.

Večer je vrch osvětlený a při nedostatku sněhu se provádí zasněžování.

Kontakt: www.hlinecko.cz/ski/

Doporučujeme: Další tipy hledejte na www.skimapa.cz

Foto: majitelé Ski areálů

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Historickým vlakem po Česku

Historickým vlakem po Česku

Významná centra Krkonoš

Významná centra Krkonoš

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Zlín má zámek a zoo v jednom

Zlín má zámek a zoo v jednom

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Nenechte si ujít další zajímavé články