Vezměte své ratolesti do říše ryb a plazů, která se nachází ve sladkovodním akváriu Aqua Terra. V nádrži o objemu několika tisíc litrů naleznete stovky tropických ryb.
Součástí expozice, která je ve Štramberku otevřena od roku 2003, jsou i různé druhy plazů. Vaši malí teraristé mohou objevit život akvarijních a terarijních zvířat či přičichnout ke kouzlu pěstování kaktusů či tropických rostlin.
Při skupinové prohlídce je samozřejmostí nadstandardní výklad. Silnější povahy mohou být na konci návštěvy svědky krmení divé zvěře a ti největší odvážlivci se jich mohou dokonce dotknout. No, kdo by si rád nepochoval takovou malou tarantuli.
Když oblaka nestačí
Vydrží vaše děti na zimní dovolené celý týden brázdit kopce nahoru a dolů? Pokud ne, můžete si odpočinout v zábavním centru Galaxie ve Zlíně.
Na kryté ploše o rozloze 2500 m2 na vás čeká poznání nekonečného vesmíru v podobě vzdálených planet a neobjevených galaxií. Nafukovací raketoplán vás vezme až ke hvězdám.
Rychlost světla zažijete na vesmírných čtyřkolkách a kdo ještě neskákal na galaktickém pudingu, jako by nebyl. Nechybí ani nekonečně mnoho dalších skákacích hradů, klouzaček, hřišť či horolezecká stěna a zajímavé projekce.
Pokud si můžete návštěvu naplánovat, využijte některou z častých akcí a vystoupení. Pro školní skupiny či oslavy narozenin objednejte speciální vzdělávací či sportovní program.
Park je koncipován i pro dospělé tak, aby děti a rodiče mohli celé odpoledne trávit společně.
Pokud se přece jen cítíte jen na pasivní odpočinek, navštivte čtenářský koutek nebo se zastavte v restauraci, kde je pro vás připraveno nejen denní menu, ale i výběr à la carte.
Záleží na úhlu pohledu
Každý všední den je nejen dětem přístupná hvězdárna ve Valašském Meziříčí. Pozorování oblohy probíhá od listopadu do ledna až po 18. hodině, tedy potom, co zasněžené bílé kopce přikryje peřina noci a na černé obloze se rozsvítí drobná světélka.
Pokud si pak stoupnete za místní dalekohled, otevře se vám svět tisíců planet, měsíců a sluncí. Pozorování v kupoli je doplněno výkladem a trvá přibližně 90 minut. Uzpůsobeno je všem věkovým kategoriím.
Hvězdárna stojí na svém místě více než 60 let a konkuruje v České republice i těm největším planetáriím. Poměrně často je k expozicím využívána i zrekonstruovaná dřevěná Ballnerova hvězdárna z roku 1929.