Domů     Hurá na Lipno! Z lyží a korun stromů přímo na brusle a do vířivky
Hurá na Lipno! Z lyží a korun stromů přímo na brusle a do vířivky
od 20.1.2022
1

Pohodová, plná zážitků, relaxující a zkrátka skvělá. Taková je dovolená v údolí naší největší vodní nádrže. Lipenský areál nabízí rok od roku čím dál širší paletu možností, jak trávit vaše volné dny. A abyste si onu paletu vychutnali vrchovatými doušky, nemusíte čekat do léta.

Naopak! Přiznejme si, že zima je už za dveřmi… Nechte se tedy brzy unášet upravenými a kvalitními sjezdovkami, populární stezkou korunami zasněžených stromů nebo drahami proslulé lipenské magistrály už teď!

Vítejte v pomyslné bráně Šumavy. V místech, kam každoročně přijíždějí tisíce nadšených sportovců, turistů a rodin s dětmi. Právě sedíte v lipenské restauraci u Yettiho a naskýtá se vám úžasný pohled.

Zbrusu novému modernizovanému Skiareálu Lipno vévodí několik lanovek, včetně nové dvousedačkové, inovativní snowcrossová trať i sjezdovka. Dole v údolí láká rozsáhlá ledová plocha lipenské vodní nádrže bruslaře k opravdovému bruslařskému požitku.

Rozhodně vám nehrozí, že by se vám někdo neustále pletl pod nohama, tempo své jízdy si určujete výlučně vy sami.

Lyžování pro každého

Lipno je ale v první řadě rájem lyžařů. Zatímco vaše děti se budou seznamovat s magickými prkny pomocí hry s lišákem Foxem ve zdejší lyžařské škole, vy můžete využít třeba oblíbenou snowcrossovou sjezdovku nebo si vybrat jednu ze dvou skicrossových drah.

Každá dráha se liší svou náročností a je jen na vás, na kterou si troufnete. Na některých sjezdovkách si můžete zařádit i na uměle vytvořených nerovnostech, takže o zábavu bude postaráno. Jste-li spíše milovníky běžek, nemusíte zoufat.

Lipno nabízí i udržované běžkařské tratě. Moderní vybavení areálu zahrnující výkonnou armádu sněžných děl se postará o to, aby byly všechny sjezdové tratě kvalitně zasněžené.

Mezi koruny zasněžených stromů

Lipno nad Vltavou nabízí proslulou Stezku korunami stromů i v zimě! Vydejte se tak po 675 metrů dlouhé stezce, jež pozvolna stoupá od země až do výšky 40 metrů do vyhlídkové věže. A to klidně i přímo z lyží a ze sjezdovek, kdy přezujete přímo u začátku stezky.

Bezbariérová stezka nabídne za opravdu průzračné viditelnosti i výhled na vrcholky rakouských Alp, zakončená je pak jedním z nejdelších suchých tobogánů v Česku. Vycházku vám zpříjemní i takzvaná Ptačí stezka. O co jde?

Jde o úsek stezky, ve kterém naleznete dřevěné modely ptáčků žijících v okolí, informace o jejich životě a také hnízdní budky. Třešničkou na dortu jsou Ptačí hodiny, které po zatočení velkým klíčem imitují zvuky dvanácti opeřenců.

Ke stezce se můžete dostat lanovkou, pěšky nebo speciálním autobusem, který vás doveze přímo před ni. Pokud se bojíte, že se na vás nedostane nebo že budete muset vystát nekonečnou frontu, máme pro vás dobrou zprávu. Slyšeli jste už o kouzelné kartičce Lipno.card?

Myslete dopředu

Zázračnou kartičku využijete různě. Karta hostů lipenského areálu funguje zároveň jako skipas, který si jednoduše nabijete už z pohodlí domova, navíc ještě s příjemnou slevou. K aktivaci karty je potřeba registrace, pak už si ji stačí nabít vybranými zážitky.

Například se můžete vydat do přilehlého Aquaworldu, kde na vás čeká zvýhodněný vstup. Hlavní výhodou systému je kromě zmíněných slev a akčních nabídek zejména skutečnost, že budete moci vyrazit z auta rovnou na lanovku.

Pokud máte strach, že při příjezdu do areálu nebude kde zaparkovat, opět starosti nechte doma. Díky vysoké návštěvnosti se provozovatelé rozhodli k navýšení kapacity parkoviště přímo u lanovky, které je navíc zcela zdarma.

Pokud by ale ani centrální parkoviště nedostačovalo, můžete zaparkovat na třech dalších.

Lipenská magistrála

Po prvním dnu zimních radovánek dostanou v případě zamrzlé přehrady šanci i vaše čerstvě nabroušené brusle. A pokud je nemáte, můžete si je půjčit, stejně jako lyže nebo snowboard.

Cena za půjčení pro dospělého se pohybuje od 95 korun za hodinu do 440 korun za půjčení na dva dny. Vlastníte-li ale Lipno.card, zaplatíte podstatně méně.

Dnes už vyhlášená lipenská ledová magistrála je v provozu ve chvíli, kdy tloušťka ledu dosáhne 18 centimetrů. V ten moment se na led vydají desítky vášnivých bruslařů, kteří „brázdí vody“ mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem.

Dráha je pravidelně upravovaná a měří zhruba 11 kilometrů. Ve chvíli, kdy už budete mít dost a vaše nohy budou úpěnlivě volat o úlevu, vyslyšte je. Máte totiž kde. Jen kousek od ledové dráhy se nachází právě komplex Aquaworld Lipno.

Z mrazu do sauny

Naložte proto vaše zmrzlé tělo do horkých vod jihočeského vodního ráje! Pokud si zalezete do relaxační vířivky, naskytne se vám pohled na zamrzlé Lipno, na kterém jste ještě před pár minutami bruslili.

Pokud by ale vaše tělo stále nemělo dost, využijte plavecký bazén a pořádně si zaplavte. Poté se odeberte do saunové části aquaparku a s pomocí horkého vzduchu zbavte tělo přebytečných škodlivin.

Děti zajisté zaujmou vodní skluzavky a populární bazén s protiproudem, hendikepovaní zase ocení vodní zvedák Delfín. Rodinná vstupenka za dva dospělé a dvě děti vyjde s kartou hosta na 281 korun za hodinu.

Pro neúnavné děti

A aby toho nebylo málo, pro stále neunavené děti tady je ještě lipenské Hopsárium. I když je lanové centrum na Lipně přes zimu uzavřené, právě Hopsárium ho spolehlivě nahradí.

Krytá vytápěná hala je naplněná prolézačkami, překážkami, střílecími děly, velkou skluzavkou přes dvě patra a rozsáhlým míčkovým bazénem. Celou halu střeží obrovský nafukovací klokan, do jehož kapsy se můžete schovat.

Nedílnou součástí Hopsária je i oddělené hřiště pro ty nejmenší, samozřejmostí je pak přilehlé bistro. Lipno je zkrátka nezapomenutelným místem pro dovolenou právě díky neuvěřitelně dlouhé řadě služeb, které nabízí. Vybere si zkrátka úplně každý.

Kamenné moře za humny

Jako bonus nabízí Lipno jednu nezastupitelnou výhodu. Jeho poloha vám totiž umožní návštěvu celé řady dalších zajímavých míst, historických a přírodních, do kterých vám cesta nezabere dlouhé hodiny.

Jen pár kilometrů od Lipna nad Vltavou leží historické městečko Vyšší Brod s proslulým klášterem. V zimním období je nutné si prohlídku domluvit předem.

Cestou do Vyššího Brodu budete míjet známou přírodní památku Čertova stěna, což je rezervace známá pro své kamenné moře obsahující stovky balvanů. Mimochodem, ta inspirovala i Bedřicha Smetanu k napsání stejnojmenné opery.

Foto: Lipno, Shutterstock, Archiv firem

Foto:
reklama
Související články
28.5.2024
Chutná po chřestu, šustí papírem a mystika jí také nechybí… Taková je Vysočina, pomyslná křižovatka rozbíhající se k branám Čech nebo Moravy. Má všechno, co by měla správná dovolenková destinace mít. Například ideální podmínky pro turistiku nebo adrenalin. Papírová krása Třebíčsko, to není jen architektura, ale také betlémy, z nichž nejstarší se pojí s polovinou 19. století a jménem Pavla Papír
23.5.2024
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském parku bylo totiž již v ro
14.5.2024
Při návštěvě zoo v Ústí nad Labem se musíme připravit na to, že procházka tu bude trochu fyzicky náročná. Zahrada se totiž rozkládá na svahu Mariánské skály východně od městského centra. Tuhle nevýhodu ale můžeme snadno proměnit v plus, když si pro vstup nevybereme dolní vchod v Drážďanské ulici, ale převýšení 96 metrů za sebe necháme zdolat autobus číslo 5 a do zahrady se vydáme horním vchodem
7.5.2024
Oblast Sudet měla po druhé světové válce tu smůlu, že odtud většina původních obyvatel se vztahem k regionu musela odejít. Nepříznivě se to projevilo na stavu krajiny i na architektonických památkách. Najednou se o ty po staletí opečovávané skvosty neměl kdo starat a nikomu na nich nezáleželo. Lidové stavby začaly chátrat, ale staleté dědictví naštěstí nezmizelo v nenávratnu. Také obec Zubrnice
24.4.2024
Jedna z nejpříjemnějších cest do srdce každé destinace vede přes její kuchyni. Zařadíte-li do itineráře vašich výletů i zastávky kulinářské, otevře se vám svět chutí, vůní i tradic, které dokonale umocní výjimečnou atmosféru konkrétního místa. Vydejte se do nitra Krkonošského národního parku, kde se nachází populární zážitková a naučná Stezka korunami stromů Krkonoše se stylovou restaurací V kor
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kartářce už věřím, vše se vyplnilo
skutecnepribehy.cz
Kartářce už věřím, vše se vyplnilo
Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně! Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
epochalnisvet.cz
Vlkodlaci mezi námi? Příběhy o nich sahají až do starověku!
Nejstarší dochovaný příklad přeměny člověka na vlka se údajně nachází v Eposu o Gilgamešovi z doby kolem roku 2100 př.nl. Dodnes však světem kolují příběhy, ve kterých slýcháváme o krvelačném vlkovi, jenž se objevil při úplňku.   Vlkodlak, jak ho nyní známe, se poprvé objevuje ve starověkém Řecku a Římě, v etnografických, poetických a filozofických
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Karel Zich: Osudná dovolená v podmořském ráji
epochaplus.cz
Karel Zich: Osudná dovolená v podmořském ráji
Posluchači a fanoušci mu kvůli jeho hlasu rádi přezdívali „Český Elvis Presley“, on sám ale tohle srovnání neměl příliš rád, i když bylo lichotivé. „Jsem český Zich,“ tvrdil zpěvák, který mohl mít před sebou ještě mnoho skvělých úspěchů. Jméno Karel Zich (1949–2004) objevuje slavná folková skupina Spirituál kvintet, když se v roce 1969 po odchodu
Grossmann hrál do posledního dechu
nasehvezdy.cz
Grossmann hrál do posledního dechu
V případě dvojice Jiří Grossmann (†30) a Miloslav Šimek (†63) platí, že protiklady se přitahují. Zatímco Šimek byl vyznavačem skautingu, nekouřil, nepil a byl vzorným studentem, jeho protějšek byl t
Vymáčkněte to nejlepší z citronu!
panidomu.cz
Vymáčkněte to nejlepší z citronu!
Nebudeme vám radit takové banality, jako je vzít citron na vybělení pih nebo prstů zažloutlých od cigaret. Víme, že jste ženy dost zkušené na to, abyste mohly samy radit. Proto se vás pokusíme překvapit tipy, které jste určitě ještě nikde nečetly. Na zapálení grilu jsou úžasným pomocníkem pruhy sušené citronové kůry. Nejen že báječně chytají,
Čínská snaha o ovládnutí umělé inteligence má jeden háček: závisí na americké technologii
21stoleti.cz
Čínská snaha o ovládnutí umělé inteligence má jeden háček: závisí na americké technologii
Čínské technologické firmy byly do značné míry zaskočeny průlomem v oblasti generativní umělé inteligence. Byť by své zaspání rády dohnaly, státní regulace a ne zcela dobře se vyvíjející čínská ekonom
Jak Šalamoun přelstil královnu ze Sáby
enigmaplus.cz
Jak Šalamoun přelstil královnu ze Sáby
Probudí ji velmi silná žízeň, potřebuje se napít. Projevují se důsledky velmi silně kořeněných jídel, která ji tíží v žaludku. Žádná ze služebných není po ruce, a tak královna vstane a dojde ke stolu,
Akce německých špionů v Irsku připomínaly frašku
historyplus.cz
Akce německých špionů v Irsku připomínaly frašku
„Pánové, to, co jsme dosud v tajné službě dělali, nestálo za nic. Všechno musíme od základu změnit,“ oznamuje svým podřízeným v březnu 1935 nový šéf německé vojenské rozvědky Wilhelm Canaris. Abwehr následně rozdělí do tří oddělení, z nichž to s římskou číslicí II bude zodpovědné za diverzní a sabotážní akce. Převratný krok…   V Irsku
Neom: Budoucnost logistiky a infrastruktury v srdci Blízkého Východu
iluxus.cz
Neom: Budoucnost logistiky a infrastruktury v srdci Blízkého Východu
Neom se rychle mění z konceptu do reality. Nedávné video zveřejněné na YouTube ukazuje ambiciózní futuristický projekt, který přesahuje rámec tradičních resortů, luxusních hotelů a špičkových zařízení
Kuskus s kuřetem a zeleninou
tisicereceptu.cz
Kuskus s kuřetem a zeleninou
Zbylo vám trochu pečeného kuřecího masa od oběda? Využijte ho k přípravě dalšího pokrmu. Potřebujete 150 g pečeného kuřecího masa 1 lžíci másla 3 lžíce oleje 250 g kuskusu 1 kuřecí bujón 1
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
nejsemsama.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což