Hurá na Lipno! Z lyží a korun stromů přímo na brusle a do vířivky
Hurá na Lipno! Z lyží a korun stromů přímo na brusle a do vířivky

Pohodová, plná zážitků, relaxující a zkrátka skvělá. Taková je dovolená v údolí naší největší vodní nádrže. Lipenský areál nabízí rok od roku čím dál širší paletu možností, jak trávit vaše volné dny. A abyste si onu paletu vychutnali vrchovatými doušky, nemusíte čekat do léta.

Naopak! Přiznejme si, že zima je už za dveřmi… Nechte se tedy brzy unášet upravenými a kvalitními sjezdovkami, populární stezkou korunami zasněžených stromů nebo drahami proslulé lipenské magistrály už teď!

Vítejte v pomyslné bráně Šumavy. V místech, kam každoročně přijíždějí tisíce nadšených sportovců, turistů a rodin s dětmi. Právě sedíte v lipenské restauraci u Yettiho a naskýtá se vám úžasný pohled. Zbrusu novému modernizovanému Skiareálu Lipno vévodí několik lanovek, včetně nové dvousedačkové, inovativní snowcrossová trať i sjezdovka.

Dole v údolí láká rozsáhlá ledová plocha lipenské vodní nádrže bruslaře k opravdovému bruslařskému požitku. Rozhodně vám nehrozí, že by se vám někdo neustále pletl pod nohama, tempo své jízdy si určujete výlučně vy sami.

Lyžování pro každého

Lipno je ale v první řadě rájem lyžařů. Zatímco vaše děti se budou seznamovat s magickými prkny pomocí hry s lišákem Foxem ve zdejší lyžařské škole, vy můžete využít třeba oblíbenou snowcrossovou sjezdovku nebo si vybrat jednu ze dvou skicrossových drah.

Každá dráha se liší svou náročností a je jen na vás, na kterou si troufnete. Na některých sjezdovkách si můžete zařádit i na uměle vytvořených nerovnostech, takže o zábavu bude postaráno. Jste-li spíše milovníky běžek, nemusíte zoufat.

Lipno nabízí i udržované běžkařské tratě. Moderní vybavení areálu zahrnující výkonnou armádu sněžných děl se postará o to, aby byly všechny sjezdové tratě kvalitně zasněžené.

Mezi koruny zasněžených stromů

Lipno nad Vltavou nabízí proslulou Stezku korunami stromů i v zimě! Vydejte se tak po 675 metrů dlouhé stezce, jež pozvolna stoupá od země až do výšky 40 metrů do vyhlídkové věže. A to klidně i přímo z lyží a ze sjezdovek, kdy přezujete přímo u začátku stezky.

Bezbariérová stezka nabídne za opravdu průzračné viditelnosti i výhled na vrcholky rakouských Alp, zakončená je pak jedním z nejdelších suchých tobogánů v Česku. Vycházku vám zpříjemní i takzvaná Ptačí stezka.

O co jde? Jde o úsek stezky, ve kterém naleznete dřevěné modely ptáčků žijících v okolí, informace o jejich životě a také hnízdní budky. Třešničkou na dortu jsou Ptačí hodiny, které po zatočení velkým klíčem imitují zvuky dvanácti opeřenců.

Ke stezce se můžete dostat lanovkou, pěšky nebo speciálním autobusem, který vás doveze přímo před ni. Pokud se bojíte, že se na vás nedostane nebo že budete muset vystát nekonečnou frontu, máme pro vás dobrou zprávu.

Slyšeli jste už o kouzelné kartičce Lipno.card?

Myslete dopředu

Zázračnou kartičku využijete různě. Karta hostů lipenského areálu funguje zároveň jako skipas, který si jednoduše nabijete už z pohodlí domova, navíc ještě s příjemnou slevou. K aktivaci karty je potřeba registrace, pak už si ji stačí nabít vybranými zážitky.

Například se můžete vydat do přilehlého Aquaworldu, kde na vás čeká zvýhodněný vstup. Hlavní výhodou systému je kromě zmíněných slev a akčních nabídek zejména skutečnost, že budete moci vyrazit z auta rovnou na lanovku.

Pokud máte strach, že při příjezdu do areálu nebude kde zaparkovat, opět starosti nechte doma. Díky vysoké návštěvnosti se provozovatelé rozhodli k navýšení kapacity parkoviště přímo u lanovky, které je navíc zcela zdarma.

Pokud by ale ani centrální parkoviště nedostačovalo, můžete zaparkovat na třech dalších.

Lipenská magistrála

Po prvním dnu zimních radovánek dostanou v případě zamrzlé přehrady šanci i vaše čerstvě nabroušené brusle. A pokud je nemáte, můžete si je půjčit, stejně jako lyže nebo snowboard. Cena za půjčení pro dospělého se pohybuje od 95 korun za hodinu do 440 korun za půjčení na dva dny.

Vlastníte-li ale Lipno.card, zaplatíte podstatně méně. Dnes už vyhlášená lipenská ledová magistrála je v provozu ve chvíli, kdy tloušťka ledu dosáhne 18 centimetrů. V ten moment se na led vydají desítky vášnivých bruslařů, kteří „brázdí vody“ mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem.

Dráha je pravidelně upravovaná a měří zhruba 11 kilometrů. Ve chvíli, kdy už budete mít dost a vaše nohy budou úpěnlivě volat o úlevu, vyslyšte je. Máte totiž kde. Jen kousek od ledové dráhy se nachází právě komplex Aquaworld Lipno.

Z mrazu do sauny

Naložte proto vaše zmrzlé tělo do horkých vod jihočeského vodního ráje! Pokud si zalezete do relaxační vířivky, naskytne se vám pohled na zamrzlé Lipno, na kterém jste ještě před pár minutami bruslili.

Pokud by ale vaše tělo stále nemělo dost, využijte plavecký bazén a pořádně si zaplavte. Poté se odeberte do saunové části aquaparku a s pomocí horkého vzduchu zbavte tělo přebytečných škodlivin. Děti zajisté zaujmou vodní skluzavky a populární bazén s protiproudem, hendikepovaní zase ocení vodní zvedák Delfín.

Rodinná vstupenka za dva dospělé a dvě děti vyjde s kartou hosta na 281 korun za hodinu.

Pro neúnavné děti

A aby toho nebylo málo, pro stále neunavené děti tady je ještě lipenské Hopsárium. I když je lanové centrum na Lipně přes zimu uzavřené, právě Hopsárium ho spolehlivě nahradí. Krytá vytápěná hala je naplněná prolézačkami, překážkami, střílecími děly, velkou skluzavkou přes dvě patra a rozsáhlým míčkovým bazénem.

Celou halu střeží obrovský nafukovací klokan, do jehož kapsy se můžete schovat. Nedílnou součástí Hopsária je i oddělené hřiště pro ty nejmenší, samozřejmostí je pak přilehlé bistro. Lipno je zkrátka nezapomenutelným místem pro dovolenou právě díky neuvěřitelně dlouhé řadě služeb, které nabízí.

Vybere si zkrátka úplně každý.

Kamenné moře za humny

Jako bonus nabízí Lipno jednu nezastupitelnou výhodu. Jeho poloha vám totiž umožní návštěvu celé řady dalších zajímavých míst, historických a přírodních, do kterých vám cesta nezabere dlouhé hodiny. Jen pár kilometrů od Lipna nad Vltavou leží historické městečko Vyšší Brod s proslulým klášterem.

V zimním období je nutné si prohlídku domluvit předem. Cestou do Vyššího Brodu budete míjet známou přírodní památku Čertova stěna, což je rezervace známá pro své kamenné moře obsahující stovky balvanů.

Mimochodem, ta inspirovala i Bedřicha Smetanu k napsání stejnojmenné opery.

Foto: Lipno, Shutterstock, Archiv firem

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Noc vědců v Národním zemědělském muzeu: zemědělská věda všemi smysly

Noc vědců v Národním zemědělském muzeu: zemědělská věda všemi smysly

V Muzeu techniky a řemesel v Kolovči…

V Muzeu techniky a řemesel v Kolovči…

Motýlí dům Žírovice

Motýlí dům Žírovice

V Ježíškových stopách

V Ježíškových stopách

LESNÍ BAR HORNÍ LIPOVÁ: UNIKÁTNÍ OBČERSTVENÍ

LESNÍ BAR HORNÍ LIPOVÁ: UNIKÁTNÍ OBČERSTVENÍ

Procházka na Petřín

Procházka na Petřín

Nenechte si ujít další zajímavé články

Speciální edice malých psacích per Montblanc Heritage  „Rouge et Noir“ Baby
iluxus.cz

Speciální edice malých...

Kolekce Montblanc Heritage je poctou...
Hliněné tabulky z Glozelu: Podvod, nebo pozůstatky keltského centra?
epochaplus.cz

Hliněné tabulky z Glozelu:...

Sedmnáctiletý Émile Fradin vyvede 1....
Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Kdo se jim pokouší zničit manželství?
nasehvezdy.cz

Kdo se jim pokouší zničit...

Stabilnější pár byste v...
UFO nad Washingtonem: 70 let stará záhada zůstává bez vysvětlení
enigmaplus.cz

UFO nad Washingtonem: 70 let...

V červenci 1952 ve Washingtonu dochází k sérii...
Rychlá kedlubnová pomazánka
tisicereceptu.cz

Rychlá kedlubnová pomazánka

Pokud se vám někdy podaří odolat tomu,...
Ze zlatokopky jsem se stala zamilovanou ženou
skutecnepribehy.cz

Ze zlatokopky jsem se stala...

Stýkala jsem se se starším...
Ušijte si originální bytové doplňky a dekorace
panidomu.cz

Ušijte si originální bytové...

Originální kousky, které si ušijete sami, dodají...
V posteli měl prý 5000 žen, nevydržela s ním žádná
epochaplus.cz

V posteli měl prý 5000 žen,...

Dvojnásobná nominace na ceny Emmy a Zlatý glóbus z roku...
Dvounohá robotka Cassie láme rekordy v běhu
21stoleti.cz

Dvounohá robotka Cassie láme...

Podle vědců je lidské tělo jako...
Přijde nakonec Patrasová o všechno?
nasehvezdy.cz

Přijde nakonec Patrasová o...

Má problémy s alkoholem,...
Na správnou diagnózu čekají lidé se sklerodermií roky
epochalnisvet.cz

Na správnou diagnózu čekají...

Poporodní deprese, lupus,...