Dramaticky zvlněná krajina svádí k turistice a nezapomenutelnému dobrodružství, zatímco města lákají k romantickým procházkám v malebných uličkách. Liberecký kraj je místem plným požitků, ke které zůstávají věčné.
Okouzlující radnice
Mezi místními je Liberec znám jako město, kde věčně prší anebo se jde do kopce. I přesto vyniká neobyčejnou architekturou, od které je těžké odtrhnout zrak.
A to zejména v případě, že se touláte malebnými uličkami vinoucími se až k novorenesanční radnici, která je zároveň dominantou náměstí Doktora Edvarda Beneše.
Kromě panorama města můžete při její návštěvě nahlédnout také do tajů sofistikovaného mechanismu radničních hodin nebo poznat neuvěřitelně zdobné interiéry.
Tygří ZOO
Jedna z nejstarších ZOO v České republice návštěvníkům nabízí více než 170 druhů chovaných zvířat. K největším oblíbencům ovšem patří unikátní bílí tygři, po nichž se jmenuje také zdejší hokejový tým.
Při návštěvě byste zaručeně neměli vynechat doprovodný program, který sestává kupříkladu z koupání slonů, cvičení lachtanů nebo krmení tučňáků a surikat.
Nová synagoga v Liberci
Architektonicky působivá stavba byla veřejnosti zpřístupněna 9. listopadu 2000. Jedná se o první synagogu, která byla na našem území vystavěna od skončení 2. světové války.
Její opěvované i hojně kritizované propojení s knihovnou má návštěvníkům připomenout provázanost židovské víry a kultury. Tvarově přitom vychází z poloviny Davidovy hvězdy.
Ústřední prostor tvoří modlitebna, od níž je následně možné se dostat do společenských prostor a administrativních kanceláří.
Futuristický vysílač
Jeden z neznámějších vysílačů v České republice k panorama města Liberce neodmyslitelně patří. Nejenže je zdejším orientačním bodem, ale také symbolem. Ačkoli připomíná spíše výjev ze sci-fi filmu, ve skutečnosti se hotel Ještěd těší nebývalé pozornosti.
Osobitý styl spjatý se 70. lety minulého století nepřestává uchvacovat, což je zásluhou architekta Karla Hubáčka. Není divu, že se Liberecký kraj od roku 2007 snaží o jeho zařazení na Seznam světového dědictví UNESCO.