Oblast Sudet měla po druhé světové válce tu smůlu, že odtud většina původních obyvatel se vztahem k regionu musela odejít. Nepříznivě se to projevilo na stavu krajiny i na architektonických památkách. Najednou se o ty po staletí opečovávané skvosty neměl kdo starat a nikomu na nich nezáleželo. Lidové stavby začaly chátrat, ale staleté dědictví naštěstí nezmizelo v nenávratnu.
Také obec Zubrnice
Budeme-li chtít poznat Ústí nad Labem i s jeho historií, určitě bychom měli navštívit Muzeum města Ústí nad Labem s četnými sbírkami a exkluzivními výstavami, které jsou však časově omezené.
Jejich přehled nalezneme samozřejmě na stránkách muzea www.muzeumusti.cz.
Například do 3. července 2016 tu můžeme navštívit výstavu Staré pověsti české, která se nese ve znamení návratu nejslavnějšího úste
Zoo Ústí nad Labem pro nás připravuje skoro na každý víkend speciální program odvislý od aktuálních svátků, mezinárodních a jinak významných dnů, které na daný víkend připadají. Jejich aktuální seznam nalezneme na webu.
Pro neznalé připomeňme, že ústecká zoo není žádný chudý příbuzný. Chová přes 200 druhů zvířat. Celkem na 3 000 živočichů! Mnohá z nich se zde dokonce podařilo odchovat. Mezi
Zastavit se v Ústí nad Labem a jen mlčky sledovat krásu staveb, památek a významných historických míst není vůbec na škodu.
Šikmý kostel nebo hrad Střekov nejsou jediná místa, kde se vyplatí na chvíli zpomalit. Mezi tato místa patří jistě i zámek Velké Březno nebo zámky Trmice či Krásné Březno.
Skanzen v Zubrnicích
Nav
Nová stálá expozice představuje v celkem 22 výstavních sálech dějiny německy mluvícího obyvatelstva českých zemí od raného středověku až po dvacáté století.
A na co se můžete těšit? Uvidíte například barokní sochy Jana Nepomuckého zapůjčené z Národní galerie, lyže Emmericha Ratha, slavného německého sportovce, který se pokoušel zachránit Bohumila Hanče, nebo osobní předměty parašutisty Jarosla
Město Ústí nad Labem a okolí skrývá celou řadu nečekaných a možná až překvapivých míst, kam mohou zamířit vaše kroky nejen o letních prázdninách. Uprostřed romantické krajiny Českého středohoří, kterou si prořezává cestu řeka Labe, je na malém území veliké množství rarit, unikátů a lákadel pro zvídavé oči každého návštěvníka.
Pojďme se podívat, čím lze naplnit například týden na Ústecku! Přiná
Město chráněné malebnými zalesněnými kopci, ve kterém se snoubí přírodní skvosty s těmi architektonickými. Tak by šlo ve zkratce popsat Ústí nad Labem. Pouze tento popis však nestačí, město nabízí mnohem víc. Na své si tady totiž přijdou i milovníci umění, historie a techniky.
Předností města na soutoku Labe s Bílinou je skutečnost, že jej můžete navštívit v průběhu celého roku. Sami, s přáteli,
Výčet slavných osobností, které přijely na Střekov nasát jeho zvláštní atmosféru, je vskutku impozantní. Spisovatel Goethe, básník Mácha, hudební skladatel Wagner, malíři Richter a Doerell, ti všichni byli hradem postaveným na vrcholu stometrové skály uneseni.
Sám Goethe zašel prý v honbě za múzou v roce 1842 tak daleko, že se prý zahalil do bílého prostěradla a toulal se po hradbách. Možn
Ústí nad Labem má výtečnou strategickou polohu. Leží na soutoku řek Labe a Bíliny a je obklíčeno na severu Krušnými horami a z jihu úchvatnými homolemi Českého středohoří. Veliké množství rarit, unikátů a lákadel města a jeho okolí se navíc stará o to, abyste jej mohli navštívit v průběhu celého roku.
Hned dvě rarity na vás číhají jen pár kroků od hlavního vlakového nádraží. Blízké Kostelní náměs
Začneme výhledem z Mariánské skály. Od informačního střediska na Mírovém náměstí dojděte k hlavnímu vlakovému nádraží, pokračujte po modré na Mariánskou skálu.
Nad střelnicí odbočte vpravo na neznačenou cestu k jedinečným výhledům na tři mosty vedoucí přes řeku Labem: Mariánský, Dr. E. Beneše a železniční. Lze si odtud všimnout také městské části Střekov na protějším břehu, kde můžete vidět to