Domů     Rakousko na sněhu a pod oblaky
Rakousko na sněhu a pod oblaky

Skvělá lyžovačka, jakou doma nezažijete, žádné fronty na lanovky, perfektní služby i kuchyně a křišťálově čistý vzduch. To jsou výhody rekreace v rakouských Alpách. A taky je to od nás jen kousek! Vezměte celou rodinu a vyrazte na pohádkovou zimu.

Brixental

Druhé největší rakouské středisko s názvem SkiWelt Wilder Kaiser Brixental těsně u hranic s Německem (vyplatí se jet přes Mnichov) nabízí několik propojených areálů s 90 lanovkami a vleky s tratěmi o celkové délce 284 km, které za týden neprojedete.

Už proto, že je tu řada jiných povyražení, přičemž 77 hospod a barů je základem. Plus 4 snowparky, 3 sáňkové dráhy, fungující do 2:00 do rána a 196 km běžeckých tratí!

Možnost objevovat bez větší námahy nové trasy a nové lanovky vyžaduje plánek, ale je k nezaplacení. Nad lanovkou Hochbrixen u jezera Filzalm je ledová vesnička Alpeniglu, kde se lze ubytovat a opravdu přespat i iglú!

Jednodenní skipas: dospělí 1275 Kč, děti 638 Kč

Sankt Johann

Velmi dobře dostupné středisko 60 km jižně od Salzburku nabízí 120 km sjezdových tratí od ostrých „olympijských“ až po mírné svahy vhodné pro děti a začátečníky. Samozřejmostí jsou školičky a zábavná centra pro děti.

I bez lyží anebo s běžkami lze vyjet lanovkou do Kletterwald Hornparku ve výšce 2500 m. n. m. a udělat si prima výšlap. Na konci většiny lanovek jsou opravdu dobré restaurace.

Dole ve městě funguje aquacentrum Panorama Badewelt a komplex Koasastadion, zaměřený na veškeré zimní sporty, kde si lze půjčit doslova jakékoli vybavení. Co hotel, to špičkový wellness, o podnicích s vynikající kuchyní nemluvě.

Jednodenní skipas: dospělí 1125 Kč, děti 475 Kč

Bad Gastein

Asi 100 km jižně od Salzburku leží údolí Gastainertal a v něm tři areály Bad Gasteinu, propojené skibusy. Nejprve od severu přijde Dorfgastein s pěkným areálem na svazích Kreuzkoglu (2027 m.

n.m.), jehož lanovky propojují Gastainertal s dalším údolím Grossarltal. Pak následuje vlastní Bad Gastein s dlouhými svahy, nejdelší sjezdovka z Hohe Scharte (2300 m.n.m.) má 8 km! Do Bag Gasteinu jezdí i poetická železnice.

Úplně na konci údolí je ještě areál Sportgastein, jak název napovídá, s náročnými černými „šešupy“. Bad Gastein jsou i termální lázně s plaveckými a jinými bazény a wellness službami!

Jednodenní skipas: dospělí 1350 Kč, děti 675 Kč

Hochficht

Hned za šumavskými hřebeny a Lipnem se nachází středisko Hochficht, které kvalitou snese srovnání např. s naším Špindlerovým mlýnem.

Česku se podobá i tím, že sjezdovky lemují hluboké zasněžené lesy, v nichž se občas objeví restaurační roubenka, lákající ke vstupu. Přímo u centrálního parkoviště leží dětský park Fichtl s výukou lyžování a dětskými atrakcemi a rodinnou restaurací opodál.

Dobře odstupňované jsou tu dvě dětské sjezdovky: pro děti, co se teprve učí a druhá pro ty zdatnější. Ubytování přímo na sjezdovce nebo levnější na české straně s možností dojíždění.

Jednodenní skipas: dospělí 1000, děti 650 Kč

Wildschönau

Do střediska Wildschönau v Tyrolsku je sice cesta delší, ale po dálnici přes Salcburk a cíp jižního Bavorska jste tam cobydup!

K ubytování jsou tu v typickém alpském údolí hotely v opět typickém alpském stylu, většinou hned u některé ze sjezdovek o celkové délce 70 km. Údolí je propojeno skibusy zdarma.

Pro děti tu funguje Dračí klub, kde se učí lyžovat, pro ty, které omrzí lyže a snowboardy, je tu skvělá sáňkařská dráha a pro ty unavené kynou odpočinkem lásně Wasserwel v nedalekém Wörglu. Nebo si nechte předvést místní laskominy, např. pečení tradičního chleba.

Jednodenní skipas: dospělí 1186 Kč, děti 600 Kč

Mölltaler Gletscher

Na letovisko v údolí Innerfragant v Korutanech sice musíte najet zpětným obloukem od dálnice A10, zato se před vámi otevřou báječné scenérie nad horskými jezery Hochwurtenspeicher a Weißsee.

Nad nimi všechny typy svahů od těch se závodními parametry až po pozvolné modré „loučky“. K první lanovce, kde si lze dát snídani, jezdí podzemní kolejnicová lanovka, a z tohoto základního tábora (2300 m.

n.m) vás už vyveze kabinovka k uzlovému bodu s velkou restaurací, odkud se stoupá až na štít Schareck (3122 m.n.m.), kde se nejprve fotí a potom sviští dolů. Pyšní se tu pěkným snowparkem.

Jednodenní skipas: dospělí 1186 Kč, děti 613 Kč

Foto: Shutterstock
Štítky:
Lokalita:
Související články
Toužíte po skutečné vánoční atmosféře? Vydejte se do Německa, kde mají adventní trhy dlouhou tradici a patří k těm nejpůvabnějším v Evropě. Ty nejbližší českým hranicím najdete v Drážďanech – začínají 26. 11. 2025 a potrvají do 24. 12. 2025. A stojí za to je zažít na vlastní kůži. S norimberským Christkindlesmarktem se drážďanské vánoční trhy každoročně přetahují o pozici nejnavštěvovanějších t
Zatímco Kladruby nad Labem se specializují na chov starokladrubských běloušů, ve Slatiňanech najdeme krásné vraníky stejného plemene. V hipologickém muzeu v budově zámku se dozvíte více o chovu těchto koní, jsou tu vystaveny významné obrazy s koňskými motivy, sedla a postroje, některé exponáty připomínají využití koní ve vojenství, dopravě, honech či dostizích. [caption id="attachment_74515
Vše začíná vůní. Slad, chmel a letní vzduch se tu mísí s vůní lesa, čerstvě posekané trávy a poctivě opečeného masa. V Českém ráji a na Liberecku se léto nepočítá na dny, ale na doušky – a ty tady tečou proudem. Není to jen výlet, je to oslava chutí, tradice a poctivého řemesla, kterou ocení každý, kdo ví, že k dokonalému dni patří nejen výhled, ale i výčep. Měšťanský pivovar Turnov přesně ví,
Chcete poznat jižní Čechy trochu jinak? Objevte jejich kouzlo z výšky! Rozhledny, vyhlídky i stezky v korunách stromů vám nabídnou dechberoucí pohledy na řeky, lesy, města i Alpy v dálce. Ptačí pozorovatelna Vrbenské rybníky Začněte třeba na Stezce korunami stromů Lipno, kde se projdete ve výšce 40 metrů s výhledy na šu
Léto na Vysočině voní po borovicích, opalovacím krému a studené malinovce. Ať už se vidíte spíš s nohama v rybníce nebo v proudu skluzavky, Vysočina nabízí obojí. Není to totiž jen kraj kopců a lesů, ale i vody – čisté, přírodní, zábavné i relaxační. Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších míst, kde se v létě zchladit, vykoupat nebo prostě jen lenošit u hladiny. Plavky s sebou! Nejlepší p
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zase jdu k oltáři se stejným mužem
skutecnepribehy.cz
Zase jdu k oltáři se stejným mužem
S mým prvním mužem Viktorem jsme se brali na konci sedmdesátých let. Byl vysoký a vtipný, k tomu mě vroucně miloval, stejně jako já jeho. Myslela jsem, že je to navěky. Měli jsme spolu dvě děti, malý domek po rodičích na kraji města a zahradu plnou mých milovaných růží. Lásce k nim mě naučila má babička a já jsem v její tradici
Dvoudílné plavky a estetika uvolněného prázdninového stylu
panidomu.cz
Dvoudílné plavky a estetika uvolněného prázdninového stylu
Existuje něco, co lépe vystihuje prázdninovou náladu než dvoudílné plavky na pláži, sklenka něčeho studeného v ruce a slunce na obličeji? Přesně tenhle pocit totální uvolněnosti a svobody je to, o čem prázdninový styl je. Nejde jen o oblečení – je to celá estetika, vibe, způsob jak se cítíte. A dvoudílné plavky jsou dokonalým základem
Kontroverzní Letizia Španělská: No tak kradeš. A co?
epochaplus.cz
Kontroverzní Letizia Španělská: No tak kradeš. A co?
Newyorské Ground zero, místo, kde ještě před dvěma dny stála dvojčata. 13. září 2001 mohou diváci kanálů CNN a Canal+ sledovat Letiziy Ortiz Rocasolanovou (*1972) s čerstvým zpravodajstvím přímo z místa teroristických útoků. Referovat ale bude i z Afghánistánu a také z Galicie v severním Španělsku, od ekologické katastrofy po potopení ropného tankeru Prestige roku
Zůstávali Rooseveltovi manželi jen naoko?
historyplus.cz
Zůstávali Rooseveltovi manželi jen naoko?
„Chci se rozvést!“ rozohní se jindy tichá a distingovaná Eleanor Rooseveltová. Překvapenému manželovi zamává před obličejem milostnými dopisy. Franklin se zakoktá a pak sklopí zrak. Nezapírá. Slíbí ale, že se svou mladičkou milenkou už se více nesetká. Mladičká Lucy Mercerová (1891–1948) umí zaujmout. „Líbíte se mi, máte vzdělání i dobrou výchovu,“ usměje se na ni
Nezkrotná Sicílie
nejsemsama.cz
Nezkrotná Sicílie
Je to nejen slavná kolébka italské mafie, ale podle legend také sídlo mnoha řeckých bohů. Sopka Etna zde velkoryse a klidně hledí na svůj kraj a okolní ostrůvky vybízejí k návštěvě. Moře tu je teplé, pláže krásné. Je to dost svérázný ostrov, který se Itálii moc nepodobá. Najdete tu mnoho nejrůznějších vlivů, včetně Orientu. Sicílie byla totiž kdysi
Crostini s pošírovaným vejcem
tisicereceptu.cz
Crostini s pošírovaným vejcem
Tento delikátní italský předkrm není náročný na čas ani na přípravu, a navíc můžete při finální přípravě popustit uzdu fantazii a chutím Ingredience 2 balení grilovacího sýra Rougette nebo varia
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Byl Leonardo da Vinci členem tajného spolku a věřil v převtělení?
enigmaplus.cz
Byl Leonardo da Vinci členem tajného spolku a věřil v převtělení?
Školní třída ve Vinci je nacpaná k prasknutí. Všichni pečlivě naslouchají učiteli vysvětlujícímu složité matematické vzorce. Jen jeden z nich je duchem nepřítomný. Mladý Leonardo da Vinci kouká z okna
Růže hnojte včas a přiměřeně
epochalnisvet.cz
Růže hnojte včas a přiměřeně
Růže patří k nejčastějším, ale také nejkrásnějším okrasným rostlinám v našich zahradách. Aby to tak bylo i v té vaší, je potřeba dodat jim živiny. Ideálně právě teď. Růže většinou nepřesazujeme, proto je potřeba dodat jim do půdy potřebné živiny. Na jaře je ideální čas ještě před kvetením. Nejlépe v dubnu. Kvalitním hnojivem nejen zajistíte, že květy
Garou, legendární muzikálový Quasimodo a ikona francouzského šansonu, již brzy vystoupí
iluxus.cz
Garou, legendární muzikálový Quasimodo a ikona francouzského šansonu, již brzy vystoupí
Kanadský zpěvák GAROU, známý jako slavný Quasimodo v muzikálu Notre-Dame de Paris (Zvoník u Matky Boží), vystoupí v rámci unikátní evropské tour „The Best Of“ v Praze! A to na jediném koncertě, který
Je to jasné? V dresu Kuchařová ukázala oblé bříško!
nasehvezdy.cz
Je to jasné? V dresu Kuchařová ukázala oblé bříško!
Těhotenství potvrzeno? Už nějaký ten pátek se spekuluje, zda bývalá Miss World Taťána Kuchařová (38) nečeká se svým novým partnerem miminko. Jméno svého vyvoleného sice stále úzkostlivě tají, ale mez
Gympie-gympie: Rostlina, která pálí jako kyselina
21stoleti.cz
Gympie-gympie: Rostlina, která pálí jako kyselina
Výlet do australské přírody může na věci neznalého turistu působit jako idyla: Žádné velké šelmy, možná jen pozor na hady. Jenže také na jedovaté pavouky a štíry a co už tuší málokdo, i na nenápadný k
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz