Domů     Resort Dolní Morava: Zimní pohádka i letní romance
Resort Dolní Morava: Zimní pohádka i letní romance
od 12.11.2021
1

Horský resort Dolní Morava se svými více než 10 kilometry poctivě připravených sjezdovek se 100% garancí sněhu dominuje lyžařským střediskům v Jeseníkách i Orlických horách. A co teprve v létě! To se areál promění ve slunečný ráj s nepřeberným množstvím aktivit.

Seznam zábavy na osmi sjezdovkách různé obtížnosti doplňují zábavné Snow Trails v areálu U Slona, rozsáhlé zázemí pro děti a začátečníky ve skiparcích i nekonečné možnosti vyžití pro nelyžaře.

Poznejte jedinečnost Dolní Moravy v zimě

Už z dáli k návštěvě vybízí ledová kráska, tyčící se ve výšce 1 116 m n. m. nad dolnomoravským údolím.

Stezka v oblacích nabízí dechberoucí výhledy na sněhem zahalenou krajinu a několik adrenalinových zpestření včetně sítě na samotném vrcholu ve výši 55 metrů nad zemí.

Z té lze shlédnout až k samotným základům kovové konstrukce, jejíž tvar připomíná trajektorii letu nočního motýla.

Široko daleko známou dominantu obce pod Králickým Sněžníkem už druhou zimní sezonu doplňuje další unikát světových rozměrů – nejdelší bobová dráha ve střední Evropě s příznačným jménem Mamutí horská dráha.

Smršť mrazivých zážitků od rána do večera

Vychutnejte si to privilegium zaříznout se do čerstvě urolbovaného svahu dřív než ostatní. První stopa je zážitek doplněný o vynikající snídani v prostorech horské chaty Slaměnka se skleničkou sektu u zapáleného krbu, na který se ještě dlouho vzpomíná.

Příznivcům nablýskané zimní techniky naopak zaplesá srdce při zážitkové jízdě rolbou v sedadle spolujezdce. O návrat do dětských let se zase zaslouží osvětlená sáňkařská dráha, na které se to na bleskurychlých saních sviští jedna radost, bez ohledu na věk.

A pokud někdo upřednostňuje zážitky sportovnějšího charakteru, nesmí vynechat večerní skialpový výstup na chatu Slaměnka nebo výšlap na sněžnicích, při kterém účastníci zdolávají i vrchol samotné Stezky v oblacích.

Skialpový i sněžnicový zážitek v doprovodu zkušeného horského průvodce je zakončen zaslouženou večeří u praskajícího krbu horské chaty.

Pro TOP zimní dovolenou není třeba cestovat za hranice

Aby si člověk mohl Horský resort Dolní Morava a jeho pestrou škálu zimních zážitků dostatečně vychutnat, musí si jednoznačně návštěvu rozplánovat do více dní.

Přímo u sjezdovek situovaný Wellness hotel Vista, zaměřený na rodiny s dětmi všeho věku, je ideální útočiště pro milovníky zimní dovolené alpského standardu.

Skvělá gastronomie, vyhřáté wellness a bohaté animační programy jsou jen namátkovým výběrem z mnoha důvodů, proč pro ubytování zvolit nejatraktivnější family hotel v Česku.

Letní jízda do nejlepšího rodinného resortu

Bobová dráha, která nemá v České republice obdoby. Již zmíněná tříkilometrová adrenalinová jízda na Mamutí horské dráze nabízí převýšení 364 metrů, během kterých se vám bude tajit dech.

Čeká na vás 25 zatáček, osmičková smyčka, dvojitá 360° otáčka, podzemní tunel i několik zhoupnutí. Jízda je vhodná i pro ty, kteří nemají pro strach uděláno.

Při sjezdu dolů dosáhnete rychlosti až 50 km/h, pokud však zrovna pojedete v mírnější pasáži, můžete se kochat výhledem na údolí Dolní Moravy nebo si užít průjezd lesem.

A v případě, že navštívíte dráhu ve večerních hodinách, naskytne se vám dokonalý pohled na soumrakem zahalenou krajinu z osvětleného bobu.

Obří dětské brouzdaliště

Nově se můžete těšit na obří brouzdaliště, tzv. Mamutíkovu louži. Brouzdaliště s vory, lávkami a domečkem na vodním ostrově jsou dalšími unikátními prvky uprostřed tohoto dětského ráje. Díky návštěvě dětských zážitkových parků se děti zabaví na celé hodiny.

Na život v parcích dohlíží třináct metrů vysoký mamut – největší interaktivní atrakce tohoto druhu na světě. V prvním patře se děti dozví více o životě těchto úžasných zvířat, která kdysi Dolní Moravu obývala.

V druhém patře pak čeká na objevení hrací prales s překážkami, šplhacím komínem a tunelem nebo jeskyní. Zpátky dolů se pak jede chobotem, v němž se ukrývá dvacet čtyři metrů dlouhý „chobogán“.

Výběr parků pro nejmenší

V Pískovém světě děti nasají atmosféru divokého západu. Vyzkoušejí si také práci na archeologických vykopávkách a budou hledat kosti mamutů, budou stopovat zvířata nebo přepravovat písek speciálním vlakem.

V dětském parku Amálka pak najdou tři tubingové dráhy, obří trampolínu, lezecké stěny nebo výběh s horskými morčaty.

Unikátní svět za zdmi hotelu

Od pondělí do neděle si mohou děti vybírat z témat, jako je bádání v bylinkové zahrádce víly Mateřídoušky, ležící přímo u hotelu Vista.

Seznámí se s životem ve včelích úlech a ve skutečných včelařských oblecích navštíví úly s včelami, které obletují místní horské stráně.

Kromě ochutnávání medových dobrot si děti vyzkoušejí také tvoření výrobků z vosku nebo se vypraví za pokladem do jeskyně horského ducha Stamichmana, strážce tamních hor. Usměvaví a empatičtí animátoři přidávají příběhům na uvěřitelnosti a dokonalosti.

Malí kouzelníci s vůněmi

Stále se rozvíjející hotelový příběh a programy pro děti oslní svou propracovaností všechny rodiny s dětmi nejen na čerstvém horském vzduchu, ale také ve vnitřních prostorách Wellness hotelu Vista.

Děti se promění v malé kouzelníky s vůněmi a vytvoří si vlastní esenci, namíchanou ze stoprocentně přírodních éterických olejů, které posilují dětskou imunitu.

Tip: Darujte jedinečný zážitek!

Nenapadá vás originální dárek k Vánocům či k Valentýnu? Sáhněte po dárkovém poukazu resortu Dolní Morava.

Na stránce www.dolnimorava.cz/darkove-poukazy si můžete sami navolit, na jaké zážitky lze poukaz použít, a jako bonus si vyberete i to, jak bude poukaz vypadat.

Foto: Dolní Morava

Foto:
reklama
Související články
28.5.2024
Chutná po chřestu, šustí papírem a mystika jí také nechybí… Taková je Vysočina, pomyslná křižovatka rozbíhající se k branám Čech nebo Moravy. Má všechno, co by měla správná dovolenková destinace mít. Například ideální podmínky pro turistiku nebo adrenalin. Papírová krása Třebíčsko, to není jen architektura, ale také betlémy, z nichž nejstarší se pojí s polovinou 19. století a jménem Pavla Papír
23.5.2024
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském parku bylo totiž již v ro
14.5.2024
Při návštěvě zoo v Ústí nad Labem se musíme připravit na to, že procházka tu bude trochu fyzicky náročná. Zahrada se totiž rozkládá na svahu Mariánské skály východně od městského centra. Tuhle nevýhodu ale můžeme snadno proměnit v plus, když si pro vstup nevybereme dolní vchod v Drážďanské ulici, ale převýšení 96 metrů za sebe necháme zdolat autobus číslo 5 a do zahrady se vydáme horním vchodem
7.5.2024
Oblast Sudet měla po druhé světové válce tu smůlu, že odtud většina původních obyvatel se vztahem k regionu musela odejít. Nepříznivě se to projevilo na stavu krajiny i na architektonických památkách. Najednou se o ty po staletí opečovávané skvosty neměl kdo starat a nikomu na nich nezáleželo. Lidové stavby začaly chátrat, ale staleté dědictví naštěstí nezmizelo v nenávratnu. Také obec Zubrnice
24.4.2024
Jedna z nejpříjemnějších cest do srdce každé destinace vede přes její kuchyni. Zařadíte-li do itineráře vašich výletů i zastávky kulinářské, otevře se vám svět chutí, vůní i tradic, které dokonale umocní výjimečnou atmosféru konkrétního místa. Vydejte se do nitra Krkonošského národního parku, kde se nachází populární zážitková a naučná Stezka korunami stromů Krkonoše se stylovou restaurací V kor
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Japonští vojáci znásilňovali Číňanky i desetkrát za den
epochaplus.cz
Japonští vojáci znásilňovali Číňanky i desetkrát za den
Japonsko chce hrát v Asii hlavní roli vadí mu Čína. Ve 20. letech 20. století Japonci posilují svůj vliv v kontinentální Asii prostřednictvím čínského generála Čang Cuo-linga, který ovládá Mandžusko na severovýchodě dnešní Číny. Dodávají mu zbraně. Jenže Čang si v roce 1928 vykoleduje porážku od oficiálního čínského vládce, generála Čankajška (1887–1975). Že by Japonci po
Salát s avokádem a kuřetem
tisicereceptu.cz
Salát s avokádem a kuřetem
Někdy přijde vhod i salát typu „co dům dal“. Základem je listový salát, dobrá zálivka a poté přidejte ingredience, které máte po ruce. Zpracujete tak veškeré zbytky zeleniny i masa. Ingredience na
Tu tretku z benzinky jsem neměl dávat do auta
skutecnepribehy.cz
Tu tretku z benzinky jsem neměl dávat do auta
Nevím, proč jsem si toho světélkujícího kostlivce koupil. Pověsil jsem si ho na zpětné zrcátko přes odpor svých dětí. Vzápětí jsme havarovali. Kostlivce z hmoty, která když se nasvítí, nazelenale světélkuje, jsem pořídil na benzince. Bude dobrý jako tretka, zavěšená na zpětném zrcátku, říkal jsem si. Jeli jsme na návštěvu k mé tchyni přes polovinu republiky. Už
Jaká tajemství ukrývá slavný portrét Mony Lisy?
enigmaplus.cz
Jaká tajemství ukrývá slavný portrét Mony Lisy?
Obraz Mona Lisa je jedním z nejdiskutovanějších uměleckých děl historie. Koho na něm vlastně slavný renesanční umělec Leonardo da Vinci vyobrazil? Proč se Mona Lisa tak záhadně usmívá? A z jakého důvo
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
panidomu.cz
Bytové doplňky ve zvířecím kožichu
Motivy zvířat v interiéru nemusejí být kýčovité, stačí zvolit správný vzor a materiál a z domova vykouzlíte místo s nádechem exotiky. Mezi zvířecími vzory si vyberte jen jednoho favorita, který se vám opravdu líbí. Velmi efektní bývá například motiv leoparda nebo zebry. Pravidlem však bývá nekombinovat jej s dalšími zvířecími vzory a hledat vkusné kousky.
Pomazánka s avokádem a ořechy
nejsemsama.cz
Pomazánka s avokádem a ořechy
Tahle pomazánka se skvěle hodí i na jednohubky. Ingredience: 2 zralá avokáda 2 lžičky citronové šťávy 1 malá chilli paprička 1 malá cibule 1 stroužek česneku 2 uvařená vejce 2 lžíce zakysané smetany hrst vlašských ořechů sůl pepř pečivo Postup: Avokáda rozpůlíme, vyjmeme pecky a dužinu vydlabeme. Dáme do misky, zakapeme citronovou šťávou, přidáme smetanu, nakrájená vejce, nasekanou cibulku
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
iluxus.cz
Miss Tourism World Czech Republic 2024: Večer spojující krásu, podnikání a charitu se blíží
Agentura Black&White Productions ve spolupráci s Restaurantem Střelecký ostrov pořádá dne 27. června 2024 jedinečnou událost – Miss Tourism World Czech Republic 2024. Tato prestižní akce slibuje n
Krásné časy v Paříži: Neřestní princové se koupou v šampaňském
historyplus.cz
Krásné časy v Paříži: Neřestní princové se koupou v šampaňském
V mondénním pařížském nevěstinci je při zahájení Světové výstavy nabito. Střídají se tu ministři a velvyslanci z celého světa. Ve svých diářích si tento povedený večer přitom zaznamenali jako „návštěvu předsedy senátu“. Kdo by se nechtěl přijet pobavit do hlavního města rozkoší a luxusu. Paříž konce 19. století nabízí rafinovaná potěšení, lákající smetánku. Králové i princové se
Vignerová je opět na dně?
nasehvezdy.cz
Vignerová je opět na dně?
Modelka Aneta Vignerová (36) se nedávno svěřila, že je pod dohledem psycholožky. Krásná tmavovláska tak možná prožívá se svým manželem, scenáristou Petrem Kolečkem (40), další složité období. Povídá
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Ochrana před virem HIV? Nový lék dává naději
21stoleti.cz
Ochrana před virem HIV? Nový lék dává naději
Výsledky rozsáhlé klinické studie naznačují, že dvakrát ročně podávaný antivirový lék poskytuje mladým ženám úplnou ochranu před virem HIV. Ten způsobuje smrtelnou nemoc AIDS, na kterou dosud zemřelo