Domů     Resort Dolní Morava: Zimní pohádka i letní romance
Resort Dolní Morava: Zimní pohádka i letní romance
od 12.11.2021
1

Horský resort Dolní Morava se svými více než 10 kilometry poctivě připravených sjezdovek se 100% garancí sněhu dominuje lyžařským střediskům v Jeseníkách i Orlických horách. A co teprve v létě! To se areál promění ve slunečný ráj s nepřeberným množstvím aktivit.

Seznam zábavy na osmi sjezdovkách různé obtížnosti doplňují zábavné Snow Trails v areálu U Slona, rozsáhlé zázemí pro děti a začátečníky ve skiparcích i nekonečné možnosti vyžití pro nelyžaře.

Poznejte jedinečnost Dolní Moravy v zimě

Už z dáli k návštěvě vybízí ledová kráska, tyčící se ve výšce 1 116 m n. m. nad dolnomoravským údolím.

Stezka v oblacích nabízí dechberoucí výhledy na sněhem zahalenou krajinu a několik adrenalinových zpestření včetně sítě na samotném vrcholu ve výši 55 metrů nad zemí.

Z té lze shlédnout až k samotným základům kovové konstrukce, jejíž tvar připomíná trajektorii letu nočního motýla.

Široko daleko známou dominantu obce pod Králickým Sněžníkem už druhou zimní sezonu doplňuje další unikát světových rozměrů – nejdelší bobová dráha ve střední Evropě s příznačným jménem Mamutí horská dráha.

Smršť mrazivých zážitků od rána do večera

Vychutnejte si to privilegium zaříznout se do čerstvě urolbovaného svahu dřív než ostatní. První stopa je zážitek doplněný o vynikající snídani v prostorech horské chaty Slaměnka se skleničkou sektu u zapáleného krbu, na který se ještě dlouho vzpomíná.

Příznivcům nablýskané zimní techniky naopak zaplesá srdce při zážitkové jízdě rolbou v sedadle spolujezdce. O návrat do dětských let se zase zaslouží osvětlená sáňkařská dráha, na které se to na bleskurychlých saních sviští jedna radost, bez ohledu na věk.

A pokud někdo upřednostňuje zážitky sportovnějšího charakteru, nesmí vynechat večerní skialpový výstup na chatu Slaměnka nebo výšlap na sněžnicích, při kterém účastníci zdolávají i vrchol samotné Stezky v oblacích.

Skialpový i sněžnicový zážitek v doprovodu zkušeného horského průvodce je zakončen zaslouženou večeří u praskajícího krbu horské chaty.

Pro TOP zimní dovolenou není třeba cestovat za hranice

Aby si člověk mohl Horský resort Dolní Morava a jeho pestrou škálu zimních zážitků dostatečně vychutnat, musí si jednoznačně návštěvu rozplánovat do více dní.

Přímo u sjezdovek situovaný Wellness hotel Vista, zaměřený na rodiny s dětmi všeho věku, je ideální útočiště pro milovníky zimní dovolené alpského standardu.

Skvělá gastronomie, vyhřáté wellness a bohaté animační programy jsou jen namátkovým výběrem z mnoha důvodů, proč pro ubytování zvolit nejatraktivnější family hotel v Česku.

Letní jízda do nejlepšího rodinného resortu

Bobová dráha, která nemá v České republice obdoby. Již zmíněná tříkilometrová adrenalinová jízda na Mamutí horské dráze nabízí převýšení 364 metrů, během kterých se vám bude tajit dech.

Čeká na vás 25 zatáček, osmičková smyčka, dvojitá 360° otáčka, podzemní tunel i několik zhoupnutí. Jízda je vhodná i pro ty, kteří nemají pro strach uděláno.

Při sjezdu dolů dosáhnete rychlosti až 50 km/h, pokud však zrovna pojedete v mírnější pasáži, můžete se kochat výhledem na údolí Dolní Moravy nebo si užít průjezd lesem.

A v případě, že navštívíte dráhu ve večerních hodinách, naskytne se vám dokonalý pohled na soumrakem zahalenou krajinu z osvětleného bobu.

Obří dětské brouzdaliště

Nově se můžete těšit na obří brouzdaliště, tzv. Mamutíkovu louži. Brouzdaliště s vory, lávkami a domečkem na vodním ostrově jsou dalšími unikátními prvky uprostřed tohoto dětského ráje. Díky návštěvě dětských zážitkových parků se děti zabaví na celé hodiny.

Na život v parcích dohlíží třináct metrů vysoký mamut – největší interaktivní atrakce tohoto druhu na světě. V prvním patře se děti dozví více o životě těchto úžasných zvířat, která kdysi Dolní Moravu obývala.

V druhém patře pak čeká na objevení hrací prales s překážkami, šplhacím komínem a tunelem nebo jeskyní. Zpátky dolů se pak jede chobotem, v němž se ukrývá dvacet čtyři metrů dlouhý „chobogán“.

Výběr parků pro nejmenší

V Pískovém světě děti nasají atmosféru divokého západu. Vyzkoušejí si také práci na archeologických vykopávkách a budou hledat kosti mamutů, budou stopovat zvířata nebo přepravovat písek speciálním vlakem.

V dětském parku Amálka pak najdou tři tubingové dráhy, obří trampolínu, lezecké stěny nebo výběh s horskými morčaty.

Unikátní svět za zdmi hotelu

Od pondělí do neděle si mohou děti vybírat z témat, jako je bádání v bylinkové zahrádce víly Mateřídoušky, ležící přímo u hotelu Vista.

Seznámí se s životem ve včelích úlech a ve skutečných včelařských oblecích navštíví úly s včelami, které obletují místní horské stráně.

Kromě ochutnávání medových dobrot si děti vyzkoušejí také tvoření výrobků z vosku nebo se vypraví za pokladem do jeskyně horského ducha Stamichmana, strážce tamních hor. Usměvaví a empatičtí animátoři přidávají příběhům na uvěřitelnosti a dokonalosti.

Malí kouzelníci s vůněmi

Stále se rozvíjející hotelový příběh a programy pro děti oslní svou propracovaností všechny rodiny s dětmi nejen na čerstvém horském vzduchu, ale také ve vnitřních prostorách Wellness hotelu Vista.

Děti se promění v malé kouzelníky s vůněmi a vytvoří si vlastní esenci, namíchanou ze stoprocentně přírodních éterických olejů, které posilují dětskou imunitu.

Tip: Darujte jedinečný zážitek!

Nenapadá vás originální dárek k Vánocům či k Valentýnu? Sáhněte po dárkovém poukazu resortu Dolní Morava.

Na stránce www.dolnimorava.cz/darkove-poukazy si můžete sami navolit, na jaké zážitky lze poukaz použít, a jako bonus si vyberete i to, jak bude poukaz vypadat.

Foto: Dolní Morava

Foto:
reklama
Související články
15.2.2024
Uprostřed pálavské krajiny se náhle vypínají k nebi zářivě bílé betonové bloky. Pod nimi se skrývá výjimečné muzeum připomínající dávné doby zdejšího kraje. Doby, kdy zde vládli lovci mamutů. V období paleolitu vypadala krajina kolem dnešního Pavlova úplně jinak. Obydlená byla ale už tehdy. Moderní homo sapiens tu před 30 000 lety založil sídliště, jedno z nejvýznamnějších v celoevropském měřítku
11.2.2024
Osvětlený Snowpark Kubova Huť nalezneme vedle vleku Pod Obrovcem. Je 400 metrů dlouhý a o jeho údržbu se starají čtyři shapeři. V horní části se nachází minipark vhodný pro začátečníky. Je zde pět beden a několik railů. Dále park pokračuje šest metrů dlouhým butter boxem. Součástí dolní části parku jsou dva skoky s tablem. Zbytek parku je tvořen například plastovou trubkou nebo dalšími t
6.2.2024
Už jste někdy sekali kamennou sekerou? Nebo jedli chleba čerstvě upečený v hliněné peci z mladší doby kamenné? Pokud ne, přijďte se podívat do Archeoparku pravěku ve Všestarech u Hradce Králové. Archeologický experiment je velmi náročnou disciplínou. Má nároky na dovednost, čas a často i na fyzičku. Proto se s ním i v Archeoparku Všestary setkáte v různých podobách. Vybrané experimenty (např. odl
Kam vyrazit s těmi nejmenšími, aby si i ve sněhu užili spoustu zábavy? Skvělým tipem pro rodinný výlet je lyžařský areál Serfaus-Fiss-Ladis, nacházející se na náhorní plošině nad tyrolským údolím řeky Inn. Pohádková zima v Serfaus-Fiss-Ladis! Věřte nebo ne, ale překrásná oblast je nejslunnějším místem celého Tyrolska! Absolutním rájem je Bertina dětská zem ve Fissu, kde si děti pod dozorem
29.1.2024
Hory, zima, sníh! To milují dospělí i děti. Jak si můžete netradičně užít v Krušných horách? Snowtubing v Božím Daru Může se zdát, že jízda v duši po sněhu je jakousi náhradou za sáňky, a proto je určená pouze pro děti. To je však velký omyl, protože snowtubing je zábavou i pro dospělé! Skvělou snowtubingovou dráhu – sněhový tobogán – najdete v lyžařském areálu Boží Dar Novako, nedaleko infocent
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kosmetika s prebiotiky a probiotiky dokáže divy
iluxus.cz
Kosmetika s prebiotiky a probiotiky dokáže divy
Kosmetické receptury prošly v posledních letech velkými proměnami. „Ženy i muži stojí ve frontách na dlouhověkost. Přejí si krásnou, pevnou, živou pleť do co nejvyššího věku,“ říká Ing. Jitka Poláková
Záhada Thoor Ballylee: Jaké přízraky obývají slavný věžový dům?
enigmaplus.cz
Záhada Thoor Ballylee: Jaké přízraky obývají slavný věžový dům?
Poblíž města Gort v irském hrabství Galway se nachází známá stavba takzvaného věžového domu. Jedná se o historický objekt z patnáctého století, z anglo-normanského období. Ze stejné epochy však patrn
Stali se z nich nepřátelé?
nasehvezdy.cz
Stali se z nich nepřátelé?
Současný stav herečky a zpěvačky Dagmar Patrasové (67) mnohé znepokojuje. Své k jejímu životu už mnohokrát řekl také herec Jiří Krampol (85). Mimo jiné uvedl, že má nejspíš alkoholovou demenci a že
Rozmary počasí: Kde naměříte −93,2 stupňů Celsia?
epochaplus.cz
Rozmary počasí: Kde naměříte −93,2 stupňů Celsia?
Teplota padá k – 50 °C a děti se radují. Nemusí do školy! Kdo chce večer zajet autem na nákup, nechá ho raději celý den nastartované. Pohřby se v tomto období snaží odkládat – vykopat hrob posledně trvalo 3 dny. Vítejte s ruském Ojmjakonu, jediném obydleném místě, kde teplota klesá i pod – 70 °C,
Bitcoin nebo zlato?
21stoleti.cz
Bitcoin nebo zlato?
O Bitcoinu se často mluví jako o zlatu nové generace. Pojďme se blíž podívat na to, co má Bitcoin se zlatem společného a v čem se naopak zásadně liší. Společné charakteristiky Jak Bitcoin, tak zlato
Zlínský kraj: Kraj švestkami a funkcionalismem protkaný
epochanacestach.cz
Zlínský kraj: Kraj švestkami a funkcionalismem protkaný
Východní Morava je rájem, jehož krásy vás omámí na první pohled. Lidové zvyklosti si zde totiž můžete vychutnat do poslední kapky. A to doslova. Ať už jste milovníky nadčasové architektury, tradiční módy anebo dáváte přednost turistice, zde si zaručeně přijde na své každé vaše „já“. Tekutý poklad Nejvýznamnějším plodem celého regionu je bezesporu švestka, neboli
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Koi kapři a ti další
panidomu.cz
Koi kapři a ti další
Přemýšlíte o zahradním jezírku a chtěli byste v něm mít i nějaké ryby? Módní jsou koi kapři, ale v pohodě můžete chovat i jiné druhy. Co ještě můžete ve svém jezírku mít? Zahrada, která žije… To je dnešní trend, a je to tak dobře. Návrat k přirozeným zahradám, ve kterých mají své místo a domov nejrůznější živočichové,
Je jen otázkou času, než vymění partnera?
nasehvezdy.cz
Je jen otázkou času, než vymění partnera?
Kráska ze seriálu Policie Hvar dostává spoustu nabídek na rande. Zatím je Alžběta Ferencová (32) nevyužívá, ale podle mnohých je to možná jen otázka času. Slovenská herečka má sice přítele, rappera
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Čeští výrobci jsou mezi hráči online automatů velmi oblíbení
epochalnisvet.cz
Čeští výrobci jsou mezi hráči online automatů velmi oblíbení
Svět hazardu si většinou podvědomě umisťujeme do míst jako Monte Carlo nebo Las Vegas. S tím, jak se hráči hazardních her přesouvají do online prostředí, ztrácí tato představa reálný smysl. Svoje vlas
Mohla ta kniha v poličce ovlivnit naše sny?
skutecnepribehy.cz
Mohla ta kniha v poličce ovlivnit naše sny?
Když moje žena četla tu tajemnou knihu, každou noc se budila ve stejnou dobu a s výkřikem. Pak jsem začal mít problémy i já! Ozval se výkřik! Už několik nocí po sobě mě manželka budila uprostřed noci. Rozsvítil jsem malou stolní lampu. Manželka se vsedě předklonila ke svým nohám a obličej utopila v dlaních. Viditelně se třásla po celém těle. „Zase