Domů     Resort Dolní Morava: Zimní pohádka i letní romance
Resort Dolní Morava: Zimní pohádka i letní romance
od 12.11.2021
1

Horský resort Dolní Morava se svými více než 10 kilometry poctivě připravených sjezdovek se 100% garancí sněhu dominuje lyžařským střediskům v Jeseníkách i Orlických horách. A co teprve v létě! To se areál promění ve slunečný ráj s nepřeberným množstvím aktivit.

Seznam zábavy na osmi sjezdovkách různé obtížnosti doplňují zábavné Snow Trails v areálu U Slona, rozsáhlé zázemí pro děti a začátečníky ve skiparcích i nekonečné možnosti vyžití pro nelyžaře.

Poznejte jedinečnost Dolní Moravy v zimě

Už z dáli k návštěvě vybízí ledová kráska, tyčící se ve výšce 1 116 m n. m. nad dolnomoravským údolím.

Stezka v oblacích nabízí dechberoucí výhledy na sněhem zahalenou krajinu a několik adrenalinových zpestření včetně sítě na samotném vrcholu ve výši 55 metrů nad zemí.

Z té lze shlédnout až k samotným základům kovové konstrukce, jejíž tvar připomíná trajektorii letu nočního motýla.

Široko daleko známou dominantu obce pod Králickým Sněžníkem už druhou zimní sezonu doplňuje další unikát světových rozměrů – nejdelší bobová dráha ve střední Evropě s příznačným jménem Mamutí horská dráha.

Smršť mrazivých zážitků od rána do večera

Vychutnejte si to privilegium zaříznout se do čerstvě urolbovaného svahu dřív než ostatní. První stopa je zážitek doplněný o vynikající snídani v prostorech horské chaty Slaměnka se skleničkou sektu u zapáleného krbu, na který se ještě dlouho vzpomíná.

Příznivcům nablýskané zimní techniky naopak zaplesá srdce při zážitkové jízdě rolbou v sedadle spolujezdce. O návrat do dětských let se zase zaslouží osvětlená sáňkařská dráha, na které se to na bleskurychlých saních sviští jedna radost, bez ohledu na věk.

A pokud někdo upřednostňuje zážitky sportovnějšího charakteru, nesmí vynechat večerní skialpový výstup na chatu Slaměnka nebo výšlap na sněžnicích, při kterém účastníci zdolávají i vrchol samotné Stezky v oblacích.

Skialpový i sněžnicový zážitek v doprovodu zkušeného horského průvodce je zakončen zaslouženou večeří u praskajícího krbu horské chaty.

Pro TOP zimní dovolenou není třeba cestovat za hranice

Aby si člověk mohl Horský resort Dolní Morava a jeho pestrou škálu zimních zážitků dostatečně vychutnat, musí si jednoznačně návštěvu rozplánovat do více dní.

Přímo u sjezdovek situovaný Wellness hotel Vista, zaměřený na rodiny s dětmi všeho věku, je ideální útočiště pro milovníky zimní dovolené alpského standardu.

Skvělá gastronomie, vyhřáté wellness a bohaté animační programy jsou jen namátkovým výběrem z mnoha důvodů, proč pro ubytování zvolit nejatraktivnější family hotel v Česku.

Letní jízda do nejlepšího rodinného resortu

Bobová dráha, která nemá v České republice obdoby. Již zmíněná tříkilometrová adrenalinová jízda na Mamutí horské dráze nabízí převýšení 364 metrů, během kterých se vám bude tajit dech.

Čeká na vás 25 zatáček, osmičková smyčka, dvojitá 360° otáčka, podzemní tunel i několik zhoupnutí. Jízda je vhodná i pro ty, kteří nemají pro strach uděláno.

Při sjezdu dolů dosáhnete rychlosti až 50 km/h, pokud však zrovna pojedete v mírnější pasáži, můžete se kochat výhledem na údolí Dolní Moravy nebo si užít průjezd lesem.

A v případě, že navštívíte dráhu ve večerních hodinách, naskytne se vám dokonalý pohled na soumrakem zahalenou krajinu z osvětleného bobu.

Obří dětské brouzdaliště

Nově se můžete těšit na obří brouzdaliště, tzv. Mamutíkovu louži. Brouzdaliště s vory, lávkami a domečkem na vodním ostrově jsou dalšími unikátními prvky uprostřed tohoto dětského ráje. Díky návštěvě dětských zážitkových parků se děti zabaví na celé hodiny.

Na život v parcích dohlíží třináct metrů vysoký mamut – největší interaktivní atrakce tohoto druhu na světě. V prvním patře se děti dozví více o životě těchto úžasných zvířat, která kdysi Dolní Moravu obývala.

V druhém patře pak čeká na objevení hrací prales s překážkami, šplhacím komínem a tunelem nebo jeskyní. Zpátky dolů se pak jede chobotem, v němž se ukrývá dvacet čtyři metrů dlouhý „chobogán“.

Výběr parků pro nejmenší

V Pískovém světě děti nasají atmosféru divokého západu. Vyzkoušejí si také práci na archeologických vykopávkách a budou hledat kosti mamutů, budou stopovat zvířata nebo přepravovat písek speciálním vlakem.

V dětském parku Amálka pak najdou tři tubingové dráhy, obří trampolínu, lezecké stěny nebo výběh s horskými morčaty.

Unikátní svět za zdmi hotelu

Od pondělí do neděle si mohou děti vybírat z témat, jako je bádání v bylinkové zahrádce víly Mateřídoušky, ležící přímo u hotelu Vista.

Seznámí se s životem ve včelích úlech a ve skutečných včelařských oblecích navštíví úly s včelami, které obletují místní horské stráně.

Kromě ochutnávání medových dobrot si děti vyzkoušejí také tvoření výrobků z vosku nebo se vypraví za pokladem do jeskyně horského ducha Stamichmana, strážce tamních hor. Usměvaví a empatičtí animátoři přidávají příběhům na uvěřitelnosti a dokonalosti.

Malí kouzelníci s vůněmi

Stále se rozvíjející hotelový příběh a programy pro děti oslní svou propracovaností všechny rodiny s dětmi nejen na čerstvém horském vzduchu, ale také ve vnitřních prostorách Wellness hotelu Vista.

Děti se promění v malé kouzelníky s vůněmi a vytvoří si vlastní esenci, namíchanou ze stoprocentně přírodních éterických olejů, které posilují dětskou imunitu.

Tip: Darujte jedinečný zážitek!

Nenapadá vás originální dárek k Vánocům či k Valentýnu? Sáhněte po dárkovém poukazu resortu Dolní Morava.

Na stránce www.dolnimorava.cz/darkove-poukazy si můžete sami navolit, na jaké zážitky lze poukaz použít, a jako bonus si vyberete i to, jak bude poukaz vypadat.

Foto: Dolní Morava

Foto:
reklama
Související články
11.9.2023
Stát se na chvíli horníkem, strojvedoucím, hasičem, vojákem, námořníkem, mlynářem, pekařem, módním návrhářem... Prozkoumat místa, kam člověk běžně nemůže vstoupit... Nahlédnout do historie a na moment ji i prožít... Kdo by o tom alespoň jednou v životě nesnil? Pokud se mezi takové snílky řadíte, pak vyrazte na TECHNOTRASU. Na více než třech desítkách „zastávek“ na severní Moravě a ve Slezsku vás č
28.8.2023
Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Čistá šumavská příroda u známé vodní nádrže je rájem pro děti, rodiče i prarodiče. Přezdívá se mu jihočeské moře, protože se jedná o největší vodní plochu u nás. A cítit se tady budete báječně. Lipno nabízí zábavu pro malé i velké a je vhodným tipem na dovolenou nejen teď v létě, ale i v zimě. (Ne)únavná zábava pro děti i dospělé Je tolik zážitků, které na vás
10.7.2023
V sobotu 15. a v neděli 16. července se v době od 9.00 do 17.00 v areálu Veselého Kopce u Hlinska uskuteční oblíbený Veselokopecký jarmark. Ten byl jedním z prvních pořadů, který se v areálu před desítkami let poprvé uskutečnil – v letošním roce je to již 38. ročník. „Návštěvníkům se tak nabízí jedinečná příležitost k seznámení se s tradičními řemesly a řemeslníky. Naše pozvání k účasti přijali v
4.7.2023
Při plánování výletu se občas lidé neshodnou. Někdo by chtěl třeba navštívit zoologickou zahradu, jiného lákají lidé stavby ve skanzenu. Proč se ale přít? Nejlepší bude dopřát si obojí a vydat se do Chomutova! Když se hluboko v uplynulém století začalo v Chomutově uvažovat o založení zoologické zahrady, počítalo se, že se stane kulturním centrem neomezujícím se jen na chov zvířat. Ostatně hlavním
2.7.2023
Medvěd Bruno bude i letos o letních prázdninách provádět děti od čtyř do deseti let jeskyní Výpustek u Křtin v Moravském krasu na Blanensku. Třičtvrtěhodinovou interaktivní zábavně-vzdělávací prohlídku jeskyně, kterou se prohnalo čtyřicet tisíc let historie, připravil divadelní režisér Jiří Liška. Skupinka dětí s průvodcem prochází Výpustkem a přitom cestují v dávných časech a plní úkoly z těcht
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Zrádný „alzheimer“: Začíná vše už v děloze?
epochalnisvet.cz
Zrádný „alzheimer“: Začíná vše už v děloze?
Jako jedno z prvních vás připraví o schopnost se dorozumět, posléze také o orientační smysl, a nakonec o vlastní „já“. Ačkoli účinný lék stále neexistuje, vědci nepřestávají pátrat   Což
Domácí pasta na terase
iluxus.cz
Domácí pasta na terase
Terasa U Prince disponuje jedním z 15. nejkrásnějších výhledů na celém světě. Pražský klenot na Staroměstském náměstí prolíná historii s novodobou gastronomií. Díky vyhřívání a zastřešení terasy je zd
Aby dobře kynulo
panidomu.cz
Aby dobře kynulo
Existuje spousta prostředků, které kynutí pomohou či nakypří těsto. Někdy jsme ovšem na rozpacích, jaký vybrat. Použít můžeme prášek do pečiva, jedlou sodu, vinný kámen nebo droždí, a to jak sušené, tak čerstvé. Droždí Potřebujeme je do všech kynutých těst. V těch nám různé kypřicí prášky moc nepomohou. Droždí totiž zachovává v kynutých těstech šťavnatost a jemnost,
Věčné ohně planety Země: Záhadné plameny jsou místy legend i zázraků!
enigmaplus.cz
Věčné ohně planety Země: Záhadné plameny jsou místy legend i zázraků!
Na světě jich najdeme stovky, hoří na povrchu i pod ním, mnohdy už tisíce let. Většinou je pohání podzemní uhlí, plyny či ropa, ale ne všude je to tak jednoduché. Pro některé věčné ohně nemá vysvětlen
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Snaží se utajit rozchod s partnerem?
nasehvezdy.cz
Snaží se utajit rozchod s partnerem?
Herečke ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Lucie Zedníčková (54) v posledních třech letech tvořila pár se sympatickým zvukařem a osvětlovačem Miroslavem Ollém. K nám do redakce se ovšem dostaly i
Z nerozlučných přátel rivalové: Čím Strauss převálcoval Lannera?
epochaplus.cz
Z nerozlučných přátel rivalové: Čím Strauss převálcoval Lannera?
Johann Strauss a Josef Lanner jsou každý jiný. Johann je melancholik se sklonem ke smutným náladám, zatímco Josef se rád baví ve společnosti. Možná právě proto se skvěle doplňují a orchestru se daří. Johann Strauss starší (1804–1849) doplní v roce 1819 trio houslisty Josefa Lannera (1801–1843). Dá se říci, že spolu s bratry Karlem a Janem Drahánkovými tvoří
Čínští vědci geneticky upravili bource morušového, aby produkoval materiál budoucnosti
21stoleti.cz
Čínští vědci geneticky upravili bource morušového, aby produkoval materiál budoucnosti
O pavoučím hedvábí, což je proteinové vlákno z výměšků pavouků rodu Argiope a Nephila, se jako o materiálu budoucnosti hovoří již dlouho. Zhotovení textilie z něj je však extrémně nákladné a zdlouhavé
Už nemám síly, musela jsem překonat svou hrdost
skutecnepribehy.cz
Už nemám síly, musela jsem překonat svou hrdost
Pořád jsem si to nechtěla připustit a jakoukoli pomoc odmítala, ale teď už nemohu dál. Moje nezlomná hrdost se mi málem vymstila. Vždycky jsem byla přesvědčená o tom, že se dokážu o sebe postarat. Celý život jsem na tom poctivě pracovala. Nikdy jsem nelenošila. Dovedla jsem se postarat o domácnost, pět dětí, manžela i hospodářství. Jeden čas jsem měla u sebe
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Skončila zase sama?
nasehvezdy.cz
Skončila zase sama?
Rusovlasá herečka ze seriálu Dobré zprávy Natálie Halouzková (22) strávila několik posledních týdnů na Srí Lance. Cestovala tam sama, nejspíš to brala jako velkou výzvu. Těžko ale říct, jaký to měl