Resort Dolní Morava: Zimní pohádka i letní romance
Resort Dolní Morava: Zimní pohádka i letní romance

Horský resort Dolní Morava se svými více než 10 kilometry poctivě připravených sjezdovek se 100% garancí sněhu dominuje lyžařským střediskům v Jeseníkách i Orlických horách. A co teprve v létě! To se areál promění ve slunečný ráj s nepřeberným množstvím aktivit.

Seznam zábavy na osmi sjezdovkách různé obtížnosti doplňují zábavné Snow Trails v areálu U Slona, rozsáhlé zázemí pro děti a začátečníky ve skiparcích i nekonečné možnosti vyžití pro nelyžaře.

Poznejte jedinečnost Dolní Moravy v zimě

Už z dáli k návštěvě vybízí ledová kráska, tyčící se ve výšce 1 116 m n. m. nad dolnomoravským údolím. Stezka v oblacích nabízí dechberoucí výhledy na sněhem zahalenou krajinu a několik adrenalinových zpestření včetně sítě na samotném vrcholu ve výši 55 metrů nad zemí.

Z té lze shlédnout až k samotným základům kovové konstrukce, jejíž tvar připomíná trajektorii letu nočního motýla. Široko daleko známou dominantu obce pod Králickým Sněžníkem už druhou zimní sezonu doplňuje další unikát světových rozměrů – nejdelší bobová dráha ve střední Evropě s příznačným jménem Mamutí horská dráha.

Smršť mrazivých zážitků od rána do večera

Vychutnejte si to privilegium zaříznout se do čerstvě urolbovaného svahu dřív než ostatní. První stopa je zážitek doplněný o vynikající snídani v prostorech horské chaty Slaměnka se skleničkou sektu u zapáleného krbu, na který se ještě dlouho vzpomíná.

Příznivcům nablýskané zimní techniky naopak zaplesá srdce při zážitkové jízdě rolbou v sedadle spolujezdce. O návrat do dětských let se zase zaslouží osvětlená sáňkařská dráha, na které se to na bleskurychlých saních sviští jedna radost, bez ohledu na věk.

A pokud někdo upřednostňuje zážitky sportovnějšího charakteru, nesmí vynechat večerní skialpový výstup na chatu Slaměnka nebo výšlap na sněžnicích, při kterém účastníci zdolávají i vrchol samotné Stezky v oblacích.

Skialpový i sněžnicový zážitek v doprovodu zkušeného horského průvodce je zakončen zaslouženou večeří u praskajícího krbu horské chaty.

Pro TOP zimní dovolenou není třeba cestovat za hranice

Aby si člověk mohl Horský resort Dolní Morava a jeho pestrou škálu zimních zážitků dostatečně vychutnat, musí si jednoznačně návštěvu rozplánovat do více dní.

Přímo u sjezdovek situovaný Wellness hotel Vista, zaměřený na rodiny s dětmi všeho věku, je ideální útočiště pro milovníky zimní dovolené alpského standardu. Skvělá gastronomie, vyhřáté wellness a bohaté animační programy jsou jen namátkovým výběrem z mnoha důvodů, proč pro ubytování zvolit nejatraktivnější family hotel v Česku.

Letní jízda do nejlepšího rodinného resortu

Bobová dráha, která nemá v České republice obdoby. Již zmíněná tříkilometrová adrenalinová jízda na Mamutí horské dráze nabízí převýšení 364 metrů, během kterých se vám bude tajit dech. Čeká na vás 25 zatáček, osmičková smyčka, dvojitá 360° otáčka, podzemní tunel i několik zhoupnutí.

Jízda je vhodná i pro ty, kteří nemají pro strach uděláno. Při sjezdu dolů dosáhnete rychlosti až 50 km/h, pokud však zrovna pojedete v mírnější pasáži, můžete se kochat výhledem na údolí Dolní Moravy nebo si užít průjezd lesem.

A v případě, že navštívíte dráhu ve večerních hodinách, naskytne se vám dokonalý pohled na soumrakem zahalenou krajinu z osvětleného bobu.

Obří dětské brouzdaliště

Nově se můžete těšit na obří brouzdaliště, tzv. Mamutíkovu louži. Brouzdaliště s vory, lávkami a domečkem na vodním ostrově jsou dalšími unikátními prvky uprostřed tohoto dětského ráje. Díky návštěvě dětských zážitkových parků se děti zabaví na celé hodiny.

Na život v parcích dohlíží třináct metrů vysoký mamut – největší interaktivní atrakce tohoto druhu na světě. V prvním patře se děti dozví více o životě těchto úžasných zvířat, která kdysi Dolní Moravu obývala.

V druhém patře pak čeká na objevení hrací prales s překážkami, šplhacím komínem a tunelem nebo jeskyní. Zpátky dolů se pak jede chobotem, v němž se ukrývá dvacet čtyři metrů dlouhý „chobogán“.

Výběr parků pro nejmenší

V Pískovém světě děti nasají atmosféru divokého západu. Vyzkoušejí si také práci na archeologických vykopávkách a budou hledat kosti mamutů, budou stopovat zvířata nebo přepravovat písek speciálním vlakem.

V dětském parku Amálka pak najdou tři tubingové dráhy, obří trampolínu, lezecké stěny nebo výběh s horskými morčaty.

Unikátní svět za zdmi hotelu

Od pondělí do neděle si mohou děti vybírat z témat, jako je bádání v bylinkové zahrádce víly Mateřídoušky, ležící přímo u hotelu Vista. Seznámí se s životem ve včelích úlech a ve skutečných včelařských oblecích navštíví úly s včelami, které obletují místní horské stráně.

Kromě ochutnávání medových dobrot si děti vyzkoušejí také tvoření výrobků z vosku nebo se vypraví za pokladem do jeskyně horského ducha Stamichmana, strážce tamních hor. Usměvaví a empatičtí animátoři přidávají příběhům na uvěřitelnosti a dokonalosti.

Malí kouzelníci s vůněmi

Stále se rozvíjející hotelový příběh a programy pro děti oslní svou propracovaností všechny rodiny s dětmi nejen na čerstvém horském vzduchu, ale také ve vnitřních prostorách Wellness hotelu Vista. Děti se promění v malé kouzelníky s vůněmi a vytvoří si vlastní esenci, namíchanou ze stoprocentně přírodních éterických olejů, které posilují dětskou imunitu.

Tip: Darujte jedinečný zážitek!

Nenapadá vás originální dárek k Vánocům či k Valentýnu? Sáhněte po dárkovém poukazu resortu Dolní Morava. Na stránce www.dolnimorava.cz/darkove-poukazy si můžete sami navolit, na jaké zážitky lze poukaz použít, a jako bonus si vyberete i to, jak bude poukaz vypadat.

Foto: Dolní Morava

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Významná centra Krkonoš

Významná centra Krkonoš

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Zlín má zámek a zoo v jednom

Zlín má zámek a zoo v jednom

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Botanicus: Ostrá s vůní bylinek

Nenáročná cyklotrasa: Palackého stezka

Nenáročná cyklotrasa: Palackého stezka

Nenechte si ujít další zajímavé články