Ze svahů Krušných hor rovnou do wellness resortů
Ze svahů Krušných hor rovnou do wellness resortů

V Karlovarském kraji se nachází jedno z nejkrásnějších pohoří České republiky – Krušné hory. Milovníky zimních sportů lákají krásná panoramata a perfektně upravené lyžařské tratě.

Vyberte si z nabídky zimních areálů se svahy pro začínající lyžaře i zkušené borce nebo se vydejte bílou stopou zasněženou krajinou, která obzvlášť v zimním období působí až pohádkovým dojmem. A díky široké nabídce relaxačních pobytů budou nadšeni všichni, kteří milují odpočinek ve wellness po celodenním lyžování.

Za zážitky na sjezdovku

Nejznámějšími zimními středisky Krušných hor jsou Klínovec, Boží Dar a Plešivec. Největší Skiareál Klínovec nabízí 31,5 km sjezdových tratí na Klínovci, Neklidu a v Božím Daru na jeden skipas. Díky propojení skibusem se skiareálem Fichtelberg v Německu se můžete těšit na 47 km sjezdovek různých obtížností, freeride sjezdovky, parky pro děti, legendární snowpark Neklid a chill zóny.

Skiareál Plešivec je jako stvořený pro rodinu s dětmi. Sjezdovky mají různou úroveň obtížnosti, užívat si lyží nebo snowboardu tak mohou úplně všichni. V menších skiareálech jako jsou Bublava, Pernink, Potůčky, Jáchymov, Mariánky či Nové Hamry si zase užijete pohodové lyžování bez dlouhých front.

Ve sněhobílé stopě

Západní část Krušných hor je protkána stovkami kilometrů upravovaných běžeckých tras. Oblíbená je Krušnohorská magistrála a její páteřní 40 km dlouhá partie mezi Bublavou a Božím Darem. Kilometry kvalitních běžeckých stop najdete také v okolí Perninku a Horní Blatné nebo v oblíbeném skiareálu Eduard mezi Jáchymovem a Božím Darem.

TIP: Na webu www.zivykraj.cz najdete zajímavé tipy na výlety v bílé stopě i informace o aktuálním stavu běžeckých tras.

Zimní zábava bez hranic

Na lyžích a na běžkách jezdíme téměř všichni, co takhle letos vyzkoušet něco dobrodružnějšího? Okolí Božího Daru přeje adrenalinové zábavě, tak překonejte strach a vzhůru za zábavou. Vedle tradičních zimních sportů můžete na Božím Daru vyzkoušet třeba adrenalinový snowkiting, nebo jízdu na speciálních duších sněhovým korytem snowtubing.

V zasněženém terénu Krušných hor můžete vyrazit také na sněžnicích, jejichž obliba neustále roste. A už jste slyšeli o Skialpech? Ve zdejších půjčovnách seženete speciální lyže i další vybavení a pak už si jen vyberete, kam se kouzelnou přírodou vydáte.

Jedna destinace, dvojnásobné zážitky

Hledáte perfektní odpočinek po celodenním lyžování? Krušnohorské skiareály se nachází na dosah od lázeňských měst a nabízí tak ideální příležitost spojit zábavu na horách s příjemným relaxem. Vyberte si z bohaté nabídky lázeňských a wellness procedur v Jáchymově, Karlových Varech, Mariánských a Františkových Lázních.

Foto: zivykraj.cz

reklama

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Historickým vlakem po Česku

Historickým vlakem po Česku

České Budějovice: Romantika hradebních zdí

České Budějovice: Romantika hradebních zdí

Významná centra Krkonoš

Významná centra Krkonoš

Socha Švejka v Putimi stále baví

Socha Švejka v Putimi stále baví

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Ašský výběžek: Kraj rozhleden

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra.

Nenechte si ujít další zajímavé články