Domů     Nejromantičtější místa v Česku
Nejromantičtější místa v Česku

Léto je jako stvoření pro krásné romantické výlety s drahou polovičkou, proto se nenechte limitovat jen Valentýnem nebo Prvním májem a vyrážejte na výlety častěji.

A ač se vám to nemusí zdát, v České Republice máme opravdu nádherná místa, která jsou sama o sobě jako vytržená z romantického filmu.

Vyhlídka Máj

Fascinující přírodní scenérie

Pohled z vrcholku skály na meandr řeky Vltavy s typickými pokroucenými borovicemi, zdá se vám tento popis povědomý? Dost možná už jste vyhlídku Máj viděli alespoň na fotce, jedná se totiž o jedno z nejfotogeničtějších míst v Česku.

Nachází se nedaleko Prahy, i proto tam bývá poměrně rušno, a to hlavně v podvečer, kdy nabízí fascinující pohled na západ slunce. Vyhlídka Máj se nachází na vysoké skále, přímo nad bývalými Svatojánskými proudy.

Za Svatojánské proudy byl v minulosti označován úsek řeky Vltavy mezi obcemi Štěchovice a Slapy, kde řeka protékala hlubokým skalnatým údolím a tvořila peřeje. Této části Vltavy se obávali všichni voraři, kteří tudy dopravovali dřevo do Prahy.

Skalní město Adršpach

Nejpozoruhodnější skalní město u nás

Pamatujete si zaoblené vysoké útvary, vodopády a tyrkysově modrou vodu z pohádky Třetí princ? Přesně tak krásné prostředí naleznete v Adršpašských skalách.

Při procházce si prohlédněte i známou skálu, která díky svému tvaru, připomínajícímu zamilovaný pár, získala jméno Milenci.

Mezi další velmi známé skály patří Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí. Některá místa skalního města jsou dostupná jen po žebřících.

Zejména vysoko položené skalní jezírko, kde vás na pramici sveze vždy vtipný převozník, obdivovat můžete také Adršpašský vodopád.

Ti, co nezvládnou výstup k tomuto skalnímu jezeru, mohou obdivovat krásné azurové jezírko u vstupu do areálu Adršpašských skal.  V letních měsících je k dispozici i půjčovna loděk. Turistický okruh je veden po zelené značce a je dlouhý cca 4 km. Na prohlídku je třeba si vyhradit minimálně 2 hodiny.

Petřín

Mějte Prahu jako na dlani

Praha jako na dlani, rozkvetlé stromy a zrcadlový labyrint. To všechno naleznete na asi nejznámějším místě spojeném s láskou, pražském Petříně.

I proto zde stojí socha Karla Hynka Máchy, který pohlíží na páry šplhající se ruku v ruce nahoru směrem k rozhledně. Mladší sestru pařížské Eiffelovy věže při návštěvě rozhodně nesmíte vynechat, vyhlídka z ní je opravdu dechberoucí.

Petřínská rozhledna veřejnosti slouží již od roku 1891 a můžete ji navštívit celoročně. Petřínský vrch je protkán 18 podzemními štolami, z nichž štola XXII je dokonce přístupná.

Nejoblíbenější způsob, jak se na vrch Petřín dostat, je lanovkou. Jedná se o nejstarší pozemní lanovku u nás a měří 510 metrů a jízda v ní pro vás bude jistě obrovský zážitek.

Nezapomeňte navštívit také legendární zrcadlové bludiště nebo si v okolí rozhledny udělat romantický piknik.

Zámek Lednice

Pohádkový zámek a botanická zahrada

To by bylo, aby v našem výčtu romantických míst chyběl nějaký ten pěkný český zámek. Vybrali jsme jedinečně krásný zámek Lednice. Sám zámek o sobě je úžasným romantickým místem, pokud k tomu přidáte zámecký park a botanickou zahradu, budete doslova uchváceni.

Díky rozloze 170 hektarů se zde můžete procházet několik dní v kuse a užívat si tak romantiky plnými doušky. Lednický zámek je klenotem Lednicko-valtického areálu a zároveň jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě.

Zámeckými interiéry prochází několik prohlídkových tras, v okolí přitahuje pozornost francouzská zahrada s palmovým skleníkem, zednářská zahrada a zámecký park, volně přecházející do volné krajiny.

V parku objevíte také několik ostrovů, římský akvadukt, vyhlídkovou věž Minaret a Maurskou vodárnu s přístavištěm lodí, které odtud vyplouvají na vyhlídkové plavby.

Terčino údolí

Navštivte klenot mezi parky

Pokud vaše romantické srdce prahne spíše po přírodě rozhodně musíte zavítat do Terčina údolí u Nových Hradů. Místu nedaleko Nových Hrad se na památku hraběnky Buqoyové začalo říkat Terezino či Terčino údolí.

Dodnes vás tu přivítají upravené cesty s bíle natřenými dřevěnými můstky a lavičkami, několik romantických staveb.

Můžete obdivovat 500 let starý dub, vstupní bránu, opravený empírový lázeňský dům „Václavovy lázně“ či mlýn, sloužící jako penzion s výletní restaurací.

Zámeček, okrasné zelinářské zahrady a další budovy už v Terčině údolí nenajdete, ovšem staré fotografie na informačních panelech vám ukáží, jak půvabná místa to kdysi byla.

Od zříceniny Modrého domu vás úzká pěšinka dovede k jednomu z nejhezčích míst v Terčině údolí, umělému vodopádu z roku 1817, napájenému náhonem z říčky Stropnice.

Zámek Červená Lhota

Český unikát mezi zámky

O tomhle zámku, postaveném ve 14. století, se hovoří jako o vůbec tom nejromantičtějším v celé České republice. Během sta let vystřídal nejen několik majitelů, ale i stavební podoby.

Součástí zámku je anglický park, kaple, ale i několik pramic, které za normálních okolností nabízející možnost romantické plavby.

Momentálně se ale zámecký rybník napouští a snad v srpnu už by opět měla být možnost si udělat romantickou projížďku.

Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.

Hlavní expozice v interiérech 1. patra představuje autentický byt posledních majitelů, knížat Schönburg-Hartenstein, v podobě, jakou měl po roce 1910, kdy byla dokončena nejmladší přestavba zámku.

Prohlédnout si zde můžete také expozici podkrovních pokojů. Nahlédnete tak do všedního dne a soukromí šlechtice doby konce monarchie a první republiky.

Foto: Shutterstock
Štítky:
Lokalita:
Související články
Nejsou okázalé ani velké. Lázně Bělohrad si ale zakládají na tom, že klientům navodí pocit domova. A i kvůli tomu se sem lidé už zhruba 130 let rádi vracejí. Nejsou tu obří lázeňské koncerty ani velkolepé akce. Dokonce tu nenajdete ani pravou kolonádu. Ne že by tu nebyla. Ale mnoho lidí si jí nevšimne, ani se jí kolonáda vlastně neříká. Je to pro
Dne 27. ledna 2025, tedy v den, kdy si připomínáme oběti šoa, byl na vernisáži v Městském muzeu ve Františkových Lázních představen model synagogy, která byla nacisty zničena v roce 1938. Do lázeňského města se tak více než symbolicky vrátil židovský svatostánek. Autorem modelu je Bohuslav Karban z Aše. Připomeňme si nyní některé události spojené s touto významnou stavbou. [gallery ids="917
K nejzajímavějším návštěvnickým cílům Slavkovského lesa patří historický cínový důl Jeroným nedaleko zaniklého horního města Čistá. Dolovat se v něm začalo už ve středověku. Národní kulturní památka je dnes přístupná veřejnosti a hojně vyhledávaná turisty, kteří si zde mohou učinit poměrně konkrétní představu o namáhavé práci tehdejších horníků. [gallery ids="91631,91630,91632,91633,91634,91635,9
Není velké ani přehnaně pyšné. Ale je krásné. Navíc je to skutečné místo šťastných lásek. Alespoň tak TELČ nazval spisovatel František Kožík (†87). Asi proto, že se do něj každý ihned zamiluje. Telč je kouzelné místo s bohatou historií a nádherným centrem. Právě to je už od 90. let minulého století zapsané na seznamu UNESCO. Mohou za to jeho renesanční a barokní domy, které  vypadají jako z poh
Máte rádi romantiku, přírodu a historii? Pak můžete vyrazit na hrad Bouzov na Olomoucku, protože tam najdete všechno. Hrad Bouzov leží hned vedle stejnojmenné obce v Zábřežské vrchovině. Tohle nevšední romantické místo vás ohromí svojí kouzelnou atmosférou, která z něj doslova čiší. Dokonce o něm můžeme bez nadsázky říct, že vypadá jako z pohádky. V minulosti totiž posloužil filmařům coby fimov
Kalendář akcí

Načítám aktuální data

reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jak se naše koza Líza mazaně pomstila
skutecnepribehy.cz
Jak se naše koza Líza mazaně pomstila
Věděla přesně, kdy vyjdu ze dveří, nebo se vrátím dříve ze školy. Dokázala lstivě číhat na neskutečných místech, aby mi mohla ublížit. Měla jsem z té kozy opravdu strach. Mezi zvířaty na našem dvorku vládly zajímavé vztahy. Pes kamarádil s vepříkem tak, že jeden bez druhého neudělal krok. Ale i mezi přáteli někdy nastanou nesváry. Jednou zarylo prasátko
Salát Coleslaw
tisicereceptu.cz
Salát Coleslaw
Tento oblíbený, jednoduchý a zdravý salát připravíte jen z pár ingrediencí. Potřebujete 1 menší hlávku bílého zelí 1 mrkev 1/3 celeru 1 cibuli 1 lžíci soli 1 lžičku octa špetku mletého pep
Kimchi: Salát plný vitaminů
panidomu.cz
Kimchi: Salát plný vitaminů
Všichni jsme o něm už slyšeli, ovšem málokdo z nás může říct, že ho ochutnal, nebo je dokonce jeho pravidelným jedlíkem. Škoda. Kimchi totiž patří mezi pět nejzdravějších pokrmů světa. V korejských restauracích se miska kimchi automaticky podává ke každému jídlu zdarma. Přitom by se mohlo vyvažovat zlatem: výrazně snižuje špatný cholesterol, bojuje proti volným
Eileen Gu navštívila IWC na Watches and Wonders
iluxus.cz
Eileen Gu navštívila IWC na Watches and Wonders
Kultovní hodinářská značka IWC ze švýcarského Schaffhausenu letos na veletrhu luxusu Watches and Wonders opět posunulo hranice prezentace řemesla– a tentokrát doslova za hranice naší planety. U přílež
Gumová kachnička byla nejdřív hračkou pro psy!
epochaplus.cz
Gumová kachnička byla nejdřív hračkou pro psy!
Jsou zářivě žluté, roztomilé, pískají a plavou ve vodě. Dokážete se při pohledu na gumovou kachničku ubránit úsměvu? Kde se ale tato ikonická hračka vlastně vzala? Aby se mohla zrodit gumová kachnička, potřebujeme gumu. Jenže ta pravá se nedá vyrobit, jde o přírodní materiál ze stromu jménem kaučukovník brazilský. Po naříznutí z něj vytéká bílý
3D tištěné orgány: Budoucnost medicíny, nebo zatím jen sci-fi?
21stoleti.cz
3D tištěné orgány: Budoucnost medicíny, nebo zatím jen sci-fi?
Čím více je lidí na planetě, kteří se navíc dožívají stále vyššího věku, tím větší je i poptávka po náhradách nemocných orgánů. Bohužel orgánů od dárců není dostatek. Vědci proto hledají jiné cesty. V
Smutná přiznala rozchod s partnerkou
nasehvezdy.cz
Smutná přiznala rozchod s partnerkou
Představitelka Marušky v nekonečné Ulici Jitka Smutná (74) si neprochází nejlepším obdobím. V seriálu žije v lesbickém páru po boku Jolany, kterou hraje Miluše Šplechtová (68), ale Jitka Smutná měla
Pár cviků vás vrátí do hry
nejsemsama.cz
Pár cviků vás vrátí do hry
Vaše záda nemají svůj den, ale to se dá napravit. Pár cviků jim vrátí pružnost i dobrou náladu a vám chuť se zase hýbat. Bolesti zad jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů. Potrápit mohou všechny a příčiny bývají různorodé. Ve spoustě případů však za bolestmi zad vězí špatné držení těla, nedostatek pohybu či přetížení svalů. Poradíme vám,
Český astronaut Aleš Svoboda vstoupil do 3. fáze výcviku
epochalnisvet.cz
Český astronaut Aleš Svoboda vstoupil do 3. fáze výcviku
Budoucí český astronaut major Aleš Svoboda, bojový pilot Armády České republiky, zahájil třetí a závěrečnou fázi svého základního astronautského výcviku v Evropském středisku astronautů (ESA) v Kolíně nad Rýnem. Dvouměsíční intenzivní program o rozsahu 187 hodin je zaměřen na praktické dovednosti potřebné pro práci na oběžné dráze a představuje další krok na cestě k účasti
Klub Bobbyho Mackeye: Bývalá jatka, kde se usídlili duchové zavražděných lidí!
enigmaplus.cz
Klub Bobbyho Mackeye: Bývalá jatka, kde se usídlili duchové zavražděných lidí!
Poblíž amerického města Wilder stojí nenápadný klub nesoucí název Bobby Mackey's Music World. Toto místo od začátku přitahuje smrt – neustále zde dochází k děsivým jevům a tragédiím. Klubem se údajně
Organizace Světlana: Rozprášila StB rázně moravský odboj?
historyplus.cz
Organizace Světlana: Rozprášila StB rázně moravský odboj?
Při přestřelce ve Vsetíně utrpěl vážné zranění. Záhy se Jaromír Vrba rozhodne uprchnout z Československa na Západ. Bohužel naletí agentovi StB, který mu nabídl pomoc. Místo na svobodě skončí jako většina ostatních vůdců Světlany ve vězení a ve zmanipulovaném procesu je odsouzen k trestu smrti. Během druhé světové války bojovali na Moravě proti nacistům. Působili
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
rezidenceonline.cz
Plevel ovládl váš trávník? Možná děláte tuhle zásadní chybu
Pokud váš trávník po zimě připomíná spíš flekatý koberec než lákavý zelený porost, není to náhoda. Jaro vždy nemilosrdně odhalí místa, kde plevel využil náskok, který získal ještě před začátkem sezóny. Dobrou zprávou je, že právě teď máte šanci změnit pravidla hry. Když půda volá o pomoc Důvod, proč se plevele na jaře chovají životaschopněji
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz