Klášterec nad Ohří leží na rozhraní Doupovských a Krušných hor, v údolí řeky Ohře, a jeho historické jádro města je městskou památkovou zónou.
Právem se pyšní titulem „město porcelánu“. V roce 1794 u nás byla postavena druhá nejstarší porcelánka v Českých zemích a provoz této porcelánky, bohužel již v nových budovách, funguje dodnes pod názvem Thun 1794 a.s.
Dominantou města je neogotický zámek, který obklopuje rozsáhlý anglický park s dendrologicky významnými dřevinami.
Na zámecký park navazuje areál Lázní Evženie (viz úvodní foto), kde můžete ochutnat tři minerální prameny – Evženie, Městský a Klášterecký pramen.
Procházkou mezi zámeckým a lázeňským parkem se můžete zastavit v loděnici na malé občerstvení a zapůjčit si pramici a projet se po řece Ohři s výhledem na zámek, nebo kola a udělat si výlet po okolí.
K výletu na kolech vybízejí okolní cyklostezky, a pokud vás kola omrzí, doporučujeme pěší výlet na některý z blízkých hradů. Nedaleko Klášterce nad Ohří jsou to zříceniny hradů Šumburk a Egerberk, ze kterých je neopakovatelný výhled.
Dominantou Šumburku jsou zbytky velkého donjonu. Ve zdivu se zachovala řada krakorců od prevétů a patrné jsou také zbytky kruhové nárožní věže.
Zřícenina hradu Lestkov neboli Egerberk ležící na pravém břehu řeky Ohře asi 3 km od Klášterce nad Ohří. K hradu se lze dostat po červené turistické trase od lázeňského areálu.
Hrad má v současnosti soukromého majitele, který zde postupně provádí opravy zdiva a snaží se celý areál co nejvíce zpřístupnit veřejnosti.
V roce 2022 u nás bylo slavnostně otevřeno nové kulturní centrum, kde se nacházejí dětské a dospělé oddělení knihovny, reprezentativní prostory hlavního společenského sálu, malý divadelní sál či společenské klubovny.
V prostorách foyeru je kavárna a společenské prostory centra jsou vybaveny dalšími gastroprovozy. V neposlední řadě je zde recepce s moderním rezervačním systémem, tiskařským centrem a malým knihkupectvím.